0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #40 -: Ноември 18, 2010, 14:29:57 pm »
Цветенце, подготви на един изпринтиран лист най-важното, което може да се намери, както и информация за ДРЗ, пусни им го в пощата и това е. Те като намерят листовката, ще я прочетат, ще се заинтригуват, така и ти ще си помогнала, а те ще са прочели и всичко това, без да засягаш директно или индиректно някой.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #41 -: Ноември 18, 2010, 15:22:36 pm »
Здравейте мами,

исках да питам тези с по-големи деца, кога махнахте памперсите и как ?
В съседния вход има едно детенце, момиченце, на 2 години, махнали са му памперса преди 6 месеца, но то изобщо не го отбелязва - продължава да си върши всичко в гащите ! Запознах се с гледачката му ( в градинката при нас всички деца са с гледачки...още от 3-4 месечни бебета  :? ) , та, момичето се е хванало за главата, какво ли не е опитала - не става.
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #42 -: Ноември 18, 2010, 15:28:21 pm »
Здравейте мами,

исках да питам тези с по-големи деца, кога махнахте памперсите и как ?
В съседния вход има едно детенце, момиченце, на 2 години, махнали са му памперса преди 6 месеца, но то изобщо не го отбелязва - продължава да си върши всичко в гащите ! Запознах се с гледачката му ( в градинката при нас всички деца са с гледачки...още от 3-4 месечни бебета  :? ) , та, момичето се е хванало за главата, какво ли не е опитала - не става.
Като му дойде времето, децата сами си показват. Всичко друго преди това са празни приказки. Какъв е смисъла да не се слага памперс, а да се сменят гащи по n на брой пъти на ден? А на вас ви мноооого рано, слагай си памперс още година и половина - две и хич не му мисли.
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2010, 15:34:35 pm »
В тази връзка,Митко почна да ъ-ъ-ка че му се пишка преди 2 месеца до...днес.Пишка в гащите и си умира от кеф като ми види озадачената физиономия :D.Явно си минават през разни периоди.Това да е проблема-здраве да е само.Онази нощ направи обаче ларингоспазъм и ми изкара акъла.Сега си взимаме Вентолина и се надявам повече такива изпълнения да не прави.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #44 -: Ноември 18, 2010, 15:40:14 pm »
В съседния вход има едно детенце, момиченце, на 2 години, махнали са му памперса преди 6 месеца, но то изобщо не го отбелязва - продължава да си върши всичко в гащите ! Запознах се с гледачката му ( в градинката при нас всички деца са с гледачки...още от 3-4 месечни бебета  :? ) , та, момичето се е хванало за главата, какво ли не е опитала - не става.

значи му е рано да ходи без памперс.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #45 -: Ноември 18, 2010, 16:04:26 pm »
За махането на памперсите - пробваш. Махаш за една седмица или няколко дни и наблюдаваш. Ако е готово детето, ще забележиш, ако не - пробваш пак след 1-2-3 месеца. Повечето от нас чакаха топлите месеци за първата сериозна проба. Памперса на Симеон махнахме няколко месеца след като направи 2 години без успех. След няколко месеца имаше напредък. Нощният памперс ни отне повече от половин година и довършихме последния пакет когато беше на 3.5 години.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #46 -: Ноември 18, 2010, 16:17:26 pm »
при Стефания памперса е махнат на 2 години и 2 месеца, за два месеца всякакви видове- нощни, дневни спанета- всичко
Две седмици след като тръгна на ясла /на 2 и 8 месеца/ отново върна нощния памперс, а понякога се напишкваше и на обедния сън /за един месец три пъти ми я върнаха напикана и непреоблечена от следобеден сън, а беше яла уж и оправена след сън/. Април месец я спрях от ясла и от юни-юли детето спря да се напишква вечер. Е, имаме 2-3 изтървания, но забелязвам е че се случва преди да се разболее, но тя тогава проявява и всякакви други симптоми.
Сега Преслава гледа от кака си, сяда на гърне- пишка и ака, но пък не влага нищо в това и не търси гърнето, аз също не се напъвам, нямам желание да имам робот вкъщи, като почне да вързва нуждата с това, да седне на гърне ще махнем памперса.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #47 -: Ноември 18, 2010, 16:46:43 pm »
Цветенце, подготви на един изпринтиран лист най-важното, което може да се намери, както и информация за ДРЗ, пусни им го в пощата и това е. Те като намерят листовката, ще я прочетат, ще се заинтригуват, така и ти ще си помогнала, а те ще са прочели и всичко това, без да засягаш директно или индиректно някой.

