0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #260 -: Февруари 11, 2015, 17:23:37 pm »
Прегледът при ортопед се полага по ЗК, доколкото разбрах, още в първия месец. Предупредиха ни, че направлението не включва ехографията. И на Пепи ортопедът му изписа калциев глюконат за укрепване на мускулатурата - по половин ампула за 10 дни.
Аз също смятам да ги заведа на очен лекар, така че споделете опит.
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #261 -: Февруари 11, 2015, 17:26:16 pm »
Moys, и ние утре ще колекционираме урина и ще се лабораторничим. Освен ако не ме домързи и да отидем в петък. Никак не ми се виси с болни хора насам-натам :(  Аз доскоро не мислех да пускаме изследванията от шести месец, после реших само урина да занесе тати, но май ще си направим всичко накрая.
И аз като съм болна съм с отлична ПКК. Иначе мисля че не бих ваксинирала при болен вкъщи. Ако не искаш - отложи, ако си ок - слагайте. Но поне не давай да сложат две наведнъж.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #262 -: Февруари 11, 2015, 17:34:36 pm »
И ние ще трябва да му правим червен паспорт на дребосъка. Само от една приятелка знам, че трябва да го снимат с отворени очи и при най-малките бебчета е трудна работата.

Нашичкият пък тези дни е много чувствителен и иска все на ръце. Та днес с една ръка го нося него, а с другата пълното гърне. Той се наклони и аз, за да го хвана пуснах гърнето в средата на стаята и нали се сещате какво стана. Поне изслъсках добре пода и шкафовете в близост.  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #263 -: Февруари 11, 2015, 17:34:52 pm »
Рафаила, как така с направление, пък 18 лв? И ние ходихме в Горна Баня с направление, нищо не съм плащала.
Ми не знам защо,Лили. Не се включвал узи.. вие при кой др бяхте?
По принцип направлението за ортопед не включва УЗИ. А от друга страна само с мануален преглед не става, да ги пита човек защо въобще дават направление  :x

Всичко зависи от педиатъра какво направление ще издаде. Вече може да се включи и УЗИ-то. При Мишо не се включваше, но сега с Никола педиатърката ни беше дала направление, което включваше всичко. Също правихме прегледа в Горна баня и не съм доплащала нищо. от регистратурата ми казаха, че направлението ми покрива и двата вида прегледи.

На очен лекар ходихме в Александровска болница при д-р Павлин Кемилев. Аз лично съм доволна, чела съм добри отзиви за него.


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #264 -: Февруари 12, 2015, 06:44:10 am »
Как сте мамчета и татенце?

Моят сладур тази сутрин се събуди свежарка в 5 без 10. Номерът с умрялата лисица не мина, защото междувременно свърши голямата работа  :lol:  Та се михме, хранихме и той обратно в леглото, а мен ей мен на  :lol:
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #265 -: Февруари 12, 2015, 08:32:17 am »
Добро утро и от нас  :)
Ние пък поспахме до 7:30 и в 8 закуска ,а сега ми бърника по клавиатурата и ми се катери по мен  :wink:

Mousyt и аз не бих сложила ваксина след като има болен близък,но ти най-добре знаеш,само споделяме  :wink:
Лили пожелавам  хубави резлтати днес  :)

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #266 -: Февруари 12, 2015, 09:11:11 am »
Добро утро!
Да се похваля, че вече имам успех с храненето от шише с АМ. Снощи му дадох 60 мл и после го докърмих. Заспа снощи в 8:30 и се събуди в 3 през нощта, после в 7:30 сутринта. За първи път прави такава дълга пауза.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #267 -: Февруари 12, 2015, 09:15:58 am »
Браво на малкия,ще свикне и с шише,и Виктория горе долу на вашата възраст взе да ми прави такива големи паузи,а след известно време вече и не ставаше   :wink:

*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #268 -: Февруари 12, 2015, 09:53:25 am »
Дано да започне да си спи през нощта, че без сън започвам много да се изморявам, тъй като започнах и на работа да ходя през деня за по 4 часа.


Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #269 -: Февруари 12, 2015, 10:47:53 am »
Привет,момичета,
ние бяхме с гъбички по езика-заради аб,повръщане или ам според различни доктори.
бяхме се изчистили и сега гледям пак бял езика... пускали ли сте някаква мб за там,че не искам на сляпо да се лекувамес фунгостатин?
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #270 -: Февруари 12, 2015, 10:50:58 am »
Не винаги бялото по езика са гъбички. И Никола има малко бяло, но педиатърката ни каза, че не са гъбички. Той е само на кърма до момента. Снощи дадох за първи път АМ.


