0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмица 30.08 - 05.09
« -: Август 30, 2010, 13:14:48 pm »
Здравейте:) Тъй като още нямаме темичка, реших да я пусна аз :)
Да е усмихната и слънчева, да са здрави всички дечица :D

Мерси за съветите за това как да реагирам на "народните лекове", Джам, много добра идея с вк. Лечител :lol: Ще я приложа веднага :lol:
Вчера махнах ограничаващата възглавница (тази против задушаване) на Ники и тази нощ спа неспокойно - извътря се напреко на леглото и се отблъсква с крачета от матрака, хем е в чувалче. Цяла нощ проплакваше насън, явно му липсва. А тези възглавнички май до 4-5 месец максимум се ползват. Какво да направя за да спи спокойно? Да сваля ли наклона на матрака (сега е вдигнат от към главата)?
Сега е скапан и спи дълбоко на равно на дивана, че цяла нощ не спа - все се стряскаше, а аз все ставах да видя как е, заради тези обиколници.
« Последна редакция: Август 30, 2010, 15:24:38 pm от mini »
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.05 - 05.09
« Отговор #1 -: Август 30, 2010, 13:58:42 pm »
Аз възглавнички такива не съм ползвала.Иначе единия спеше пок наклон  по препоръка от лекарката от Тина Киркова,но много по рано от третия месец му го сложихме нормално и не сме имали проблем.И досега спят без възглавници просто така са свикнали и кагато им купихме те не ги искат и ги изхвърлят извън леглото.
*
Re: Седмица 30.05 - 05.09
« Отговор #2 -: Август 30, 2010, 14:00:45 pm »
И аз не съм ползвала такива,но от 2 месеца му слагам на Митко една която е много плоска-почти не се усеща разликата с матрака.Преди това е спал без възглавници.

Re: Седмица 30.05 - 05.09
« Отговор #3 -: Август 30, 2010, 14:46:54 pm »
Поздрави от намръщеното море! Всички да са здрави в тази прохладна седмица!
Стискайте ни палци да се опазим от морските вируси!
Ама седмица ще да е това- от 30 май до 5 септември! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Седмица 30.05 - 05.09
« Отговор #4 -: Август 30, 2010, 14:57:38 pm »
Поздрави от намръщеното море! Всички да са здрави в тази прохладна седмица!
Стискайте ни палци да се опазим от морските вируси!
Ама седмица ще да е това- от 30 май до 5 септември! :D

:D :D :D

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #5 -: Август 30, 2010, 16:15:35 pm »
Здравейте и от нас! Имахме късмета днес да се запознаем със Лисичата компания! Влакчето караше малката сладурана Никол със страхотна усмивка и две малки зъбчета! Мъжете бяха по-сериозни, или малко сънени! Надявам се, машиниста да не е много ранен /чакаха пред ортопеда за нея/
Лиско, пиши после как е тя! 
Всички много им се радват, а една майка направо се възхити на Лиска - как се оправя с три! Ми къде ще иде - само да са здрави!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #6 -: Август 30, 2010, 16:38:23 pm »
АУУУУУУу, егати седмицата верно съм създала!Ако беше отпускарска седмица се ядва, ама иначе :D Моля модераторите да поправят грешката ми  :oops:
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #7 -: Август 30, 2010, 18:34:58 pm »
Злобният модератор те редактира вече  :wink:

да попитам който е слагал противогрипна ваксина коя е ползвал
д-р Бърди ми сподели два вида, а до сега не съм се интерисувала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #8 -: Август 30, 2010, 18:43:47 pm »
Злобният модератор те редактира вече  :wink:


Свате, ако беше злобен модератор, щеше да пратиш седмицата в декември и да пишеш с червено "Декември е и никой да не спори"  :lol: :lol: :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #9 -: Август 30, 2010, 18:47:22 pm »
Успешна седмица на всички и здрави деца:)
Яна, много се радвам, че се запознахме. А Вики е една прекрасна малка непослушка:))))Страхотна е:)
Никол е добре, благодаря.
Снощи в 1 като се събуди да я храня видях, че безименното и пръстче на дясната ръка е много изкривено и подуто а на най предната кост има твърдо топче. Не е давала признак, че я боли, дори не съм разбрала кога се е ударила а и не я болеше докато го пипах и натисках. Притесних се защото пръста е видимо изкривен. Ортопеда каза, че има 2 варианта, инфекция или травма но изключва първото защото би следвало да има болка ако е инфектиран. Според него, е травма за която не съм разбрала. Тя не спира да пада сега докато се изправя в леглото си и по възглавниците. изписа ни Диклак 1% и ще правим масажи с лед и с мехлема. Другия вторник сме отново на преглед и ако няма подобрение ще и направят снимка и ще пускаме изследвания ако се налага.
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #10 -: Август 30, 2010, 20:18:33 pm »
Злобният модератор те редактира вече  :wink:

да попитам който е слагал противогрипна ваксина коя е ползвал
д-р Бърди ми сподели два вида, а до сега не съм се интерисувала


Аз слагах миналият сезон за първи път и тогава на пазара имаше само два вида. този който първоначално препоръчваше д-р Бърди вече нямало да я внасят. Така ми отговориха от фирмата вносител. Сложих по препоръка Ваксигрип, д-р Бърди също работи с нея /но в Гърция е с друго търговско име/ Хубаво е като се започне се една ваксина да се продължи само с нея.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #11 -: Август 30, 2010, 20:57:36 pm »
Лисе, бързо възстановяване на Ники!
Дано до другия преглед всичко е както трябва с пръстчето!
И да нямаш поводи за притеснение!
Затиснала го е някъде и докато го е вадила го е наранила.
Калина щом види пролука в играчка или мебел пъха ръце и крака.
Аз собственоръчно щях да я нараня вдигайки я от един градински стол,
а крака и пъхнат между елементите на седалката му!
Много са бързи, а вниманието при теб е на три посоки.
МНого  :bighug:

Я я мини злобна, я каква си блага на аватара! :wink:


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #12 -: Август 30, 2010, 22:09:36 pm »
привет,
всички да са здрави тази седмица, да не чувам за болести :)

айде поздрав от нас по повод пъхането навсякъде, забележете Ели къде е успяла да се напъха без да я видим как дори :lol: :lol: :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #13 -: Август 30, 2010, 22:16:16 pm »
Хахахахаха приехме поздрава и искренно му се порадвахме!
Стефи, поздрави и целувки за цирковата актриса!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #14 -: Август 30, 2010, 22:17:02 pm »
Стеф, кьорих се ,зверих се, обаче не видях напъхан пръст  :D

Сладурковците винаги измислят и откриват света с непонятни за нас начини.
Здрави да са само.


Опс   :oops: май видях и разбрах, но първосигнално не ми мина и през ума. Виж ги само хитрите маймунки. :lol:
« Последна редакция: Август 30, 2010, 22:18:53 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #15 -: Август 30, 2010, 22:32:15 pm »
не пръст бе Наде, цялата се е напъхала в кукленския стол за хранене, знаеш ли колко е малък, как е успяла не знам :lol:
Иначе ако забелязваш лилавия пръст, не е лак, а й го няма нокътя, не е щото е седяла мирно :?
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #16 -: Август 30, 2010, 23:06:49 pm »
Лисе, дано нищо й няма на Никол и бързо да мине пръстчето. То щом не я боли, сигурно вече е разминало или просто на детенце му е толкова забавен света, че не обръща внимание на една малка контузия. То като се замисля и на мен с двама братя щеше да ми е много весело и щях да падам и ставам без да разбера. Апропо като малка съм падала на равно и също съм си пъхала пръстите на различни места, та последния ми най-ярък спомен е как ги пъхам при пантите на вратата и пребледнялото лице на брат ми след това(явно той ме е гледал по това време).
StefiZ и аз не разбрах, че е кукленски стол за хранене, чудих се, чудих се и реших, че се е напъхала в някоя проходилка :oops:
Злобният модератор те редактира вече  :wink:

Усетих аз злобната нотка :lol:  :lol: :lol:
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #17 -: Август 30, 2010, 23:16:05 pm »
Стефи, много е упорито детето. Как е успяло да влезе там?  :lol:

Лис, дано не е нищо сериозно при Никол.  :hug2:


Да са здрави дечицата, а на себе си пожелавам малко повече слънце и повечко да топли, че зимата тази година май през август почва.  :x

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #18 -: Август 30, 2010, 23:27:11 pm »
Злобният модератор те редактира вече  :wink:

Усетих аз злобната нотка :lol:  :lol: :lol:

 ха така, имидж трябва да се поддържа, не е лесно

Лис, дано да нямате повод за притеснение, вероятно е от упраженията по плочките, не е лесно да ходиш на ръце  :D  :grouphug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #19 -: Август 31, 2010, 00:01:34 am »
Здравейте момичета!
Нека да здрава седмицата за всички!
Аз пак с въпросче - имам нужда от съвет  - децата ми /по ред причини/ до сега спяха в отделни стаи, но сега се налага да ги събера в една. Едното много плаче нощем, а другото много трудно заспива вечер /т.е. приказва си, върти се, скача си в леглото/.  Чудя се как да "улесня" приобщаването им.  Мислех си да купя музикална лампа - да я гледат, а музиката й да приглушава гласа на "плямпащото" или ревящото мишленце. Имате ли някакви впечатление от такива лампи и дали биха ми помогнали? Благодаря Ви предварително !
Хубава и спокойна седмица!
 
