0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #720 -: Януари 08, 2008, 12:29:59 pm »
Положително.
Само че за АБ аз бих избрал Аугментин или Дурацеф или Амоксицилин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #721 -: Януари 08, 2008, 12:32:00 pm »
Сладостта и приятният аромат на плодовете прави захранването по-лесно за детето, поради повишен интерес. Истина е обаче, че някои деца и със зеленчук започват добре. Но аз винаги с плодове препоръчвам да се започне.
Да,няма спор за вкуса на плодовете. Но ме интересува организмът кое приема по-лесно, кое е по-безвредното за стомаха. Моето колебание е между ябълка/круша и сладък картоф. Имам още месец да Ви чета и да се убедя :)
"Ако носът му е запушен...овлажнител на въздуха."
->Тези овлажнители днес са забранени. По общо признание те са мега риск за дихателно алергизиране, поради факта че втечняват домашния прах, и го правят лесен за вдишване и до най-малките дихателни пътища. Употребата на такива уреди днес се отрича категорично. Става въпрос за овлажнители за стая, а не за персонални инхалатори.
Как/с какво е добре да се овлажнява въздухa в стаята? Съд с вода на парното добре ли е?

следва продължение :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #722 -: Януари 08, 2008, 12:32:50 pm »
Кашля но носа не е особено добре.сега като че ли е запушен.
кашлицата не е надолу а е високо.
мерси:)
Само Олинт би било достатъчно.Ако няма "находки" "на слушалка"... .

Но докторе тя кашля...Кашлицата не е слязла към дробчетата според лекарката. Не кашля от секрети в носа. Купихме АЦЦ Кид и въпроса ми е мога ли да го давам него, вместо Проспан сироп? Вие препоръчахте първо Вентолин и след това Ацц, но не намерихме Вентолин?
С каква продължителност мога да слагам Олинт? Слагахме 4 дни? Вчера не съм слагала, пак ли да започнем?
Понеже не съм си я гледала аз известно време и забелязах, че са и се появили от храненето по брадичката много пъпки, наистина доста и са зачервени - дали да мажа с нещо или по-упоритото почистване с преварена вода ще помогне?
Благодаря! Поздрави!
Оценете нещата внимателно-на какво се дължи кашлицата... от товз зависи и резултатността на лечението. Ако симптомите са повече от 5-6-7 дена, може би е нужен АБ?
Може да дадете АЦЦ, но ако е инфекция за АБ, от него (АЦЦ кидс) малко полза би имало.

Обрива с хидратантен крем може да намажете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #723 -: Януари 08, 2008, 12:33:19 pm »
Ок, поръчвам го веднага, даже ще им звънна да ми го доставят експресно.
Ами тя ми предложи варианти, но се спряхме на този тъй като  предния път го е пила и се повлия добре от този АБ. Не съм се отказала от ходене до МБ лаборатория, какви точно секрети да пуснем. Благодаря.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #724 -: Януари 08, 2008, 12:35:07 pm »
Сладостта и приятният аромат на плодовете прави захранването по-лесно за детето, поради повишен интерес. Истина е обаче, че някои деца и със зеленчук започват добре. Но аз винаги с плодове препоръчвам да се започне.
Да,няма спор за вкуса на плодовете. Но ме интересува организмът кое приема по-лесно, кое е по-безвредното за стомаха. Моето колебание е между ябълка/круша и сладък картоф. Имам още месец да Ви чета и да се убедя :)
"Ако носът му е запушен...овлажнител на въздуха."
->Тези овлажнители днес са забранени. По общо признание те са мега риск за дихателно алергизиране, поради факта че втечняват домашния прах, и го правят лесен за вдишване и до най-малките дихателни пътища. Употребата на такива уреди днес се отрича категорично. Става въпрос за овлажнители за стая, а не за персонални инхалатори.
Как/с какво е добре да се овлажнява въздухa в стаята? Съд с вода на парното добре ли е?

