0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,

Незнам за къде е тази тема и затова реших тук да я пусна. Случи ми се нещо странно и много се изплаших. Ще се опитам да ви обясня до колкото мога за да ме разберете и ако имате съвет или на някоя се е случвало такова нещо.
Значи както всяка жена се подържам правя си кола маска или се епилирам с машинката. Моята кожа е доста чувствителна и доста често получавам само от едната страна подуване като възпаление, трудно ми е да обясня къде точно се намира тоест къде точно е това възпаление защото се пада някъде до гънката на кракът ми и влагалището, но винаги си го обеснявам като възпаление на бертолиновата жлеза ако тя се намира някъде там (простете за невежеството относно това).Това подуване си се получава и изчезва, понякога забира и се отделя течност, но винаги ми е минавало.Но днес видях че е пуснало малко кръвчица и си помислих че е забрало и го стиснах лекичко и излезе нещо като парченце месо от там и кърви и си седи и се изплаших страшно много и започнаха да ми се въртят ужасни неща из главата. Моля ви момичета имате ли на идея какво става, на някоя случвало ли и се ще се видя с моята докторка чак след 2 седмици а до тогава ще се побъркам от мислене.Надявам се че разбирате моите объркане писания и се сещате за коя област на тялото говоря.
Простете ако ви звуча страшно глупаво и невежо, но в момента съм адски изплашена.
Благодаря ви предварително.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #1 -: Май 02, 2007, 19:56:40 pm »
Не мисля, че имаш повод за притеснение, но все пак можеш да отидеш на лекар да го погледне. И аз преди време имах едно такова нещо но с лекарства и изстискване се оправи. От тогава не нося бельо с твърди ластици и шевове.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #2 -: Май 02, 2007, 20:05:09 pm »
Благодаря ти луничке, бързия отговор. При мен ме изплаши това малко парченце месо(незнам такова ли е или нещо друго,но на мен на месо ми прилича)което излезе като я стиснах и си седи там, а час за доктор имам чак за след две седмици защото започнах подготовка за ин витро, тъй като съм в чужбина тук немога да ходя без час и сега има да го мисля.
Благодаря ти още веднъж.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #3 -: Май 02, 2007, 20:06:37 pm »
   И при мен се получава така на същото място от бръсненето,а за кола маска не мога и да си помисля!И при мен са го бъркали с Бартолинова жлеза.Моя съвет е да отидеш на кожен лекар,защото аз имам лоши следи от такива обърнати косми.Винаги когато ми се появи такова нещо се лекувам по много прост начин,но ефикасен.Можеш да пробваш и ти.  През деня си слагаш на мястото марля със спирт и риванол и редуваш с марля с ихтиол.Вечерта си слагаш на мястото,дупенцето на един домат.Малко е неприятно,т.е. доста,но Мноооого Ефикасно.Домата изсмуква много ,и бързо.Сутринта няма да имаш почти нищо.   :P  Пиши да кажеш какво е станало!
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #4 -: Май 02, 2007, 20:08:12 pm »
Благодаря ти луничке, бързия отговор. При мен ме изплаши това малко парченце месо(незнам такова ли е или нещо друго,но на мен на месо ми прилича)което излезе като я стиснах и си седи там, а час за доктор имам чак за след две седмици защото започнах подготовка за ин витро, тъй като съм в чужбина тук немога да ходя без час и сега има да го мисля.
Благодаря ти още веднъж.
  Най-вероятно е излязъл обърнатия косъм.Опитай да го промиеш с нещо.Предполагам ,че те боли?!
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #5 -: Май 02, 2007, 20:09:06 pm »
Аз пък, за разлика от Ледена Луна, съм паника и бих отишла веднага на лекар, дори и да е нещо безобидно.
Така преди месец един обърнат косъм ми беше направил проблеми. За съжаление доста късно го открих - беше станала бая голяма пъпка. Наложи се да я цепят и да вадят косъма с пинсети. И всичко това в упойка, защото не издържах на болката, а и косъма не искаше въобще да излиза, къй като се беше капсуловал.

Така че, моят съвет е - Отиди на лекар!
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #6 -: Май 02, 2007, 20:25:03 pm »
Аз пък, за разлика от Ледена Луна, съм паника и бих отишла веднага на лекар, дори и да е нещо безобидно.
Така преди месец един обърнат косъм ми беше направил проблеми. За съжаление доста късно го открих - беше станала бая голяма пъпка. Наложи се да я цепят и да вадят косъма с пинсети. И всичко това в упойка, защото не издържах на болката, а и косъма не искаше въобще да излиза, къй като се беше капсуловал.