Ако докато ходехме по мъките някой ми беше пуснал подобно нещо в пощенската кутия, щях да се съсипя и допобъркам, честно ви казвам.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #48 -: Ноември 18, 2010, 18:11:53 pm »
Благодаря, момичета, за мненията.
Помислих отново и отново, и реших, че ще споделя подробно за организацията на предстоящето ДРЗ с преките роднини на въпросното семейство - те са ми по-близки, с тях комуникирам много по-често, а и все пак са варненци и ще им интересно всяко събитие, което се случва в града им. От там нататък, мисля те по-добре от мен ще преценят дали и какво да кажат, как да поднесат информацията.
Също сложих и един линк към сайта в профила си в скайпа.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #49 -: Ноември 18, 2010, 18:26:37 pm »
 :D Много съм далече от мисълта за махане на памперс...просто ми стана интересно.  Видях го това детенце, как се изпишка, целите му дънки станаха мокри, но то продължи да си играе сякаш нищо не е станало! Все пак е хладно, как пък изобщо не забеляза  :)
Иначе то на майката и е лесно, махаме памперсите - гледачката да се оправя .

Започнах да питам тук там и от отговорите ми стана още по-интерено, всеки с номера си  :lol: Свекърва ми каза, че накарала мъжа ми да си изпере напиканите гащи...той ревал и прал и така се отучил. Дъщеря си пък хапала по дупето  :? и както сама каза - очевидно не и харесваше " да хапя по дупе " ( тя е рускиня ) и така се е отучила.
Баба ми пък, много гордо ми разправяше как държали сестра ми на мивката на 4 месеца и и викала "пиш - пиш" .

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #50 -: Ноември 18, 2010, 20:07:47 pm »
Цвети, така е най-добре!
Дано роднините ти намерят онова което не им достига,
и щастието се усмихне и в техния дом!

Raissa777 това на средновековна инквизиция ми прилича...

Махането на памперса е строго индивидуално за всяко дете.
При Митака това стана за два месеца около втората годинка!
Пиеше много течности в този момент и съответно му тежеше и запаряваше.
Взе да я дърпа и маха, използвах топлото време и за около 10-15 махнахме дневния.
Този за сън слагах дълго макар и да бе сух
просто за да е спокоен и да нямаме изненади.
Според мен слагането на гърне и изграждането на навика
(ако детето позволи и категорично без насилие), започва когато то седне стабилно.
При моите след осмия месец, два пъти в деня след сън.
Проработи и при двамата, като никога не съм ги дебнела.
Стана спонтано и не ми тежи, а определено ми е по-лесно.




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #51 -: Ноември 18, 2010, 21:16:39 pm »
Памперса го махнахме на 1.8 години, имаше пропуски, но основно си казваше. Двете съседчета са с 3и4 месеца по голями, тя гледаше от тях и с голям мерак клякаха заедно, като игра. После малко по малко привикна. Нощния го махнах изцяло година след това.

