0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Коледни сладки
« Отговор #160 -: Декември 03, 2013, 11:49:46 am »
Моите вече са изпечени и си чакат украсата, естествено са скрити, че ще изчезнат за нула време  :D

*
Re: Коледни сладки
« Отговор #161 -: Декември 03, 2013, 12:03:29 pm »
И както обещах......
За меденките ми отиде около 800 гр. брашно или 3 1/2 - 4 чаени чаши /от тези керамичните, по-големичките/. Естествено е около, защото при месенето остава брашно  по масата :)



Като ги украся, ще кача снимка пак.


*
Re: Коледни сладки
« Отговор #162 -: Декември 04, 2013, 19:55:15 pm »
Съжалявам, че снимката е с толкова лошо качество  :?



Re: Коледни сладки
« Отговор #163 -: Декември 04, 2013, 20:53:37 pm »
Ив,а с какво напрВи глазурата?
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #164 -: Декември 05, 2013, 00:01:59 am »
iv_z, браво, страхотно изглеждат сладките и много благодаря за точната пропорция на брашното!  :)

*
Re: Коледни сладки
« Отговор #165 -: Декември 05, 2013, 00:14:44 am »
Аааа, моля, няма защо :) Ще се радвам, ако съм била полезна.

Афродита, с фондан съм правила украсата.


*
Re: Коледни сладки
« Отговор #166 -: Декември 05, 2013, 09:09:49 am »
Ив, благодаря и от мен за пропорцията на брашното  :D
Страхотни са сладките ти :D

Re: Коледни сладки
« Отговор #167 -: Декември 05, 2013, 09:43:48 am »
Аз също мислех с фондан,но той достатъчно траен ли е,защото меденките нали колкото повече седят,толкова по-хубави стават,а фондана май остарява...или е специален?
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #168 -: Декември 05, 2013, 11:14:03 am »
Аз също мислех с фондан,но той достатъчно траен ли е,защото меденките нали колкото повече седят,толкова по-хубави стават,а фондана май остарява...или е специален?
Може да се украсят 2-3 дни преди Коледа. Фондана наистина понякога се променя.
Re: Коледни сладки
« Отговор #169 -: Декември 06, 2013, 12:36:15 pm »
Съжалявам, че снимката е с толкова лошо качество  :?



Поздравления и от мен за разкошните сладки.

*
Re: Коледни сладки
« Отговор #170 -: Декември 06, 2013, 12:45:12 pm »
Разкошни е меко казано! Завидях искрено, особено като имам предвид, че тази година вече едва стигам до ръба на масата с ръце да меся тестото, та камо ли да се оправя с фондана (то и това при суловие, че бъдещия батко е поне в съседния град, иначе и до формичките нямам шанс да стигна:-))

Та се каня до опра до лесния вариант - сладкарско лепило. Някой дали знае рецепта за домашно такова? В един от столичните молове са разпънали масички, на които малчовците да могат да украсяват готови меденки с ралични модерни варианти на "шоколадовите пръчици" от нашето детство. Кай полудя от щастие, омаза се в шарени точици до ушите и си взе за вкъщи готварската шапка. Мажеха сладките с такова лепило, преди да ги посипят с шарении, и когато попитах за рецепта/магазин, ми обясниха, че го приготвят директно в кухнята на ресторанта отгоре...
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #171 -: Декември 06, 2013, 13:44:30 pm »
Надин, знам, че фондана се лепи добре с мармалад от кайсии. Дали не би ти се получило или пък с белтъчна глазура?
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #172 -: Декември 06, 2013, 13:51:31 pm »
Благодаря Ви!  :oops:

Надин, и аз като ги правя трябва да съм сама, иначе става "Война в кухнята". Помагачи много - резултат никакъв :)

А за лепилото съм виждала готово такова, в тези онлайн магазини за декорация.
И тук намерих рецепта, но нямам представа откъде може да се вземе тази тайлоза. http://www.mycookingbookblog.com/kak-se-pravi-sladkarsko-lepilo-edible-glue/

Защо не пробваш с разтопен шоколад или кувертюр? Сега се сещам, че имаше и такава глюкоза, много гъста в бурканчета. Дали няма да стане вместо такова лепило?


*
Re: Коледни сладки
« Отговор #173 -: Декември 06, 2013, 13:58:04 pm »
Лепилото, което ползваха, беше прозрачно, съответно напълно невидимо под шарената украса, затова ме впечатли :-)

Следваща стъпка - отивам до съответния ресторант, показвам им се в този кръгъл профил (и анфас вече) и разчитам да им дожалее и да ми напълнят бурканчето :-)
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #174 -: Декември 06, 2013, 15:40:37 pm »

Следваща стъпка - отивам до съответния ресторант, показвам им се в този кръгъл профил (и анфас вече) и разчитам да им дожалее и да ми напълнят бурканчето :-)


100% ще мине номера  :lol: Глюкозата е безцветна.
Re: Коледни сладки
« Отговор #175 -: Декември 07, 2013, 15:12:30 pm »
Ех невероятна темичка,стана ми още по коледно след като я изчетох цялата!
От днес смятам и аз да се запрятам с коледните сладки и първи мисля да са меденките.Момичета мислите ли,че е ранко още? Притеснявам се ,но тъй като искам да направя няколко различни видове а нямам особенно свободно време смятам да започвам от сега.
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #176 -: Декември 07, 2013, 16:57:40 pm »
За меденки и маслени бисквитки не е рано. Могат да издържат и 3 седмици. Просто не ги слепвай, аз ги лепя 2 дни преди яденето  :)
Re: Коледни сладки
« Отговор #177 -: Декември 09, 2013, 11:12:06 am »
Така меденките направени,готови изпечени,но провал в украсата.
Т.к мъжо не обича фонда или роял айсинг,реших,че мога да ги направя с шоколад.Да ама не,нещо не се спрявих с разтопяването и са зега са без украса.Помагайте!!!!
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #178 -: Декември 09, 2013, 11:37:32 am »
Аз разтопявам на микровълнова с малко масло на слаба степен и от време на време го проверявам и разбърквам.

И аз днес се захващам да правя сладки  - меденките на Ванчето, само че ги мажа с мармалад. Заради детето правим и фигурки, които тя сама изрязва.
Тази година ще изпробвам и едни меденки, които стават за директна консумация, щото ние не сме от най-търпеливите. :D
*
Re: Коледни сладки
« Отговор #179 -: Декември 09, 2013, 12:35:16 pm »
Аз съм разтапяла шоколад за замазване на торта. Разтопих го с течна подсладена сметана на водна баня. Ако искаш да не се втвърдява много шоколада увеличаваш количеството на сметаната и обратно - намаляваш ако искаш да се втвърди повече. Ползвах шоколад за готвене от Кауфланд. Мисля, че го правих в пропорция 2:1 шоколад-сметана. Но аз повече правя нещата на око и да не те подведа с пропорцията.