следва продължение :)

Няма разлика за организма.И двете са безвредни за стомахчето.
Поставя се съд с вода върху отоплително тяло. Това е достатъчно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #725 -: Януари 08, 2008, 12:37:16 pm »
Ок, поръчвам го веднага, даже ще им звънна да ми го доставят експресно.
Ами тя ми предложи варианти, но се спряхме на този тъй като  предния път го е пила и се повлия добре от този АБ. Не съм се отказала от ходене до МБ лаборатория, какви точно секрети да пуснем. Благодаря.

Момент!
Какъв е този "инхалатор на Чико"??
Инхалатори за стая са забранени за деца!

Ако имате пред вид персонален инхалатор за течни инхалации с маска, това е друго нещо.
Добре, ако АБ се оценява като "работещ".
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 12:40:41 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #726 -: Януари 08, 2008, 12:43:49 pm »
Е така, де- за персонални инхалации
Четем внимателно темите  :wink:


инхалатор Chicco- цък
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #727 -: Януари 08, 2008, 13:02:45 pm »
Докторе, днес биха ваксина на Мая, спокойна е и няма температура. Мога ли да я изведа навън или трябва да дежуря с термометър покрай нея? След първия прием нямаше никаква реакция.
Странното за мен е, че педиатърката ни каза, че неспокойствието през нощта е нормално - била бебе, затова била неспокойна. Какво ли трябва да му се случи на детето, че да вземат да го прегледат?!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #728 -: Януари 08, 2008, 13:23:45 pm »
Може да изведете детето, разбира се.
Не е нужен "боен пост" с термометър в ръка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #729 -: Януари 08, 2008, 13:50:36 pm »
Докторе, привет!
Този път с един процедурен въпрос :D
Тук температурата е -1/минус1/ удачно ли е при тази температура да излизам с детето на разходка /2месеца/?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #730 -: Януари 08, 2008, 15:15:11 pm »
Храненето е нормално.
Снимки на обрива?
Ето снимка на обрива на малката бебка: http://www.trexita.snimka.bg/album.php?album_id=207991
Това е инфектирана екзема. Ще е нужно мазане с Фуцидин+Дактакорт за известно време... .
Интересува ме за атопичен дерматит ли става дума? Или е нещо друго?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #731 -: Януари 08, 2008, 15:43:22 pm »
Не, мисля за инфектирана екзема.Но екзема, която след ликвидиране на инфекцията трябва да се лекува с добър КС крем в добавка за около 5-6 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #732 -: Януари 08, 2008, 15:53:17 pm »
Кашля но носа не е особено добре.сега като че ли е запушен.
кашлицата не е надолу а е високо.
мерси:)
Само Олинт би било достатъчно.Ако няма "находки" "на слушалка"... .

Но докторе тя кашля...Кашлицата не е слязла към дробчетата според лекарката. Не кашля от секрети в носа. Купихме АЦЦ Кид и въпроса ми е мога ли да го давам него, вместо Проспан сироп? Вие препоръчахте първо Вентолин и след това Ацц, но не намерихме Вентолин?
С каква продължителност мога да слагам Олинт? Слагахме 4 дни? Вчера не съм слагала, пак ли да започнем?
Понеже не съм си я гледала аз известно време и забелязах, че са и се появили от храненето по брадичката много пъпки, наистина доста и са зачервени - дали да мажа с нещо или по-упоритото почистване с преварена вода ще помогне?
Благодаря! Поздрави!
Оценете нещата внимателно-на какво се дължи кашлицата... от товз зависи и резултатността на лечението. Ако симптомите са повече от 5-6-7 дена, може би е нужен АБ?
Може да дадете АЦЦ, но ако е инфекция за АБ, от него (АЦЦ кидс) малко полза би имало.

Обрива с хидратантен крем може да намажете.

