0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #100 -: Ноември 17, 2008, 23:47:10 pm »
Нинче, благодаря за включването. А какво разбираш под прилично.  :wink:

И, наяжда ли се госпожицата ти с един банан само следобеда.  :?

Аз давам с каша, както писах по-горе, или между храненията, но това е много рядко.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #101 -: Ноември 18, 2008, 09:10:56 am »
Накой от вас дава ли каша за закуска, ние нещо и попарата не харесваме вече и се чудех...
Аз :).Не всяка сутрин,но доста често Мики закусва каша.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #102 -: Ноември 18, 2008, 09:21:35 am »
Аз съшо редувах кус кус и каша, защото както повечето знаят, попара не съм давала.
Ако сутрин яде каша, следобед ядеше плодово пюре, а ако е кус кус- следобед каша. Така откарахме доста време- 5-6 месеца.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #103 -: Ноември 18, 2008, 10:01:24 am »
Аз правя кашата като попара със сирене за закуска и редувам с кус кус.Но ние сме ранобудни ставаме в 6-6.30ч и тогава изпиваме 120-150 АМ.Закуска ядем в 8.30ч и след това пак поспиваме около час.
От кога мога да въведа лека вечеря към 19ч,защото само мляко с бисквитки не ни засищат.В чуденка съм за менютата "Лека нощ".А и чета за някакви супички,но почнах работа и нямам много време да съм в течение с нещата.Чета ви и давам инструкции на бабата ,че съм и на смени.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #104 -: Ноември 18, 2008, 12:00:56 pm »
Момичета бихте ли ми казали какво доматено пюре използвате когато котвите за малчовците? Аз съм купила едни доматени консерви на Чирио, които са много хубави, но знам ли, мога ли да си слагам по лъжичка от тях в храната, която му готвя, то е ясно, че има консерванти, но като гледам пюренцата на Гербер имат доста домат вътре и на моят Боби явно това много му харесва и затова се питах да му слагам ли от тия консерви по мъничко, според вас?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #105 -: Ноември 18, 2008, 12:10:49 pm »
Давам това за закуска, редувам:
попара
плод с каша
само каша
макарони със сирене
овесени ядки с пр. мляко
запечени филии с масло и кашкавал, кис. мляко


Виолет, аз не готвя с доматено пюре вкъщи по принцип, тоест домати се ядат само в суров вид, но според мен пробвай със съвсем малко и виж как се приема и дали има реакция.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #106 -: Ноември 18, 2008, 12:19:40 pm »
и аз ползвам доматените пюрета на Cirio, когато готвя за нас и за детето през зимата. сега все още има пресни домати, може би е по-добре да слагаш от тях в яденето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #107 -: Ноември 18, 2008, 12:26:51 pm »
marbi, ако става въпрос за супите на HIPP, вчера давах за пръв път зеленчукова с пиле. В интерес на истината не знам точно какво я прави супа като консистенцията и е досущ като на всички месни пюрета. Що се отнася до вкуса, тези които аз приготвям са направо вкусни в сравнение с тази супа. Но, за моя голяма изненада, беше изядена цялата - без муцуни и фасони.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #108 -: Ноември 18, 2008, 13:00:30 pm »
Нинче, благодаря за включването. А какво разбираш под прилично.  :wink:

И, наяжда ли се госпожицата ти с един банан само следобеда.  :?

Аз давам с каша, както писах по-горе, или между храненията, но това е много рядко.

Kassi, ами за закуска 200-220 мл. АМ + една принцеса с масло и кашкавал запечена,примерно, ама голяма си филия, го смятам за прилично.  :D За нейната възраст. За обяд манджа с две кюфтета, сос към тях около 200 гр. и половин филия пак за мен е прилично. Даже над. Но пък тя не яде между храненията нищо друго освен плодове, но понякога./ Яде и солети и царевичен зрънчо, но мноооооооооого рядко. Обикновено в градинката  :wink:

Издържа с един банан, но тя винаги мели и още плодове. Имам предвид, че освен кисели мляко или банан, към тях изяжда винаги по една круша, ябълка, синя слива, портокал, грозде или друг плод. Но само круша примерно не бих дала, че ще я остърже, все пак банана е по-хранителен. Но каши, теста, кускусове след обяд не давам.
За приличната вечеря - около 250-300 гр. зависи и после пак АМ.

Като излизаме в градинката съм купила една пластмасова кутия и вместо солети или зрънчо, нося нарязани и обелени плодове :) Микс.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #109 -: Ноември 18, 2008, 13:05:08 pm »
И на нас ни харесаха супите на Hipp, но аз и му правя.