Аз искам малко съвети. Днес като я взех от градина госпожата и ме посрешна Не добре. Цял ден се е инатила, децата са заспали, тя не е искала. Ревала е и ги е събудила. От там госпожата я е заплашила, че ще я прати в яслата и рева се е усилим. Тогава по нейните думи е седнала до нея и я е "притиснала" каквото и да значи, та най-накрая е заспала.
Сега аз си знам, че детето ми е малко инатливо. Знам, че викове и плашене при нея не вършат работа. Изпусне ли си човек нервите само губи, защото тя ще реве и ще стой права, но няма да спре или да направи каквото искат от нея. Общо взето лоша работа. Аз намирам начин и я усещам, знам кога какво ще мине при нея и нещата вървят кротко, тя слуша и рядко имаме сблъсаци. Обаче госпожата и не знае, или вече и е ясно, но днес си е изпуснала нервите. Жената ми е крайно симпатична, не го е направила с лошо и съм сигурна в това, но резултатът от нейното "изпускане на нервите" е катастрофален. От както съм я взела не спира да реве и да ме моли никога да не я водя на градина. Че госпожата не я обича, иска да я затвори в яслата при бебетата, страх я е да не се напика докато спи и не иска да спи в градината и т.н. За утре, ще я взема с мен, но понеделник незнам. Казала съм и че три дни градината не работи, да се отпусне малко. Казах и че госпожата без мен в ясла не може да я прати, да не се притеснява и че я обича, ама е госпожа и трябва да слушат и да има ред. Незнам, направо толкова съкрушена не я бях виждала. Чудя се и госпожата какво да я правя...
В къщи да я оставя пак не върви, ще затъпее буквално с баба си, а и тя гледа майка си, двете са и много..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #52 -: Ноември 18, 2010, 21:21:26 pm »
lidia,

първо - остави детето за ден-два у дома, ако можеш. това, виждам, вече си го уредила.

второ - говори с госпожата да не насилва детето да спи, само да я оставя да лежи, като изрично й каже, че не е длъжна да спи. обясни на госпожата, че заплахите не действат добре на детето и го травмират психически. тая заплаха с воденето в яслата явно е част от обучението във факултета по начална педагогика, защото и моя син редовно го заплашват със същото и той отначало също ужасно се страхуваше от това да не го заведат в яслата. Мартин също не спи, примирили са се, не го насилват, а и той им се отплати с това, че вече не вдига шум и не пречи на останалите да спят.

трето - изчакай да видиш какво ще стане. такива кризи идват и отминават, не са вечни. децата имат лоши дни, та и лоши седмици.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #53 -: Ноември 18, 2010, 21:44:12 pm »
Jam госпожата не я е карала на сила да спи, но да легне и да мълчи. Доколкото разбрах, тя е ревнала и е събудила групата и оттам са почнали заплахите..
Госпожата ме изпрати със думите: Леле какво е, ще береш ядове  :(, всички ли намират детето ми за инат, аз пък си го познавам и според мен нещата не седят изобщо така. Когато и се спи, тя реве и колкото повече и се спи, толкова повече реве и не иска да спи. Ако си изпуснеш нервите както днес лошо и за двете ви. И не укорявам детето, то е дете, яд ме е на госпожата, щото гони 45 и е 15 години в градината. Моето ли дете е сефте. В другия момент я виждам, че се опитва всичко да е ОК, да имат играчки, да научат много неща, да хапнат, да спят, да ги запази и да си направи урока като трябва. Обаче и тя е човек. Пуснаха в групата миналата година едно момченце със заболяване, тамън за година успя да го приобщи и тази година още едно. Виждам я, опитва се вярвайте, ама и тя е човек. Мисля си, че като пускат две по специални дечица, трябва да осигурят и хора да им помагат. Съгласете се че 25 деца в една стая с двама човека просто... А двете сладурчета са непредвидими. Блъскат се, удрят се, дърпат всичко от децата, те ги блъскат...
Персонала е изнервен, децата също. Явно проблема не е от понеделник, а се е натрупал във времето.

Права си ще изчакам, то нямам и друг избор, дано е за кратко, защото така сакрушена с торбички под очите и трепереща не я бях виждала. Направо ми се дорева, все едно съм я пратила и аз незнам къде...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #54 -: Ноември 18, 2010, 22:06:14 pm »
ох, Лиде, много неприятна случка :( и моята Десислава е така, започнеш ли да й се караш, да крещиш става още по-лошо и тя отвръща със същото, за това само с добро и уговорки се "работи" с нея :) надявам се да отмине, да забрави детето, това е хубавото при тях, че забравят по бързо.

