0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #360 -: Март 13, 2012, 14:36:10 pm »
Здравейте,
В болнични съм до 16.03.2012г. (петък) включително. Ако отида същия ден, в който изтича болничният, ще може ли да се удължи или трябва задължително да се издаде след 17.03?
Благодаря предварително!

Новият болничен трябва да е от 17-ти,но пък се пада събота :ask:дали ще има кой да го издаде от ЖК?
Не знам...да не те объркам.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #361 -: Март 13, 2012, 14:52:53 pm »
Мисля,че трябва да отидеш на 16-ти ..На мен ако ми изтича на 20-ти,отивам на 19-ти ..


*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #362 -: Март 13, 2012, 15:11:10 pm »
Благодаря ви!
Ще отида на 16-и пък както се получи. Ако се наложи ще се разходя и следващата седмица, но ме притеснява, че лекарят ми от ЖК работи в тази болница само четвъртък и петък...и дали пък няма да е късно чак 22.03 да се удължи от 17.03...
Jolie, а на теб веднага ли ти издават болничния или чакаш да се събере комисия и го взимаш след няколко дни?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #363 -: Март 13, 2012, 17:16:46 pm »
Тези в НОИ работят ли изобщо  :? .От две седмици звъня, на единия телефон заето непрекъснато, на втория никой не вдига, на третия пак така.

Този болничен, за който се явявах на телк кога ли смятат да ми го изплатят, какво чакат, за септември отдавна са платени осигуровки, има решение за одобрение, какво толкова го обработват  :x :x .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #364 -: Март 13, 2012, 21:35:45 pm »
Здравейте,
В болнични съм до 16.03.2012г. (петък) включително. Ако отида същия ден, в който изтича болничният, ще може ли да се удължи или трябва задължително да се издаде след 17.03?
Благодаря предварително!

Новият болничен трябва да е от 17-ти,но пък се пада събота :ask:дали ще има кой да го издаде от ЖК?
Не знам...да не те объркам.

Не знам дали става въпрос за същото, но при мен ето как беше:
Моя термин беше на 28.08.11(т.е. болничния беше до 27.08 вкл). Аз родих на 01.09. и от клиниката, където родих ми издадоха болнични от 01.09. "Дупката" болнични от 4 дни(28, 29,30,31 август) ми го издаде лекаря водещ ми ЖК( не раждах при него), и то някъде към средата на септември. Просто отидох при него  и обясних и нямаше никакъв проблем да ми го издаде със задна дата.


Re: Болничен и майчинство
« Отговор #365 -: Март 13, 2012, 23:31:06 pm »
Това е Друго,Иванита.Не мога да кажа,но в консултацията най-добре знаят...те си ги следят тези неща.
Новият трябва да почва от 17-ти,а кога ще го пишат си е тяхна работа.
silvanchence,надявам се да работят,щото онзи ден носих една жалба за отказ от пенсиониране(на мой роднина)..ама с какви темпове работяяяят...човека си седи в къщи без доходи и ги чака.
А иначе си получават бонусите.
« Последна редакция: Март 13, 2012, 23:33:21 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #366 -: Март 14, 2012, 08:27:56 am »
Elma,миналия път оставих картона и ме викнаха в понеделник да си го взема,заедно с болничния,но според мен наистина е късно на 22.03,ще вземат да ти направят проблем.По-добре по-рано :)


Re: Болничен и майчинство
« Отговор #367 -: Март 22, 2012, 12:55:46 pm »
Здравейте .Искам да ви напиша реда по който минах на телк след като надвиших 180 дни болнични.Аз писах и в един по преден пост ,но сега ще повторя малко историята за да е пълна.Дано помогне на някой,защото аз много се лутах докато разбера какво ми трябва ,как ,кога .....изхабих толкова нерви а не  е трябвало.
Отидох при лкк комисията която ми е издавала болничните през всичките 180 дни ,те ми издадоха протокол,приложих към него епикризите си от лапароскопия,пункция и трансфер(незнам дали са били нужни но за всеки случай),всичките болнични които са ми издавали на ксерокс(аз ги нямах но в телк ми казаха че комисията ще ми ги иска) ) ,лична карта ,и картонена папка, и с тези документи отидох в телк,а там едно 4 часово чакане не ми мръдна .Подадох ги ,дадоха ми едно входящо номерче и казаха че до 2 седмици ще получа писмо с указания кога да се явя на телк.След точно 10 дни получих писмо в което ми бяха насрочили дата за явяване на комисия след 7 дни,и указания да нося:два плика с 2 марки за страната,последния болничен лист на ксерокс,лична амбулаторна карта,лична карта,и трудова характеристика от работодателя(в плика има трудовата характеристика само я давате на работодателя си да я попълни).Аз нямах последния болничен ,нямах и трудовата характеристика защото шефа ме забави .Рискувах ,но те пък комисията ми искаха само амбулаторната карта и казаха че на бременните не им търсили много документи :D,такива готини хора .Вписаха в картона ми нещо,ддоха ми един лист и с него се върнах пак при лкк комисията пак те да ми издват болничните както досега .
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #368 -: Март 24, 2012, 12:07:37 pm »
За детските добавки ни се получава по 350,17 лв., а прага е до 350 лв..

