0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #440 -: Септември 18, 2011, 16:53:03 pm »
Боби, пробвай капсулките пак. Пия ги 3-ти ден и усещам огромна разлика. И не само аз - Тереза спи непробудно, без биберон и без отвиване... 11 часа!!! Вече трета нощ  :D. Ставам огромен фен на г-н Сминдух  :lol:, хиляди благодарности на Литето!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #441 -: Септември 18, 2011, 23:42:43 pm »
elle22, много се радвам за теб  :hug2:
За сравнение само - аз пия около 25-30 капсули (5-6 пъти по 5) на ден когато имам "криза"
Отделно се наливам с чайовете (сменям ги)
Като за капак - единия младеж в 90% от случаите отказва да суче от цица, та се налага да цедя - ставам по 2 пъти през нощта
Но не се оплаквам - напротив, дори се надявам да устискам до годинката така :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #442 -: Септември 20, 2011, 19:24:36 pm »
лите, сигурно и друг път са ти го казвали, ама ти си герой. :)

боби половината ядене, ама кой ти го дава. :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #443 -: Септември 21, 2011, 22:35:42 pm »
Момичета, въпреки повсеместните твърдения, че церукалът много подпомага лактацията, не го използвайте- това е доста агресивно лекарство против повръщане- предписва се на лица над 14 години!
На мен много ми помагаше чай за кърмачки на Хип и отвара от растението жаблек- ок. 1/2 час преди кърмене.Има го в билковите аптеки.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #444 -: Септември 23, 2011, 10:00:11 am »
Момичета,да ви се оплача малко.Нашия тати от известно време насам ме е загризал,да съм дохранвала малката с АМ,защото според него кърмата ми не й стигала и не спяла много.А аз не мога да й насмогна на памперси,а и за един месец е наддала 1300г.Не знам вече как да му обясня,че детето си се храни с кърмата ми и че това е период,който ще отмине.
[/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #445 -: Септември 23, 2011, 10:08:07 am »
krasi, дохранването е най-сигурния начин да се отбиете -кажи му го  на тати .Ако иска да му напишем по някое писмо до него , да прочете и да се убеди ,че няма нужда от АМ .А и при това наддаване - какво има повече  да иска . Иначе принцесата  лесно ще свикне на шише  и ще се вкарате в друг филм ...


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #446 -: Септември 23, 2011, 10:17:12 am »
Krasi, Nimika го е казала много точно. Наддаването и памперсите говорят сами за себе си. Таткото май се притеснява, че бебчо се храни през нощта. Кажи му, че  е нормално да се буди на тази възраст. Ако го "дохранваш" не е казано, че ще спре от раз ::) но пък кърмата ти със сигурност ще намалее  :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #447 -: Септември 23, 2011, 13:31:17 pm »
Момичета,да ви се оплача малко.Нашия тати от известно време насам ме е загризал,да съм дохранвала малката с АМ,защото според него кърмата ми не й стигала и не спяла много.А аз не мога да й насмогна на памперси,а и за един месец е наддала 1300г.Не знам вече как да му обясня,че детето си се храни с кърмата ми и че това е период,който ще отмине.
И мен така ме натискаше майка ми когато родих Ивана - много напрегнато ми беше да со отстоявам своето. Кажи му, че бебето ти е много малко да преценищ дали спи добре или не. На тази възраст повечето не спят дълго. На колко често се буди и яде?


Боби


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #448 -: Септември 23, 2011, 21:31:05 pm »
Понякога се буди и след 15 мин,но за да си насмогне с яденето,за да направи почивка от 3 часа.По принцип на денонощие имам 4 дълги почивки(от около 3-4 часа).Останалите й дремки са по половин един час.Е,от няколко дни имаме проблем с ушичките и днес изобщо не е спала,но това е друг въпрос.
Та нашия тати го притесняват кратките дрямки(или май по-скоро проблема му е,че по някога не уцелвам кога е заспала,че да влезна в банята и тогава малката реве на неговата глава,а няма как да я успокои :lol: )
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #449 -: Септември 24, 2011, 01:27:28 am »
Понякога се буди и след 15 мин,но за да си насмогне с яденето,за да направи почивка от 3 часа.По принцип на денонощие имам 4 дълги почивки(от около 3-4 часа).Останалите й дремки са по половин един час.Е,от няколко дни имаме проблем с ушичките и днес изобщо не е спала,но това е друг въпрос.
Та нашия тати го притесняват кратките дрямки(или май по-скоро проблема му е,че по някога не уцелвам кога е заспала,че да влезна в банята и тогава малката реве на неговата глава,а няма как да я успокои :lol: )
Те повечето са така на кратки дрямки  в началото, ама това не значи, че ревне ли значи е била гладна.  Какво ще си насмогва само 15 минути след като е яла, то още всичкото и е в стомахчето. По-скоро ми звучи, че суче за успокоение. Защо не и дадеш биберон, вместо всеки път да я успокояваш с кърмене? Така и таткото ще има с какво да я успокои.Ивана ми беше по същият начин със спането ( или НЕспането) и събуждането.

Боби
« Последна редакция: Септември 24, 2011, 01:30:00 am от Bobbie »


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #450 -: Септември 24, 2011, 13:36:35 pm »
Боби,то при нас се получава така,защото се роди малка-2640г.Едно,че се измаря бързо,друго-насмага си за килограмите.Тя вечер като си направи двете почивки от по 3-4 часа,после започва да се буди на 2 часа,после на 1 час и от 9 сутринта до към 11 е едно интензивно сукане с такива кратки паузи и после пак спи 3 часа.Ама си суче детето,не си играе.Търси ми гърдата за успокоение,само когато я боли нещо(както е през тези дни,дето я болят ушичките)
А за биберони,залъгалки и всико,което е различно от гърдата ми-все едно й давам отрова.Веднага плюе и започва още повече да се криви.Пробвахме с различни,но все тая.
[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #451 -: Септември 24, 2011, 13:39:44 pm »
много ми е интересно как точно разбра, че я болят ушите  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #452 -: Септември 24, 2011, 14:09:09 pm »
много ми е интересно как точно разбра, че я болят ушите  :D
Като я заведах на лекар!
Сега си прочетох горния пост и разбрах,че звучи малко двусмислено.Под "тези дни" имах в предвид предните три дни.
« Последна редакция: Септември 24, 2011, 15:27:39 pm от krasi(ahiito) »
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #453 -: Септември 26, 2011, 09:53:23 am »
krasi, дохранването е най-сигурния начин да се отбиете -кажи му го  на тати .
Абсолютна глупост!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #454 -: Септември 26, 2011, 10:02:49 am »
krasi, дохранването е най-сигурния начин да се отбиете -кажи му го  на тати .
Абсолютна глупост!

Защо е абсолютна глупост ?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #455 -: Септември 26, 2011, 10:08:43 am »
Лори, то ако така лесно се отбиваше, като просто дадеш добавка, ехей, лесно щяхме да отбиваме бебетата, а не да се мъчим с месеци! :) Моята дъщеря не знам как ще я отбия! Така е свикнала да цока вечер. Ще е много трудно! :)


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #456 -: Септември 26, 2011, 10:14:21 am »
krasi, дохранването е най-сигурния начин да се отбиете -кажи му го  на тати .
Абсолютна глупост!

Защо е абсолютна глупост ?
Ами позамисли се малко...
После как тръгвали приказките, че се отбивало детето като се дохранва. И значи е по-добре да спои ненахранено, отколкото да му се даде още малко АМ? Това, че има единични такива случаи, не означава, че винаги ще става така. Не лъжете младите майки с митове и легенди, чути отнякъде си...
И много ми е интересно как с деца на 3 и 6 месеца разбрахте, че се отбива бебето?
Не се заяждам, просто питам, сега да не каже някой какво се заяждаш...
« Последна редакция: Септември 26, 2011, 10:42:10 am от mimi26 »
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #457 -: Септември 26, 2011, 10:46:56 am »
Лори, то ако така лесно се отбиваше, като просто дадеш добавка, ехей, лесно щяхме да отбиваме бебетата, а не да се мъчим с месеци! :) Моята дъщеря не знам как ще я отбия! Така е свикнала да цока вечер. Ще е много трудно! :)
Да Раши, съгласна съм, но ние сме с големи бебета, по-нагоре ставаше въпрос за бебе на 1 месец, когато лактацията още не е съвсем стабилна...

мими26, не ме нападай, моля те  :wink: Просто зададох един въпрос...по-спокойно.

Цитат
И много ми е интересно как ти с дете на 3месеца разбра, че се отбива бебето?

Моето бебе е на 6 месеца и не съм аз тази, която е решила, че бебчето на 1 месец, за което беше питането, ще се отбие.  Това, че попитах защо така мислиш, не беше заяждане, а просто въпрос...Като видях такова крайно изказване просто ми се искаше да разбера зашо мислиш така...Дали въз основа на личен опит или на нещо друго...

А в конкретния случай се позамислих - бебето е на месец,  ака, пишка и наддава ...не виждам защо трябва да се дохранва. Единствения "мит", който аз защитавам, и който лично съм изпитала е, че лактацията се регулира според нуждите на бебето. Няма ли достатъчно мляко - бебето суче повече и млякото се увеличава. По повод питането тук, аз го изтълкувах така: бебето има нужда от повече кърма и съответно суче по-често. Ако вместо кърма му се даде АМ, то съответно кърмата няма как да се увеличи без да има стимулация...Така мисля аз. Далеч съм от мисълта да лъжа младите майки, аз самата се имам също за млада майка :wink: . Който иска, пълно е с информация, да чете и да решава всеки сам за себе си. Аз съм щастлива, че успях да кърмя без проблеми и продължавам вече 7-ми месец.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #458 -: Септември 26, 2011, 10:58:38 am »
Ех, трябваше да пиша освен "не се заяждам" и "не нападам"...
И да - може да е прозвучало крайно, но и цитираното от мен също е крайно. Все пак това е майка на бебе на месец и едни такива изказвания могат в големи филми да я вкарат...
Да, видях, че е на 6м, затова се редактирах.
Да, от опит знам, че не се отбива - както виждаш имам близнаци, не веднъж писах, че кърмих до годинка и аз ги отбих (не са се отбили сами). От 5тия месец бяха на дохранване, а преди това съм давала кърма и от шише (от първия месец още).
Има толкова много начини да се разбере дали му стига на детето, нееднократно писани.
Дохранване с АМ означава и да се даде АМ след кърмене, а не да се замени кърменето с АМ. Ако се замени, то тогава кърмата може да се изцеди и да се предложи на следващо хранене или да се замрази. Час на хранене не се прескача.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #459 -: Септември 26, 2011, 18:02:22 pm »


А в конкретния случай се позамислих - бебето е на месец,  ака, пишка и наддава ...не виждам защо трябва да се дохранва. Единствения "мит", който аз защитавам, и който лично съм изпитала е, че лактацията се регулира според нуждите на бебето. Няма ли достатъчно мляко - бебето суче повече и млякото се увеличава. По повод питането тук, аз го изтълкувах така: бебето има нужда от повече кърма и съответно суче по-често. Ако вместо кърма му се даде АМ, то съответно кърмата няма как да се увеличи без да има стимулация...Така мисля аз. Далеч съм от мисълта да лъжа младите майки, аз самата се имам също за млада майка :wink: . Който иска, пълно е с информация, да чете и да решава всеки сам за себе си.
Много ясно. Аз никъде не прочетох, че едномесечното бебе е недохранено, а че все още яде през нощта. И както каза Боби, не е задължително да се буди и да плаче от глад.
А по въпроса за "младите майки" и тези, дето са родили N на брой деца, ще дам за пример баба ми. Родила и отгледала 3 деца, загуби седмица да ме убеждава, мен "първескинята", че млякото идвало от гърба  :lol:.