А за памперсите да си кажа, това с играта на котка и мишка винаги ми е било ужасно странно и непривично. Нямам гърне в къщи, децата ми не са слагани на такова чудо и до днес, а камо ле от както са се научили да седят, защо, да мия и гърне, имам си достатъчно друга работа :lol:
Деси беше на 2г. и 1м., в частната градина където ходеше й махнаха памперса точно за 2 дни, обедния за 1 седмица и за 1м. и нощния махнахме. От тогава си ходи на тоалетната. При Елена нещата са доста различни, което и мен самата ме учуди, защото и двете деца ги гледам по един и същи начин, но явно тя гледа и копира всичко от сестра си. Още на 1г. и 5м., каза - аш акам там (сочейки тоалетната) и вече 3м., тя не е акала в памперс. От 10 дни сме без дневен памперс изцяло, защото след една гонитба 20 мин. да й сложа памперс и да излезем, се отказах и тръгнахме без. Няма проблем, казва си детето и навън и в къщи, слагаме само за спане. Ето 2 деца, гледани и възпитавани еднакво, Деси на тази възраст нямаше никакво намерение да казва кога има такива нужди, а Елена вече е без памперс и то не с цената на 5 напикани чифта гащи на ден, или по мое настояване :lol:
« Последна редакция: Ноември 18, 2010, 22:08:42 pm от StefiZ »
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #55 -: Ноември 18, 2010, 22:27:29 pm »
Лидия, дъщеря ти е страхотна и очевидно много умно дете :) 

Eй, направо си отдъхнах. Най-сетне нещата сработиха и някой свърши черната работа.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #56 -: Ноември 18, 2010, 22:31:57 pm »
Стефи, коя е градината?
Лиде, дъщеря ти не е инат, просто не се оставя да й се налагат.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #57 -: Ноември 18, 2010, 22:34:45 pm »
Лидия, дъщеря ти е страхотна и очевидно много умно дете :) 

Eй, направо си отдъхнах. Най-сетне нещата сработиха и някой свърши черната работа.

Това не го разбрах?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #58 -: Ноември 18, 2010, 22:47:36 pm »
Заплахата с яслата явно е повсеместна. Боян ми разказва за същите закани.
Той е по-малък, но при него проблема със спането го решихме като му казахме, че когато не му се спи може само да си почива. При него проработи.
Лиде той е малко като твоята Моника - добро дете е само да не е криво  :lol: Умно дете е и когато му говориш с добро се води и се кара прилично.

Аз имах друга грижа в градината.
Боби за три-четири дни, без да съм го питала ми разказа как една и съща госпожа, в две различни ситуации го е ударила /пляснала/ :?
След втората случка бях твърдо решена да се разправям с госпожата и същата вечер в супера той ми спретна театър. Искаше нещо да му купя, аз отказах и ми звънна телефона. Докато говорих той се разплака, затворих и попитах защо плаче, а отговора беше - Защото ти ме удари. На въпросите кога и къде съм го ударила, той отговори - Сега ме удари по лицето  8O
След тази случка аз отложих разговора с учителката, но след като две нощи не спах, заради мисълта че детето ми е споделило нещо, а аз си трая трябваше да действам.
И тук вече направих грешка. Госпожата, от която ми се оплака той е по-възрастната. Другата е по-млада и е просто великолепна. С нея мога да говоря много спокойно и за това реших да поискам съвет, без да споменавам имена и случки. Да ама не ми се получи и в крайна сметка се разбра и за случките и за това коя е госпожата. Получих уверението и, че ще последва дискретен разговор от нейна страна и ме помоли за сега да не предприемам други действия. 

В тази градинска връзка да попитам и нещо друго, ако някой се е сблъсквал с това де. Тази готината млада госпожа сега е бременна и към нова година ще ни напусне. Как се обяснява това на детето? Боян буквално е влюбен в нея и има дни, в които ходи на градина само защото ще я види.

За памперсите - моят опит се припокрива със споделеното до тук.
Имах два неуспешни опита да го махна - веднъж на година и осем месеца и веднъж на две години и 4-5 месеца. Махна го от раз на 2г и 8м, и дневния и нощния.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Още една топла есенна седмица! -( 15.11- 21.11. 2010)
« Отговор #59 -: Ноември 18, 2010, 22:52:35 pm »
Кроки гузен негонен бяга, ако го е ударила според мен сама ще дойде да се оправдава.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0