0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #960 -: Януари 14, 2008, 17:49:11 pm »
Докторе, прочетох мненито Ви за солта в детските храни и учудващо съвпада с това, на нашата лекарка и тя препоръчва няколко зрънца сол, но препоръчва и същото количество ЗАХАР в яденетата и то само в зеленчуковите. Съгласен ли сте с това виждане?
Зеленчука не е сладка храна (имам пред вид->> баклава, сладко относително може да е ;) ). Той си е зеленчук, а не десерт. Затова и не се подсладява.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #961 -: Януари 14, 2008, 18:06:29 pm »
Здравейте докторе, надявам се сте в добро здраве!
Вчера приготвих домашни пюре на Кристина от круша, както ми писахте и добавих само малко парче ябълка. Днес ще и дам само круша. Доста го харесва.
1. Слагам в пюретата съвсем малко захар, половин от най-малките лъжички, понеже и ябълката и крушата са с леко кисел вкус - има ли проблем?
2. Като въведа банан след 4-5 дни, както обсъдихме с вас, само банан ли да дам или първо смесен с малко ябълка? Може ли по-голямо количество, примерно колкото си изяжда по принцип или да започна с две три лъжички? Вчера с крушата доста яде, не спазвах правило за малко лъжички.
3. След банана, какъв друг плод мога да въведа или да опитам за разнообразие оризово нещо - каша някаква да приготвя?
4. Обрива, за който ви писах, вчера се повяви на от другата страна /ляво/ на бузката и то изобщо преди да е яла пюре - може би е от някакви мой дрехи, с които я допирам или нещо подобно, съответно махнах лупите :wink: , но оставих едни небрежни очила за имидж... 
5. Има остатъчна кашлица, но състоянието й /общото/ е отлично след боледуването - настроение, поведение, апетит. Припомням - 10 дни АБ Панцеф + сиропче Проспан за кашлицата. Сега кашлицата не е нещо сериозно според мен, един-два пъти на ден се изкашля - трябва ли да давам нещо за долекуване или ще отшуми според вас. При първичния преглед бе установено, че кашлицата не е слязла към дробчетата?
Благодаря и поздрави!

1.Избягвайте да слагате захар.
2.Добавяте банан към вече предлаганата комбинация плодове. Нека хапва колкото иска като количество.
3.Какви други плодове намирате на пазара?
4.Алергия не е, както виждате. Всичко друго? може би, но не "алергия".
5.Оставете така. Може би изобщо няма връзка с миналото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #962 -: Януари 14, 2008, 19:22:26 pm »
Д-р,Бърди
Днес взех 2 вида инстантни каши едната е млечна-бананова на Милупа,а другата безмлечна-ябълка на Хумана, та въпроса ми е дали мога да му давам вече/на 5 месеца сме/ ако да,колко да дам за 1 път като количество и по кое време на деня?
Да мешам ли с плод и в безмлечната да добавям ли задължитело АМ или може и без него?
Колко общо количество за едно хранене може да дам за да заместим хранене?
До сега ядем и плодови/2 мес/ и зеленчукови1 мес и малко/ пюрета!
Кога трябва да въведа и жълтък и кога да започна и с месните пюрета?
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 19:26:55 pm от dimiani »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #963 -: Януари 14, 2008, 19:25:01 pm »
Здравейте докторе!
Може ли да минем на 4 пъти хранене на ден? Детето само като че ли ми покава, че пет хранения му идват множко. Днес след храненето на обяд в 12 часа заспа едва в 15 часа и се събуди в 17, когато се и хранехме. За нагледност храненето ни до сега:
7.30-8.00ч. - кърма;
11.30-12.00ч. - зеленчуково пюре с/без каша и/или АМ - картоф, морков, тиквичка и от днес цвекло;
15.30-16ч. - плодово пюре с/без каша и/или АМ - банан, ябълка, круша, слива.
19.00-19.30ч. - кърма /последната седмица е по-скоро мъка да се нахраним, защото явно не е гладен: хили се, после мръка и все в този порядък/;
22.30-23.00ч. - кърма на биберон 200 мл.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #964 -: Януари 14, 2008, 20:11:41 pm »
Здравейте докторе!
Може ли да минем на 4 пъти хранене на ден? Детето само като че ли ми показва, че пет хранения му идват множко. Днес след храненето на обяд в 12 часа заспа едва в 15 часа и се събуди в 17, когато се и хранехме. За нагледност храненето ни до сега:
7.30-8.00ч. - кърма;
11.30-12.00ч. - зеленчуково пюре с/без каша и/или АМ - картоф, морков, тиквичка и от днес цвекло;
15.30-16ч. - плодово пюре с/без каша и/или АМ - банан, ябълка, круша, слива.
19.00-19.30ч. - кърма /последната седмица е по-скоро мъка да се нахраним, защото явно не е гладен: хили се, после мръка и все в този порядък/;
22.30-23.00ч. - кърма на биберон 200 мл.