Има ли смисъл да подаваме?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #369 -: Март 24, 2012, 15:53:26 pm »
За детските добавки ни се получава по 350,17 лв., а прага е до 350 лв..

Има ли смисъл да подаваме?

Според мен пробвайте, пък ако може в удостоверенията за доходите един месец да ви напишат по-малко възнаграждение - още по добре ;-) То не трябва много да се намаля :-)


Re: Болничен и майчинство
« Отговор #370 -: Март 24, 2012, 16:11:24 pm »
За детските добавки ни се получава по 350,17 лв., а прага е до 350 лв..

Има ли смисъл да подаваме?

Ако нямате подпис се смята само твоя доход 1 година преди раждането и се дели на две.Тогава има смисъл.Ако сте с подпис-няма.Те си ги проверяват доходите от НОИ служебно.
Изплащат се от месеца на подаването на заявлението.Можеше и по-рано да ги подадеш


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #371 -: Март 24, 2012, 19:59:21 pm »
Значи до края на март, ако се подадат, периода е 03.2011 г. - 02.2012 г., така ли?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #372 -: Март 24, 2012, 21:45:20 pm »
Да не те заблудя само,но мисля,че да.Най-добре да си питаш на място.Със сигурност на мен ми искаха само моя доход 12 месеца назад.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #373 -: Март 25, 2012, 00:05:35 am »
Точно така е


*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #374 -: Март 28, 2012, 19:22:47 pm »
  Здравейте, другата седмица влизам в 4-ия месец, мисля утре да кажа на прекия началник, че съм бремена, но няма да представя никакъв документ. Също така чак в сряда-четвъртък другата седмица ще взема направление за ЖК, като не съм взимала за установяване на бременност, ходя си на частно. Може ли да ме уволнят като уведомлението ще е само устно? Като ще кажа, че ще работя само още един месец  :?
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #375 -: Март 28, 2012, 21:00:11 pm »
Не могат, не се притеснявай.

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #376 -: Април 27, 2012, 16:58:21 pm »
ако може помайте и на мен.имам поэната която е бременна и е в болничен иэдаден от невролог по други причини.той иэтича на 30.04.момичето работи в магаэ който собствиниците искат да эакриат но не и фирмата.тя не им е каэала эа бременноста.може ли веднага от 01.05 да представи болничен от гинек или от личната с друга диагноэа пак парвичен или трябва да има прекасване между двата поне ден.дано сте ме раэбрали
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #377 -: Април 27, 2012, 17:11:01 pm »
Ако няма прекъсване между болничните независимо кой ще издаде следващия болничен трябва да е продължение. Ако иска да е първичен трябва да има поне един работен ден прекъсване.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #378 -: Април 30, 2012, 00:34:14 am »
Дори да е първичен и с друга диагноза, щом няма прекъсване между двата болнични он НОИ се взима за продържение
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #379 -: Май 11, 2012, 12:42:51 pm »
ако може помайте и на мен.имам поэната която е бременна и е в болничен иэдаден от невролог по други причини.той иэтича на 30.04.момичето работи в магаэ който собствиниците искат да эакриат но не и фирмата.тя не им е каэала эа бременноста.може ли веднага от 01.05 да представи болничен от гинек или от личната с друга диагноэа пак парвичен или трябва да има прекасване между двата поне ден.дано сте ме раэбрали
Ако въпроса ти е насочен към това дали ще я освободят: трябва да каже, че е бременна и работодателя спрямо КТ е длъжен да й осигури безопасни и здравословни условия на труд, освен ако не е в срок на изпитание от 6 месеца по чл. 70.
Да попитам нещо и аз. От известно време се чудя дали да се обърна към НОИ. В 5-я месец съм и работя. Но често се замислям дали да не си пусна болничен. питах счетоводител и ми каза, че ще ми паднат майченските ако изляза в болничен, защото средния доход ще ми е по-малък. Така ли е наистина?
Благодаря ви!