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #20 -: Август 31, 2010, 00:48:10 am »
Да са здрави всички дечица тази седмица!
Здравей,Миним!Аз имам такава лампа и моето впечатление е ,че определено не действа приспиващо-особено на по-големи деца.А мелодийката е доста тихичка,едва ли може да заглуши нечий плач или мрънкане :D.Така че ,според мен, търси друг вариант.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #21 -: Август 31, 2010, 08:21:51 am »
Когато се роди Преслава майка ми по моя инициатива купи лампа на Фишър прайз /онази с меченцата, имаше реклами преди време/. Идеята беше лампата да помага детето да си спи в креватчето, защото каката не го правеше от 5я си месец. Да, ама не- в момента в който пуснехме лапмата Стефания изпадаше в луда истерия- спри я, спри я, събуждала се е от сън от съседната стая като я чуе, толкова силна й беше фобията. Прибрахме я и повече не сме я ползвали, не зная какво беше това чудо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #22 -: Август 31, 2010, 08:36:19 am »
Minim, да ти кажа аз как се справих с мрънкането и въртенето вечер - трудно заспиваха (и все още понякога), макар че пиеха мляко вече до година и 8. Изпиваха го и почваше концерта. Някъде около вашата възраст им дадох едни малки възглавнички (от комплектите за изписване) и им показах как да гушкат "Нанитата", за да заспят и те и да не плачат и пеех "Нани, бебе, нани...". В началото нямаше ефект, но постепенно (след 2-3 седмици) започнаха сами да търсят "наньо" и не лягаха без тях. Отделно гушкаме на чаршафчетата Мечо Пух, Прасчо и Йори, и Котето и баткото (от другите комплекти). Казах им че ако стават прави ще им е студено. Вече си знаят ритуала и си събират нанита, води, патета и т.н.като тръгват да лягат. Проблема е обаче като се събудят посреднощ и искат при мен - обираме всичко от кошарата, ако има начин и долния чаршаф ще вземат  :lol: Нали всичко трябва да се гушка  :lol:
Лис, дано нямате проблем с пръстчето на малката  :bighug:
На нас след незнам колко месечни мъки, вчера напипах връхчетата на предпоследните кътници на двамата. Дано последните да не ги усетя, докато излизат.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #23 -: Август 31, 2010, 12:51:30 pm »
на нас ни заеха лампата на Фишър Прайс, която има няколко мелодийки и въртящи се мечоци.Има една мелодия - шум на вълни, с вятър преминаващ през метални пръчици, от онзи тип "китакски дрънкалки за гонене на духове" и Ники я обожава-заспива почти веднага. Да, ама тъпата лампа работи с 4 батерии от големите, които за една седмица свършват и са скъпи, затова Ники седи без лампа в момента. Свалих от нета бели шумове /бейби слипинг ноис/, добавих някои класически изпълнения и сега засшива на това. Качих ги на МР3-ка, свързах с едни колонки и така....
Някой ако знае от къде да купим големи батерии на Дюрасел да ми пише - в Била и ФФ няма :(
Ние днес сме на ваксините, после ще пиша :)
[/url][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #24 -: Август 31, 2010, 13:08:58 pm »
Благодаря за пожеланията момичета.
И аз се надявам като спадне пръстчето да се оправи, но малко ме съмнява да се изправи както си е било преди (дано стои така изкривено заради отока). Може би ще настоявам за снимка, въпреки, че ортопеда при който ходим е много добър специалист и съм склонна да се доверя на преценката му.


И ние имахме такава музикална лампа, не помня каква точно. Като бебета (не, че сега не са:) ) изобщо не я отразяваха. Като станаха на 6-7 месеца започнаха да я забелязват само през деня като нова играчка, но вечер не само, че не ги приспиваше ами и се разиграваха, въртяха за да видят светлината:)
« Последна редакция: Август 31, 2010, 13:13:04 pm от Lisko »
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #25 -: Август 31, 2010, 13:26:20 pm »
лисе, според мен това е от отока, но като спадне ще все разбере де, а не може ли да е ухапано, няма рана, няма синьо, няма червено, за да е ударено имам предвид :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #26 -: Август 31, 2010, 14:14:43 pm »
лисе, според мен това е от отока, но като спадне ще все разбере де, а не може ли да е ухапано, няма рана, няма синьо, няма червено, за да е ударено имам предвид :?
И аз на това се надявам Стефи:)
Нищо видимо и няма на пръстчето. Ще и мине като на...Никол:)))))))
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #27 -: Август 31, 2010, 14:31:35 pm »
Eй, възрастните!!!  :lol: Я оставете малката Никол на мира! Колко от нас се научиха като нея първо да ходят по ръце и после на крака?! Уникална си е!
Пете, дано се оправи скоро и да не изпитва никаква болка.  :)

Много ми допадна идеята на Мими относно "нанитата". Като видя зор, ще пробвам задължително, но е раничко още за нас.
При нас през деня е по-голям проблем приспиването. Вечер след баня е доста по-леко, а и ги оставям около половин час повече без мляко. В момента докато се хранят им пускам тихичко от лап-а инструментали пиано и ръгам залъгалките. Обирам всички цветни играчки от леглата им /забравих да се похваля, че имаме вече индивидуални легла  :lol:/, за да не се дразнят, възбуждат и кокорят. Излизам от стаята и включвам бебефона. И мама заслужава чаша бира!  :wink: От време на време се чува измрънкване, породено от изплют биберон. Когато се уверя, че муцунките спят дълбоко, музиката - off.

Здраве за всички.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 15:52:32 pm от Tsveti75 »
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #28 -: Август 31, 2010, 15:05:24 pm »
на нас ни заеха лампата на Фишър Прайс, която има няколко мелодийки и въртящи се мечоци.Има една мелодия - шум на вълни, с вятър преминаващ през метални пръчици, от онзи тип "китакски дрънкалки за гонене на духове" и Ники я обожава-заспива почти веднага. Да, ама тъпата лампа работи с 4 батерии от големите, които за една седмица свършват и са скъпи, затова Ники седи без лампа в момента. Свалих от нета бели шумове /бейби слипинг ноис/, добавих някои класически изпълнения и сега засшива на това. Качих ги на МР3-ка, свързах с едни колонки и така....
Някой ако знае от къде да купим големи батерии на Дюрасел да ми пише - в Била и ФФ няма :(
Ние днес сме на ваксините, после ще пиша :)

jasmin_veni, ние сме решили въпроса с акумулатори и универсално зарядно. Иначе няма излашък :D, Ще видиш по-нататък, като започнат играчките, повечето искат батерии

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #29 -: Август 31, 2010, 15:30:16 pm »
Като заговорихте за музики, ние като бебета се приспивахме само с Енио Мориконе и по-специално саундтрака от "Професионалиста" (някъде съм я срещала и като "Чи май"). Имам я записана на всички телефони. Колко пъти в морската се е носила музика около нас  :lol: :lol: :lol:
http://vbox7.com/play:ae4035ea
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #30 -: Август 31, 2010, 17:24:15 pm »
Лис, имаше и Тони едно такова подуване на пръст, без болка без нищо. Аз се бях притеснила, щото нали първо си вадихме лакътната става от скачане, после на пръста и аз вече си казвах, айде това моето ще от ония хора дето си местят ставите на където си щат. :wink: Водих на ортопед, а и на Бърди писах, наблюдавах го уж и в един момент /бях забравила даже за пръстчето/ гледам си е наред. Дано и вашият случай да е такъв, но определено е било от падане при нас. Те са им още меки костите, така че спокич.

