0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка 3
« Отговор #700 -: Април 29, 2008, 15:07:32 pm »
А аз искам от онова храстче с беличкото по края да си развъдя. Дето е до трицветното лале. :D
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #701 -: Април 29, 2008, 18:26:56 pm »
Ето нещо от мен и с дух на люляк  :D


Бяло лале-рядкост:


Малко лалета:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #702 -: Април 29, 2008, 21:54:53 pm »
Фантич, браво.

Лекси, от розовия ли?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #703 -: Април 30, 2008, 09:42:05 am »
От това зеленото с жълтото по краищата, дето е.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #704 -: Април 30, 2008, 09:45:33 am »
От това зеленото с жълтото по краищата, дето е.

Ако става въпрос за моите цветя, нямам идея за кое говориш. Покажи снимка. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #705 -: Април 30, 2008, 11:30:56 am »
Още лютичета, различни цветове:









Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #706 -: Април 30, 2008, 11:55:43 am »
  Ихааааааааа,ихачкаааааааа!Оси се развихри сериозно! :D :mrgreen:

  Лидия и Фантич,бравос и на вас! :balk_602:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #707 -: Април 30, 2008, 13:41:38 pm »
  Ихааааааааа,ихачкаааааааа!Оси се развихри сериозно! :D :mrgreen:

 

Ами как! Аз цветрка ли съм тука, или какво!?  :lol: :lol: :lol:




ЛЮТИЧЕ / Ranunculus

Неж­но­то рас­те­ние се сре­ща край во­до­е­ми­те, чув­с­т­ва се прек­рас­но и в гра­ди­ни­те.


Описание: В природата са известни около 600 вида от семейство Лютикови. Те са разпространени по цялото земно кълбо, предимно в умерените и студени области. Латинското наименование на растението е Ranunculus и произхожда от rana - на латински жаба. Това се дължи на факта, че голяма част от представителите на рода растат във вода или около водоеми. Лютичетата цъфтят в много багри - от снежнобяло и жълто до тъмночервено. Това е една от причините през последните години да има бум в търсенето на това цвете.
Най-ценен вид като градинска култура е азиатското лютиче - Ranunculus asiaticus, прозхождащо от Югоизточна Европа и Мала Азия. Неговото култивиране е започнало през XIII век, а първият сорт се е появил през 1580 г. Известни са две групи градинско лютиче - персийско или азиатско, и чалмовидно или африканско, което е с по-големи листа и цветове и множество завити навътре венчелистчета, наподобяващи кичестия божур. Те са сравнително по-топлолюбиви и не издържат на зимни застудявания, затова не трябва да се оставят да презимуват на открито.
Гра­дин­с­ко­то лю­ти­че е тре­вис­то мно­го­го­диш­но рас­те­ние, дос­ти­га­що на ви­со­чи­на 30-50 см, с ме­сес­ти груд­ко­вид­ни ко­ре­ни. Лис­та­та му са зе­ле­ни, двой­но или трой­но раз­се­че­ни. Цве­то­ве­те са прос­ти или ки­чес­ти, раз­лич­но обаг­ре­ни, с ди­а­ме­тър 6-7 см, раз­по­ло­же­ни на тън­ки цве­то­нос­ни стъб­ла, ка­то на вся­ко стъб­ло раз­цъф­ват до 4 цвя­та.
То­ва цве­те е из­к­лю­чи­тел­но слънце­лю­бив вид, пред­по­чи­тащ слън­че­ви и доб­ре ос­ве­те­ни­те мес­та. Цъф­ти през юни и юли. Рас­те­ни­е­то се из­пол­з­ва ос­нов­но за ук­ра­са на бал­ко­ни и те­ра­си.


