0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нашите пораснали деца през ноември 2015
« -: Ноември 02, 2015, 12:16:54 pm »
Добре дошли в новата тема.

Предишната тема е ТУК.

Златната есен е в разгара си. Ноември е все още богат на плодове и зеленчуци месец. Използвайте го за подготовка на детския организъм преди зимата.

Един полезен линк за ориентир на майките - калкулатори на CDC (американската здравна организация) за съотношенията ръст/възраст и тегло/възраст на децата от 2-20 г.

http://www.infantchart.com/child/

Здрава и весела есен на всички!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2015, 12:57:33 pm »
Мерси 3а линка, Джам. Най-накрая сФанах те3и персентили, дето все ги обсъждате. Моят хубавец малко лекичък и3ли3а - 33.4%, ама като се 3амисля, че това е правено 3а американчета - може и да сме си точно, колкото трябва ;)
3драви деца и родители - и в та3и и в "бебешката" тема!


*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2015, 13:03:52 pm »
Моята е на 10 перцентил, както винаги.  8)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2015, 13:27:38 pm »
споко. и моят беше 7 години на 20-тия перцентил, ама сега е на 65-тия...  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2015, 13:40:10 pm »
Джаме, да не е спрял да расте или е започнал да яде?  :lol:

Аз съм споко. Тя е така откакто се е родила. Само веднъж беше спаднала до 3-ти и тогава педиатърката беше направила мъжа ми на нищо и той съответно мен. И като се почнаха едни ми ти грисове, банани и всякакви други, докато пак стигна 10-ия. След две седмици е на профилактичен преглед. Да видим какво ще каже лекарката! Ама каквото и да каже, явно такъв й е генът, а и не е от най-ящните. Не виждам какво повече мога да направя.
Онзи ден баща й ми каза да не й купувам тесни дънки, че още по-хърбава изглеждала. Ами, в другите пък изглежда все едно са й шалвари.  :lol:

Големият е на 58 перцентил, от доста време е горе-долу така. Само като бебе беше бая закръглен - на 90-ия. Иначе явно ще е с голяма глава като баща си. Вече носим един и същи размер каска за колело.
« Последна редакция: Ноември 02, 2015, 13:44:07 pm от blue_sky »

Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2015, 14:20:16 pm »
При нас излиза Явор на 11,6 % за тегло, на ръст е добре, на 52 %, а сестра му на 62 %. за тегло.  И реално си е така, за съжаление.
Хубава седмица на всички.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2015, 14:30:13 pm »
Деси, той винаги си е ял моят, но откак влезе в бг образователна система и започна да се излежава по чиновете по цял ден, а физическото да заместват с диктовка - резултатът е това... почна да качва килограми детето.

преди беше на тегло в 20-ти перцентил, а на ръст в 50-ти . тоест, кльощав.
сега и на двете е около 65-ти. вече имаме случаи на незакопчаващи се слим кройки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #7 -: Ноември 02, 2015, 21:29:54 pm »
Хм, моите на кила излизат около 50-я персентил, на ръст са 99.8 и двете, а аз си мислех че са кльощави, минават на диета :lol:
шегувам се, разбира се  :lol:

обаче този калкулатор или аз нещо не го разбирам или не е много точен, според мен не е редно да мери по отделно ръст/възраст и тегло/възраст.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #8 -: Ноември 02, 2015, 21:43:20 pm »
Стефи, да не ги разтегляте, докато спят?  :lol:

Джам, нямат ли физическо децата?  8O
« Последна редакция: Ноември 02, 2015, 23:54:38 pm от blue_sky »

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2015, 23:28:33 pm »
Мдаа, мойта болна тема е тая - тръгнаха на училище и почнаха да качват кила :x А ходят на футбол, на танци, не спират по цял ден да търчат и пак дебелеят :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #10 -: Ноември 03, 2015, 08:38:26 am »
Мда, и моята до скоро кльощава девойка откакто е в системата дръпна с килограмите.
А баба й доста допринесе лятото. За 1 месец беше ори нея и се прибра с 4 кг отгоре.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #11 -: Ноември 03, 2015, 10:10:11 am »
Както каза едно момиче в съседната тема, дай им на бабите да хранят и обличат.  :lol:

