0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #60 -: Ноември 07, 2008, 14:07:52 pm »
Ели на Ния мисля, че за сега води първенството, поне от редовно вписващите тук
хубаво предложение- нещо като орисник за добър късмет на двойките занапред
подкрепям
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #61 -: Ноември 07, 2008, 14:54:57 pm »
А защо само едно дете, нека децата на Зачатие изтеглят жребия, като първа ще бъде например Ели на Ния, като най голяма.
Определянето на критерии е доста трудна задача, винаги ще има недоволни, пък и ще се помрачи мисля идеята, затова анкета и/или молба мисля за Коледа е достатъчно.
Нека тази година Коледа в Зачатие се превърне в детско зачатско празненство, като например жребия да бъде теглен в клуб Таласъмчета.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #62 -: Ноември 07, 2008, 15:14:44 pm »
Добре, няма какво да го бистрим повече, нямаме никакво време, цяла седмица си дъвчем едно и също - анкета, литературен конкурс, снимки, картинки и тем подобни.... естествено че всичките варианти имат предимства и недостатъци, но ние нямаме време. За това предлагам да се спрем на попълването на анкетна карта/критерии за кандидатстване, като важното е да подберем правилните въпроси, за да не стане мазало и кой от къде се сетил да кандидатства.
Нека пуснем да върви конкурса, а в движение ще решим кой, кога и къде ще тегли жребия. Аз лично нямам нищо против на партито да участват и децата ни. Оги, с удоволствие ще ти дам Десислава да й се порадваш, ако искаш и за седмица :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #63 -: Ноември 07, 2008, 15:19:35 pm »
Уф, ма Стефке, нали вече го написахме за анкетника

1.Имена и ник нейм във форума
2.От колко време се борите за бебе?
3.Какъв е проблема в двойката?
4.На какви процедури сте били подложени до сега и правени ли са изследвания? /за двамата партньори- моля избройте/
5.Как ви промени проблема?

и отдолу декларация за участие в медиите и подкрепа на всички активности на сдружението

и не си давай така детето, ша та шамаря  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #64 -: Ноември 07, 2008, 15:29:07 pm »
 е какво сме написали, това са три основни момента, нали момичетата се притесняват от злоупотреби, трябват малко по конкретни въпроси, някакви критерии. Още повече че явно нищо не сме решили след като продължаваме да обсъждаме идеи за стихчета, есета, рисунки, карти и тем подобни..................
а две думи цяла седмица си чешем езиците с едно и също.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #65 -: Ноември 07, 2008, 15:32:45 pm »
Стефи, според мен, няма как да се предпазим от злоупотреби. Ами в крайна сметка да няма да се иска бележка за доходите на семейството за 6 месеца назад.. Който иска да кандидатства, да го направи. Не можем да се правим на частни детективи, я. Аз поне не се сещам как може да се ограничат злоупотребите.
А ако предпоследния ред от поста на мини го пише във формуляра за кандидатстване, си мисля, че хората ще се замислят преди да кандидатстват. Е, не , че ще може после да се принуждават някакси да си изпълнят обещанието.. Сиреч пак на съвест май отиваме..
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 15:36:01 pm от Zlatulka »

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #66 -: Ноември 07, 2008, 15:39:04 pm »
Наградата да се приведе в съответния център по стерилитет, ако двойката не посещава такъв - да си запише час в избрана от тях клиника. Освен АРТ, свястно лечение и правилна преценка на случая се прави именно в клиниките по стерилитет, а не в АГ кабинетите. (в повечето случаи)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #67 -: Ноември 07, 2008, 15:44:43 pm »
Ми и според мен това с конкурсите е ок, ама не е за всички.
Нека има тази форма за кандидатстване, нека върви и паралелно конкурс. В зависимост от набраната сума ще се реши колко от кандидатствалите и колко от участвалите в конкурсите /може да са по хиляда теми/ ще получат дарение от Зачатие и всички предоставили суми. Аз по-интелигентно от това не го виждам. Както всички си спомняме- на ДРЗ си имаше 4-ма от конкурс и още 5 на свободен принцип.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #68 -: Ноември 07, 2008, 15:45:29 pm »
Стефи, според мен, няма как да се предпазим от злоупотреби. Ами в крайна сметка да няма да се иска бележка за доходите на семейството за 6 месеца назад.. Който иска да кандидатства, да го направи. Не можем да се правим на частни детективи, я. Аз поне не се сещам как може да се ограничат злоупотребите.
А ако предпоследния ред от поста на мини го пише във формуляра за кандидатстване, си мисля, че хората ще се замислят преди да кандидатстват. Е, не , че ще може после да се принуждават някакси да си изпълнят обещанието.. Сиреч пак на съвест май отиваме..


