0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #500 -: Март 25, 2015, 15:48:07 pm »
Скоро не съм писала,  но ви следя отблизо.  По темата за спорта аз мога да споделя, че след работа си правя хубави дълги разходки. Гледам да изминавам пеша колкото мога повече. Това много ме разтоварва и най вече ми действа благоприятно на кръвната захар :). Надявам се този месец да се получат нещата.Работим с мъжа усилено  :oops: и дано да даде резултат. Нещо ме наболяват яйчниците дано да е добър признак. Правя си тестове за овулация но за сега нищо.
« Последна редакция: Март 25, 2015, 15:50:11 pm от anastasia_81 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #501 -: Март 25, 2015, 17:02:43 pm »
Да споделя... За този месец приключихме с правенето "по часовник". За първи път ми е и липсата на спонтанност определено ми се отрази стресиращо.
Почнах да пия разни витамини Фертил ейд - от които страшно ми се подува коремът. ПОстоянно ми е тежко и последното нещо, за което си мисля е да правя любов.
Всеки ден до О се тествах в офиса, за да хвана този ЛХ пик. Криех се колегите да не разберат, притеснявах се, че стоя всеки ден твърде дълго в тоалетната, пишках в чашки...
След това О дойде като по часовник и започнахме...
Спрях си тичането и разни други дейности, да не взема да предизвикам гравитацията нещо.
През седмицата сме свикнали сутрин - да де, ама нали трябва да се лежи... Хайде вечер! Спи ти се, изморен си, ама нали с кауза го правим.
След това - гелчето Фертил нещо си - то са апликаторчета, условия, милиграми... И най-ужасното - трябва да се действа до 30 минути! Ами ако заспи човек и минат няколко часа? Ставаш, миеш се, слагаш пак! И хайде да мачкаме чаршафите!  :bed:

Аз доста се изтормозих, малко стресирах и любимия - няма само на мен да ми е кофти, я!
Извинявам се, ако ви отегчавам, но си мислех - нали бебе се прави с любов и спокойствие? А на мен цялата тази организация ми се стори доста... Потискаща!
Все пак стискайте палци да се е получило. Можете да споделите как се справяте вие с тези малки "ситуации".
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #502 -: Март 25, 2015, 17:32:23 pm »
Права си.Затова този месец казах никакви тестове.Ще правим само любов.И то когато ни се прави,нали това са природните знаци.Не ми се правиха пак тестове в чашки и аз като теб на работа.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #503 -: Март 25, 2015, 17:42:00 pm »
Да споделя... За този месец приключихме с правенето "по часовник". За първи път ми е и липсата на спонтанност определено ми се отрази стресиращо.
Почнах да пия разни витамини Фертил ейд - от които страшно ми се подува коремът. ПОстоянно ми е тежко и последното нещо, за което си мисля е да правя любов.
Всеки ден до О се тествах в офиса, за да хвана този ЛХ пик. Криех се колегите да не разберат, притеснявах се, че стоя всеки ден твърде дълго в тоалетната, пишках в чашки...
След това О дойде като по часовник и започнахме...
Спрях си тичането и разни други дейности, да не взема да предизвикам гравитацията нещо.
През седмицата сме свикнали сутрин - да де, ама нали трябва да се лежи... Хайде вечер! Спи ти се, изморен си, ама нали с кауза го правим.
След това - гелчето Фертил нещо си - то са апликаторчета, условия, милиграми... И най-ужасното - трябва да се действа до 30 минути! Ами ако заспи човек и минат няколко часа? Ставаш, миеш се, слагаш пак! И хайде да мачкаме чаршафите!  :bed:

Аз доста се изтормозих, малко стресирах и любимия - няма само на мен да ми е кофти, я!
Извинявам се, ако ви отегчавам, но си мислех - нали бебе се прави с любов и спокойствие? А на мен цялата тази организация ми се стори доста... Потискаща!
Все пак стискайте палци да се е получило. Можете да споделите как се справяте вие с тези малки "ситуации".
Да много е трудно и в повечето случаи всички тези усилия дават обратен ефект за съжаление.  :( И аз съм правила подобни схеми, като се изключат тестовете за ову, защото на мен не ми отчитат точно. Не мога да дам рецепта обаче за справяне със ситуацията.  :(
« Последна редакция: Март 25, 2015, 19:24:22 pm от kati_vm »
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #504 -: Март 25, 2015, 19:22:33 pm »
И аз се уморих от това следене и правене на любов в тези дни като по часовник,уморих се да се вглеждам в себе си и да търся симптоми вече не ми се вярва ,че ще видя положителен тест .Незнам вече какво да пия и какво да правя съвсем съм се психясала на тази тема. Изчетах всички теми във форума и не само в този малко не е нормално това според мен, затова си давам почивка и без това сега мъжа ми го няма и като се върне не се знае дали ще съвпадне с времето като съм в овулация.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #505 -: Март 25, 2015, 20:37:19 pm »
Милички, аз само да кажа моя опит, пък дано помогна на някого :) Чаках 3 години за положителен тест :) И аз пробвах какво ли не, в началото меренето следенето и любов по часовник ми беше тежко и изнервящо дори. До момента, в който мъжът ми се включи активно и реално нещата почнаха да стават като нещо естествено, а не задължение.На мен ми помогна да ги приемам, като естествена част от живота ми, като храненето, ходенето на работа и прочие. И спряха да ми тежат...Дори и напрежението изчезна, защото знаех че правя всичко, което зависи от мен и бебчо ще дойде рано или късно :) Колкото до любовта "по задъжение"- приемете го като бонус, защото колко от вас( особено с по-дълги връзки) правят любов всеки ден или през ден или през два. Това допълнително сближава :) Стискам силно палци на всички :) Това, което правим, не е задължение, а е като "военна служба", за да кали волята ни, че като дойдат бебчетата ни и секса ще е по час(когато изобщо има време за него) , и пишкането ни е ще е по час,  и всичко което правим :) Целуфффки от мен :)  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #506 -: Март 25, 2015, 20:47:57 pm »
И аз подркрепям, с тия тестове за О, мерене на БТ миналия месец и на мен ми дойде в почевко, а пък на съпруга ми да не говорим...този месец ще го чакам да се прибере и дано да успее да си дойде да време...ще направя само тествовете за О и като покаже положителен - тогава...

Иначе и аз съм болна вече...лекувам се с всякакви средства само и само да не пия АБ  :?

Успех на всички на които им предстои О, дано успеете този месец  :pleasantry:

За спорта, не бих променила спортния си режим...като бях бременна помня, че четох че натоварване към което тялото е свикнало е позволено, например ако ходиш на зумба 2 пъти във седмицата, не е проблем да продължиш да ходиш. Но не трябва да се започва нов режим на спорт, към който тялото не е свикнало още

lilitu постнала си докато пиша, като се появи бебето секса ще е мираж известно време  :lol:


Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #507 -: Март 26, 2015, 08:41:36 am »
Здравейте момичета :hello:
И аз да кажа по темата.Гледам да не превръщаме бебеправенето в отегчаващо действие,нито ползвам тестове,нито меря БТ,правя стимулация,след нея следим нещата с АГ-то,ходя всеки ден,но това не ме отегчава,напротив,спокойна съм,че лекарката ме наблюдава когато очаквам овулацията,правим секс както и когато дойде,забавляваме се с указанията които трябва да спазваме,като например да не ставам поне 30 мин.след това,сервира ми сок в леглото,носи ми лаптопа и т.н
Както казват,всичко е в главата,т.е психиката!
Не съм първа младост,нямам деца,но вярвам,че ще се появи много скоро едно същество,което ще изисква цялата ми енергия и затова се пазя много от психически натоварвания и изнервящи действия.
Успех,кураж и спокойствие на всички желая,чакайте щъркела,пролетта дойде.



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #508 -: Март 26, 2015, 09:59:18 am »
Здравейте момичета и при мен приключи ову.сега ще чакаме да видим ,дали ще има Блага вест :) .И аз като повечето от вас ,това ме натоварва следена на БТ ,следене на ову  и т.н. ,пускам се по течението и когато стане то ще се разбере :) : ) ;)  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #509 -: Март 26, 2015, 10:01:46 am »
И аз знам, че не трябва да се става веднага, но единственото време което имаме с мъжа ми е сутрин. Аз нямам възможност да се излежавам след това, но се надявам да не е голяма пречка :? Ако този месец не видя двете чертички ще сменяме тактиката. :lol:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #510 -: Март 26, 2015, 10:07:59 am »
И аз се уморих от това следене и правене на любов в тези дни като по часовник,уморих се да се вглеждам в себе си и да търся симптоми вече не ми се вярва ,че ще видя положителен тест .Незнам вече какво да пия и какво да правя съвсем съм се психясала на тази тема. Изчетах всички теми във форума ...
Ако знаеш как добре те разбирам, Лили. Описваш състоянията, в които и аз често изпадам.
Всичко изглежда ужасно сега, но май като четем прекалено се вглъбяваме още повече. И когато другите успяват това ни напомня как ние не сме все още.
Стискам палци щастието да се усмихне - със следене или без.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #511 -: Март 26, 2015, 10:34:55 am »
Момичета,
не мога да опиша колко много ме успокоиха споделените ни тревоги и чувства. Притеснявах се, че тези от вас, които са преминали през много по-тежки процедури ще ме сметнат за лигла. Ще се продължа с тестовете, просто и на двама ни трябва да се промени нагласата. Три дни от месеца ще се съобразяваме, а в останалото време както и когато ни кеф. А може би така ще ни се получат и по-добре нещата следващия месец. А дано да не се налага де, може пък да е станало някое малко чудо   :crossfingers:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #512 -: Март 26, 2015, 11:07:37 am »
Здравейте момичета и при мен приключи ову.сега ще чакаме да видим ,дали ще има Блага вест :) .И аз като повечето от вас ,това ме натоварва следена на БТ ,следене на ову  и т.н. ,пускам се по течението и когато стане то ще се разбере :) : ) ;)  :wink:

Десинкааа,къде се загуби?Явно сте работили усърдно и те нямаше тия дни.
Стискам палци за благата вест.
Аз бях на ендокринолог,според нея резултата от CIBALAB е по достоверен,увеличи ми още малко дозата и след 45 дни пак ще изследвам хормона.Междувременно си действаме...



Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #513 -: Март 26, 2015, 11:32:47 am »
Здравейте момичета и при мен приключи ову.сега ще чакаме да видим ,дали ще има Блага вест :) .И аз като повечето от вас ,това ме натоварва следена на БТ ,следене на ову  и т.н. ,пускам се по течението и когато стане то ще се разбере :) : ) ;)  :wink:

Дeсинкааа,къде се загуби?Явно сте работили усърдно и те нямаше тия дни.
Стискам палци за благата вест.
Аз бях на ендокринолог,според нея резултата от CIBALAB е по достоверен,увеличи ми още малко дозата и след 45 дни пак ще изследвам хормона.Междувременно си действаме...
Дaлинда,и аз бях вчера и ендокриноложката ме зарадва за изледванята намали ми глюкофажа ,а иначе ви следя постовете ,но нямах време да пиша :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #514 -: Март 26, 2015, 11:42:19 am »
Момичета,
не мога да опиша колко много ме успокоиха споделените ни тревоги и чувства. Притеснявах се, че тези от вас, които са преминали през много по-тежки процедури ще ме сметнат за лигла. Ще се продължа с тестовете, просто и на двама ни трябва да се промени нагласата. Три дни от месеца ще се съобразяваме, а в останалото време както и когато ни кеф. А може би така ще ни се получат и по-добре нещата следващия месец. А дано да не се налага де, може пък да е станало някое малко чудо   :crossfingers:

Така де!Всяка от нас си знае какво и е,но в никакъв случай не сме лигли.Аз лично като си споделя тук и като прочета постовете знам,че не съм сама и се чувствам добре.Знай и ти,че не си сама.
Яко ти стискам палци за малкото чудо :bori_002:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #515 -: Март 26, 2015, 14:40:16 pm »
Успех на всички момичета! Няма по-чисто желание от това една жена да иска да стане майка.
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #516 -: Март 26, 2015, 14:51:53 pm »
Успех на всички момичета! Няма по-чисто желание от това една жена да иска да стане майка.

Да ти се връща тъпкано успеха!
Четах твои постове и в други теми и незнам защо,но са ми най-понятни те от всичко което чета.
Това че си редовен потребител може само да ме радва :goodluck:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #517 -: Март 26, 2015, 17:24:59 pm »
Успех на всички момичета! Няма по-чисто желание от това една жена да иска да стане майка.

Да ти се връща тъпкано успеха!
Четах твои постове и в други теми и незнам защо,но са ми най-понятни те от всичко което чета.
Това че си редовен потребител може само да ме радва :goodluck:
Благодаря! Може да съм малко груба понякога, но не го правя нарочно.  :wink:
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #518 -: Март 26, 2015, 17:33:35 pm »
Момичета днес си поръчах витамини за зачеване  Прегнакеър зачеване някоя от вас пила ли е ?Ако не ми помогнат поне няма да ми навредят си мисля.Успех на всички и дано скоро ни се сбъдне мечтата да станем мами.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 2
« Отговор #519 -: Март 26, 2015, 17:47:43 pm »
Момичета днес си поръчах витамини за зачеване  Прегнакеър зачеване някоя от вас пила ли е ?Ако не ми помогнат поне няма да ми навредят си мисля.Успех на всички и дано скоро ни се сбъдне мечтата да станем мами.
Здравей, аз пиех заедно с мъжът ми Pregnacare conception, тъй като има такива за двамата партньори, в продължение на 3 месеца миналата пролет. После ги спряхме. Месец, два преди да забременея през август миналата година, заедно пиехме цинк и омегаприм, а отделно аз пиех фолиева киселина.