0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: миома и безплодие
« Отговор #180 -: Юли 29, 2008, 06:12:26 am »
 и аз вече се замислям дали да пия някакви илачи...:(
Re: миома и безплодие
« Отговор #181 -: Юли 29, 2008, 09:17:53 am »
и аз вече се замислям дали да пия някакви илачи...:(
Аз пих Мужик корен 2 месеца, с почивка 1 месец по средата и правих промивки с невен. Миомата от 1,8 см. стана на 2,6 см., така, че си направи сметката.
Други пият турта, обаче билките трябва да се пият поне 6 месеца, иначе няма ефект.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: миома и безплодие
« Отговор #182 -: Юли 30, 2008, 11:19:42 am »
Здравейте!
Става въпрос за майка ми, в понеделник приеха в Тина Киркова за подготовка за операция на миома, голяма е 7 см. и е в кухината на матката, не може да се остави.Има ли вариант с лекарства да се спре кървенето, чела съм някъде, че при настъпване на климакс и изчезва, но това не се знае кога е.А пък хемоглобина е 74 много нисък и се налага кръвопреливане първо.
Разкажете за това, ако имате близки на средна възраст, претърпяли такава операция, много ли е болезнено.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #183 -: Юли 30, 2008, 14:51:44 pm »
здравей,silvanchence!
майка ми е оперирана преди 10год,но...понеже беше около 50г й препоръчаха да я изчистят напълно/т.е.махат матка,яйчници/и по този начин си влезе в критическата,но...ми беше споделила,че много по-лесно й било отколкото нейни колежки които са влезли в климакс по естествен път!
доколкото си спомням бяха й предписали преди операцията противозачатъчни за около 6м-честно казано незнам за какво! :ask:
болезнено е както при всяка др.гинекологична или хирургична операция!
ако кажа,че няма болка-ще излъжа,защото лично аз съм минала 2 тежки хирургични/коремни/операции и зная за каква болка става въпрос,но...всичко отминава и  се забравя!

успех на майка ти и бързо възстановяване! :crossfingers:
ще си я поглезите малко,защото ще има нужда от вас!
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #184 -: Юли 30, 2008, 19:23:34 pm »
Няма да пия, така или иначе края на септември съм на лекар и с док ще назначим първа възможна дата за операция...
Много ме е страх...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #185 -: Юли 31, 2008, 11:45:17 am »
На моя близка, Проф. Горчев и спаси матката при същата киста /8 см/, а навсякъде и предлагаха хистеректомия. Операцията и беше коремна - възстановяването като след всяка коремна операция.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #186 -: Юли 31, 2008, 12:01:45 pm »
Миома на задна стена до 2 см не се "пипа", следи се. Ако расте прогресивно - слушайте си лекуващите. Аз имах две, около 1 см бяха. При лапарото ги изгориха.
Рени и да пиеш нещо щом ще се оперира въжможно най-рано няма да има смисъл - най правилно е ако е по-голямка да се отстрани.
Късмет мило!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: миома и безплодие
« Отговор #187 -: Юли 31, 2008, 12:19:25 pm »
Питахме д-р Николова за това, майка ми е на 48 години, и ни каза, че е добре да се махне матката на тази възраст, да не създава повече проблеми.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: миома и безплодие
« Отговор #188 -: Юли 31, 2008, 13:21:14 pm »
Но хемоглобина много бавно се качва, може да трябва и трета банка да се сложи.
Как стои въпроса с кръводаряването, знаете ли, какви са цените в болниците на една банка.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: миома и безплодие
« Отговор #189 -: Юли 31, 2008, 15:12:27 pm »
Здравейте!
Става въпрос за майка ми, в понеделник приеха в Тина Киркова за подготовка за операция на миома, голяма е 7 см. и е в кухината на матката, не може да се остави.Има ли вариант с лекарства да се спре кървенето, чела съм някъде, че при настъпване на климакс и изчезва, но това не се знае кога е.А пък хемоглобина е 74 много нисък и се налага кръвопреливане първо.
Разкажете за това, ако имате близки на средна възраст, претърпяли такава операция, много ли е болезнено.

