0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #700 -: Април 22, 2015, 10:26:37 am »
Кати,да,днес ще и се обадя да каже какво следва и какво ще правим.А също да попитам и за това странно нещо което видях.
Криси,ти си в Англия нали,там е голям зор системата.Имам приятели там,много ядове берат и те.Тук май сме си най добре.
Да благодаря,че стискахте палци за моя шашав МЦ :bighug:



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #701 -: Април 22, 2015, 11:13:16 am »
Момичета,в петък съм на преглед и каза,че е нормално кръвотечението да не е нормално и да не се притеснявам от това което съм видяла,също било нормално.
Нямаше време за повече въпроси по телефона,в петък ще си ги задам.



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #702 -: Април 22, 2015, 11:16:24 am »
Момичета,в петък съм на преглед и каза,че е нормално кръвотечението да не е нормално и да не се притеснявам от това което съм видяла,също било нормално.
Нямаше време за повече въпроси по телефона,в петък ще си ги задам.
Успех!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #703 -: Април 22, 2015, 11:17:59 am »
Здравейте момичета аз още чакам да ми дойде цикъла и нямам никакви признаци освен ,че ме наболяват гърдите.Мисля утре да си направя един тест за всеки случай въпреки ,че ни ми се вярва много да е бременност.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #704 -: Април 22, 2015, 12:35:46 pm »
Момичета здравейте.Този месец реших да не меря БТ ,само тестове да правя.Днес ми е 12 ден от цикъла и бях на  гинеколог ,имаме 13 мм доминантен фоликул от ляво.Малко ме озадачи това ,защото по мои сметки и усещане трябва да е десния ,но както и да е.Показах и БТ от предните месеци.Назначи ми другата седмица изследване на прогестерон.Според нейните думи не може втората фаза да е под 37 градуса,задължително трябва да е над 37 градуса ,за да поддържа една бременност.Няма значение от двуфазност .Тоест аз със моите 36 ,9 и някъде 37 градуса не вървя......или поне аз така разбрах.Другата седмица ще разберем .
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #705 -: Април 22, 2015, 13:02:05 pm »
Здравейте,

Днес си направих тест и той е отрицателен,което означава,че чакам цикъл  :(
В петък съм на първа консултация при специалист,като бях изчислила тази дата да е 3 ден от МЦ.
Но като гледам май няма да е така ,ако изобщо ми дойде до тогава. Явно ще се ходи повторно за преглед и изследвания, сега ще е само консултация.

Желая ви много  :bfp:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #706 -: Април 22, 2015, 13:04:50 pm »
Момичета здравейте.Този месец реших да не меря БТ ,само тестове да правя.Днес ми е 12 ден от цикъла и бях на  гинеколог ,имаме 13 мм доминантен фоликул от ляво.Малко ме озадачи това ,защото по мои сметки и усещане трябва да е десния ,но както и да е.Показах и БТ от предните месеци.Назначи ми другата седмица изследване на прогестерон.Според нейните думи не може втората фаза да е под 37 градуса,задължително трябва да е над 37 градуса ,за да поддържа една бременност.Няма значение от двуфазност .Тоест аз със моите 36 ,9 и някъде 37 градуса не вървя......или поне аз така разбрах.Другата седмица ще разберем .
Здравей,ако погледнеш моята бременна графика ще забележиш,че и аз рядко вдигах над 37°.Всичко е индивидуално, не се притеснявай ☺
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #707 -: Април 22, 2015, 16:04:44 pm »
Криси видях ги резултатите,да странно е как е предписал,но явно е познал...Няма да четеш и да се шашкаш,важното е какво ще каже доктора.

Аз да се похваля,че МЦ снощи най накрая дойде.Естествено кръвотечението не е нормално,но ще видим как ще продължи.Едно никакво такова..Даже имаше нещо странно,няма да изпадам в подробности обаче.Предполагам,че е нормално в моя случай да е така,лекарката ще ми каже по късно като се чуем.

Десинка,ние дерзаем,а ти как си?

Йеее, супер, мила :) Много се радвам :) Айде нов цикъл - нов късмет :) Стискам мнооооооогооо силно палци :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #708 -: Април 22, 2015, 16:09:01 pm »
Момичета здравейте.Този месец реших да не меря БТ ,само тестове да правя.Днес ми е 12 ден от цикъла и бях на  гинеколог ,имаме 13 мм доминантен фоликул от ляво.Малко ме озадачи това ,защото по мои сметки и усещане трябва да е десния ,но както и да е.Показах и БТ от предните месеци.Назначи ми другата седмица изследване на прогестерон.Според нейните думи не може втората фаза да е под 37 градуса,задължително трябва да е над 37 градуса ,за да поддържа една бременност.Няма значение от двуфазност .Тоест аз със моите 36 ,9 и някъде 37 градуса не вървя......или поне аз така разбрах.Другата седмица ще разберем .