*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #271 -: Февруари 12, 2015, 13:43:50 pm »
Добър ден и от нас.
Смайли, жалко че не си могла да си доспиш. Иначе това е идеалния момент да се отметне работа :)
mgstra, а кой ще гледа бебето докато ходиш на работа :) Аз също работя по 4 часа, но от вкъщи и не знам честно казано колко ми се получава засега, но за жалост обещаната ми помощ ме подведе та ще видим докъде ще я изкараме така и може и да търся жена нещо...
lili2011, а защо искаш да пропуснеш изследванията - нали са безобидни, по-добре с тях :)

Събрах урината доста успешно и я занесохме. ПКК-то го е видяла ЛЛ и каза, че е добре. Направихме и ехографията на коремни органи (малко отбии номер ми се стори, ама айде...) и там уж всичко е на ред и така. Сложиха му пентаксим и синфлорикс, а той дори почти не се разплака 8O Сега хапна доволно и след това заспа. Да се надяваме, че ще мине без много странични ефекти. Вие куул пача как го слагате и къде? ЛЛ ни каза да дам панадол ако има нещо, за това не спомена, а аз после се сетих... и друго - имам спомен, че не трябва да се къпе детето след ваксина, ама защо и къде съм го чула не помня, а забравих да питам лекарката :ask:
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #272 -: Февруари 12, 2015, 14:10:54 pm »
Mousyt, правилно си чула, че 24 часа след ваксината не се мокри мястото.
Дано да нямате странични реакции!
Mgstra, само мога да се възхищавам как се оправяш с две деца, едното от които бебе, та и работиш  :D
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #273 -: Февруари 12, 2015, 14:36:55 pm »
Mousyt, правилно си чула, че 24 часа след ваксината не се мокри мястото.
Дано да нямате странични реакции!
Mgstra, само мога да се възхищавам как се оправяш с две деца, едното от които бебе, та и работиш  :D

Е значи е късно :lol: Аз мислех, че е нещо с къпането, че да не изстине ли знам ли...той още като се прибрахме се беше наакал здраво и аз няма как да го измия без да му намокря бутчетата поне малко :? Надявам се, че няма да има проблем... иначе тя ми каза ако се подуе/зачерви да сложа компрес с реванол и толкоз.
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #274 -: Февруари 12, 2015, 14:59:35 pm »
Не винаги бялото по езика са гъбички. И Никола има малко бяло, но педиатърката ни каза, че не са гъбички. Той е само на кърма до момента. Снощи дадох за първи път АМ.
И аз така мисля... сега звъннах на доки-гъби били,без да е видяла... освен са звъня по лаболаториите да питам за такова изследвани
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #275 -: Февруари 12, 2015, 15:00:15 pm »
Няма никакъв проблем с къпането и мокренето. :wink:Ама нашите педиатри май най-много мразят да се ограмотяват.
При първа ваксинация почти не съм чувала за реакция. Вече при реваксинирането се получава заради антителата в организма.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #276 -: Февруари 12, 2015, 15:22:55 pm »
Няма никакъв проблем с къпането и мокренето. :wink:Ама нашите педиатри май най-много мразят да се ограмотяват.
При първа ваксинация почти не съм чувала за реакция. Вече при реваксинирането се получава заради антителата в организма.
А реваксинациите след колко време се падат, защото ние нали не сме по календар - това ни е първо боцкане и сега не знам натам как ще е? :ask:
Засега е спокоен - събуди се с писък пред малко, ама бързо се успокои и заспа пак, вчера повече рева  :lol:, а и може да е било за да се уригне (често му се случва)... Докога да съм нащрек за изненади?
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #277 -: Февруари 12, 2015, 15:35:44 pm »
Реваксинацията на Пентаксим трябва да е след месец, а на Синфлорикс - след 2.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #278 -: Февруари 12, 2015, 17:36:24 pm »
Момичета, аз работих и с първото си дете, както и сега, но си имам най-прекрасната майка за помощник. Без нея съм го закъсала яко. Откакто се е родил Мишо преди повече от три години, тя е неотлъчно с нас. Пътувам много, не прекратявам да работя, дори и в болницата по телефона. Но работата ми позволява, дейността ми е повече организационна и имам на кого да поставям задачи. Аз върша само по-специфичните и сложни.



*
Re: Февруарска тема на най-малките :)
« Отговор #279 -: Февруари 12, 2015, 18:01:31 pm »
Тая работа с работата :) и аз я смятах, но ми се получи само донякъде. Докато бяха много малки и повече спяха, успявах да поработвам на компютъра вкъщи (или по градинките :)) по два часа. Но същинската ми работа изисква повече време и отдаденост. И май ще я върша, когато тръгнат на ясла. Живот и здраве - през септември.

Лепенките куул пач се слагат върху нормалните лепенки, които покриват боцнатото място. Имат ефект, зачервяването е по-малко. При нас досега се е получавало само зачервяване и леко втвърдяване. За некъпане не е ставало въпрос. При нас имаше леко качване на температурата, но само при една от ваксините. Май заради комбинацията със зъбче. Давах Панадол и Нурофен по схема на педиатърката.