Тя приема АБ и днес дори е последният прием (7 ден) - антибиотикът е Панцеф - пиеше го на 24 часа по 2,5 мл.  И този сироп Проспан. От първият ден, от както се разболя резултата е:
Няма вече температура, апетита и се завърна, настроението също. Остана кашлицата и запушения нос. Сега в момента спи и я слушам, че хърка като голям човек.
Кашлицата преполагаме, че е от инфекцията, защото у нас има грип, бяхме болни всички с темп., кашлица....Аз съм с пневмония. Затова и дадохме още веднага АБ без да чакаме. Незнам, може би кашлицата да минава по-бавно....
Кажете ми за Олинта - колко време е безопасно да се приема?
Благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #733 -: Януари 08, 2008, 16:21:54 pm »
Здравейте докторе
Мнението на докторката е, че е от храна, реших да направя и още един контролен преглед при частен педиатър и нейното мнение че прекарана вирусна инфекция,която може да е съпроводена с обриви от този вид.Преглед на уши - добро състояние, преглед на гърло -леко зачервено, леко уголемени лимфни възли. Назначеното лечение от частния педиатър е сироп Fenistil -  3*2ml това е за обрива   и таблетки Еngystil - 2*1/2.
Още веднъж ви благодаря за бързия и изчерпателен отговор от ваша страна.
Доматите ги спираме до лятото,когато ще има в нашата градина.
Лек ден.
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 16:26:22 pm от pepin »
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #734 -: Януари 08, 2008, 16:48:16 pm »
Доктор Бърди и ние сме много неспокойни от 3 дни нощно време и се чудя какво му е А днес сутринта забелязах,че устата му е леко напукана.... Възможно ли е да се е обезводнил или сух въздух в стаята?
Другия въпрос; От 10 ина дни забелязвам че над пишката  триъгълника стои леко подпухнал-издут,дали е нормално?
И ние имаме проблем с бузките..... има не много ситни пъпчици и зачервяване но то не е постоянно но пък  кожата седи груба! На други места по тялото няма подобно нещо,от какво може да е?


Днес го водих и каза,че подутото не е херия и че било защото е по пухкав :D
ЗА проблема с бузките каза че е реакция от материя,цип или нещо такова но пък на мен някак ми е подозрително и ми предписа Locoid Lipocream 0.1 %  и каза 3 дни вечер да ги мажа и ч ще изчесзне но мен ме е страх все паки има Хидрокортизон в него :(
 
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #735 -: Януари 08, 2008, 16:57:50 pm »
Здравейте д-р Birdie! Синът ми е на 2 месеца и 10 дни.От доста време нослето му похърква назад и сякаш повече, когато издишва. От време на време намирам засъхнали зелени секрети по пеленката, на която спи. Преди около седмица положението се влоши (след като всички в къщи бяхме с хрема) и се появи хрема, нослето започна повече да похърква, веднъж дори потече,иначе пак назад се усеща секрета. Слагах физиологичен разтвор и почиствах с помпичка. Вече не тече,но определено продължава да похърква и да е зелен секрета. Изследването на носния секрет показа: Микроорганизъм - Staphylococcus epidermidis, Оценка - нормална микрофлора,без приложена антибиограма. Но според педиатърката ни, трябва да мажем с Бактробан (7 дни) заради зеления цвят. Според нея, при изследването не е изолиран добре стафилокока. Какво ме съветвате? Благодаря Ви предварително.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #736 -: Януари 08, 2008, 17:11:50 pm »
Здравейте ,докторе!
Хремата ни продължава 2седмици.Първо слагах Олинт-5дни,след това Вибросил-3-4 дни,мажа с Пулмекс и Синекод защото кихаме малко.Вчера я водих при педиатърката взе ни носен секрет,като го занесох в лабораторията те вече си бяха тръгнали ,та днес са направили посявките,дали ще е актуален резултата щом е престоял,незнам.Ще излезе утре.Вчера педиатърката ни изписа- Остилококциум първи ден 3 по половинка,втори ден 2 по половин и трети ден 1 една  половинка.Фенистил капки 2пъти по 8капки,Гаразон-капки за уши и очи да ги слагам в нослето 4пъти по 1капкаи витЦ ампула детски.Преслуша й гърдичките каза,че са напълно чисти, зачервено гърло,но не и сливици, заключение и заден ринофарингит.Да започваме ли тези лекарства или да чакаме резултата с
 антибиограма ако има такава?
На брадичката и има малък обрив,сега гледам,че се е появил и посредата на челото.Новото което съм и дала в последно време са-круша и заешко.
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 17:16:33 pm от loana »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #737 -: Януари 08, 2008, 17:17:14 pm »
Здравейте, докторе!
Да докладвам - захравнаването е в ход. Вече ядем и зеленчуци в обедното хранене - морков и картоф.
Питането ми към Вас е следното: Предстоят профилактични изследвания на Вики - ПКК, ДКК, СУЕ и урина. Така и така ще си ги плащам , защото държа да бъдат в достоверна лаборатория /Клиника по педиатрия на МА-София/, та има ли и друго нещо, което би било добре да се изследва?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #738 -: Януари 08, 2008, 17:56:36 pm »
Кашля но носа не е особено добре.сега като че ли е запушен.
кашлицата не е надолу а е високо.
мерси:)
Само Олинт би било достатъчно.Ако няма "находки" "на слушалка"... .