Шанел, с това за градусите не съм съгласна :) Виждала съм много бременни графики под 37 градуса, разбира се това е субективно, защото не се знае кой как мери и спазват ли се правилата, но все пак правилото е по-скоро да има поне 0.4 степени разлика между двете фази.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #709 -: Април 22, 2015, 16:50:36 pm »
Лиленце,мерси миличка.
Аз бързах да се похваля,ама уж тръгна,пък сега нещо...
Но,както писах и по горе,лекарката каза,че е нормално да не е нормално кръвотечението.Сега това пък се притеснявам,но ще видим,нали съм на преглед след ден.

Драсни на лични 2 изречения как си и много целуФки за теб и точката в коремчето :bori_020:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #710 -: Април 22, 2015, 17:00:57 pm »
Успех момичета, аз днес 13 ден от цикъла за първи път забелязах цервикален мукус, не знам дали да почваме опити, защото уж чакахме генетичните да излезнат първо.

Аз съм с имунологичен проблем, който докторът изобщо не отрази, и следователно не знам изобщо защо да чакам консултация с него за генечнте, след като проблемът е имунологичен.

Вариянтът е ние да си правим опити, и при положителен тест да се върна в БГ и да си търся имунолог за вливки...

Относно бременностите --> аз имам 3 инсе, 2икси, всичко това със стимулации и УЗИ през ден и доказана овулация--> и накрая -

Първият път, в който забременях, трябва да е било 2-3 дни след края на МЦ, който обикновено е около 2-3 дни дълъг, демек 7ден от началото на цикъла при цикъл 28дни...

Втората бременност пак контакт само в първата седмица след МЦ, и то с презерватив, който нито се скъса, нито се изсули или изсипа (извинявам се ако съм прекалила с детайлите  :lol:),

Та мисълта ми е, правете опити още от самото начало на цикъла, не чакайте да дойде уж средата на месеца, когато уж най-голям шанс за ову има, и когато има да става, то си става :)

Успех и стиснати палци на всички!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #711 -: Април 22, 2015, 17:04:13 pm »
Момичета здравейте.Този месец реших да не меря БТ ,само тестове да правя.Днес ми е 12 ден от цикъла и бях на  гинеколог ,имаме 13 мм доминантен фоликул от ляво.Малко ме озадачи това ,защото по мои сметки и усещане трябва да е десния ,но както и да е.Показах и БТ от предните месеци.Назначи ми другата седмица изследване на прогестерон.Според нейните думи не може втората фаза да е под 37 градуса,задължително трябва да е над 37 градуса ,за да поддържа една бременност.Няма значение от двуфазност .Тоест аз със моите 36 ,9 и някъде 37 градуса не вървя......или поне аз така разбрах.Другата седмица ще разберем .

Шанел, с това за градусите не съм съгласна :) Виждала съм много бременни графики под 37 градуса, разбира се това е субективно, защото не се знае кой как мери и спазват ли се правилата, но все пак правилото е по-скоро да има поне 0.4 степени разлика между двете фази.


Ами и аз това и казах ,но това бяха нейните думи сложи линийката на 37 градуса и каза срядата да отида пак да видим дали се е пукнал фоликула и да изследваме прогестерона .И без това исках да го видим и така.Уж е една от най-добрите в Бургас мога ли да споря с нея .Явно така процедира.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #712 -: Април 22, 2015, 17:18:28 pm »
Успех момичета, аз днес 13 ден от цикъла за първи път забелязах цервикален мукус, не знам дали да почваме опити, защото уж чакахме генетичните да излезнат първо.



Сама си дала отговор на въпроса си.
Не се колебай,опитвайте си,а колкото до детайлите мен ме разсмяха с глас.
Така че,ако има още,споделяй.. :D

Успех желая и да наредиш мнооооого сърчица



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #713 -: Април 22, 2015, 18:02:45 pm »
Успех момичета, аз днес 13 ден от цикъла за първи път забелязах цервикален мукус, не знам дали да почваме опити, защото уж чакахме генетичните да излезнат първо.

Аз съм с имунологичен проблем, който докторът изобщо не отрази, и следователно не знам изобщо защо да чакам консултация с него за генечнте, след като проблемът е имунологичен.