Моето дете от бебе до ден днешен, не може да спи на шум. Прекалено е "нервен" на това го отдават педиатрите. По скоро или се заиграваше или изнервяше на песнички, мелодии и светлини. Най добре си беше в мен наврян, то и до сега е така де. Да видим, как ще се приучваме на голямо легло да спи сам. Казала съм му тръгне ли на училище/ по ново му от 5 г./ вече ще спи сам, та да видим.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #31 -: Август 31, 2010, 17:52:00 pm »
Ние се върнахме от консултацията, боцнаха Пентаксима и Симфлорикса вече сме 6230 гр. и 62 см. Питах я как да процедирам, ако следващия път не си вдигне телефона, кой да знам, че я замества, тя ми каза "Всеки път различен.Качвате се до кабинета и виждате кой ме замества" 8O А аз се чудя служебния й телефон в кабинета ли го оставя, къде?
Ники порева малко, оплака се на баща си и заспа. Сега няма да го извеждам, защото така трябвало след ваксина в това време и ще следя за температура.
Препоръча ми захранване вече с оризова каша без глутен, но аз ще изчакам малко, поне до 5ти месец.
Уплаши ме като каза, че кърмените бебета развиват анемия, ако не се захранят между 5ти и 6ти месец. Отивам да чета по въпроса :?
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #32 -: Август 31, 2010, 18:03:41 pm »
глупости на килограм, отново
Преслава е кърмена до година и половина, до 10 месец изключително на кърма /беше страхотно злояда/, няма никаква анемия, макар да е с тъмна кожа, коса и очи /т.нар. средиземноморски тип, при който най-често се среща таласемията/
понеже работата ми е такава, всеки ден в Биллите слушам какви ли не спрежения на гледането на деца, днес поредното- баба и дядо идват и питат за бисквити без масло, защото внучето с разстройство
питам на колко е внучето- на 8 месеца, е какви бисквити викам, глутен след 10ти месец
те стоят- ми в попарата нали има глутен, как така
и в крайна сметка им казах да си търсят като са толкова знаещи, пфууу аман от разбирачи
другата пък на 4 месеца захранено внучето щото децата на АМ трябвало поне месец и половина преди кърмените да се захранят
а да не говорим за ромките дето изкупуват на Ганчев продукцията, още на по 3 месеца ги захранват, уж нямата пари пък ... :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #33 -: Август 31, 2010, 18:09:23 pm »
абе мини, остави ромките, аз снощи в нашата градинка се втрещих от следния разговор между майки, уж интелигентни жени - сега се било препоръчвало след 5-6м. да се захранва и всичко това било измислено от производителите на АМ, тя била сметнала колко много печелели, и двете й деца били захранени със сокчета на 3м. и т.н. и разбира се агитката около нея кимаха и обясняваха как и те така. Това се майки с деца по на 4-5м., 1, 2, 3 г.
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #34 -: Август 31, 2010, 18:14:49 pm »
Еееее, Стефи, а не казаха ли защо са правили оборот на производителите на АМ чак до 3-месечна възраст на децата?
Една колежка пък ми разказа за захранено с краве мляко на двумесечна възраст дете, което сега имало алергии, проблеми със стомаха и какво ли още не.  :(  Странни екземпляри има навсякъде, но поне тук педиатрите не препоръчват да се почва толкова рано.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #35 -: Август 31, 2010, 18:20:57 pm »
Като ви чета и слушам около мен, явно сме доста зле и въобще ни форуми, ни нищо не се чете. Всеки път ама абсолютно всеки се карам с бабите за това пусто ядене. като не искал филийка намазана с масло и кашкавал, да съм му дала луканка, че детето я обожавал, така щял да изяде и филията. Ама то са много глупостите и вече дори си пасувам, преди се опитвах да обясня, ама вече не. Не само, че е изморително и натоварващо, ами като че ли правят точно обратното ,видиш ли нищо му няма на детето като не е по моему. Един човек не съзрее ли за да се осъзнае /относно храненето и не само/, ще си е като масата хора, оставени на течението и/или модата и ще кима от глупост/неразбиране. Иначе за съвети сме първи де, ама не когато ти ги искат.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 18:22:32 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #36 -: Август 31, 2010, 19:45:23 pm »
ЗА храненето сме се разбрали с родата, че ако дадат нещо през главата ми, им спирам свободния достъп до Ники :lol: А свекито е под заплахата "ако не слушаш нас, наемаме бавачка", че тя малко не ни слуша.
Лекарката ми каза, че след 10ти месец глутен, което съм съгласна, за захранването с каша също. Може би, защото сме малко под средните стойности за момчета ни препоръча захранване. Но каза, че ако бебето не иска каша, да не го насилвам и да не предлагам. Разбрахме се, че на навършени 5 месеца ще захраня мнооого бавно и за около 2 седмици трябва да достигна 100-120 гр.
Ох...Никича ми е мнооого крив :( реве, тръшка се, дере се :(спира за малко, почива си и пак започва.Няма оток, няма синьо, няма Т, храни се, поспа...чудя се сърдит ли ни е или нещо го боли :(
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #37 -: Август 31, 2010, 20:04:28 pm »
Вени, от ваксината стават раздразнителни, нормално е това, ще мине за 1-2 дни.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #38 -: Август 31, 2010, 20:15:07 pm »
И тук идва въпроса от който пък аз изтрещявам, аджеба защо две ваксини в един ден?
От коя точно е кисело бебето?От Пентаксима или Симфлорикса?
Риторика, много им е трудно да направят график и да правят през седмица двете ваксини!


 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #39 -: Август 31, 2010, 20:43:13 pm »
Мише, доколкото ни обясняваха на лекциите на 9 месеца,презумцията е следната:
от всялка ваксина пада имунитета.Ако трябва да се бият по отделно става така:Пентаксим-паднал имунитет за седмица. Възстановява се за кратко организма на бебето-айде Синфлорикс. Пак пада имунитет, тъкмо се възстанови и айде пак Пентаксим. Така се връзва няколко седмици нон-стоп слаб имунитет и тогава децата по-лесно се разболяват.
Доколко е вярно, не знам, но и Бърди препоръчва и двете да се бият заедно.

StefiZ миналия път ми беше мноооого сърдит цяла нощ - не искаше да суче от мен, наложи се да се цедя и баща му да дава. Сега пък иска само на ръце, дано му мине по-бързо на моя кривчо, ама го разбирам - то много го боли сигурно, нали мускулно се бият.
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #40 -: Август 31, 2010, 22:48:55 pm »
Привет и от нас след двуседмично отсъствие! Завърнахме се в столицата и времето се развали, в унисон и с настроението ми - следотпускарско :( Почивката мина много добре, морето също, много съм доволна и че оставих Дари на баба й - тъкмо тя си почина малко от нас, а и ние от нея, пък и баба да се порадва малко...Направихме генерална репетиция за яслата - детето много слушало, изобщо не ни е плакало за нас, само първия ден малко търсило мама, но баба и дядо като се напрайли на маймуни и тя решила, че й е по забавно с тях :D Големият проблем на майка ми - че детето не ядяло, но аз като си я знам изобщо не ми прави впечатление.
Лис, бързо да се оправя Никол, вярвам, че не е нещо сериозно щом не плаче, явно не я боли. Ние пък претърпяхме първото си по-сериозно падане от една пързалка около 1,5 м. височина. Оставих я за малко и седнах да се видя с една приятелка и уж баща й я държеше, в следващия момент незнам какво се случи, но детето пищи, баща й ми я носи пребледнял, та се чудих кого по-напред да спасявам детето ли, баща му ли :( Е, разминахме се само с уплах, но минахме през спешното на В. Търново за разнообразие. Доста се притеснихме, защото си беше ударила главата, по - скоро охлузила. Не че там ни казаха нещо кой знае какво, то да не се налага някой да има нужда наистина от "бърза помощ" :(
Виждам, че коментирате захранването - и на мен много ми се чудят някои хора защо не съм давала на детето си шоколад :? Ми то имало нужда от всичко по малко...Каква толкова му е нуждата от шоколад само незнам...
Хубава седмица и здрави дечица пожелавам на всички!
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #41 -: Септември 01, 2010, 08:50:28 am »
Ох, тоз шоколад, чипс и царевични... Вече ми казаха, че съм лоша майка, защото не съм давала на децата такива хубави неща да си опитат. Само попитах каква е ползата от тях и отговора беше  8O
Да се оплача, снощи Криско ми вдигна 38.5 и повърна на фонтан, малко и терена е разкалян... Дано се оправи бързо детенце и да не подкара и Дани, че пак ще ми се стъжни. Оставих ги до края на седмицата в къщи със сестра ми и каките - спешното подкрепление дойде тази сутрин, докато се обадя и бяха събрали багажа.
Нуну, настръхнах като четох за падането, добре че няма нищо сериозно.
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #42 -: Септември 01, 2010, 10:35:29 am »
Нуну, настръхнах като четох за падането, добре че няма нищо сериозно.
И аз като си помисля какво можеше да стане настръхвам, сякаш Господ я пазеше в този момент. То толкова бързо се случи всичко, че не можахме да отреагираме. Е, това ще ни е обеца на ухото да не я изпускаме дори за миг :oops:
Мими, да им минава бързо на дечицата! Аман от тез вируси!
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #43 -: Септември 01, 2010, 10:46:02 am »
Привет и от нас в средата на седмицата! Аз от работа не мога да се добера да пиша... Освен това мислех, че от днес ще имам двама ученика, но се оказа че градината ще работи от 7 септември и така днес станахме в неприлично време за да идем и си оставихме само изследванията и картоните :).
Стефан пък оня ден докато се гонеха с Ели, така си заби челото в парното, и сега се разхожда като клингон от Стар Трек в къщи - такава продълговата цицина си докара.

Мими, дано бързо му мине на детенцето и другия юнак да не прихване, че това синхронно боледуване е ужасно.

Лиско, бързо оздравяване на Никол, дано бързо и мине подутото и се размине със снимката...

Нуну, дано и Дари да е добре, че падането от пързалка си е страшно!

Стефи, като гледах Ели навряна в кукленското столче, ми напомни миналата година моята Ели като возеше 9 месечния Стефан в кукленската количка  :lol:



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #44 -: Септември 01, 2010, 10:48:57 am »
Ей, аман от тези вируси. Мислех, че с изнизването на лятото се изнизват и те:)
Мими,бързо оздравяване на Криси и дано дани не се зарази.
Аз пък съм в потрес ама ще пиша в една друга тема:))))) за един вечен" филм:))))
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #45 -: Септември 01, 2010, 10:51:01 am »
Лисе, ако говориш за "оня" филм пак гледах реклами по БТВ, че ще го излъчват събота и неделя, но не съм го гледала. Ако пак са те дали с децана накрая за фон нямам думи просто.... :x
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #46 -: Септември 01, 2010, 13:41:07 pm »
Нуну, много са бързи, вниманието винаги на 6!Щом Дари е добре и с те минали само с уплаха...Късмет сте имали!

Аз на моменти изпускам единия, а като съвсем проходи Калина, трябва много да ги пазя!
Тя е опасна и с друго всичко лапа, преди  малко извадих от устата и
малка частичка от една Миткова кола.
Хем вчера разчиствах за такива опасности директно в коша!

Мими да не те плаша, но на морето два дни след него тя също го мина!Аман...
Малко по-леко при нея, но веригата беше пълна!

Гери когато се прибрахме с Калина от родилния и аз заварих у дома герой от Стар Трек!
Беше превзел с чело плочките на коридора, въоръжен с два коня в ръце.
Иначе той е много предпазлив, направо страхлив, но пада та пушек се вдига.
И в спешно сме били с цепната брада, много ме е страх от такива травми, но така растат.
Защото Бог пази, ама нека аз си внимавам!

Лисе, как е ръчичката на Ники днес!?