Кажете ми, моля ви, какво да направим да може да се обърне повече внимание.Някои от останалите жени са се разбирали за суми от 500-600 лева за операция, но това за нас са много пари.Колко е добре да дадем на д-р Николова като "почерпка", да питаме ли направо какво иска, пишете ми на личния, ако искате.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: миома и безплодие
« Отговор #190 -: Юли 31, 2008, 21:25:47 pm »
Евро не знам колко е голямка, в паниката от находката й забравих да питам,а при следващото посещение д-р Стаменов ми обясни, че понеже е в кухината трябва да се махне, ако била навън нямало да се налага да я пипаме и аз понеже пак се уплаших за операцията забравих да питам колко е голяма... По-скоро искаме да я оперираме, за да започнем евентуално процедура, понеже док ми каза, че може и да не се наложи да чакаме 6 мес. възтановяване, което ме навежда на мисълта, че може и да не е много голяма, ама знам ли това са си мои някакви тъпи догадки може би...
Re: миома и безплодие
« Отговор #191 -: Август 06, 2008, 08:35:43 am »
привет рени, аз имах миома 9 см. на външ. стена на матката и ми подтискаше самата матка и нема как да стана връзката яицеклетка и сперматозоид. Пих 6 месеца разни отвари, но уви, само операцията ми помогна. дори сега имам кратък цикъл.Вече 3 месеца минаха от моята ОП и чакам следващите 3 месеца да минат и да работим за бебе. Аз 1 г . загубих да се лутам по лекари и да се надявам да стане чудо, миома и плод не е добре , ако е голяма миомата.ОП е влизаш и на другия ден те оперират,нема болка, нищо нема да усетиш. Все пак това ще помогне да си майка така че не се страхувай. Всека 3 жена е с миома или киста. Така че смело напред. времето е ценно , аз едва сега го осъзнавам.
поздрави
Re: миома и безплодие
« Отговор #192 -: Август 06, 2008, 11:16:57 am »
привет рени, аз имах миома 9 см. на външ. стена на матката и ми подтискаше самата матка и нема как да стана връзката яицеклетка и сперматозоид. Пих 6 месеца разни отвари, но уви, само операцията ми помогна. дори сега имам кратък цикъл.Вече 3 месеца минаха от моята ОП и чакам следващите 3 месеца да минат и да работим за бебе. Аз 1 г . загубих да се лутам по лекари и да се надявам да стане чудо, миома и плод не е добре , ако е голяма миомата.ОП е влизаш и на другия ден те оперират,нема болка, нищо нема да усетиш. Все пак това ще помогне да си майка така че не се страхувай. Всека 3 жена е с миома или киста. Така че смело напред. времето е ценно , аз едва сега го осъзнавам.
поздрави

Би ли споделила, къде се оперира? Може ли здравната каса да поеме операцията?
Re: миома и безплодие
« Отговор #193 -: Август 06, 2008, 12:20:18 pm »
zdraveite momi4eta, ot 1g. razbrax 4e imam miomen vazel 9 sm,-koeto e dosta golem, dobre 4e e na vanhsnata strana na matkata, xodix pri vsekakvi lekari i spezialisti i razbirase 4ux dosta mnenia, no ISTINATA E CHE PRI GOLEMI NAI DOBRE E DA SE MAXNE: na 29g . ot 4 meseza opitvame da imame deza, no uvi, moit vazel iavno mi pritiska matkata i sega mai mesez mi predstoi operazia s laporoskop. dori iskam da mine i da po4na da se vazstanoviavam, ste si operiram v Viena, v nai goliamata ginekologi4na klinika v Avstria, pri edin ot nai dobrite profesori v sveta. Nadiavam se vsi4ko da mine uspeshno, izbrax tam zastoto se okaza 4e praviat po 700 operazii na miomi godishno.

В БГ отивай в Плевен при проф. Горчев , там ходи едно момиче от форума с доста голяма миома, тя мислеше или Виена или Плевен., Пиши и това е Evelina K.  тя е описала подробно своята ОП , но там проф. е наистина доста добър.и поема касата тя ще ти обесни.
Re: миома и безплодие
« Отговор #194 -: Август 06, 2008, 12:25:55 pm »

колко е голяма. ако до 12 см, искаи с лапороскоп,
Re: миома и безплодие
« Отговор #195 -: Август 06, 2008, 13:08:45 pm »
Миомата е 2.75см. и е на задната стена на матката. Няма да стане с лапароскопия.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: миома и безплодие
« Отговор #196 -: Август 06, 2008, 14:49:17 pm »
green apple, не е толкова голяма - лапароскопското премахване е за предпочитане.

Цитат
колко е голяма. ако до 12 см, искаи с лапороскоп,
Според мен това е "мисията невъзможна". Твърде голяма е за лапароскопска интервенция.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: миома и безплодие
« Отговор #197 -: Август 06, 2008, 15:10:20 pm »
green apple, не е толкова голяма - лапароскопското премахване е за предпочитане.

Благодаря, ще настоявам!
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: миома и безплодие
« Отговор #198 -: Август 07, 2008, 14:03:17 pm »
green apple, не е толкова голяма - лапароскопското премахване е за предпочитане.
Подкрепям напълно  :balk_103:
« Последна редакция: Август 07, 2008, 14:06:16 pm от eagle »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: миома и безплодие
« Отговор #199 -: Август 07, 2008, 14:11:19 pm »
Мина вчера на майка ми операцията, добре е, възстановява се.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.