Вариянтът е ние да си правим опити, и при положителен тест да се върна в БГ и да си търся имунолог за вливки...

Относно бременностите --> аз имам 3 инсе, 2икси, всичко това със стимулации и УЗИ през ден и доказана овулация--> и накрая -

Първият път, в който забременях, трябва да е било 2-3 дни след края на МЦ, който обикновено е около 2-3 дни дълъг, демек 7ден от началото на цикъла при цикъл 28дни...

Втората бременност пак контакт само в първата седмица след МЦ, и то с презерватив, който нито се скъса, нито се изсули или изсипа (извинявам се ако съм прекалила с детайлите  :lol:),

Та мисълта ми е, правете опити още от самото начало на цикъла, не чакайте да дойде уж средата на месеца, когато уж най-голям шанс за ову има, и когато има да става, то си става :)

Успех и стиснати палци на всички!
Нещо не разбирам. Няма ли лекуващият ти лекар да предприеме някакви действия, след като е ясно че имаш имунологичен проблем? Как ще го коригирате, за да имаш успешна бременност?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #714 -: Април 22, 2015, 18:16:50 pm »
Имам лекар, който не взе под внимание проблемът ми. Следващият път, като го видя, ще го попитам защо. Дотогава можем само да умуваме.

Едно евентуално обяснение е, че всвета, много малка част от лекарите изобщо вярват в имунологичните проблеми, а още по-малка част от тях, изобщо знаят как да ги третират.

В това отношение, в БГ лекарите са класа над чуждестранните си колегите...

Хаха, Далинда, благодаря за коментара, и аз мисля да пробваме, ще питам довечера половинката какво мисли по въпроса...според мен той ще иска да чакаме ...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #715 -: Април 22, 2015, 18:40:00 pm »
Имам лекар, който не взе под внимание проблемът ми. Следващият път, като го видя, ще го попитам защо. Дотогава можем само да умуваме.

Едно евентуално обяснение е, че всвета, много малка част от лекарите изобщо вярват в имунологичните проблеми, а още по-малка част от тях, изобщо знаят как да ги третират.

В това отношение, в БГ лекарите са класа над чуждестранните си колегите...

Хаха, Далинда, благодаря за коментара, и аз мисля да пробваме, ще питам довечера половинката какво мисли по въпроса...според мен той ще иска да чакаме ...
Ааа, ясно. Аз мислех, че си в БГ. Защото тук момичетата с имунологични проблеми доста сериозно внимание им обръщат. Аз пусках успоредно имунологични и генетични, не се откри проблем, но ако имаше щяха да вземат съответните мерки.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #716 -: Април 22, 2015, 22:58:39 pm »
Да, Кати, в бг докторите са супер, дано да успея да намеря кадърен доктор и тук...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #717 -: Април 22, 2015, 23:53:06 pm »
Здравейте, момичета.
Аз уж писах, че трябва да ми дойде на 22.04, тоест вчера, но днес отново смятах и се оказа, че съм сбъркала. Преди цикълът ми беше на 24 дни, но последните няколко месеца е все на 27 дни (и един на 25), така че ще видим в петък. За съжаление си чувствам гърдите точно като преди цикъл и имам огромен апетит, така че нямам надежда, че нещо се е получило. Може би другия месец...
Винаги съм си мислила, че едва ли не ще стане от първия път и сега изведнъж...съм доста разочарована. Ако до няколко месеца не се получи ще почна и аз да меря БТ. Късмет на всички и моля ви пишете.  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #718 -: Април 23, 2015, 13:05:41 pm »
makiyaki,ти го налазвай,няма да го питаш изобщо.
А за имунологичните проблеми също знам,че се обръща внимание,странно,че ги подценяват наистина.Затова изискай си внимание и дано там където си да се намери кадърен доктор.


Ледче,понякога става и от раз,но понякога за да станеш майка минаваш едва ли не през ада.
Не искам да те плаша де,и не че съм станала майка за да го казвам така,но се боря и аз за тази мечта и от както съм във форума изчитайки стотици постове,разбрах какво коства борбата на една жена.
Не си сама и тук сродните души са много и най-важното,помагат!
Кураж и само напред



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #719 -: Април 23, 2015, 18:15:25 pm »
Момичета имам едно питане но не намерих подходяща тема и затова ще питам тук.Вчера ми направиха цитонамазка и док каза че може да имам кървене(което нямам) но ми се появи обилно бяло течение....Знаете ли дали е нормално това или трябва да се притеснявам?