Хубав и малко по-топличък ден утре!
Щом на Юг се усети силно захлаждане, върви към есен работата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #47 -: Септември 01, 2010, 14:04:48 pm »
Jam тва с ореховата шума и Лечител изби рибата  :lol:
С голямо съжаление си признавам, че си права.
Аз да си призная нещо с настъпването на есента взех да се депресирам. Хвана ме и настинка, та допълнително се вкиснах. Тази седмица за три дни 5 човека ми подръпнаха блузата да видят, има ли второ  8O. Обикновенно ги слагам на мястото им, обаче ме оцелиха в кофти период и още толкова ме натикаха в черупката ми.
Днес е и първия ден на Моника на градина. Тръгна с раничката и така усмихната и доволна, че отива във втора група, а моето сърце свито.
Отделно чаках да ми преведат едни парички, които бог знае защо ги няма и кога ще получа а трябват да му се не види. Всеки ще ми даде заем, има хора на които мога да разчитам, но защо трябва да ги притеснявам, когато разполагам с мои и не мога да си ги получа  :x. И така си седя вкисната и блуждаеща и сетете се кои липсваше на хоризонта. Ми свекърва ми разбира се. Тя винаги е черешката.
Пристигна да ме уведоми, че щом съм отпуска 3 дни мога да и помогна да сложи компот и да направи лютеница, щото тя не смогвала с времето горката пенсионерка заета. 8O А моята дипломна работа за която съм си взела отпуска, все до декември ще я напиша. Пък ако сме си направили второ и не ходя на работа щяло да ми е по лесно и съм щяла да я напиша... Сякаш това е концерт по желание.
Та така, с нас е винаги весело..
Чакам да стане 16:00 за да си взема детенцето, че ми е голяма мъка.
Искам си хубавото време и морето, голяма мъка е за мен зимата. Студ, хреми, десет ката дрехи, чай, парно :P Само коледните празници и на Моника рождения ден ме спират да не хвана самолета за тропическите острови  :lol:
Спирам да хленча обещавам  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #48 -: Септември 01, 2010, 14:12:08 pm »
Лиде  :bighug:

Много се ядосвам като се започне едно семейно планиране
от роднини и познати, еййй ни спирка, ни срам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #49 -: Септември 01, 2010, 14:38:59 pm »
Здравейте и от нас в средата на седмицата! Да оздравяват бързо всички дечица и дано има още хубави дни за разходки :)
На нас миналата седмица ни слагаха Синфлорикс и малчо вдигна температура още вечерта, случва ми се за пръв път и бях ошашкана, но мина за ден! Да се похваля - от събота насам си имам малко християнче :D Почти не плака, но в момента, в който му се приспа потърка очи и ревна, добре че беше на финала :)
Досадните роднини със семейните празници и при мен ги има :x направо ми се иска от петък да идва понеделник! Вече три седмици поред все гости през почивните дни, едва ми издържат нервите от глупости и от шетане из къщи! И как по дяволите не се усещат поне веднъж и аз не знам :x
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #50 -: Септември 01, 2010, 15:47:50 pm »
Лисе, ако говориш за "оня" филм пак гледах реклами по БТВ, че ще го излъчват събота и неделя, но не съм го гледала. Ако пак са те дали с децана накрая за фон нямам думи просто.... :x
Нуну, този път бтв-ТО нямаха нищо общо:))))) щях да подновявам темата за сериалите, че отдавна не е писано и е неактивна но се отказах:) Втрещих се сутринта когато си пуснах телевизора. От снощи е останал на канал 1 и попаднах на дързост и красота:))))))Докато бях малко бременна отвреме навреме уцелвах по някоя серия но днес видях, че всички спят с всички и се менкат през няколко серии(почти година откакто последно го засичах. После се ядосах на себе си как може да се чудя на подобни простотии и изобщо да се дразня. Ама стана колко години я дават тази глупост.

Лисе, как е ръчичката на Ники днес!?

Мише, благодаря, че питаш:) Все същата работа. Все така е подут и изкривен, но се надявам от утре поне да има подобрение.
Студено е доста а на мен така да ми харесва лошото време:) За първи ден от мен не текат рекички:)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #51 -: Септември 01, 2010, 15:53:21 pm »
Лиде не им се ядосвай, нека си говорят.
Теб за компоти те юркат, пък на нас снаха ми и зет ми (ако така ми се падат по роднинска линия) все ни питат няма ли да ходим на село да копаме картофи или да садим. Даже се разсърдиха на Кало, когато на 8 май, три дни след раждането не отиде с тях да сади картофи :lol: Ние и двамата обясняваме, че не намираме невероятна потребност да копаме, а мен селската къща с всичките паяци и буболечки никога не ме е радвала и привличала и че ако искам компири ще ида да си купя, ама...Е, в момента никой не ме юрка, ще видим догодина :) Когато е трябвало винаги сме помагали и за картофи и за гроздобер на двете роди, ама сега няма как.
А относно семейното планиране - Ники като се роди веднага ме питаха за втора кога започваме да работим 8O Дори оставиха пари на Ники под възглавницата с репликата "Да си купиш сестричка"  :lol:
rozovelka, честито християнче :D
« Последна редакция: Септември 01, 2010, 16:03:56 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #52 -: Септември 01, 2010, 16:03:29 pm »
Лиде не им се ядосвай, нека си говорят.
Теб за компоти те юркат, пък на нас снаха ми и зет ми (ако така ми се падат по роднинска линия) все ни питат няма ли да ходим на село да копаме картофи или да садим. Даже се разсърдиха на Кало, когато на 8 май, три дни след раждането не отиде с тях да сади картофи :lol: Ние и двамата обясняваме, че не намираме невероятна потребност да копаме, а мен селската къща с всичките паяци и буболечки никога не ме е радвала и привличала и че ако искам компири ще ида да си купя, ама...Е, засега никой не ме юрка, ще видим догодина :)
Aa тия мераци с бустаните отдавна ги секнах аз  :lol:. Свекър ми е от едно село до Сандански и гроздето ми е хоби. По точно винцето де  :lol:. Та и аз когато кандидатствах за снаха пропатувах пеш пет километра за един гроздобер и оттогава режа в зародиш дори намеците.  :lol:
А и нямам време дори да имам желание.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #53 -: Септември 01, 2010, 17:10:10 pm »
Розовелка, честито християнче  :) здраве и късмет да има
Стеф тази сутрин в 5 се събуди с яко повръщане, дано да е от гадния Макдоналдс, който й позволявам от време на време, а не вирус- оплака се снощи от болки в корема преди заспиване, днес също няколко пъти го е твърдяла
Свате на мен навремето на въпроса какво давам на детето със шоколада ми казаха наслада и хубави емоции  8O представяш ли си от какво ги лишаваме  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #54 -: Септември 01, 2010, 17:30:10 pm »
....на въпроса какво давам на детето със шоколада ми казаха наслада и хубави емоции  8O представяш ли си от какво ги лишаваме  :lol:
:lol: :lol: :lol: Това се казва обоснован и смислен отговор  :lol: :D
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #55 -: Септември 01, 2010, 19:58:41 pm »
Ох, горките ми дечица, не са опитали още насладата и нямат хубави емоции  :lol: :lol: :lol: Явно ти контактуваш с по-извисени духовно хора от мен. Такъв отговор не всеки може да даде  :wink:
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #56 -: Септември 01, 2010, 20:12:16 pm »
Аз да питам - гледах във Фантастико кашите на Милупа, ама такова животно като оризова, безмлечна, без глутен не видях. Да не бъркам нещо - коя е безмлечната - тази, която не съдържа АМ, нали? Ама на нея не пише без глутен?
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #57 -: Септември 01, 2010, 20:39:45 pm »
Мини,може и от Макдоналдс-а да е.Мишо също ми е повръщал след консумиране и то беше преди 2 седмици.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #58 -: Септември 01, 2010, 20:43:20 pm »
Жаси,виж тук има някаква безмлечна оризова на Милупа и пише без глутен :)
http://papa-bebe.com/ka6i/milupa.html

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #59 -: Септември 01, 2010, 21:01:07 pm »
Честито Християнче Розовелка, здраве и късмет да го спохождат!

Парси ти как си, възстановяваш ли се?

Мини незнам кое е "по-добре" вирус или Макдоналдс?
Ако е от храната поне по-бързо ще мине,  :hug2: я от нас!
Аз съм давала на Митака да опитва веднъж-дваж, но само картофи яде!
 :oops: за мен да не говорим ем вредно, ем вкусно.
Затва и поради 2XL размерите ми, не посещаваме!

Лисе
, а дано утре има подобрение малката лапичка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #60 -: Септември 01, 2010, 21:02:57 pm »
Парси, мерси :) Видях я :)
Мини и аз мисля че е от Макито. То аз съм свита надве след консумация на нещо различно от чийзбургер или тост там. Този морски вирус нали започва с температура, поне така чета.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #61 -: Септември 01, 2010, 21:22:26 pm »
Жасмин, хич не е задължителна температурата...
У нас всеки го кара абсолютно различно от другите!
При Митака беше с много висока Т и диария, Калина диария и повръщане,
аз само мускулни болки до пълно изтощение, таткото само диария!

« Последна редакция: Септември 01, 2010, 22:15:24 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #62 -: Септември 01, 2010, 21:40:44 pm »
аз за да се докажа за максимално лоша и злобна забраних на Стефания вече и Макдоналдсите  :) не случи на майка детето и това си е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #63 -: Септември 01, 2010, 22:05:42 pm »
аз за да се докажа за максимално лоша и злобна забраних на Стефания вече и Макдоналдсите  :) не случи на майка детето и това си е

:D
Мише,благодаря ти за вниманието-възстанових се почти,то нали няма как иначе :) с тия 2 деца.Сега пия някакви витамини за меките ми хрущяли и се моля артрозата която несъмнено ми казаха че ще ме споходи в един момент да я отложим максимално дълго.
Лисе,бързо минаване на пръстчето на Никол и без повече тревоги :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #64 -: Септември 01, 2010, 22:29:27 pm »
Лоши майки ей  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #65 -: Септември 01, 2010, 22:45:01 pm »
аз за да се докажа за максимално лоша и злобна забраних на Стефания вече и Макдоналдсите  :) не случи на майка детето и това си е


Дай му Зайо Байо поне на детето дееее...То нали знаеш - положителни емоции :)

Парси, какви витамини пиеш? Че и нашата рода страда от износване на ставите и чупливи кости - три поколения жени от майчината ми линия си чупят тазобедрената кост - прабаба, баба и мама при падане. Чудя се и мен ли нещо такова ме чака, дали лошия късмет се унаследява. Засега просто гълтам калций и това е.