Да.
Това в 19 явно е излишно.
Може би това в 22.30 да се изместипо-рано (само), но това не е проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #965 -: Януари 14, 2008, 20:13:58 pm »
Д-р,Бърди
Днес взех 2 вида инстантни каши едната е млечна-бананова на Милупа,а другата безмлечна-ябълка на Хумана, та въпроса ми е дали мога да му давам вече/на 5 месеца сме/ ако да,колко да дам за 1 път като количество и по кое време на деня?
Да мешам ли с плод и в безмлечната да добавям ли задължително АМ или може и без него?
Колко общо количество за едно хранене може да дам за да заместим хранене?
До сега ядем и плодови/2 мес/ и зеленчукови1 мес и малко/ пюрета!
Кога трябва да въведа и жълтък и кога да започна и с месните пюрета?
Кашите в 16-17-18 посменно с плодове, или с плодове в тях. Както се харесват... .
Количество? Колкото иска детето 150-200-250 гр. Над 150 гр замества хранене... .
Месо -след 7 месец.
Жълтък- след като месото е въведено и утвърдено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #966 -: Януари 14, 2008, 22:58:26 pm »
Добър вечер д-р Бърди,
Лека седмица Ви желая,
1. Извинявам се, но да уточним. На моя въпрос, дали след навършен 6ти мес, мога да включа месо в обедното меню /досега ядем зеленчуци, доста голямо разнообразие вече/ Вие ми отговорихте, че може. Сега гледам, на друга майка казвате, месо след 7ми мес.????
Ние сме на 6м и 10 дена, тъкмо мислех от утре да въвеждам месото.
2. Като започна месото , ще въвеждам по 2-3 лъжички, ако детето не изягда достатъчно количество от пюрето, проблем ли е да дохранвам с АМ, Или мога ли както досега да си разреждам зеленчуково/месното пюре с АМ? Всъщност въпроса ми е - вярно ли е. че е несъвместимо да се дава месо с АМ???? Някъде бях чела такива коментари. Че едното не давало възможност да се усвоява добре другото.
Благодаря ВИ, Спокойна нощ

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #967 -: Януари 14, 2008, 23:04:44 pm »
3.Какви други плодове намирате на пазара?