Но докторе тя кашля...Кашлицата не е слязла към дробчетата според лекарката. Не кашля от секрети в носа. Купихме АЦЦ Кид и въпроса ми е мога ли да го давам него, вместо Проспан сироп? Вие препоръчахте първо Вентолин и след това Ацц, но не намерихме Вентолин?
С каква продължителност мога да слагам Олинт? Слагахме 4 дни? Вчера не съм слагала, пак ли да започнем?
Понеже не съм си я гледала аз известно време и забелязах, че са и се появили от храненето по брадичката много пъпки, наистина доста и са зачервени - дали да мажа с нещо или по-упоритото почистване с преварена вода ще помогне?
Благодаря! Поздрави!
Оценете нещата внимателно-на какво се дължи кашлицата... от товз зависи и резултатността на лечението. Ако симптомите са повече от 5-6-7 дена, може би е нужен АБ?
Може да дадете АЦЦ, но ако е инфекция за АБ, от него (АЦЦ кидс) малко полза би имало.

Обрива с хидратантен крем може да намажете.

Тя приема АБ и днес дори е последният прием (7 ден) - антибиотикът е Панцеф - пиеше го на 24 часа по 2,5 мл.  И този сироп Проспан. От първият ден, от както се разболя резултата е:
Няма вече температура, апетита и се завърна, настроението също. Остана кашлицата и запушения нос. Сега в момента спи и я слушам, че хърка като голям човек.
Кашлицата предполагаме, че е от инфекцията, защото у нас има грип, бяхме болни всички с темп., кашлица....Аз съм с пневмония. Затова и дадохме още веднага АБ без да чакаме. Незнам, може би кашлицата да минава по-бавно....
Кажете ми за Олинта - колко време е безопасно да се приема?
Благодаря!
Продължете АБ още поне 3 дена!
Може да дадете успоредно и АЦЦ кидс, а Олинт може да ползвате и седмица.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #739 -: Януари 08, 2008, 18:00:04 pm »
Здравейте докторе
Мнението на докторката е, че е от храна, реших да направя и още един контролен преглед при частен педиатър и нейното мнение че прекарана вирусна инфекция,която може да е съпроводена с обриви от този вид.Преглед на уши - добро състояние, преглед на гърло -леко зачервено, леко уголемени лимфни възли. Назначеното лечение от частния педиатър е сироп Fenistil -  3*2ml това е за обрива   и таблетки Еngystil - 2*1/2.
Още веднъж ви благодаря за бързия и изчерпателен отговор от ваша страна.
Доматите ги спираме до лятото,когато ще има в нашата градина.
Лек ден.

Не е от доматите това ;) -те температура не причиняват... .
Моето скромно мнение е да изчакате ден, два и чак тогава да почнете с Фенистил- тези обриви започват да избледняват от главата->>> надолу. И не се влияят от Фенистил, а имат собствен автономен ход. Увеличените лимфни възли са част от картината на повечето температурни екзантеми (обриви).

Таблетки на 10 мес дете не се дават, освен в специални и изключителни случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.