Ники тази вечер заспа много спокойно и дано така спинка.
[/url][/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #66 -: Септември 01, 2010, 22:55:26 pm »
a, няма нужда аз да й давам, те в яслите ги запознават с този шедьовър на кулинарното изкуство  :x
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #67 -: Септември 02, 2010, 07:36:35 am »
Жаси,пия Стабифлекс-разтворими по 2 пъти на ден.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #68 -: Септември 02, 2010, 09:13:36 am »
mini и зрънчо ли са и давали? Тва изтрепа рибата. Иначе когато беше още на ясла с удоволствие за следобедна закуска гризкаше вафла с шоколад и кифла с шоколад.  :(
На родителската среща просто попитах, не може ли да сменят тези глезотиики с ябълка например? Отговора беше, че се прави меню, което за седмицата по стандарти на ХЕЙ включва всичко необходимо на детето като белтъчини, калории и т.н. и ни се натърти да си трайкаме , щото не е лесно всяка седмица да правиш меню и да спазиш всички изисквания. А най-кофти е като свършиш трудната задача някой да седне да мрънка. Е точка, какво да кажа.. Гледах да я взема по рано преди да е почнала следобедната закуска, под предлог, че сега се прибирам от работа и ми е на път.
Другото което не ми харесва е, че всеки ден се прибираме с едни мазни оранжеви петна по блузата. вярвайте в нас подобни петна няма как да се получат. Аз не ползвам Пикантини, Галини бланки, запръжки и застройки. Е те ги правят в огромни количества, като за малко дете  :(. Това е пагубно за моя стомах, представям си какво им е на техния.
Ама така е, като не ти изнася гледкай си го ти.

Вчера Мони се прибра доволна от градина. Един час всичко беше ок, докато изведнъш не яхна един стол и не почна да крещи: Йо Йо стига си ме дразнила, Йо ЙО... 8O
На 40 минута вече бях с главоболие и безсилна да я умиря. Като мирна с усмивка ми обясни, че Веси я научил на тая песен и цял ден я пяли на Госпожата.  :lol:
Днес сутринта и предложих Аулин, жената не изглеждаше добре  :lol: Мен снощи само той ме спаси.  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #69 -: Септември 02, 2010, 09:45:49 am »
Ха, ха Лиде, ако питаш мен те госпожите никога не изглеждат добре  :? и никога не са доволни, факт.

Иначе ние 3 пъти само сме ходили на Макдоналдс, защото с роднини на глава не се излиза. Първият път яде само картофки, имаше леко неразположение, но нищо конкретно, вторият път яде малко от хамбургера и изпи шейка, е голямо мятане, голямо бълбукане в корема и малко д..с, третия обаче беше и последен. Макдоналдс вече е от забранените места за нас. Болки в стомаха и диария, но верно изяде си цялото меню. 8)

Тони вече започна да се гласи за ходене от есен на градина. Беше му хубаво с мен лятото и дума не искаше да се изприказва за градината, обаче май му по омръзна, особено като няма моренцееее вече. А на мен ми е свито сърцето, като знам пак какво ще е, дай боже вече да имаме някакъв имунитет, поне за моракселата.

Всичко добро дами и господа. Бъдете здрави.


П.П. Глася се в събота да ходя на риболов, че от както съм забременяла не съм ходила, а такъв ми е кеф и релакс. Дано не ми мине черна котка път.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #70 -: Септември 02, 2010, 10:08:50 am »
Аз да питам - гледах във Фантастико кашите на Милупа, ама такова животно като оризова, безмлечна, без глутен не видях. Да не бъркам нещо - коя е безмлечната - тази, която не съдържа АМ, нали? Ама на нея не пише без глутен?

Жаси, в ориза не се съдържа глутен, в просото и царевизата също. Овеса и пшеницата имат глутен.
 Така че, смело купувай оризова каша. :) Обикновено на Милупа на кутийте /поне в немско/ винаги пище дали са с или без глутен.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #71 -: Септември 02, 2010, 10:17:27 am »
Шегата на страна, и двете жени са страхотни и аз съм много доволна. Общо взето персонала е подбран и директорката е строга. Детето ходи с удоволствие на градина и да чукна на дърво проблеми има рядко. Даже ми става жал понякога, като слушам изказвания на родители. Майката на две близначета вдигна страхотен скандал, че децата и били все болни, защото седяли по тениски на отворен прозорец. Тя лично ги гледала от балкона на блока всеки ден  :lol: Заради нея моята девойка ходеше с шапка и яке на 30 градуса  :( Ама това е, то може ли на 25 човека да се угоди..
Свидетел бях и на псувните на разярен татко, който се ядоса, че му секнаха важната работа и трябва ше да си прибере детето с 39 градуса и т.н. Аз там няма да оцелея.

Перде, мен на риба не ме водят. Първо ми слагат червея, после залягат да хвърля във водата и накрая и да хвана нещо го пускам, защото ми е жал. Категорично ми е забранен достъпа  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #72 -: Септември 02, 2010, 10:18:42 am »
В повечето детски заведения тук предлагат само обяд. Предиобедната и следобедна закуска се приготвят в къщи, за което обаче има изисквания. Никакви сладкотии, дават един списък с примерни неша, все здравословни.
В обедното меню, което се изнася на списък за цялата седмица, не съм виждала да има включени вафли, шоколади и подобни. Опс, сладолед са им давали през лятото за десерт, сега се присетих. Нещо, което според мен е ОК.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #73 -: Септември 02, 2010, 10:20:48 am »
А ти в коя държава беше  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #74 -: Септември 02, 2010, 10:23:44 am »
А ти в коя държава беше  :lol:

В Немско Лиде :)

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #75 -: Септември 02, 2010, 10:28:48 am »
Сигурна бях, че е далеч от БГ.
Тц Тц сладолег, не ги е срам  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #76 -: Септември 02, 2010, 10:31:08 am »
А то и ние си имаме изнесено седмично меню, обаче доста често има и своеволни промени от детското заведение.Наблягат се на тестени закуски, пие се само чай и айран. А за мазните петна в началото ги вижадх и аз по дрехите на Тони, после си беше все чист. Или не яде това дете там нищо, или ме лъжат госпожите/лелите че си изяждал всичко. Друг е въпроса за порциона. Факт е обаче, че като го взема от градината се на хвърля на всичко.

ето ви закуските за тази седмица
сутрин              следобед

макарони            щрудел с ябълки айран

сандвич             крем ванилия
с масло и
сирене, домат
чай

попара със          кекс айран
сирене

соленка със         мляко с грис
сирене

сандивч с           козунак с айран
пастет, краставица
чай


Интересно ми чуждестранното здравословно меню какво е.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #77 -: Септември 02, 2010, 10:53:11 am »
Макдоналдс, не посещаваме. Както се казва ходила съм веднъж преди десетина години и нито ми беше вкусно, нито пък ми се стори нормално да давам толкова пари за толкова малко количество храна и от тогава не стъпвам там.
Иначе си признавам, че Ели яде кебапчета и луканки, вярно рядко се случва, но като види от баща си...  :oops: - както казва майка ми това е дете за ресторант ;). А шоколад получава за аки в гърнето, по една кутийка от киндер или милкинис.
Стефуняка поне още не е опитвал от тия всичките благини, ама той нали си е злояд, та лесно го удържам, ама като казвате че носи наслада и хубави емоции, да взема да му дам поне шоколад, че е доста гневно дете ;)
Ето тук можете, да видите менюто на Ели от яслата от миналата година:

Розовелка, честито Християнче, да ти е живо и здраво! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #78 -: Септември 02, 2010, 11:18:18 am »
Благодаря ви много момичета!

Тези чиспове и шоколадчета и мен ме хвърлят в потрес :? Като гледам по градинките как масово децата ги хапват Онзи ден видях и как дете на 11 месеца хапваше парче пица, докато майка му го разхожда в количката 8O Свят голям, хора всякакви!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #79 -: Септември 02, 2010, 11:40:45 am »
Благодаря ви много момичета!

Тези чиспове и шоколадчета и мен ме хвърлят в потрес :? Като гледам по градинките как масово децата ги хапват Онзи ден видях и как дете на 11 месеца хапваше парче пица, докато майка му го разхожда в количката 8O Свят голям, хора всякакви!