Така че, моят съвет е - Отиди на лекар!
   Сия помня,че беше ме питала за това,но не си писала ,че проблема е станал по-сериозен. Шега не бива с тези обърнати косми!Казвам го от личен опит,защото много съм си патила от тях.
   sunnyflower При теб е добре това,че все пак нещо е излязло.Значи не е много надълбоко косъма,но все пак се прегледай,защото може да не е само един.И не се притеснявай,ще мине,но се прегледай!!!
 
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #7 -: Май 02, 2007, 20:40:49 pm »
Благодаря ви момичета за съветите и споделения опит.
Ако е косъм и той излезе си мисля, че би трябвало да се види косъма, а при мен само това парче месце си седи там отвън закрепено.
Принципно като се възпалеше ставаше голяма подутина и много болеше. А сега както беше голяма подутина и като го стиснах подутината изчезна и не ме боли, само пустото му парченце месо дето седи там отвън. Мисля си че може да изсъхне и да падне от самосебе си.Като отида при Док след 2 седмици ще говоря с нея, дано само не стане по лошо до тогава.
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #8 -: Май 02, 2007, 22:03:55 pm »
Перошинка, аз отидох на лекар още на следващия ден след твоите съвети, нали съм паника. :lol: Нямаше как да си слагам домат на срамните устни. Просто се оказа, че достА отдавна се е окопавал мръсника. :( И накрая се е подуло мястото кАто пъпка. Вече съм ок, зарастна напълно. Нямам шевове.

sunnyflower, правилно ли разбрах, че нещо ти виси от раничката. Мила, недей да чакаш 2 седмици.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #9 -: Май 02, 2007, 22:15:42 pm »
Сия  и аз си мислех,че няма как да си слагам домат на срамните устни,ама като опря ножа до кокала,слагах че и пушек се вдигаше  :lol:  .Имаше вероятност за бременност и не ми се искаше да ме оперират.  :?  .За това повярвах на лудостите за домата,то пък се оказа истина!  :lol:
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #10 -: Май 02, 2007, 22:25:40 pm »
Аз точно заради бременността до последно стиках зъби и не исках упойка. Ама нямаше на къде и ми биха малка доза лидокаин. Болката веднага изчезна, а и лекарката си отдъхна, щото за малко да я набия :lol:

Сори за спама :oops:
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #11 -: Май 02, 2007, 22:51:01 pm »
Моята подутина или възпаление не е на срамните устни точно а е някаде между свивката на крака и началото на срамните устни, намира се точно горе доло където има една как да го кажа незнам дали е правилно мисля че е жлеза която принципно се напипва от двете страни.

Сия ами нещо излезе от там, като я стиснах излезе кръв, след като я почистих видях, че стърчи нещо мъничко от там което на мен ми прилича на месо и точно това ме притеснява иначе подутината спадна а това нещо спря да кърви.Въртят ми се в главата лоши мисли за неличими болести и куп такива глупости.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #12 -: Май 02, 2007, 22:59:01 pm »
Моята подутина или възпаление не е на срамните устни точно а е някаде между свивката на крака и началото на срамните устни, намира се точно горе доло където има една как да го кажа незнам дали е правилно мисля че е жлеза която принципно се напипва от двете страни.
   Да ,и при мен се появява точно там където казваш ти.Не се притеснявай ,де! Със сигурност не е някоя страшна болест  :wink:  .По принцип и аз съм параноичка на тема здраве,но това със сигурност не е нещо опасно.Единственото което може да ти се случи, е да ти цепнат леко мястото, и това е!Не се тревожи!!!! :D  Виж и утре това дето ти прилича на месце,дали ще е там.Дано до утре да няма нищо!
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #13 -: Май 02, 2007, 23:08:07 pm »
Аз сум луда параноичка на тема болести и здраве и тази ми параноя се появи от както тръгнах по мъките на стерилитета, защото колкото пъти отида на лекар все нещо ми има, все препядствия, все неприятности та чак дъх немога да си поема и във мен се създаде тази параноя, която адски ми пречи.
Дано се размина само със цепване на местенцето, а дано това нещо дето е там си падне от самосебе си да изсъхне и да падне, едва ли ще е утре но дано падне от самосебе си.
« Последна редакция: Май 02, 2007, 23:10:00 pm от sunnyflower »
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #14 -: Май 02, 2007, 23:12:36 pm »
Да те успокоя ,че не е от бартолиновата жлеза.Най-вероятно е косъм.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #15 -: Май 03, 2007, 01:35:53 am »
Sunnyflower, при какъв лекар имаш час?
Съветвам те да отидеш на хирург. И те съветвам от отпит. Имам 6 операции в ингвиналната област отдясно и една отляво. Кожата ми е много чуствителна и често-често се срещам с хирурга. Не искам да те плаша. Не е страшно, но ако от много време имаш този проблем (вероятно става въпрос за косъмче) наистина възпалението  може да стигне и до бартолиновата жлеза.
Докато се видиш с лекаря може да мажеш мястото с йодасепт.
Успокой се и не се самонавивай и шашкай предварително. Докато лекар не те види и каже какво е само можем да предполагаме. А предположението не е диагноза. Важното е да си спокойна и да знаеш, че всичко е поправимо.
Успех!
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #16 -: Май 03, 2007, 02:34:07 am »
Оооо, йодасепт не се препоръчва при открити рани!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #17 -: Май 03, 2007, 07:14:43 am »
sunnyflower миличка,мисля че е обърнат косъм. :DАко толкова много те беспокои ,за собствено спокойствие посети лекар,да те види. :DУспех!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #18 -: Май 03, 2007, 07:38:16 am »
Здравейте момичета,
................... бертолиновата жлеза ако тя се намира някъде там ....................
Ето къде се намират
Glandulas de Bertolini