Ами на пазара в днешно време за разлика от преди има абсолютно всчико. Може да се намерят доста разнообразни плодове и зеленчуци. Въпросът е, че незнам за бебе кое е подходящо. Мога да намеря синя слива, въпреки, че не е сезона. Не смятам да се вманиачавам и ще ползвам каквото има на пазара, независимо внос или Бг. Така или иначе детето няма цял живот да яде екологично чисто, още повече такова почти няма, независимо какво твърдят разни продавачи и търговци. Мисля да съм взискателна и внимателна, ще почиствам, мия и след като е приготвено от мен без консерванти и неизвестни добавки и е прясно, това ще ми е приоритет. За всеки случай домашни банани и портокали не съм виждала и не смятам да се превъзбуждам чак толкова по отношение на тези неща. Тъй че каквото ми кажете като плод, подходящо за възрастта, ще си го закупя и ще правя пюрета.
Има цитруси сега, сезона им е, но не са подходящи.
Искам да питам за авокадо. Мисля не се води за цитрус, освен това е доста неутрално, може да се предлага и с месо /по-нататък/, може да се добавя към плодово пюре, така също и към зеленчуково. Много е полезно и ако е добре узряло се пасира идеално, прясно, защото след термична обработка не е добро. Освен това е мазнинка. Само незнам дали е подходящо за толкова малко бебе???? Иначе действително би било добра добавка, само авокадо едва ли обаче ще се хареса на бебе или дете?
За сега давам круша и ябълка, скоро ще започна банан, може би и слива. За други плодове не се сещам в момента.
Чета, че тиква много се дава, но първо незнам дали това е плод или зеленчук, а освен това аз лично тиква не ям и е гадна. Но пък на детето може да хареса. Дали да давам тиква?
Поздрави!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #968 -: Януари 14, 2008, 23:43:07 pm »
Добър вечер д-р Бърди,
Лека седмица Ви желая,
1. Извинявам се, но да уточним. На моя въпрос, дали след навършен 6ти мес, мога да включа месо в обедното меню /досега ядем зеленчуци, доста голямо разнообразие вече/ Вие ми отговорихте, че може. Сега гледам, на друга майка казвате, месо след 7ми мес.????
Ние сме на 6м и 10 дена, тъкмо мислех от утре да въвеждам месото.
2. Като започна месото , ще въвеждам по 2-3 лъжички, ако детето не изягда достатъчно количество от пюрето, проблем ли е да дохранвам с АМ, Или мога ли както досега да си разреждам зеленчуково/месното пюре с АМ? Всъщност въпроса ми е - вярно ли е. че е несъвместимо да се дава месо с АМ???? Някъде бях чела такива коментари. Че едното не давало възможност да се усвоява добре другото.
Благодаря ВИ, Спокойна нощ
1.Няма проблем. Когато отговарям вземам под внимание данните,които ми се предлагат за съответното дете. Месо се въвежда след като са въведени плодове и два,три,четири вида зеленчук. В зависимост от индивидуалните данни варира и срока.Зависи и кой и как с какво е започнал.Ето, вие ядете разнообразие зеленчуци-следва месото. Надявам се разбирате.Има ли долна граница на въвеждане? няма в тесен смисъл, защото изискване е да са вече въведени определени храни. Има ли горна? няма в тесния смисъл, защото ако сте въвели нужното вече, просто месото Ви липсва, каквото и друго да давате.
2.Слагате месото в зеленчуковото пюре. Не че не е несъвместимо  АМ с пюрето, каквото и да слагате вътре, но е по-добре да не слагате АМ, и да увеличавате количеството на изяденото, за да не давате в добавка АМ.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 00:47:28 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #969 -: Януари 15, 2008, 00:30:18 am »
 Здравейте, Д-р Бърди! Относно разнообразието в бебешкото меню и това какво има на пазара като пресни зеленчуци и плодове.
 1.Ако алтернативите за някои видове зеленчуци са да се купуват в замразено състояние или да се дават във вид на готови (фабрично приготвени) пюрета какво предпочитаме?
 2. Кои са най-качествените от изброените марки пюрета- Гербер, Семпер, Нестле, Хип, Хаме, Бебивита?
 Благодаря.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 00:32:37 am от antoanetastat »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #970 -: Януари 15, 2008, 00:45:23 am »
1.Замразени и домашно сготвени.
2.Гербер и Нестле. Само. От личен опит... моля да няма засегнати.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #971 -: Януари 15, 2008, 09:44:05 am »
Д-р,Бърди
Днес взех 2 вида инстантни каши едната е млечна-бананова на Милупа,а другата безмлечна-ябълка на Хумана, та въпроса ми е дали мога да му давам вече/на 5 месеца сме/ ако да,колко да дам за 1 път като количество и по кое време на деня?
Да мешам ли с плод и в безмлечната да добавям ли задължително АМ или може и без него?
Колко общо количество за едно хранене може да дам за да заместим хранене?
До сега ядем и плодови/2 мес/ и зеленчукови1 мес и малко/ пюрета!
Кога трябва да въведа и жълтък и кога да започна и с месните пюрета?
Кашите в 16-17-18 посменно с плодове, или с плодове в тях. Както се харесват... .
Количество? Колкото иска детето 150-200-250 гр. Над 150 гр замества хранене... .
Месо -след 7 месец.
Жълтък- след като месото е въведено и утвърдено.
Тук повечето педиатри съветват месото да се започне на навършени 6 месеца за това и попитах!
Благодаря за отговора ви!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #972 -: Януари 15, 2008, 09:52:36 am »

Оставете детето както си е, и с кърменията както са си.
И с две само външни хранения. Прираста на тегло е достатъчен аргумент в полза на тази тактика. Не махайте кърменията в тези часове.