ООО, тя е закъсняла. Наша приятелка даде пред мен на 9 месечната си дъщеря пържени картофи от дюнер, купен от една дюнерджийница в Овча Купел до пазара 8O Ми то си нагъваше здраво. Вчера като й казахме, че ще захранваме от другия месец евентуално, тя обясни на мъжа ми за анемията и т.н. и каза, че е захранила децата си по "обратната схема", каквотро и да значи това. Сега, децата са й живи и здрави и това е най-важното, не настоява, че нейната схема е най-правилна, за което я уважавам и поради това и аз не й се бъркам за захранването.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #80 -: Септември 02, 2010, 12:15:32 pm »
А какво ще кажете за хората които не консумират месо и не дават и на децата си?
Мисля, че месото е важна съставка и от значение за растежа и развитието на едно дете и ми се вижда не нормално лишаването на деца от него. Като порасне и не иска да яде да не яде, но от бебе да го лишаваш.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #81 -: Септември 02, 2010, 12:42:21 pm »
Аз лично не го приемам за нормално, защото едва ли те не ядат месо от деца. Важна е и още как (според мен). Да не говорим пък за веганите...
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #82 -: Септември 02, 2010, 13:09:22 pm »
Здравейте, престрашили се новопопълнения приемате ли? Успешна седмица на всички от нас!!!
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #83 -: Септември 02, 2010, 13:15:12 pm »
Лиде,относно месото ще дам съвсем нагледен пример от моя позната.И на двете си деца не даваше месо от бебета,защото те с таткото били вегетарианци.Колко съм й говорила за горе споменатото от теб,но тя не искаше и да чуе,спорейки че от спанака и копривата с която ги тъпчеше били набавяли всичко необходимо.Педиатърката й беше казала да пуска през месец кръв за да следи хемоглобина.И какво?Сега дъщеря й е съученичка на сина ми и се крие в храстите,за да тъпче сандвич с месо :?
Анизи,добре си ни дошла :)

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #84 -: Септември 02, 2010, 13:56:50 pm »
Здравейте и от мен! Искам съвет от сорта на оня с в. Лечител, дето jam го даде ;) Проблемът при мен обаче е, че педиатърката ни много държи (и днес дори опита) да забелва пишката на Бобо. Не успях да я спра веднага, а и тя междувременно ми обясни, че трябвало хирургически да се оправи тази "тежка фимоза". Та ми хрумна другия път да й кажа, че съм се уплашила от думите й и съм отишла на консултация с уролог (например), който е забранил да забелваме. Та, може ли да ми помогнете с някое име-авторитет, да не съм съвсем голословна? Няма деликатен начин да кажеш на лекар, че ще пренебрегнеш съветите му, но този все пак ми се струва поне приемлив...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #85 -: Септември 02, 2010, 14:12:48 pm »
cambozzola, можеш да споменеш например д-р Момчилов от Пирогов, слави се като добър специалист, аз лично съм се консултирала с него по повод на уроинфекциите, които прави Дари.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #86 -: Септември 02, 2010, 14:25:49 pm »
Мерси, nunu!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #87 -: Септември 02, 2010, 16:52:34 pm »
Лиде,относно месото ще дам съвсем нагледен пример от моя позната.И на двете си деца не даваше месо от бебета,защото те с таткото били вегетарианци.Колко съм й говорила за горе споменатото от теб,но тя не искаше и да чуе,спорейки че от спанака и копривата с която ги тъпчеше били набавяли всичко необходимо.Педиатърката й беше казала да пуска през месец кръв за да следи хемоглобина.И какво?Сега дъщеря й е съученичка на сина ми и се крие в храстите,за да тъпче сандвич с месо :?
Анизи,добре си ни дошла :)
Ох спанак и коприва, любимите ми  :P.
Ами ще се крие, то за една паржола и аз бих се скрила  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #88 -: Септември 02, 2010, 17:32:42 pm »
Анизи,
добре дошла! :D


Включвам се по никоя тема.
Ето мен къде ме стяга чипикът.

През отминаващото лято често ходехме на една площадка пред една детска сладкарница.
Знаех, че вътре има чудесен детски кът, но не бяхме влизали до сега вътре.
Тъй като днес тук има много силен вятър, затова реших да вземем, да влезем вътре. Дори си помечтах да седна и да си поръчам нещо. :)
Но какво да ви кажа!?! :x Отварям вратата на въпросното детско заведение - ами то задимено и пълно с майки, лапнали по една цигара и димят! 8O :x Е, не проумявам как може де се пуши в заведение, пълно с бебета и малки дечица! :x Хайде, кажете ми, аз ли съм в грешка или хората са в грешка! Отказах се да влизаме. Постояхме отвън на вятъра, там също изкарват една пързалка с една люлка. Но Михаела настоя да влезе. Вкарах я, а аз останах отвън при бебето. След 15-ина минути я подлъгах да се прибираме. Няма да повторя. :(

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #89 -: Септември 02, 2010, 21:27:15 pm »
В детския клуб за рождения ден на Мони също се пушеше, но помещенията за деца и за възрастни са отделно и затворени с врата. Едни умряха от кеф, други се преместиха при децата да не им мирише на цигари  :). Аз вече 5 години не пуша и се разочаровах. Тази година ще сменим клуба :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #90 -: Септември 03, 2010, 08:30:59 am »
А аз издивявам като видя майките в градинката да хвърлят фасовете в пясъчника, където са децата им. Пък и то да са само фасове... Не ми харесва, не ги водя, могат и без да се изцапат с пясък  :lol:
И да се "похваля" - и Дани вече се присъедини към Криси, но без екстрата температура засега. Само едно яко повръщане и д...с  :( Малко вода да пийне и фонтан. Снощи цяла вечер чаршафи сменях. Добре, че Криско вече е по-добре и му остана само изхождащия проблем. Вече незнам какво да правя....
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #91 -: Септември 03, 2010, 08:58:54 am »
Ох, Мими, съжалявам, че и Дани е включен! НЕ ДАВАЙ ВОДА! От нея повръщат. Скоро Бърди беше писал за повръщането. Ще се опитам да го намеря! Всичко важно си го копирам!


Ето какво писа скоро Бърди по този повод:
Дайте сухарчета, не направо вода. Половинка. Може с трохичка сирене отгоре.
Направете липов ( или друг леко подсладен чай).
Първо дайте сухарчетата през 10-15 минути, два, три пъти. Изчакайте 10 минути и дайте 1 ч.л. чай. НЕ повече.
Изчакайте малко. Пак едно, две сухарчета, пак 1-2 ч.л. чай. После 1/2 час нищо.
Ако давате чиста вода ще я повръща непрекъснато.
Ако детето повръща непрекъснато ще е нужно или да се даде Примперан ( Церукал, Мтоклопрамид), или да се изчака 1 час преди да спре само да повръща и ЧАК тогава да се почне ПЪРВО с твърдата храна и после с чай.
Всичко това ако диагнозата е вярна
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 09:06:50 am от yana-v »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #92 -: Септември 03, 2010, 09:01:32 am »
Мими  :bighug: до три дни държи!
Милите юнаци...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #93 -: Септември 03, 2010, 09:11:36 am »
Благодаря, Яна. Това правя. Но мислех, че ще е като Криси - еднократно, а то какво стана...
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #94 -: Септември 03, 2010, 10:48:13 am »
Аман от вируси, аман от болести.
Дръжте се мами, ще мине, какво друго да напиша.
И ние сме в отбора с вируса, някак по леко го кара за сега, ама знам ли.

Със здраве  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #95 -: Септември 03, 2010, 11:50:42 am »
Здравейте и от мен! Искам съвет от сорта на оня с в. Лечител, дето jam го даде ;) Проблемът при мен обаче е, че педиатърката ни много държи (и днес дори опита) да забелва пишката на Бобо. Не успях да я спра веднага, а и тя междувременно ми обясни, че трябвало хирургически да се оправи тази "тежка фимоза". Та ми хрумна другия път да й кажа, че съм се уплашила от думите й и съм отишла на консултация с уролог (например), който е забранил да забелваме. Та, може ли да ми помогнете с някое име-авторитет, да не съм съвсем голословна? Няма деликатен начин да кажеш на лекар, че ще пренебрегнеш съветите му, но този все пак ми се струва поне приемлив...

Камбозола и на мен това ми е болна тема :( Нашата педиатърка каза, до годинката всяка вечер след баня да отварям колкото може с лек натиск Обикновено тя преглеждала момченцата като станат на годинка и ако има фимоза тогава вече се действа, преди това нямало смисъл :? Аз такова четене по въпроса му дръпнах, че сега съм два пъти по-объркана, въпреки всичко, ако се наложи бих се доверила на уролог, а не на педиатърката ни!
Майчета, ако имате някакъв съвет как да избегнем фимозата с удоволствие приемам!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #96 -: Септември 03, 2010, 12:19:30 pm »
Мими, дано бързо се оправят децата, че много гадно с тия повръщаници :?
Моята лекарка хич не настоява да забелваме, но тук се включиха мамите от парка, които ми наговориха едни страхотии дето osi_12 и ми показаха нагледно как да заголя пишката...само дето мен ме е страх да пипна.
Ники от два дни е като новородено - иска да яде през два часа, включително и през нощта. Дърпаше се от НАН, докато не се светнах, че иска да е по-затоплен. В жегите му го правих със стайна температура и хич не съобразих, че сега ще е по-студена водата, тъй като и в нас е по-студено. И сега се накърмихме и след кърмене пак плачеше, та като забърках и затоплих изпи 110 мл. АМ. Сега спи блаженно :D
[/url][/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #97 -: Септември 03, 2010, 12:53:12 pm »
За забелването - аз не съм забелвала точно, а просто когато почиствах след смяна на памперс леко придърпвах кожичката, колкото да се размърда. Така след всеки памперс по малко, по малко и сега нямаме никакви проблеми. Нито смегма се е събирала, нито сме били заплашени от фимоза. Според мен е по-добре лекичко да си го правите вие, без стрес за детето и за вас, за да не се налага да се обяснявате после с педиатри и да се плашите от заболявания.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #98 -: Септември 03, 2010, 13:01:01 pm »
Бях чела, че след навършване на 1 месец на бебето, във ваничката под водата леко се придърпва. Постепенно до годинката бяха оправени и двамата (мъжа ми се занимаваше). Той настоя да го правим, най-вече защото е претърпял оперативна намеса като малък и има спомен, че много е боляло, затова искаше да го предотвратим при малките.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #99 -: Септември 03, 2010, 13:23:09 pm »
У нас тази деликатна мъжка дейност я правеше таткото след навършване на 3 месеца,
както са написали Мими и Гането във ваната с леко движение!
За около два месеца ежедневно манипулиране отворихме цялата кожичка,
но без сила леко и деликатно, а имаше отвор само за пишкане.
Аз мисля, че събраната смегма и стреса после от лекаря са по-неприятни от това рутинно занимание!
Направихме консултация с уролог относно друг въпрос късаещ мъжкото достойнство
на баткото и той каза че сме се справили отлично!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #100 -: Септември 03, 2010, 14:32:06 pm »
У нас тази деликатна мъжка дейност я правеше таткото след навършване на 3 месеца,
както са написали Мими и Гането във ваната с леко движение!


