0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #480 -: Декември 29, 2007, 20:09:03 pm »
Ето ме пак с торбата с въпросите. Ще номерирам, защото и без това в главата ми е каша :oops:

1,Минералната изворна вода е Девин. Състава и(мг/л) е: Na - 5.4; Ca - 7.14; Mg - 0.48; Mn < 0.002; As - 0.0; F - 0.18; SO4- 3.6; и нещо, което аз чета като"алфа" - 3,19; NO2 - 0.0; NO3- 1.2; pH 7.8; обща минерализация - 82; гл.проводимост 61,5; ниско съдържание на натрий, подходяща за приготвяне на храна за кърмачета.
Питам така настоятелно, защото домашната ни вода е под всякаква критика, плуват разни бели неща след преваряване :?

2, Боян днес суче цял ден. След сутрешното кърмене издържа 3-4 часа, но тогава съм посъбрала от нощната пауза, след това вече едва устисква два часа. Последно искаше в 6,30, но аз не можах нищо да му предложа и към 7 направих АМ. Първо изпи 90мл, спа 5 минути и изпи още 100мл 8O. Казахте ми да давам добавка "само след това хранене,което очевидно и трайно не е достатъчно", ако детето суче близо час и половин час след това пак е гладно това май е трайно недостатъчно :? Честно ви казвам не знам как да постъпя. Страх ме е, че ако предлагам АМ след всяко хранене ще ми намалее кърмата, обаче иначе освен по цял ден само да кърмя и пак да не стига не виждам друг изход :?

3, Мога ли да мажа с хидратантния крем на Адерма ексомега постоянноимам предвид лицето. Докато мажа всичко е ок, ако спра му излизат пъпчици по челото и слепоочията :?

4, Още от раждането на Боян лявата страна на главата му е как да кажа, хм, плоска. Това да ме притеснява ли? Това за него е и предпочитана страна за спане. Както и да го оставя, той завърта главата на ляво :?

5, Още не сме направили ехография на тазобедрените стави, нали не е късно след нова година?

Предварително благодаря за отделеното време.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #481 -: Декември 29, 2007, 20:14:36 pm »
 Здравейте, Д-р Бърди! Въпросът ми е познавате ли препарата ИНФАНТ ФОРМУЛА и какво мислите за него? Едно светило ни го изписа за повишаване на имунните сили (същото светило дето не се сети да изследва урина и да пусне урокултура за нашата уроинфекция). Да го пием по 0.5 мл 10 дни в месеца, всеки месец. А от 6-тия месец по 1 мл на ден 10 дни в месеца всеки месец. В случай, че не познавате препарата ще ви напиша.  Manifactured with: 4 Life Products  Farmington ; 1ml contains- vitA 400 mcg
vit E 4 I.U.
vit C 35 mg
vit B1 0.5 mg
vit B2 0.6 mg
vit B3 8 mg
Pantothenic Acid  3 mg
vit B6 0.4 mg
Vit B12 0.5 mcg
 Моля за коментар. Благодаря.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #482 -: Декември 29, 2007, 20:24:28 pm »
Здравейте Докторе,
днес бяхме на ваксина и се претеглихме.Бях ви писала за храненето ни.8пъти по 130мл.От 2 дена опитвам 6пъти по 150.като за на4ало имаме успех.като стана на 2 месеца беше 5850кг.днес 2 седмици по късно е 6500кг.Лекарката ни каза да пие 2пъти по 2 капки вигантол.до сега пие по 2 капки,че както е и зима няма да се отървем от рахид.Моля ви кажете ми според вас ще си докараме ли рахид с тези килограми и какви могат да са последиците от такъв прием на вигантол.
Имам и още един въпрос към вас.
Пъпчиците по личицето.
http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG
купих си съпунче и гел моуссант на а-дерма.ще помогнат ли?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #483 -: Декември 29, 2007, 21:58:51 pm »
Здравейте, Д-р Бърди! Въпросът ми е познавате ли препарата ИНФАНТ ФОРМУЛА и какво мислите за него? Едно светило ни го изписа за повишаване на имунните сили (същото светило дето не се сети да изследва урина и да пусне урокултура за нашата уроинфекция). Да го пием по 0.5 мл 10 дни в месеца, всеки месец. А от 6-тия месец по 1 мл на ден 10 дни в месеца всеки месец. В случай, че не познавате препарата ще ви напиша.  Manifactured with: 4 Life Products  Farmington ; 1ml contains- vitA 400 mcg
vit E 4 I.U.
vit C 35 mg
vit B1 0.5 mg
vit B2 0.6 mg
vit B3 8 mg
Pantothenic Acid  3 mg
vit B6 0.4 mg
Vit B12 0.5 mcg
 Моля за коментар. Благодаря.

В контекста на Вашият случай, не са нужни такива неща, не се дават и нищо няма да променят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #484 -: Декември 29, 2007, 22:08:54 pm »
Ето ме пак с торбата с въпросите. Ще номерирам, защото и без това в главата ми е каша :oops:

1,Минералната изворна вода е Девин. Състава и(мг/л) е: Na - 5.4; Ca - 7.14; Mg - 0.48; Mn < 0.002; As - 0.0; F - 0.18; SO4- 3.6; и нещо, което аз чета като"алфа" - 3,19; NO2 - 0.0; NO3- 1.2; pH 7.8; обща минерализация - 82; гл.проводимост 61,5; ниско съдържание на натрий, подходяща за приготвяне на храна за кърмачета.
Питам така настоятелно, защото домашната ни вода е под всякаква критика, плуват разни бели неща след преваряване :?

2, Боян днес суче цял ден. След сутрешното кърмене издържа 3-4 часа, но тогава съм посъбрала от нощната пауза, след това вече едва устисква два часа. Последно искаше в 6,30, но аз не можах нищо да му предложа и към 7 направих АМ. Първо изпи 90мл, спа 5 минути и изпи още 100мл 8O. Казахте ми да давам добавка "само след това хранене,което очевидно и трайно не е достатъчно", ако детето суче близо час и половин час след това пак е гладно това май е трайно недостатъчно :? Честно ви казвам не знам как да постъпя. Страх ме е, че ако предлагам АМ след всяко хранене ще ми намалее кърмата, обаче иначе освен по цял ден само да кърмя и пак да не стига не виждам друг изход :?

3, Мога ли да мажа с хидратантния крем на Адерма ексомега постоянноимам предвид лицето. Докато мажа всичко е ок, ако спра му излизат пъпчици по челото и слепоочията :?

4, Още от раждането на Боян лявата страна на главата му е как да кажа, хм, плоска. Това да ме притеснява ли? Това за него е и предпочитана страна за спане. Както и да го оставя, той завърта главата на ляво :?

5, Още не сме направили ехография на тазобедрените стави, нали не е късно след нова година?

Предварително благодаря за отделеното време.

1.Добре.
2.Не сучем "час и половина" <<<--- Полза няма. Ако това в 7 е постоянно явление, даваме само АМ в този час. Това за кърмата и АМ е вечната дилема. Но виждате че няма изход, освен да предлагаме АМ-каквото и да правите, само ако има достатъчно разстояние между кърменията има кърма.
3. Може. Но претопляте-много дрешки, 30 градуса в стаята. ;) Страх, с една дума.
4. Това без да го видя нищо не мога да кажа.
5. Не е късно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #485 -: Декември 29, 2007, 22:12:05 pm »
Здравейте Докторе,
днес бяхме на ваксина и се претеглихме.Бях ви писала за храненето ни.8пъти по 130мл.От 2 дена опитвам 6пъти по 150.като за на4ало имаме успех.като стана на 2 месеца беше 5850кг.днес 2 седмици по късно е 6500кг.Лекарката ни каза да пие 2пъти по 2 капки вигантол.до сега пие по 2 капки,че както е и зима няма да се отървем от рахид.Моля ви кажете ми според вас ще си докараме ли рахид с тези килограми и какви могат да са последиците от такъв прием на вигантол.
Имам и още един въпрос към вас.
Пъпчиците по личицето.
http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG
купих си съпунче и гел моуссант на а-дерма.ще помогнат ли?
По-големия прираст на тегло е известен риск, но в АМ има Вит Д и не е нужно да се дава и "още". Нито 2, нито 4 капки.

От снимката не личи добре дали е акне, или са от претопляне...
Педиатърът Ви на какво мнение е за обрива?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #486 -: Декември 29, 2007, 22:18:49 pm »
Здравейте Докторе,
днес бяхме на ваксина и се претеглихме.Бях ви писала за храненето ни.8пъти по 130мл.От 2 дена опитвам 6пъти по 150.като за на4ало имаме успех.като стана на 2 месеца беше 5850кг.днес 2 седмици по късно е 6500кг.Лекарката ни каза да пие 2пъти по 2 капки вигантол.до сега пие по 2 капки,че както е и зима няма да се отървем от рахид.Моля ви кажете ми според вас ще си докараме ли рахид с тези килограми и какви могат да са последиците от такъв прием на вигантол.
Имам и още един въпрос към вас.
Пъпчиците по личицето.
http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG
купих си съпунче и гел моуссант на а-дерма.ще помогнат ли?
По-големия прираст на тегло е известен риск, но в АМ има Вит Д и не е нужно да се дава и "още". Нито 2, нито 4 капки.

От снимката не личи добре дали е акне, или са от претопляне...
Педиатърът Ви на какво мнение е за обрива?
Но ние сме само на кърма? За тези 2 седмици сме дали общо 200-250 мл АМ.а сме качили 650г.
Прдиаърът казва че пъпките са от запушени потни порички и от хормоните които преминават с кърмата. Понеже сме изклучително на кърма. Вие какво мислите?
« Последна редакция: Декември 29, 2007, 22:26:24 pm от dilian »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #487 -: Декември 29, 2007, 22:23:14 pm »
Тогава 1 капка дневно е напълно достатъчна.
"...а сме качили 650г." "...днес 2 седмици по късно"
->Огромен прираст...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #488 -: Декември 29, 2007, 22:30:06 pm »
  Здравейте докторе!
Преди 2 вечери Мариела имаше силна хрема,течаха й сополки от нослето без температура и кихаше и кашляше,давах и 3пъти през 8 часа Панадол й и пръсках Стери мар в нослето.Но тя и преди кихаше и кашляше,още нямаме зъбки ,но много се лигави и аз си мисля ,че е от слюнките това кашляне.През деня  хремата изчезна така както се появи, само малко и похъркваше нослето и пак няколко пъти киха и кашля.Имам чувството,че гласа й е малко дрезгав,може и да ми се струва.Вече 3 дни сме с тези оплаквания,гъгнещо носле ,отвреме на време покашлане, без температура.Казаха ми да й дам Вит С ампула да пие и да й слагам в нослето капки Вибросил.Все още нищо не съм й давала,но се притеснявам, ще ми се да й дам нещо за кашлицата/суха кашлица/ и за хремата да не стане по лошо щото и аз съм настинала с хрема и болки в гърлото от 2 дни.
« Последна редакция: Декември 29, 2007, 22:34:35 pm от loana »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #489 -: Декември 29, 2007, 22:37:44 pm »
Само в нослето Олинт...
Иначе зависи дали има находка на слушалка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #490 -: Декември 29, 2007, 22:43:22 pm »
Благодаря за отговорите :D
Тази вода,минерална, трябва ли да я преварявам или само да я топля?
За претоплянето, гаранция не го правя. Повече ме е страх да не претопля от колкото да не му е студено :wink:
Според Вас, удачно ли е да пробвам редуване на кърма с АМ? Това явление в 7 е редовно, от няколко вечери в 7/8 и в 10/11 изпива по 160мл. Така аз вечер посъбирам и на другия избутваме до следобеда с малко зор. Преди малко например, в 22ч само сука, но пък в 7 яденето беше АМ. Идеята ми е, че ако пропускам кърмене ще мога да предложа цяло хранене, без добавка, или бъркам?
Дано нещо се разбере от обърканите ми писания :?
А, за главата освен с педиатъра трябва ли да се консултирам и с някой друг? Тя казва че до годинката ще се регулира формата, но мен малко ме тревожи :?
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #491 -: Декември 29, 2007, 23:02:54 pm »
Здравейте, Д-р Бърди! Въпросът ми е познавате ли препарата ИНФАНТ ФОРМУЛА и какво мислите за него? Едно светило ни го изписа за повишаване на имунните сили (същото светило дето не се сети да изследва урина и да пусне урокултура за нашата уроинфекция). Да го пием по 0.5 мл 10 дни в месеца, всеки месец. А от 6-тия месец по 1 мл на ден 10 дни в месеца всеки месец. В случай, че не познавате препарата ще ви напиша.  Manifactured with: 4 Life Products  Farmington ; 1ml contains- vitA 400 mcg
vit E 4 I.U.
vit C 35 mg
vit B1 0.5 mg
vit B2 0.6 mg
vit B3 8 mg
Pantothenic Acid  3 mg
vit B6 0.4 mg
Vit B12 0.5 mcg
 Моля за коментар. Благодаря.

В контекста на Вашият случай, не са нужни такива неща, не се дават и нищо няма да променят.


ООО, той го изписва на всеки иктер... На нас ни го изписа още на първата висока стойност на билирубина на база ПКК (нормална) и билирубин 200 и няколко и висок Асат. Какво пък като беше без диагноза ... то това всъщност е най-безобидното от всички простотии дето трябваше да пием... ама нали не е неговото дете... Извинете, отплеснах се.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #492 -: Декември 29, 2007, 23:17:09 pm »
Здравейте, Д-р Бърди! Въпросът ми е познавате ли препарата ИНФАНТ ФОРМУЛА и какво мислите за него? Едно светило ни го изписа за повишаване на имунните сили (същото светило дето не се сети да изследва урина и да пусне урокултура за нашата уроинфекция). Да го пием по 0.5 мл 10 дни в месеца, всеки месец. А от 6-тия месец по 1 мл на ден 10 дни в месеца всеки месец. В случай, че не познавате препарата ще ви напиша.  Manifactured with: 4 Life Products  Farmington ; 1ml contains- vitA 400 mcg
vit E 4 I.U.
vit C 35 mg
vit B1 0.5 mg
vit B2 0.6 mg
vit B3 8 mg
Pantothenic Acid  3 mg
vit B6 0.4 mg
Vit B12 0.5 mcg
 Моля за коментар. Благодаря.

В контекста на Вашият случай, не са нужни такива неща, не се дават и нищо няма да променят.


ООО, той го изписва на всеки иктер... На нас ни го изписа още на първата висока стойност на билирубина на база ПКК (нормална) и билирубин 200 и няколко и висок Асат. Какво пък като беше без диагноза ... то това всъщност е най-безобидното от всички простотии дето трябваше да пием... ама нали не е неговото дете... Извинете, отплеснах се.
Моля, отбележете:

*Иктера (патологичния и физиологичния) при новороденото си има причини. Няма може би друг въпрос в педиатрията толкова добре проучен, описан,изследван.
*Без подробно и щателно установяване на причините за иктера той не може да се лекува. Фенобарбитал днес за лечение на иктер НЕ СЕ дава особено в извънболнични условия!
*Иктера на новороденото е сериозно нещо (ако не е физиологичен, за което си има критерии за диагноза)и като към такова трябва да се подходи. Пролонгираният иктер-също.
*продължителния иктер при новородени може да се дължи на инфекция-уроинфекции, най-често. С излекуването на уроинфекцията (или инфекцията-пневмония,отит,костни инфекции)иктера се овладява. Следователно, да държим децата с иктер месеци, броейки звездите и свиркайки си безгрижно, е огромен риск.
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 01:00:12 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #493 -: Декември 29, 2007, 23:25:39 pm »
Благодаря за отговорите :D
Тази вода,минерална, трябва ли да я преварявам или само да я топля?
За претоплянето, гаранция не го правя. Повече ме е страх да не претопля от колкото да не му е студено :wink:
Според Вас, удачно ли е да пробвам редуване на кърма с АМ? Това явление в 7 е редовно, от няколко вечери в 7/8 и в 10/11 изпива по 160мл. Така аз вечер посъбирам и на другия избутваме до следобеда с малко зор. Преди малко например, в 22ч само сука, но пък в 7 яденето беше АМ. Идеята ми е, че ако пропускам кърмене ще мога да предложа цяло хранене, без добавка, или бъркам?
Дано нещо се разбере от обърканите ми писания :?
А, за главата освен с педиатъра трябва ли да се консултирам и с някой друг? Тя казва че до годинката ще се регулира формата, но мен малко ме тревожи :?
Добре е водата да се преварява.
Установете само крайно недостатъчните по обем хранения и там дайте АМ (изцяло). В 22 часа се нахрани добре, защото времето между две кърмения е увеличено, и за гърдата е по-лесно да събере нужното.

"Идеята ми е, че ако пропускам кърмене ще мога да предложа цяло хранене, без добавка, или бъркам?"
->Да, това е идеята. И тя работи като целта и е, да се запази кърменето със само едно или две АМ хранения (изцяло) дневно.
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 01:01:49 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #494 -: Декември 29, 2007, 23:31:13 pm »
Разбрах!
Още веднъж благодаря и лека вечер :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #495 -: Декември 30, 2007, 01:01:26 am »
Привет Д-р Бърди,
Желая Ви мново весело посрещане на Новата година и само добри неща да Ви се случват през нея.

Искам да Ви попитам следното.
1. Въведох като 4ти зеленчук /след морков, картоф и тиквичка/ тиквата - получи се нещо странно при моята щерка :). След 2 дена пюре от тиква на Хип /в което има ималко ориз/ тя се запече зверски?????В пюретата от картофи и тиквички същп има ориз, следователно не е от него. Нали уж тиквата е едно от най-разхлабващите неща???? След като я спряхме, бяхме един ден само на АМ и след това подновихме моркови, картофи и тиквички, всичко е ОК, ака дори по 3 пъти на ден. С какви зеленчуци ще ми препоръчате да продължа.
2. Днес прочетох съвсем случайно на бурканчето пюре Броколи с картофи, на Хип, че съдържа 4% Vollmilch, което би трябвало да е пълномаслено нормално мляко, а не АМ???? И сметана съдържа също???? На бурканчето пише. че е за над 4ри месечни бебета. Много странно. Да го давам ли това, Искаше ми се за разнообразя с броколи, спанак, карфиол. Аз ще се обадя след празници те в Хип и ще ги разпитам какво ще да означава това.
3. Докторе, бебето, на 5мес и 20 дена изяжда все по-малко количество мляко на хранене ок. 110 гр понякога, един път дневно по ок. 200гр. Храним се 5 пъти като на обяд е зеленчуково пюрес малко АМ, Ако заместя и следобедното хранене с плодове, няма ли да стане много малко АМ, ако преминем на 4ри кратно хранене, т. е. само сутрин и вечер АМ??? А кащите от кога да започнем и накое хранене всъшност да ги давам при положение, че на обедното е зеленчуково пюре, следобяд плодовете??
Благодаря ВИ
 

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #496 -: Декември 30, 2007, 01:15:30 am »
1. Това е известно за тиквата и влиянието и при деца. Много от децата реагират със запек на храни богати на фибри и груби зеленчуци. Противоположно (а може би и не толкова) на това,което става при възрастни. Не препоръчвам и не ползвам тиква. Може да вземете пред вид-артишок, брюкселско зеле,зеле,червено цвекло, а след 7-8 месец и боб и леща (през сито и фино пасирани).
2.Не ползвам и не препоръчвам бурканчета. Не е учудващо какво може да се "изкопае" преглеждайки състава им.
3. И 2 пъти АМ само е достатъчно. Кашите редуват плодовете в следобедното хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #497 -: Декември 30, 2007, 11:14:10 am »
Здравейте и днес, докторе!

Кажете, моля, какво е най-добре да се използва при къпането на бебе с атопична кожа. За след баня - ясно, Екзомегата е чудодейна. Но за банята?
Педиатърката ни ни даде олио Triderm. Четох, че тридерм е антибиотик + КС, но в съставките на този продукт има: paraffinum liquidum (mineral oil), sorbitan oleate, laureth-4, phenil trimethicone, isopropyl myristate, laureth-7, profumo. Води се без никел, глутен и консерванти. За дерматити.
Та въпросът ми е: вид КС ли е това или мога да го ползвам дълго време? Дори след хубаво изплакване по кожата на Мая и по ваничката остава някакъв странен слой, от парафина ли ще да е?
И друго - чета различни мнения (непрофесионални) за честотата на къпане на бебета с дерматит: някои казват, че трябва да си се къпе всеки ден, други - 2-3 пъти седмично. Вие какво ще кажете?
Весел ден!  :D
« Последна редакция: Януари 03, 2008, 10:56:48 am от Нели* »
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #498 -: Декември 30, 2007, 12:46:45 pm »
Тогава 1 капка дневно е напълно достатъчна.
"...а сме качили 650г." "...днес 2 седмици по късно"
->Огромен прираст...
какво ме съветвате да правя с режима на хранене?вече сме на 6по150мл.кърма(от 3 дни)
за пъпките педиатърката каза хормони от кърмата.Да си ползвам ли а-дерма сапунчето и а-дерма гел MOUSSANT.Ще помогнат ли на пъпките? http://vbh.home.megalan.bg/FILES/Dilian_pap.JPG

Моля ви кажете ми повече за рахита.какво да наблюдавам?някакви изследвания да правя ли?Смятате ли че ще стигнем до рахит?
« Последна редакция: Декември 30, 2007, 12:48:44 pm от dilian »
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #499 -: Декември 30, 2007, 13:32:15 pm »
Здравейте докторе,
И на нас докторката каза да увелича Вигантола на 5 капки,защото според нея главичката ни била малко мекичка,а и било зима.Когато сменях тази сутрин памперса на беба,имаше малки желирани прозрачни топченца.Много се притесних-какво да направя?А пък силиконовите биберони не се слепват и не се променят,както разпознавах каучуковите.Затова не знам дали не е време за смяна.Тези ги ползвам почти 3 месеца.И нашата вода от чешмата е ужасна и затова ползвам изворната на Девин,но не знаех дали да я преварявам.