Момичета от кога мога да му давам пътпъдъчи яйца? Те са много по-полезни от другите. А обикновени какви купувате, мен малко ме е страх, понеже няма откъде да взема домашни и му купувах само БИО, обаче те ги няма навсякъде и така не яде жълтък достатъчно често....
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #110 -: Ноември 18, 2008, 13:34:01 pm »
Момичета, честно казано като ви чета и направо се депресирам. Нашето хранене е следното - сутрин към 6-7-8 ч. - 180-200 мл. АМ - пробвах вместо млякото да давам каша, извара с плодове на ХИП (преди много го ядеше), попара, тц-само мляко яде, на обяд след 5 часа нещо с фиде или кус кус и задължително с месо на Гербер - около 120-160 гр. максимум (пробвах домашно, ХИП - тц), следобяд 5 часа след обяда - инстантна каша - яде само 3 вида - бананова на Милупа, ябълка и морков на Милупа и праскова и каисия на ХИП - около 60-100 мл. (вчера изяде 150 мл. и аз танцувах около нея) и вечер в 21 ч. 170-210 мл. АМ. Нощем между 1 и 3 яде АМ отново - около 60 до 210 мл. И всяко ядене е с много зор, занимавки, игри, закачки, клоунади и т.н... Жълтък не съм давала от месеци - нали не може да се смесва с месото - пробвах няколко пъти постно с желтък - все едно й давам отрова. От къде намира сили това дете да търчи цял ден из къщата, хваната за мен, идея си нямам. Имам чувството, че моето дете е най-злоядото на света и съм се хванала за главата вече.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #111 -: Ноември 18, 2008, 14:18:20 pm »
Фоксче, все пак твоята мишка е по-малка от Кристина, а и моята е ящна. Щом е здраво детето, щом наддава и е енергична, според мен няма за какво да се тревожиш.
За мен Кристина по едно време ядеше много, но аз слушах Бърди и не се притеснявах. На вашата възраст изяждаше по 380 гр. пюре, което не е много нормално, вашето пак е приемливо. После нормализира количествата. На година и един месец ядеше по-малко от колкото на 8 месеца  :lol: Луда работа. А момиченцето ти и през нощта яде.
Споко :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #112 -: Ноември 18, 2008, 16:13:08 pm »
От кога мога да въведа лека вечеря към 19ч
Marbi,аз вечеря започнах да давам към 11месец,но след това преди лягане пак си давам АМ.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #113 -: Ноември 18, 2008, 16:18:23 pm »
Фоксче, да си призная аз отдавна престанах да следя по колко яде моя човек. Има дни, в които е като змей и поема всичко, има и такива, в които яде като мишле. Но наддава нормално, пълен е с енергия и вече просто не се притеснявам.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #114 -: Ноември 19, 2008, 12:18:27 pm »
Фоксче, не се притеснявай толкова за количествата и разнообразието. Щом детето има сили да играе по цял ден, значи е добре и храната му стига. Моето хлапе също е на моменти, по някога яде много, друг път- не. Ако искаш пробвай да и даваш бисквитка в млякото сутрин, щом смяташ, че е малко.
Касси, как я стържеш тази ябълка? И изобщо какви рендета ползвате? Какво ли не пробвах, е не ще да я яде и това е. Дави се, повдига и се. :?
Марби, по принцип дават вечерята да е през 12-тия месец, но си зависи от детето. Супичките още не съм ги почнала, но мисля към средата на 11-тия й месец да се пробвам да и правя. Само дето не ми е ясно колко рядко трябва да е това чудо и само със супа колко време ще издържа.

Благодаря за отговорите и за предложенията за закуските.
Освен на Плазмон има ли друг детски кус-кус? Слагате ли захар в киселото мляко? За сега съм успяла само да захраня с него, че на госпожицата й е кисело, та чак потреперва. :?
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 12:26:23 pm от Роксана »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #115 -: Ноември 19, 2008, 12:23:05 pm »
Рокси, според мен може да си я пасираш направо ябълката, може да му е неприятно усещането от настъргана ябълка. Кристина настъргана не вкусва, плюе я. На пюре я ядеше, сега си гризе цяло парче, но е по-голяма.
А може и да не му харесва на детето вкуса.
За кус-кус - сподер мен може и обикновен, но нека и друг се включи. Кристина не яде такова нещо по класическа рецепта със сирене и масло, но вместо фиде понякога съм и слагала в супата и то обикновен, има най-различни в магазините.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #116 -: Ноември 19, 2008, 12:29:25 pm »
Ябълката не я пасирам, нито я стържа на ренде, защото докато свърша с процедурата и ябълката вече е потъмняла. Разделям я на две без да я беля, махам онази част със семките и с лъжичка за кафе започвам да му настъргвам и да му давам. Става като пюрирана.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #117 -: Ноември 19, 2008, 12:30:22 pm »
Нинче, харесва и вкуса. Приема с удоволствие вареното пюре и сок ( давам и от време на време за разнообразие). Точно това точене на настърганото я кара да се дави, ама като нямам робот и се чудя как да я смачкам пуста ябълка :x. Само не съм пробвала да я мина през сокоизтисквачката- там рендето няма грешка. 8)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #118 -: Ноември 19, 2008, 12:53:15 pm »
Почти бях сигурна, че е за това. По тая причина кълцам на Крсиси и пилешкото, шото ако е на по-големи парчета и знаеш, че бялото месо става на конци. Тогава не го яде, иначе обожава пиле.
Рендето нали има и едно таква стъргало, дето не е класическото, а едно задиращо такова, как да обясня....Абе дано се сетиш  :) Пробвай на него.

jam, идея против злоядство - да пробваш да го оставиш сам да яде  :? Кристина не искаше ориз, по едно време вечеряше само картофи. Две вечери поред я оставох добре да се омаже, но си нацелваше устата с ориза и го прояде. Сега умира за ориз. В началото, когато и го предложих аз не пожела да яде.
Сега даже борави сама с лъжицата и тъпче ориз, колкото падне, падне. Но и аз успявам да я нахраня с ориз /в комбинация с още зеленчуци./
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #119 -: Ноември 19, 2008, 19:29:35 pm »
Ние също сме в групата на злоядите, ето вдругиден става на една годинка и е едва 8, 300 кг., а нали в края на първата година бебето си утроява теглото от раждането /повечето деца го учетворяват/. Има обаче едно нещо,което никога не отказва - кърмата /въпреки че се кърмим само сутрин и вечер/. Днес например на обяд се гонихме един час с рибата, изяде половината около 100, 150 гр. и до момента не иска нищо да сложи в устата. И всяко хранене е съпроводено с клоунади, както бе казано по-горе.