и ние така процедираме. Все още не е отворено напълно, но д-р Бърди казва, че и до 4-5г може да остане не напълно забелено.

Бързо да оздравяват болните дечица!
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #101 -: Септември 03, 2010, 17:57:36 pm »
Аз как се радвам, че Алекс се е родил с такъв "дефект", по рождение му бе забелена и не се налагаше никакви процедури. Единственото което правим е да почистваме достойнството му на всяка баня.
Та в този ред на мисли искам да попитам, кога да започна да разреждам къпането. Ние все още се къпем всяка вечер, даже и сутрешното миене е нещо като къпане, в много редки случай пропускам да мокря главата. Притеснявам се от това, че детето си търся банята и без нея трудно ще заспи или после ще е неспокоен нощно време.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #102 -: Септември 03, 2010, 18:11:19 pm »
Мари, защо трябва да разреждаш?
Къпи си детето всяка вечер, тялото се почиства, олеква му, създава му комфорт.
Това са навици, които са хубави.
И мен в Петрич се опитваха да ме убедят, че от водата се настива, но нямаше особен успех :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #103 -: Септември 03, 2010, 18:20:00 pm »
и аз не разреждам- това е мястото в което децата се чувстват прекрасно, не мога да им спестя нещо, което им носи толкова удоволствие /освен шоколада  :lol:/
преди няколко седмици ги къпя, вадя Преславка и отивам да я оправям, а Стефания остава още малко, запътвам се да я вземам после и нея от банята и се чува- хамммммм, хамммммм, а тя нашата се потопила във водата и й се виждаше само устата- било много хубаво така
от една страна ми стана много смешно, но от друга малко се уплаших, че не трябва да я оставяме без надзор, макар че като типичен представител на зодия риби се чувства прекрасно във водата
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 18:26:06 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #104 -: Септември 03, 2010, 19:13:51 pm »
аааааааа олекна ми значи за сега оставаме така, а за напред времето ще покаже
Мини, а Алекс го прави тоя номер обратно, с очите и устата към водата и бълбука, понякога се налага по 10 минути да се кандардисваме да излиза от водата
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #105 -: Септември 03, 2010, 19:43:25 pm »
Мери, и аз не разреждам бани. Единствено ако е много зле някой от тях или пътуваме някъде, където няма вана, защото и двамата се плашат от душове, тогава пропускам. Така се радват и двамата на къпането, че е абсурд да пропуснем :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #106 -: Септември 03, 2010, 20:33:32 pm »
Още едно попълнение приемате ли :D?
Ние сме малки още, но като видях, че говорите за забелване на пишлето, реших да ви питам, че точно днес нашата педиатърка му го дръпна.Малкия не усети абсолютно нищо, даже не разбра.Само че тя не го забели до това ръбче, т.е цялото, а остана малко.Сега не знам как да го поддържам, в смисъл как да измивам първо него във ваната ли, и после да слагам шампоан, или при изплакването с чиста вода, когато го държи съпруга ми да го дърпам и мия.Абе въобще голяма паника съм.И тя жената като си ме знае каква съм си ми вика -ако искаш нищо недей пипа.Та така, сега съм в чуденка как се прави.
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #107 -: Септември 03, 2010, 20:37:16 pm »
Кети,на мен уролог ми е казвал когато се забелва да е само под чиста вода.В смисъл да не се третира със сапуни,шампоани и т.н. защото изсушава.
За къпането и аз взимам всеки ден така нареченият "душ",но главата я мия 2 пъти в седмицата.Просто не виждам смисъл по често.Не че пляскайки не я мие де  :lol:
« Последна редакция: Септември 03, 2010, 20:39:25 pm от parsi »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #108 -: Септември 03, 2010, 22:56:09 pm »
Кети, под чиста вода се измива. Като станете по-големи като нас, може и да си искате от интимните душове на мама :lol: Това сега му е голям хит на баткото.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #109 -: Септември 03, 2010, 23:03:21 pm »
Кети, под чиста вода се измива. Като станете по-големи като нас, може и да си искате от интимните душове на мама :lol: Това сега му е голям хит на баткото.

 :lol: :lol: :lol:Гане, явно знае за къде са.
Значи първо го забелвам и мия в коритцето, преди да започнем главата и тялото с козметика, ако правилно съм разбрала?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #110 -: Септември 04, 2010, 01:36:35 am »
Ами ние сме на вълна "защо" и ме видя, че го изваждам като се къпя и ме пита какво е и си обяснихме, че това е специалното шампоанче за дупенца :D Та сега като се къпе и си иска от него.
Да, правилно си разбрала, преди да сложиш козметика, заплакваш там.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #111 -: Септември 04, 2010, 14:07:56 pm »
Аз да попитам,докога мога да давам каши?В смисъл че в един момент не стават ли големи за тях,или докогато им харесва на тях?

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #112 -: Септември 04, 2010, 14:51:08 pm »
Парси, аз още давам от време на време. Тя си я харесва, а пък нямам голям избор с какво да заменя като следобедна закуска и така си яде все още поне по веднъж на две седмици. Аз добавям вътре плодове и така успявам да я накарам да ги яде, че иначе в суров вид само ябълка от време на време гризе.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #113 -: Септември 04, 2010, 15:00:26 pm »
Аз да попитам,докога мога да давам каши?В смисъл че в един момент не стават ли големи за тях,или докогато им харесва на тях?

Парси, до когато искат. :) Не е проблем и на 3 години да стане и пак да яде каша. Разбира се, говорим за разнообразяване на менюто, а не - каша всеки ден.

Михаела (2,6г.) обича каши и често си иска. Обича ги по-редки, а вътре иска да и слагам Нестле Фитнес, което условно сме го нарекли "люспички". :) Тя от около 4-5 месеца е на етап, на който сама казва какво иска и не можеш да я убедиш, че сега ще яде ябълка, при положение, че тя си е наумила, да яде хапки.

Проблемът със забелването и на мен ми е "болна тема" в момента. Педиатърката го забели малко последния път и ми каза, че не е добре, че нищо не правя там. Ако аз не съм го забелвала, щял да опре до хирург. А аз не смеех да пиппам това деликатно място. Четох няколкото отговора на Бърди по темата. Той е противник на забелването и смята, че нещата трябва да станат от само себе си. Ето какво ми написа:
Цитат
Не пипайте детето!
Няма точна възраст- понякога и до пубертета става. Обикновено към 4-6 годишна възраст, понякога и по-рано. Но рядко под годинка, две.

Та, така. Чудя се как е най-добре да процедирам. Къпя ги заедно, като Косьо си е в коритото, а Мишка се къпе с душа. Мъжът ми обикновено се прибира след изкъпването, така че няма как да делегирам тази задаче на него.
А Мишка от една година свикна да се къпе сама с душа. Дори не ми дава да я сапунисвам - и това иска да прави сама. Все иска да е самостоятелна, но резултатът не винаги е желания. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #114 -: Септември 04, 2010, 15:50:09 pm »
Парси и аз мисля така, давай каша на адаша докато му душа иска!
Митака яде до година и половина, Калина още няма годинка и изобщо не ги иска!
Дето вика баба й - "А а а капризация, баща й на 10 месеца мачкан боб е ял, а тя нищо не иска! "  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #115 -: Септември 04, 2010, 15:52:30 pm »
Не вярвах, че тази порочна практика със "забелването" продължава. Толкова е абсурдно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #116 -: Септември 04, 2010, 16:14:25 pm »
Мели точно поради разкази как лекари/педиатри дърпат и опъват без да са тесни специалисти
ние сами го направихме, бавно без детето да го боли в продължение на три месеца!
Ако сме сгрешили, кажи къде?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #117 -: Септември 04, 2010, 16:26:15 pm »
Не вярвах, че тази порочна практика със "забелването" продължава. Толкова е абсурдно.

Мели,
моля те, дай съвет. Кажи как да процедираме и как, с какъв аргумент да не позволя на педиатърката да го прави.
Добре, ще и кажа, консултирах се с д-р Даскалова - ембриолог и тя забрани да забелвам пениса. А нали ще ме пита, що пък ми е била консултация с ембриолога. :? Да не говорим, че сме близки с педиатърката.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #118 -: Септември 04, 2010, 16:45:57 pm »
Момичета,благодаря ви за отговорите.Ще продължа да му редувам следобедните с каша щом си я харесва.
Кокиченце,неможеш ли да се аргументираш пред педиатърът че е въпрос на твой личен избор.В крайна сметка аз така процедирах с моята-все пак това е моето дете.Не съжалявам спомняйки си как пищя големият ми син когато го "забелваха".Митачо аз си го оправих в рамките на 6м. както са изброили по горе момичетата :)

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #119 -: Септември 04, 2010, 16:47:02 pm »
Знам, че няма оправия, като се създаде една абсурдна практика, тя продължава с векове /поне аз я наблюдавам един век :)/. Но пак се ядосвам.

Мише, почнеш ли, няма връщане назад. А няма никаква здрава логика това нещо да се прави. Момчетата се раждат с физиологична фимоза, това е естествен предпазен механизъм по отношение на пениса. Нищо не е нужно да се прави и нищо не се прави никъде по света, освен у нас. Физиологичната фимоза се израства. Обратно, почне ли се дърпане и опъване, се предизвиква дразнене, което именно е условие за образуване на сраствания и последващи хирургични намеси.

Кокиченце, "близки сме с педиатърката" е сериозен аргумент, но не давай на никой педиатър, колкото и да ти е близък, да прави нещо на детето ти без твое позволение. Детето още няма твоите права, ти си тази, която да ги защитава. Защо ти е била консултация с ембриолог /специалността ми включва още и анатомия/ - например защото нормалната анатомия и физиология на човека се учи в първи курс медицина, педиатрите и те са минали курса по анатомия и ембриология, както и по физиология,  и би трябвало да са го научили /от мен или от други преподаватели/ още тогава.