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Ванина

Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #19 -: Май 03, 2007, 10:09:38 am »
Sunnyflower здравей,

не мисля, че е повод за притеснение, само там ли се появява?

Възможно е да е лимфен възел, който понякога се възпалява и на мен ми се е случвало няколко пъти, обсъждала съм го с лекар. Основната причина да се появява там, ако е само там е наред, е бръснене, обезкосмяване с коло маска, или епилатор, в областта на слабините и около тях, дори по назад - към ан... :oops: неудобно ми е да го кажа... :D. Това, което е хубаво да правиш е след обезкосмяване да се почиства добре със спирт или друго. Това е което аз мога да споделя... :D
*

    Laugh Now

Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #20 -: Май 11, 2007, 19:42:17 pm »
този домат сигурно трябва да е разрязан преди това или цял? :oops: :P
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #21 -: Май 11, 2007, 19:52:10 pm »
този домат сигурно трябва да е разрязан преди това или цял? :oops: :P

     Е,с цял домат е малко трудно да се справиш.   :lol:  Трябва да изрежеш дупенцето на домата и да го поставиш на възпаленото  място.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #22 -: Август 31, 2007, 12:01:40 pm »
Sunnyflower, би ли споделила дали ти се е оправило това нещо? И аз имам такова чудо  :( Обърнат косъм ли се оказа?
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #23 -: Август 31, 2007, 12:26:37 pm »
rorrr,купи си ихтиол ,марли и лепенки.Намажи марлята с ихтиол/може и риванол/ и я закрепи върху отока с помощта на лепенката.Вариантите са 2.Ако е малък отока,по-скоро ще изчезне,ака е голям и болезнен,ще се пукне.Това е обърнат косъм.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #24 -: Август 31, 2007, 12:31:30 pm »
rorrr,купи си ихтиол ,марли и лепенки.Намажи марлята с ихтиол/може и риванол/ и я закрепи върху отока с помощта на лепенката.Вариантите са 2.Ако е малък отока,по-скоро ще изчезне,ака е голям и болезнен,ще се пукне.Това е обърнат косъм.

Правила съм компреси с риванол, мина ми за около три дена. Но остана нещо, което прилича на пъпка. Работя в офис, седнала съм по цял ден, притискам го постоянно. Имам го от около година  :( това е доста време. Както авторката на темата е писала в началото, и аз го пукнах преди време и имаше нещо като месо... Оттогава зарастна, но остана изпъкнала пъпка, така да я нарека, която всеки месец при цикъл се раздразва,  предполагам заради превръзките и допълнителното притискване на мястото. Не минава напълно...
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #25 -: Август 31, 2007, 12:35:07 pm »
Миличка, отивай на кожен лекар, щом друго не помага.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #26 -: Август 31, 2007, 12:37:50 pm »
Явно ще трябва наистина да отида на лекар. Имала съм врастнали косъмчета, които най-много месец са "издържали". Това обаче е упорито...
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #27 -: Август 31, 2007, 12:42:38 pm »
Не минават напълно и са много упорити заради мястото,на което се намират,дразни ги ръба на бельото,освен това ежедневния душ също не им помага да зарастнат.Наистина,за да си по-спокойна,отиди на лекар.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #28 -: Август 31, 2007, 12:49:25 pm »
Жекова и sia, благодаря ви за мненията  :wink:
Ще тичам на кожен лекар при първа възможност.
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #29 -: Август 31, 2007, 19:36:52 pm »
Може и направо на хирург, ще ти го цепнат и готово.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Дайте ми съвет момичета, много се изплаших
« Отговор #30 -: Септември 03, 2007, 23:56:15 pm »
И аз имах проблем с обърнат косъм. И сериозно ми се възпали лимфен възел в ингвиналната част. И ми го махаха оператимно. Първо казаха, че е херния,после че е херния и лимфен възел, всъщност аз и досега незнам и двете ли ги имаше или само лимфния възел. Тогава ми казаха да не си махам космите, ама то може ли да ходиш така...