Гри­жи: Гра­дин­с­ко­то лю­ти­че за­поч­ва да цъф­ти три ме­се­ца след за­саж­да­не­то. Доб­ре е да го нас­та­ни­те в бо­га­та на хра­ни­тел­ни ве­щес­т­ва и вла­го­за­дър­жа­ща поч­ва. Рас­те­ни­е­то се под­х­ран­ва при пър­во­то по­я­вя­ва­не на пъп­ки­те с ор­га­нич­ни по­доб­ри­те­ли, а в пе­ри­о­да на цъф­теж - с уни­вер­са­лен по­доб­ри­тел за цъф­тя­щи рас­те­ния. През ав­густ-сеп­тем­в­ри мал­ки­те груд­ки се из­важ­дат от зе­мя­та, под­су­ша­ват се и се сла­гат в сан­дъ­че­та при тем­пе­ра­ту­ра 20 гра­ду­са. Съх­ра­ня­ват се до про­лет­та на про­ветри­во мяс­то в сух пя­сък или хар­тие­ни пер­фо­ри­ра­ни па­ке­ти при тем­пе­ра­ту­ра 17 гра­ду­са. Гра­дин­с­ко­то лю­ти­че мо­же да бъ­де на­пад­на­то от лис­т­на въш­ка и браш­нес­та ма­на. През ля­то­то и топ­ли­те ме­се­ци по­ли­ва­не­то се на­ма­ля­ва. А в пе­ри­о­да на ве­ге­та­ция се по­ли­ва обил­но и се под­х­ран­ва вед­нъж в сед­ми­ца­та.


Внимание: Ди­во­рас­тя­щи­те ви­до­ве на лю­ти­че­то са от­ров­ни. Мо­же да при­чи­нят се­ри­оз­ни  сто­маш­ни раз­д­раз­не­ния и кож­ни въз­па­ле­ния.


Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #708 -: Май 01, 2008, 11:32:28 am »
Момичета сега виждам , че едното от живите камъчета в основата направо е мухлясало :(
Това има ли спасение?
Дали да не го извадя на вън -досега беше в стаята.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #709 -: Май 01, 2008, 13:33:31 pm »
Ами, не знам, мисля че нищо не може да се направи. Моите също като на Мери се разпаднаха, а изобщо не съм ги поливала. Явно са мнооооого капризни и изискват някакви по-специални грижи, които не знаем.  :?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #710 -: Май 01, 2008, 15:02:03 pm »

Ето, Ози, това по края на снимката, дето е. :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #711 -: Май 01, 2008, 15:18:04 pm »
Аха, аз съм си ги сложила като бордюрчета, няколко различни видове. Ще ги снимам и тях и ще ги покажа.   :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #712 -: Май 01, 2008, 22:10:43 pm »
Ще чакаме с нетърпение и интерес :wink:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #713 -: Май 02, 2008, 09:00:17 am »
Здравейте в тази хубава цветна тема
много обичам цветята, напоследък нямам особено време за тях, но майка се е погрижила на вилата да си имаме цветен кът- най-вече лалета и карамфили, които миришат страхотно когато цъфнат. Ето ви малко снимки  :D


това последното бяло килимче е страхотно, ако някой може да ми даде повече информация за цветето, ще бъда много благодарна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #714 -: Май 02, 2008, 11:44:11 am »
Оси, Лютичетата са страхотни, аз да си призная в първия момент ги помислих за Божури :oops:
Фанта, много интерессно лале, не бях виждала бяло! И люляка е красив, нали ми е слабост :D
Мини, страхотна градинка! Представям си колко е хубаво да се разхождаш покрай цъфналите карамфили!

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #715 -: Май 03, 2008, 02:13:05 am »

Фанта, много интерессно лале, не бях виждала бяло!

Мая, как бе, аз пуснах снимки на бели лалета. Тази година имам чисто бели, островърхи и  закръглени, и бели леко напръскани с друг цвят.
Ето тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=21180.msg400040#msg400040 и тук







Мини, това дребното почти съм сигурна какво е, но все пак ако можеш, пусни една снимка още по-отблизо. Ще дам инфо.




Искам да благодаря на Мини, която направи много, нашата темичка да е така красива и полезна.  :thankyousign: :bighug:
Полезни съвети за отглеждане на цветя



Още много снимки имам да качвам, да видим кога.... може би утре. :lol:
« Последна редакция: Май 03, 2008, 02:18:46 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
*
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #717 -: Май 03, 2008, 12:46:37 pm »
Осинка, покрай другите чудеса белите лаленца са ми убягнали :oops: Имаш наистина прекрасна градина!  :balk_46:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 3
« Отговор #719 -: Май 03, 2008, 14:37:21 pm »
Оси, много са красиви.  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0