Точно, все пак този който ще кандидатства е бъдещ печаливш и според мен е логично да бъде обвързан по някакъв начин със Сдружението и неговите цели. Все пак именно от Зачатие ще спечели финансова помощ, иначе се получава имал си пари, дал си ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #69 -: Ноември 07, 2008, 16:00:02 pm »
е, ок, Злати- нека тогава да си е един вид "предупреждение" към формата за кандидатстване, че при условие, че си изтеглен и получиш дарение от сдужението се ангажираш с медийна поява и участие в бъдещи инициативи
навсякъде, където се дават пари го има това условие, убедена съм
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #70 -: Ноември 07, 2008, 16:01:37 pm »
Ако са дадени и двете възможности се обезмисля писането на съчинения, кой ще се поти при условие, че може само да попълни 3 полета. Айде да не си усложняваме сами нещата. Ще пуснем същия въпросник, който беше за членовете на сдружението за ДРЗ, ако ще и 20 000 да подадат така или иначе ще изберем 5, например. А това че парите не се дават на ръка е ясно, дава се вайчер, който ще се осребри след направените изследвания, процедура и т.н.
А задължението за участие в медии и други инициативи не ми се струва редно, да е като декларация, с която се задължават.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #71 -: Ноември 07, 2008, 16:14:28 pm »
бе Стефи, не е баш така, ако аз наистина имам дар слово, що пък да не го напиша, така или иначе ми е по-голяма гаранцията, че може да спечеля дарение
всъщност, това си е мое мнение де, надявам се повече потребители да се включат и те да кажат, все пак са засегната страна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #72 -: Ноември 07, 2008, 16:21:37 pm »
Аз имам предложение. Нека двойките се избират на лотариен принцип/примерно 4-5 двойки, в зависимост колко пари ще се съберат/, като единият от ваучерите да е специално за спечелилия конкурса. Нещо като специална награда.
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #73 -: Ноември 07, 2008, 16:23:55 pm »
Четох, четох и от поста на Огняна ми мина през главата една по-различна идея.
Понеже съфорумките над 38-40 години не са малко тук, но пък се предполага, че са доста "по-обеднели" от многото изследвания по дебелите папки, а и като не малка причина това, че все не ги приемат да кандидатстват по Здравни каси и подобни, предлагам кандидатурата да бъде между тях. Много от тях са се отказали точно поради причина - финансова!
Не зная как ще прозвучи на някои подобно предложение, но на мен просто импулсивно ми мина през ума!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #74 -: Ноември 07, 2008, 16:26:30 pm »
Стефи, аз ще ти кажа още една причина освен тази, която мини е споменала. Хорта, които могат да пишат, ще пишат защото така шансовете им да спечелят ще бъдат в пъти по-големи отколкото на тези с формулярите (които ще са много повече от първите).
За самото заплащане на процедури/изследвания, естествено подкрепям идеята да е ваучер, който да се осребри на съответната клиника. Даже не съм си помисляла, че може да стане по друг начин. :D

