0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Завишени НК клетки и биопсия?
« -: Август 04, 2008, 11:52:02 am »
Здравейте момичета някой от вас може ли да ми каже защо се прави биопсия при завишени НК клетки.И още един въпрос.Възможно ли при едно вливане на интралипид да няма понижение на НК клетките?
*
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #1 -: Август 04, 2008, 12:08:05 pm »
Здравейте момичета някой от вас може ли да ми каже защо се прави биопсия при завишени НК клетки.И още един въпрос.Възможно ли при едно вливане на интралипид да няма понижение на НК клетките?
Завишени НК клетки при кого.
Каква биопсия имаш предвид?
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #2 -: Август 04, 2008, 12:23:44 pm »
Завишените НК клетки са при мен така наречените убийци са 25% а общите са 30%.Направих едно вливане на интралипид,но няма понижение на процентите,като се чух с доктора той ми каза,че ще продължим с вливането и че ще ми направи биопсия,но за какво така и не ми каза.И аз съм много притеснена.
*
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #3 -: Август 04, 2008, 13:13:10 pm »
Биопсията няма нищо общо със завишените НК клетки.Тя се прави за по добро имплантиране на ембрионите в матката.Предполагам че се подготвяш за инвитро не се притеснявай няма нищо страшно и аз имам направени 4 такива и съм бременна в 16 седмица.Желая ти успех.
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #4 -: Август 04, 2008, 13:39:51 pm »
Много ти благодаря rila  :) Да подготвям се за инвитро,а би ли ми казала как протича самата биопсия,че не съм запозната?Още веднъж сърдечно ти благодаря. :D
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #5 -: Август 04, 2008, 14:15:31 pm »
Лягаш на магарето, като за обикновен преглед. Няма обезболяващи, но пък болката е поносима (поне за мен). С катетър проникват през шийката на матката и взимат парче от маточната лигавица. После има леко кървене и зацапване няколко дни.
  09.11.2007
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #6 -: Август 04, 2008, 17:26:03 pm »
Въобще не е задължително интралипидът да свали НК клетките, да не говорим, че отскоро се ползва за такива цели и то тук-там.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #7 -: Август 04, 2008, 19:31:27 pm »
И при мен интралипида не понижи НК-клетките.Моите са 27%!
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #8 -: Август 05, 2008, 09:27:55 am »
Благодаря ви момичета за отговорите.Надявам се,че всичко ще е наред. :)
Re: Завишени НК клетки и биопсия?
« Отговор #9 -: Август 05, 2008, 10:24:06 am »
При мен интралипидът подейства безотказно. Само с еднократно вливане, след 4 седмици нк бяха паднали от 20% на 10,89% и продължиха д абадат следващите 2 месеца, без да се налагат повече каквито и да е вливания.
Може би зависи от индивидуалния организъм. При едни действа, при други не. Но аз не бих отрекла интралипида като лекарство, което се прилага тук-там.