Какви други зеленчуци може да намерите?
Ако няма други-може да започнете с месото. Аз ползвам бяло пилешко (1/4->>от половината гръдна част, половинката) за първо месо.
След това, може спокойно да дадете обезлюспена леща, пасирана + морковче, преди да въведем жълтък.
[/quote]Благодаря за отговора, докторе! За зеленчуците на пазара освен зеле,праз ,домати и краставици (освен картофите и моркова)друго  не виждам ,а не ми се струват подходящи,но ако може да давам замразени зеленчуци в м-на има броколи ,карфиол ,чушки,грах,царевица,може би и   други ,но не съм ги разгледала,ако може да приготвям от замразените ,какво да допълня преди месото,лещата ,жълтъка?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #973 -: Януари 15, 2008, 10:08:29 am »
Д-р,Бърди
Днес взех 2 вида инстантни каши едната е млечна-бананова на Милупа,а другата безмлечна-ябълка на Хумана, та въпроса ми е дали мога да му давам вече/на 5 месеца сме/ ако да,колко да дам за 1 път като количество и по кое време на деня?
Да мешам ли с плод и в безмлечната да добавям ли задължително АМ или може и без него?
Колко общо количество за едно хранене може да дам за да заместим хранене?
До сега ядем и плодови/2 мес/ и зеленчукови1 мес и малко/ пюрета!
Кога трябва да въведа и жълтък и кога да започна и с месните пюрета?
Кашите в 16-17-18 посменно с плодове, или с плодове в тях. Както се харесват... .
Количество? Колкото иска детето 150-200-250 гр. Над 150 гр замества хранене... .
Месо -след 7 месец.
Жълтък- след като месото е въведено и утвърдено.
Тук повечето педиатри съветват месото да се започне на навършени 6 месеца за това и попитах!
Благодаря за отговора ви!
Минимална граница, но под условие за другите неща.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 10:12:05 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #974 -: Януари 15, 2008, 10:12:56 am »

Оставете детето както си е, и с кърменията както са си.
И с две само външни хранения. Прираста на тегло е достатъчен аргумент в полза на тази тактика. Не махайте кърменията в тези часове.

Какви други зеленчуци може да намерите?
Ако няма други-може да започнете с месото. Аз ползвам бяло пилешко (1/4->>от половината гръдна част, половинката) за първо месо.
След това, може спокойно да дадете обезлюспена леща, пасирана + морковче, преди да въведем жълтък.
Благодаря за отговора, докторе! За зеленчуците на пазара освен зеле,праз ,домати и краставици (освен картофите и моркова)друго  не виждам ,а не ми се струват подходящи,но ако може да давам замразени зеленчуци в м-на има броколи ,карфиол ,чушки,грах,царевица,може би и   други ,но не съм ги разгледала,ако може да приготвям от замразените ,какво да допълня преди месото,лещата ,жълтъка?
[/quote]
Броколи,карфиол.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #975 -: Януари 15, 2008, 12:02:35 pm »
Здравей др.Бърди

Ние вече сме на 3м и вчера минахме консултация и ваксини.Малката е добре но доктора каза да завиша капките вит Д на 3,опипа я и каза че няма омекване на костите или нещо друго смущаващо но му се струвало че се стряска малко повече.В момента сме 5800гр и 59 см наддали сме 800гр и 5 см за този месец.Родена е 3670гр и 51 см изписаха ни 3550гр.Кърмим се 6-7 пъти на ден не ядем през ноща и се събужда сутрин в 8 часа едно от следобедните хранения съм заместила изцяло с АМ НАН1 120-150мл + 1 мензура оризово брашно( намалява ми къмата), малката се чусва добре.От вчера забелязах че и падат доста косми от главата.В шапката като се прибрахме от консултацията (понеже сега не излизаме н Пловдив е страшна мъгла а в къщи не ползвам шапка) на леглото по дрехите.
Въпроса ми е това признак за рахит ли е или просто и пада първата косичка.
Много благодаря
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #976 -: Януари 15, 2008, 12:36:45 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Отдавна не съм писала и първо искам да Ви поздравя с настъпването на Новата Година.Бъдете жив и здрав,Вие и любимите Ви хора!
 Започнахме захранване на 5,5 месеца.Бебка яде картоф+морков+40мл.кърма в 13ч и ябълка,круша,оризово брашно+40мл.кърма в различни комбинации в 17ч.Изяжда по 120-130мл и повече не желае,след което малко сучи,а понякога и това отказва.Обаче все още се събужда вечер за хапване.И храненията стават така-6;9;13;17;20;3.Пробвах я с изцедена кърма и изпива най-много 150мл.Развива се в норми,изглежда пухкава(около 7,5кг ;68см-мерих я сама,в четвъртък е консултацията) и според педиатъра,трябва да я отучвам от вечерното ядене.Какво е Вашето мнение?И от кога може да има безмлечно хранене?Има ли някакви норми за количеството на изпиваното мляко?
 Извинявам се за многото въпроси,но имам още относно водата за пиене.Предлагам чешмяна вода,филтрирана през кана Брита и преварена.До кога е нужно да я преварявам и мога ли да ползвам бебешките минерални води?Кой е по-подходяшия вариант?
 Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 12:43:43 pm от nimikra »


Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #977 -: Януари 15, 2008, 12:39:25 pm »
Здравейте! Бебето ми е на почти 3 месеца и от 2 седмици забелязах, че венцити и небцето са белезникави. Мисля, че е млечница. Измазах 1 тубичка Дактарин гел, но не минава. Колко време мога още да мажа? Или да пробвам нещо друго?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #978 -: Януари 15, 2008, 12:43:29 pm »
Здравей др.Бърди

Ние вече сме на 3м и вчера минахме консултация и ваксини.Малката е добре но доктора каза да завиша капките вит Д на 3,опипа я и каза че няма омекване на костите или нещо друго смущаващо но му се струвало че се стряска малко повече.В момента сме 5800гр и 59 см наддали сме 800гр и 5 см за този месец.Родена е 3670гр и 51 см изписаха ни 3550гр.Кърмим се 6-7 пъти на ден не ядем през ноща и се събужда сутрин в 8 часа едно от следобедните хранения съм заместила изцяло с АМ НАН1 120-150мл + 1 мензура оризово брашно( намалява ми къмата), малката се чусва добре.От вчера забелязах че и падат доста косми от главата.В шапката като се прибрахме от консултацията (понеже сега не излизаме н Пловдив е страшна мъгла а в къщи не ползвам шапка) на леглото по дрехите.
Въпроса ми е това признак за рахит ли е или просто и пада първата косичка.
Много благодаря
Пада първата коса.
1 капка би била напълно достатъчна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #979 -: Януари 15, 2008, 12:48:00 pm »
Здравейте,доктор Бърди!Отдавна не съм писала и първо искам да Ви поздравя с настъпването на Новата Година.Бъдете жив и здрав,Вие и любимите Ви хора!
 Започнахме захранване на 5,5 месеца.Бебка яде картоф+морков+40мл.кърма в 13ч и ябълка,круша,оризово брашно+40мл.кърма в различни комбинации в 17ч.Изяжда по 120-130мл и повече не желае,след което малко сучи,а понякога и това отказва.Обаче все още се събужда вечер за хапване.И храненията стават така-6;9;13;17;20;3.Пробвах я с изцедена кърма и изпива най-много 150мл.Развива се в норми,изглежда пухкава(около 7,5кг ;68см-мерих я сама,в четвъртък е консултацията) и според педиатъра,трябва да я отучвам от вечерното ядене.Какво е Вашето мнение?И от кога може да има безмлечно хранене?Има ли някакви норми за количеството на изпиваното мляко?
 Извинявам се за многото въпроси,но имам още относно водата за пиене.Предлагам чешмяна вода,филтрирана през кана Брита и преварена.До кога е нужно да я преварявам и мога ли да ползвам бебешките минерални води?Кой е по-подходяшия вариант?
 Благодаря Ви предварително!
"Изтеглете" храненията така, че последното да се пада към 22-23. И няма да се буди в 03. Просто не издържа от 20 до 06 и затова се буди. Не е нужно "отучаване".
Ако изяжда повече от 100-150-200 грама може да не давате АМ, но ако иска, може да кърмите. Кърменето не пречи.
Норми на изпиваното? При смесено кърмене с АМ? теглото на детето и наддаването е показател.

Не стерлизираме след 6 м по принцип.
Не знам какви са тези "бебешки" минерални води. Тук се ползва обикновена минерална.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.