Но може да пробваш с друг аргумент - вместо това да проверява дали е приключило слизането на тестисите в скротума. Това е пенис, макар и малък, а не ряпа, че да се дърпа и опъва.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #120 -: Септември 04, 2010, 16:53:25 pm »
Искам да задам един "апокрифен" въпрос. Ако обрежем пишката, какви са от медицинска гледна точка негативите? Предимствата са ясни, но все пак си е намеса в това "как го е направила природата". От друга страна, доста приятели, които живеят в САЩ, твърдят че там това било масова практика, ама на "еди кой си казал" - не мога да вярвам.
Предварително благодаря, ако някой има информация по точно този въпрос.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #121 -: Септември 04, 2010, 17:01:06 pm »
Няма негативи от медицинска гледна точка. Лично аз не бих го направила на моите деца, но по други причини.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #122 -: Септември 04, 2010, 17:07:03 pm »
Благодаря Мели. Аз точно за това питах за негативи САМО от гледна точка на медицината. Иначе има куп причини да не се реша да правя такова нещо, като се започне от това, че тялото на детето ми не е моя собственост, че аз да решавам и се стигне до религия, обществени предразсъдъци и пр. Въобще не искам да влизам в подобна дискусия. Още веднъж, много благодаря за точния и бърз отговор  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #123 -: Септември 04, 2010, 17:17:04 pm »
Мели информирана майка, жив дявол!
 :flower: Благодаря ти!

Относно дърпа и опъва ми дойде същата аналогия с ряпата
и винаги съм се чудела защо педиатрите правят това,
а не специалист, ако се налага!

Имам едно питане към теб и ще си позволя да го задам тук,
защото ми е много приятно че ни "посети" :P

Моето момче е с най-леката степен на хипоспадия имахме няколко консултации
с уролог и двамата при които бяхме не препоръчаха операция!
Според теб кога да направим нова консултация,
аз мислех сега като стане на 3 годинки!?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #124 -: Септември 04, 2010, 17:21:03 pm »
Питай проф. Бранков. И каквото ти каже, това направи.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #125 -: Септември 04, 2010, 17:27:24 pm »
Ще питам! :D Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #126 -: Септември 04, 2010, 17:32:13 pm »
Мели,
педиатърката ни е и неонатолог. Тя беше на раждането, пое го и ме увери, че тестисите са си в скротума още при раждането.

Добре, ще спра да правя каквото и да е с пениса на детето. Сега се опасявам, че тя вече започна да прави някакво забелване и дано това не създаде проблем.

Много ти благодаря. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #127 -: Септември 04, 2010, 17:36:56 pm »
Мели, педиатърката ни е и неонатолог.

Винаги съм била любопитна, а не ми е останало време да проверя, но ето един добър повод да попитаме - някъде в новите учебници по педиатрия и неонатология пише ли какво да се прави с препуциума? Чисто любопипство, моля те, попитай от мое име.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #128 -: Септември 04, 2010, 18:23:28 pm »
Е, Мели, ти сериозно ли? :wink: А нали ще го сметне като форма на заяждане :?
Някой път може и да пробвам, но трябва подходящ момент.
Мога да ти я пратя във ФБ, ако искаш. :wink: Тя е 62-ри набор. Не знам по колко нови (стари) учебници е учила.

Jbrul,
а какви са предимствата, освен по-добрата хигиена? :oops: Наистина съм непросветена, явно.
 

Жаси,
Цитат
Свалих от нета бели шумове /бейби слипинг ноис/, добавих някои класически изпълнения и сега засшива на това.
би ли ми дала линк към това, ако обичаш. Моят младеж свикна да заспива все в движеща се количка. А като застудее времето, не ми се мисли как ще става.
Много трудно заспива и това си е! 40 минути го приспивам, за да спи още 40мин. и се събужда.
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 18:48:59 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #129 -: Септември 04, 2010, 20:09:12 pm »
Синьо кокиче, заповядай :)
http://babysleepnoise.com/download.html

Моя младеж яко се плюнчи и всичко вкарва в устата...освен биба :D
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #130 -: Септември 04, 2010, 20:58:08 pm »
Сега се сетих как нападнах педиатърката на Боби.
На една консултация, Боян е бил на няколко месеца, я виждам как отваря памперса и посяга. Скочих аз и викнах - Ама аз не искам. А жената ме поглежда така  8O и казва - Ама и аз не искам, само гледам.  :lol:

Аз там не пипам, баща му - също. Мнооого е далеч от забелване, а е на 3, но никога мястото не е било зачервено, замръсено, не е имало смегма. Е, ако се наложи хирургична намеса ще ми е кофти, и то не за друго, ами сто човека ще скочат и ще ми викнат - Аз казах ли ти!
От как се е родил всеки познат мъж и жени, които имат момчета, ме кара да го забелвам и ме гледат като извънземно като им кажа, че половият член на моя син не им влиза в работата  :lol:
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 21:01:25 pm от к(Р)оки »
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #131 -: Септември 04, 2010, 21:07:28 pm »
Ха, ха Кроки, ами вярно си е, не им влиза в работата я.

Аз се принудих да "забеля", защото събираше смегма и от там имахме фалшиви положителни резултати за уроинфекции. В момента в който изпита болка един път в банята, когато баща му правише тази процедура, вече не ни разреши да пипаме пениса му, така е и до ден днешен /леко имиваме, но не забелваме/. В момента положението на пениса е същото като преди да започнем да забелваме, тоест пак си се върна в същото състояние. Незнам дали е проблем това вече, след като един път е пипано, но не до край. В Бургас ако попитам, ще ни пратят на хирург и за това сега за сега си трая и наблюдавам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #132 -: Септември 04, 2010, 23:13:34 pm »
Аз да попитам друго - педката ми каза да давам Вигантол по две капки дневно. В началото давах, после се разчетох и предвид, че беше слънчево, реших да не давам - то три месеца Ники беше поне по 4-5 часа на ден навън. Сега обаче, в това облачно време си мисля, дали да не давам отново по една капка. Вие давате ли?
[/url][/url]
*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #133 -: Септември 04, 2010, 23:23:20 pm »
Здравейте!
Жаси при нас имаше опасения за рахит(не знам до колко основателни),но след като всичко премина намалих вигантола в слънчевото време по 1 капка,сега започнах да давам пак по 2,но на Сияна фонтанелата е големичка.
Не притеснявай,че Ники още не иска биба Сияна започна да я харесва на около 4 месеца и половина :)
« Последна редакция: Септември 04, 2010, 23:31:03 pm от hriska »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #134 -: Септември 04, 2010, 23:29:41 pm »
Добре де, все пак не е ли въпрос на хигиена - да се измие добре, а това няма как да стане без да се насъбере кожата? Все пак не съм го дърпала, не съм го забелвала, а го почиствах и съответно това спомогна да не се получават проблеми. Както се мият момиченцата отдолу, така трябва и момченцата. С какво са по-различни?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #135 -: Септември 05, 2010, 08:58:47 am »
Гане, същото е както при момичетатата. Измиваш външно, но не бъркаш във влагалището и не правиш промивки, нали така. Влагалището има самоочистваща се способност. И при момченцата е подобен механизмът на самоочистване - измиваш външно, препуциумът има известна еластичност, която позволява достатъчно външно измиване, но без да се изтегля препуциумът над главичката на пениса. Това е ненужна манипулация от хигиенна гледна точка, а често е травмираща за дедето просто защото е такава анатомията му в ранните детски години - препуциумът е тесен и не позволява изтеглявето му както при възрастен мъж.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #136 -: Септември 05, 2010, 09:20:33 am »
Е, Мели, ти сериозно ли? :wink: А нали ще го сметне като форма на заяждане :?
Някой път може и да пробвам, но трябва подходящ момент.

Съвсем съм сериозна и никак не се заяждам. Настиниа искам да знам. Аз съм учила по едни стари учибници и там не пишеше, че има специални грижи за мъжкото достойнство в детската възраст. А има големи глави с грижи за новороденото, вкл. хигиенни процедури като къпане. Затова ми е любопитно какво пише в по-новите книги.

Защо да е заяждане? Мен ако някой ме пита какво пише в новия брой на IVF News /примерно/, няма да го сметна за заяждане, защото това ми е работата и се предполага, че трябва да знам новостите. Ако пък не съм го прочела, ще го прочета, нали идеята е да се развиваме, а не да се заяждаме.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #137 -: Септември 05, 2010, 10:56:25 am »
Явно много от нас имат проблеми с виждането на педиатрите по въпроса с пишките...  Неприятно е, че толкова лесно майките биват упътвани към хирург за разрешаване на несъществуващ проблем  :?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #138 -: Септември 05, 2010, 14:22:10 pm »
Явно много от нас имат проблеми с виждането на педиатрите по въпроса с пишките...  Неприятно е, че толкова лесно майките биват упътвани към хирург за разрешаване на несъществуващ проблем  :?

cambozzola , вас ли ви пращат на хирург?
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #139 -: Септември 05, 2010, 16:17:03 pm »
ketti, да, бе! От ден четвърти в живота му педката почна да ми обяснява как с тая тежка фимоза само хирургически ще се оправят нещата. Отделно се опитва и да дърпа и опъва.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Седмица 30.08 - 05.09
« Отговор #140 -: Септември 05, 2010, 21:25:05 pm »
камбозола, аз съм потресена.  8O

Моята ми е казала засега да не правя нищо. А мъжът ми толкова момчета е отгледал, а не помни вече какво, защо и как. Много се радвам, че се включи Мели. Благодаря ти, Мели!