Ще го видим моят дали ще се налее в у-ще. Ние не сме от най-слабите с баща му, но той засега е съвсем стандартен.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2015, 11:54:07 am »
моите и на кила и на височина са между 94-97 перцентил.Никола (100 см и 16 кг.,сега направи 3) е набит,а Георги (135 см и 31 кг. на 7 г.) си е слабичък,но много тежи -явно тежки кокали . :lol:
<br />
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #13 -: Ноември 03, 2015, 12:39:46 pm »
Константин - 100 перцентил за ръст  :lol: (142см)

Нашата г-жа твърди, че освен, че не се движат достатъчно, и ... много ядат! "Пред очите ми си изяждат сандвичите в голямото междучасие, после храната в стола на обяд, и към 3 следобяд са примряли от глад". Ходела в стола, взимала каквото е останало и им носела. Ядат, казва "сух хляб с ябълки"
« Последна редакция: Ноември 03, 2015, 13:02:27 pm от Nedda »



*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #14 -: Ноември 03, 2015, 14:14:15 pm »
Сия, и Еленка така за месец и половина при баба си качи 4 кг., но за няма и месец след това свали 3, та си е добре сега :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #15 -: Ноември 03, 2015, 14:54:58 pm »
Blue, имат 4 часа физическо седмично!!! Но почти нито един от тях не се провежда реално и в пълен обем. На ужасно много места е така.

Друга тема: в магазините ДМ дават едни талончета за 20% намаление на детски продукти за зъбна хигиена и за 1 безплатен профилактичен преглед при зъболекар. Има списък на зъболекарите, при които може да се отиде - за София е огромен списъкът. Възползвайте се.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #16 -: Ноември 03, 2015, 15:12:22 pm »
Blue, имат 4 часа физическо седмично!!! Но почти нито един от тях не се провежда реално и в пълен обем. На ужасно много места е така.


 :(

То май като нашето физическо някога. Имахме басейн в у-ще, но нямахме достъп до него.
Вместо това цял физ.салон и можехме баскетбол или волейбол да играем. Ами, нито едното не ми беше интересно и само гледах как да се скатая. Нормативите ги покривахме някакси.

*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #17 -: Ноември 03, 2015, 17:37:35 pm »
При нас физическото е 2 часа седмично и един час модул Игри, каквото и да е това. И два часа в седмицата ходи на плуване.

Сия, и Еленка така за месец и половина при баба си качи 4 кг., но за няма и месец след това свали 3, та си е добре сега :)
Само 1 кг е свалила, хем не яде много. Тя има склонност да прекалява с любими храни. А ако има за ядене свинско със зеле в стола, цял ден гладна ще стои. Даже спрях да й купувам купони, защото изобщо не яде там. Започнах пак кутии да приготвям.
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #18 -: Ноември 03, 2015, 20:21:50 pm »
Аааа моето може да яде през два часа и както казва дядо й е като руска комбайна - не спира и не подбира  :lol:
Но хубавото при нея е, че си знае, че не бива да яде бoклуци, че бъбрека й ще стане още по-черен и се ограничава. Звучи странно за толкова малко дете, но е факт. Слагам кутия с плодове или зеленчуци за голямото междучасие, за да не яде закуските, отделно слагам и банан за следобедна закуска, че все е гладничко милото  :lol:
Явно е склонна, защото и сестра й яде колкото нея, но е толкова хилава, че чак аз се плаша  :oops:
« Последна редакция: Ноември 03, 2015, 21:24:18 pm от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през ноември 2015
« Отговор #19 -: Ноември 04, 2015, 09:09:57 am »
Много интересно моят в комбинираната таблица излиза 2 перцентила  8O да се шашкам ли е въпросът? Върви доста висок за възрастта си, жизнен и като цяло ми е здрав.