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #75 -: Ноември 07, 2008, 16:31:43 pm »
Но нека това не задължава двойките за публичност – това зависи много от средата около семейството, много е деликатно. Надявам се, че пък ще може да се разчита на двойките, които нямат проблем с толерантността в обкръжението си, дори и да не са печелили награди да имат своите публични изяви. (Ефирче, ще ми простиш, нали?!)
Оги, много ми хареса поста ти! Заставам зад всеки ред от него! Особено зад цитираното. Аз вече съм тръгнала по друг път. Но съм сигурна за себе си, че ако продължа борбата си за собствено дете, то единствения начин е или чрез дарение на финанси от някого или ако влязат в сила тези безплатни опити от държавата. Вариантът да застана пред камера, обаче, лично мен се хвърля в дълбок размисъл дали да участвам в томболата и то не толкова заради себе си, а най-вече заради съпруга си. Но, всеки сам ще вземе своето решение! Не мисля, обаче, до сега на печелившите и подпомаганите финансово двойки да са им били поставяни условия...Някак си ми стана тъжно - ще ти дадем парите за опита, но ти трябва да направиш това и това... Аз, ако имам възможност, винаги бих се отблагодарила...

*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #76 -: Ноември 07, 2008, 16:35:42 pm »
Четох, четох и от поста на Огняна ми мина през главата една по-различна идея.
Понеже съфорумките над 38-40 години не са малко тук, но пък се предполага, че са доста "по-обеднели" от многото изследвания по дебелите папки, а и като не малка причина това, че все не ги приемат да кандидатстват по Здравни каси и подобни, предлагам кандидатурата да бъде между тях. Много от тях са се отказали точно поради причина - финансова!
Не зная как ще прозвучи на някои подобно предложение, но на мен просто импулсивно ми мина през ума!
Барбаронче, идеята ти е благородна, но мисля, че не е справедлива спрямо всички! Все пак става въпрос за Коледа - празник! Нека да е томбола, в която всеки да има право да участва, а късметът в ролята на дядо Коледа да сгрее сърцата поне на няколко семейства!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #77 -: Ноември 07, 2008, 16:39:14 pm »
Душка, ти много добре знаеш, че явяването по телевизията не е еиднствения начин да се поработи за каузата на сдружението. Доколкото си спомням, предложението беше не само да дадеш интервю, а примерно да се участва в някои кампании. Мен досега по телевизията не са ме давали, но помагах за тазгодишното ДРЗ примерно. Иначе си права, че досега не е имало условия при финансирането ама от друга страна не е и имало възможност да кандидатстват толкова много хора. Затова за мен има резон в това предложение.

Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #78 -: Ноември 07, 2008, 17:09:59 pm »


Барбаронче, идеята ти е благородна, но мисля, че не е справедлива спрямо всички! Все пак става въпрос за Коледа - празник! Нека да е томбола, в която всеки да има право да участва, а късметът в ролята на дядо Коледа да сгрее сърцата поне на няколко семейства!

И защо да звучи несправедливо?
А справедливо ли е касата да "отрязва" тези жени?
Не че ме интересува - само питам!
А по отношение на това, че след това ще трябва да се взима участие в някои инициативи - ами нима ние всички тук не допринасяме с нещо по един или друг начин?!?!?!

Душе, а на теб искам да ти стискам палци на още един опит, който ще бъде наистина успешен докрай!

А и това е предложение все пак! Би могло да се коментира!
*
Re: Коледа идва ... да стоплим нечии сърца!
« Отговор #79 -: Ноември 07, 2008, 18:01:11 pm »
Барбаронче, идеята ти е благородна, но мисля, че не е справедлива спрямо всички! Все пак става въпрос за Коледа - празник! Нека да е томбола, в която всеки да има право да участва, а късметът в ролята на дядо Коледа да сгрее сърцата поне на няколко семейства!
И защо да звучи несправедливо?
А справедливо ли е касата да "отрязва" тези жени?
Не че ме интересува - само питам!
А по отношение на това, че след това ще трябва да се взима участие в някои инициативи - ами нима ние всички тук не допринасяме с нещо по един или друг начин?!?!?!
Душе, а на теб искам да ти стискам палци на още един опит, който ще бъде наистина успешен докрай!
А и това е предложение все пак! Би могло да се коментира!
:bighug: