0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #140 -: Февруари 17, 2006, 15:13:37 pm »
Джам, не съм забелязала пациентите на МЦРЗ да задават повече въпроси от другите, нито да търсят по-усилено информация. Момичетатна от другите клиники също задават въпроси, а пък и това не е показателно за лекарите... Аз например като вляза в лекарския кабинет и всичко ми се разбърква в главата и накрая се оказва, че все нещо съм забравила. После питам тук, ако някой знае ми отговаря, за което благодаря.
Не мога да бойкотирам клиниката, защото това означава да бойкотирам всичко, което съм постигнала до момента по така трудния за всички нас път, както и да бойкотирам труда и усилията на моята лекарка /д-р Ганева/ по моя случай и да зачеркна с лека ръка последните близо две години от живота си! Не мога да го направя въпреки че, както казах, не одобрявам обобщенията и подхода, който Щерев е показал в предаването.
Съжалявам Джам, че ще се лиша от твоите отговори :cry: , защото те винаги са компетентни, не осъждам решението ти, но както многократно беше казано тук всеки прави сам избора си, в зависимост от това как чувства и преценява нещата, както и всеки уважава избора на другия. Аз поне винаги съм се старала да го правя. :)

П.С. Когато за пръв път писах тук, Фреш беше първата, която ми отговори  :D и тя е тази, която ми е и отговаряла най-често. Благодаря ти Фреши!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #141 -: Февруари 17, 2006, 15:32:47 pm »
Цитат на: FreshBreeze
После, понеже пак ме нападнаха някои (нали им трябва дразнител :wink: ) - що съм плащала с карта и т.н. - обясних що.


Фреши, понеже се почувствах засегната за цитирания пример с картата, очевидно невербално няма да се разберем - имам предвид без интонация и жестикулация, поне не и с всеки - отново не съм разбрана правилно. (междувременно точно по тази причина ще се въздържа занапред да изказвам мнение в подобни теми - където нещата могат да се тълкуват кой както му харесва - нямам нерви, след това в 5 мнения да обяснявам на всеки поотделно какво съм искала да кажа) Перфектно е, че плащаш с карта, супер улеснение. НО! Това, което казах е, че начина на плащане ще ме впечатли чак когато всичко останало е на ниво (сега да не ме разбереш, че оспорвам и това, че знам ли вече - да не трябва в друго мнение да обяснявам отново, че нямам нищо против обслужването в клиниката) - тоест - навременни и качествено направени изследвания и прегледи и оценка на ситуацията преди процедурата, перфектно извършена и наблюдавана стимулация, перфектна ембриологична част, качествени консумативи и отглеждане не ембрионите, перфектно извършен ембриотрансфер и поддръжка на лутеалната фаза, както и 24 часово разположение за всички мои притеснения и въпроси по време на процедурата - а те са десетки всеки ден (знаем, колко е нервно и едно незначително различно усещане или мисъл може да ни извади извън равновесие), едно добро отношение и разбиране от страна на екипа. Те мисълта ми беше, че чак след всичко това ще се сетя за паркинга и картата! Дано този път пак няма недоразумение! Никой не оспорва прогреса - скоро така или иначе навсякъде ще се плаща с карти . Цунки!  :)
Бойкот на Щерев!
« Отговор #142 -: Февруари 17, 2006, 15:52:56 pm »
Цитат на: morkovche
Фреши,мила ще се радвам да успееш,но факта,че ходиш там с кредитната си карта говори,че самата ти не си наясно колко пари ще ти вземат!!!



Мила Сигнусче, идва ми да дойда до Бургас и лично да те уверя, че нямах предвид теб по никакъв начин и да ти се извиня, ако неволно съм те засегнала. Както съм писала и друг път, няма втора като Сигнус
 :youwoman:
Ти си един от най-толерантните и фини хора, които познавам (макар и предимно виртуално).
 :balk_21:

Имах предвид репликата на Морковче (и аз ще се радвам да успееш, Морковче! :) ) - и подобни, които ме провокираха да пиша още за впечатленията си за клиниката, за тази реплика конкретно се сетих, щото беше най-скорошна. Исках да кажа, че се обяснявам, щото ми задават някои хора въпроси или пък ме провокират :wink:

Мила Сигнусче, отлично те разбрах още първия път, че качеството на чисто медицинската услуга е най-важно. Няма спор! Просто за мен тези допълнителни удобства също не са без значение, защото помагат да се чувствам по-добре, като се занимавам с проблемите си. Ето тази дискусия - кой кое как преценява в предлаганите услуги - си е съвсем на място и по никакъв начин не съм се засегнала, смятам и ти - просто си разменихме мнения. Каквото трябва по принцип да се прави във форумите :wink:
Мила Сигнусче, ако всички хора бяха като теб, светът щеше да е едно много по-добро място :D

Грейси, и ти много си ми помагала и ми помагаш  :balk_21:
Благодаря ти, Бени!







*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #143 -: Февруари 17, 2006, 16:04:09 pm »
Явно този път аз не съм разбрала  :oops:   Fresh  :sorry:
 :balk_21:
Бойкот на Щерев!
« Отговор #144 -: Февруари 17, 2006, 17:35:07 pm »
Знаех си аз,че камъните са в мойта градинка.Фреши,няма да се оправдавам,за това,което казах.Остави парите,вземи прочети мненията на Denis 2 в дира.Всичко,което казах е за добро,но вие си преценявате и като искате се лекувайте там. :wink:
Там вече се говори за престъпления,извършвани в клиниката,разбираш ли ме???И момичето пише,че има и доказателства.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Бойкот на Щерев!
« Отговор #145 -: Февруари 17, 2006, 18:03:54 pm »
Мацки, морковче, съвсем добронамерено да кажа...мисля, че темата се отклони....щом Фрешчето е решила да ходи в тази клиника, това си е нейна работа.Аз също съм за Бойкота..заради думите на Щерев,но не и против Клиниката.
Всеки сам решава. :wink:
А Джам-чето дали ще отговаря или не, е също личен избор.
Бойкот на Щерев!
« Отговор #146 -: Февруари 17, 2006, 18:43:40 pm »
Така е,Данидан.Всеки сам решава,ето линк към темата в дира:


http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=1945214038&page=0&view=collapsed&sb=5
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Бойкот на Щерев!
« Отговор #147 -: Февруари 18, 2006, 09:32:30 am »
Благодаря за темата.
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #148 -: Февруари 28, 2006, 13:57:06 pm »
Напълно те подкрепям jam-това е най-мръсния тип който съм срещала някога.
БОЙКОТ НА ЩЕРЕВ
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #149 -: Март 04, 2006, 00:25:17 am »
Здравейте момичета, нова съм във форума, но бих желала да Ви поздравя, защото сте безценни за много жени, срещащи трудности със забременяването, включително и за мен. Не съм имала възможността да видя дискусията, за която става въпрос, но съм посещавала клиниката на прочутия доцент, държа да подчертая, че по студен и безразличен към проблемите на пациентите си лекар не бях срещала. Що се отнася до екипа на клиниката - мисля, че е много добър, особено д-р Тимева и Савова, поне по мое мнение, но лично аз се махнах оттам, така и не успяха да ми кажат защо не забременявам и само ми вземаха пари за УЗИ на всеки две седмици, въпреки, че вече многократно бяха установили, че проблемът не е в липсата на овулация. Другото, което ми направи впечатление са безумно високите цени, дори в сравнение с другите клиники по стерилитет.
Напълно поддържам идеята за бойкот на клиниката на човек, който се изказва така цинично по отношение на проблемите на хора, съставляващи неговата клиентела  (пациентите на клиниката му), а и сблсъскващи се с такава трагедия и нещастие. Истинско безобразие, надявам се да не е член на парламентарната комисия, заниваща се с въпросите за АСР (ако има такава).
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #150 -: Март 06, 2006, 22:55:10 pm »
Присъединявам се към вас. Това е толкова недостойно, че нямам думи!
Не съм посещавала клиниката, и за нищо на света не бих я посетила!
Жалко че от майка си съм чувала само хубави неща за него, а когато се установиха проблемите ми и се заинтересувах от неговата личност - само лоши! Факт е че парите променят хората!
Жалко за него! Бойкот на него и на всички останали като него, защото за съжалени е не е единствен!
Нека тази тема не става ринг на омразата!
Все пак човешко е да се греши! Трудно е това да се осъзнае!
 :babyflips:
*

    Anonymous

Бойкот на Щерев!
« Отговор #151 -: Март 07, 2006, 17:34:51 pm »
та в какво ще се изрази вашия тъп бойкот-като не ходите в клиниката му...е нали не бойкотирате лекарите там-нещо май си противоречите, а...
и какво ми хвалите другите клиники и лекари-всички работят за ПАРИ, колкото и кофти да ви звучи....
В МЦРЗ е най-добрият ембриолог в България-г-н Д. Баров, който е обучил почти всички ембриолози на останалите клиники в страната. Лекарите са страхотни професионалисти-д-р Савова, д-р Тимева, д-р Ганева, д-р Андреева, д-р Александров.
И престанете да ръсите отрова по тях-не може да говорите за някой без да го познавате-само на думи.
Желая на всички да живеят в мир със себе си...
Бойкот на Щерев!
« Отговор #152 -: Март 07, 2006, 17:41:16 pm »
Ей,госте,измисли си име,преди да пишеш тук.Ти,откъде знаеш кого познаваме и кого,не,А?Ти нещо адвокат на Щерев ли се явяваш?Да,и другите доктори работят за пари,обаче има разлика между нормална цена за преглед /примерно -10-25лв/и цена във вашата клиника,нали?А как ще коментираш госте,че в център за репредуктивно здраве"Надежда"се лекуват безплатно онкоболните жени?Това се нарича ЧОВЕЩИНА.Дума,непозната във клиниката на Щерев.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бойкот на Щерев!
« Отговор #153 -: Март 07, 2006, 17:59:13 pm »
Цитат на: Anonymous
та в какво ще се изрази...


Клан, клан, недоклан, упс, чел, чел, недочел, че и недоразбрал ...

Гражданска позиция, госте драг, в това се изразява, гражданска позиция. Ех че трудно за разбиране!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Бойкот на Щерев!
« Отговор #154 -: Март 07, 2006, 18:04:11 pm »
Цитат на: Anonymous
та в какво ще се изрази вашия тъп бойкот


човек наистина трябва да е БЕЗНАДЕЖДНО ТЪП, за да не е разбрал досега кой и за какво се бори!

госте, що не се гръмнеш и не освободиш света от безмозъчното си присъствие? такива като теб пречат на еволюцията, човече...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #155 -: Март 07, 2006, 21:39:11 pm »
Госте, дали Баров е най-добрият ембриолог в БГ много се съмнявам.
Има много ученици надминали учителите си.Разбрано?
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #156 -: Март 08, 2006, 09:32:03 am »
Цитат на: Anonymous
та в какво ще се изрази вашия тъп бойкот-като не ходите в клиниката му...е нали не бойкотирате лекарите там-нещо май си противоречите, а...
и какво ми хвалите другите клиники и лекари-всички работят за ПАРИ, колкото и кофти да ви звучи....
В МЦРЗ е най-добрият ембриолог в България-г-н Д. Баров, който е обучил почти всички ембриолози на останалите клиники в страната. Лекарите са страхотни професионалисти-д-р Савова, д-р Тимева, д-р Ганева, д-р Андреева, д-р Александров.
И престанете да ръсите отрова по тях-не може да говорите за някой без да го познавате-само на думи.
Желая на всички да живеят в мир със себе си...

Добрите специалисти винаги си намират работа. Като оредее клиентелата, като намелее работата и те ще се ослушат за ново работно место. Друго, че колкото и да са добри, има политика на клиниката, както и политика на всяка фирма. Тя наи- често се диктува от шефа. Колкото и да е добър един специалист, тои спазва някакви вътрешни правила. Аз не бих се доверила и наи- големия специалист, ако знам че политиката на клиниката е да не се интересува от пациента.
А за учителите и учениците мога да дам пример. Имах страхотен учител по математика, много го уважавам и му благодаря за всичко. Обаче сега съм много по- добра от него. И съм сигурна, че с това само го радвам.
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #157 -: Март 08, 2006, 09:44:54 am »
Бях решила да не пиша повече в тази тема след обидите и простотиите на някой хора, но само искам да поясня, че цените в клиниката са като навсякъде другаде за преглед - 25 лв. А, при Щерев ако си пациент на клиниката обикновено е безплатно или е 10 лв.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Бойкот на Щерев!
« Отговор #158 -: Март 08, 2006, 10:00:37 am »
Относно мнението на Кафе. Логически е точно така за учителите и учениците, но наистина за да станеш отличен ембриолог е необходимо много време и опит. Другия момент е, че при инвитрото освен професионализма на специалистите на челно място излиза и базата на една клиника - лабораторията и всякавите инкубатори и щуротии. Тук вече няма какво да спорим - базата на клиниката е една от най-добрите в България. И не мога да разбера - уж си говорехме за бойкот на Щерев и някай от модераторите лично на мен ми обесниха, че нямат нищо против клиниката и аз грешно съм разбрала/ нали не мога да чета :oops: /. Е, сега вече нещата мисля, че блеснаха. Ми не ходете в тази клиника и толкова. Но ако толкова сте се загрижили за проблема ни направете бойкот на клиники като Тодоров или клиники, които тънат в мизерия, мръсотия, показват ти ембриона през  апаратура отпреди 20 години и не изпълняват почти нещо от изискванията за да е успешно едно инвитро.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Бойкот на Щерев!
« Отговор #159 -: Март 08, 2006, 10:00:50 am »
Цитат на: Eli7
Искам и аз да се присъединя към мнението на Фрешчето. Следващия месец ще се пробвам със замръзените ми  в клиниката на Щерев. Ако реша да я бойкотирам какво се случва? Незнам какво е говорил самия Щерев по ТВ, но съм била и при него на преглед, нямам вообще лошо впечатление и ми се струва, че всичко е доста пресилено и преиграно по негов адрес. А за лекарите в клиниката - Савова , Ганева, Тимева мога да кажа само добри неща. В крайна сметка и Фреш е много права - малко са идеалните хора, а още по-рядко идеалните клиники. Човек все с нещо прави компромис... Примерно аз за следващия си инвитро опит /ако не стане със замръзените/ пак там ще отида, защото знаят как реагирам / склонна съм към хиперстимулация/ и вообще няма да съм непозната територия. А и вече 2 мои познати са бременни от този център. Успех на всичики, където и да правите инвитрото си !

Ели7, това е мнението ти от втора страница на темата. Отново ще ти направя комплимент за красотата ти. Останалото е мълчание.