0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #100 -: Април 23, 2009, 17:20:47 pm »
  milenaeneva  и superstil ,добре дошли!Лека и безпроблемна до край и на двете! :welcome_1:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #101 -: Април 23, 2009, 17:49:07 pm »
milenaeneva,superstil :welcome: леки :cloud9:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #102 -: Април 23, 2009, 18:26:38 pm »
Кратък запис и от мен.  :)

Първо добре дошли на новите момичета! :welcome3:

Патладжанче, бързо да оздравяваш!

Днес бяхме на преглед и младежът е вече почти 1400 гр.  8O Докторът не каза, че е едър, но на мен така ми се струва. Както винаги си беше с главата надолу и ми подритва ребрата и диафрагмата.  :lol:  Всичко ни е наред, а другата седмица ме пращат на тест за диабет (не че имам показания, но с моята параноя докторът ми изписва де що има изследвания, за да съм спокойна.  :lol:).

*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #103 -: Април 23, 2009, 18:28:27 pm »
  milenaeneva  и superstil ,добре дошли!Лека и безпроблемна до край и на двете! :welcome_1:
Благодаря много !
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #104 -: Април 23, 2009, 18:52:01 pm »
Добре дошли на новите бъдещи мами и от мен! :D
На болните, пожелавам много бързо да оздравяват :wink:.

Днес си взех резултатите от изследването на кръв и урина и този път нямам кристали в пикочната киселина  :D, но пък имам някакви единични еритроцити и левкоцити, както и малко бактерии  :(. Не може ли веднъж да имам нормален резултат ?!  :lol: Лаборантката ми каза, че няма нищо кой знае какво притеснително, та няма да се шашкам, докато дойде време да занеса резултата на моя доктор сега на 30.04.
Резултатът от кръвта е добър като цяло, само дето имам завишение на GRA, MCHC и MCH, а пък HCT ми е малко понижено, каквото и да значи това.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #105 -: Април 23, 2009, 19:30:27 pm »
Благодаря ви за подкрепата!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #106 -: Април 23, 2009, 20:35:39 pm »
Днес бяхме на преглед и младежът е вече почти 1400 гр.  8O Докторът не каза, че е едър, но на мен така ми се струва. Както винаги си беше с главата надолу и ми подритва ребрата и диафрагмата.  :lol:  Всичко ни е наред, а другата седмица ме пращат на тест за диабет (не че имам показания, но с моята параноя докторът ми изписва де що има изследвания, за да съм спокойна.  :lol:).
Брях, Небесна, голям бебон си отглеждате! :)
Няма лошо в параноята - по-добре така, отколкото зарити в пясъка глави и молебени дано всичко е наред. Аз и без докторски предписания изследвам де що може - сега съм фиксирала гликиран хемоглобин да проверя, че не ми се прави глюкозното обременяване /и аз нямам показания, да отбележа :lol:/
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #107 -: Април 23, 2009, 21:18:18 pm »
Патладжанче, аз все пак съм в дълбокия прованс. Дори не съм убедена, че тук се правят всякакви изследвания.  :lol:
А дребният е голям, а аз вече започнах да изглеждам като бременна. Крайно време беше. Всички се чудят къде го крия.  :lol:

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #108 -: Април 23, 2009, 22:47:40 pm »
Момичета,понеже всяка една ми прави впечатление че й казват колко тежи бебчето на обикновен УЗ ли ви гледат?На мен досега не са ми казвали -само му мерят крачето нещо и обиколката на главичката.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #109 -: Април 23, 2009, 22:57:04 pm »
Момичета,понеже всяка една ми прави впечатление че й казват колко тежи бебчето на обикновен УЗ ли ви гледат?На мен досега не са ми казвали -само му мерят крачето нещо и обиколката на главичката.
Питай :wink:,но не ,че има значение много и е истина.
Имам приятелки, на които на едната казаха,че е около 3300гр.Роди се 4050гр.На другата около 4000гр.,а се роди 3050 гр.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #110 -: Април 23, 2009, 23:20:10 pm »
Мда, това с теглото е много относително, на мен 2 седмици преди да родя ми казаха, че бебка тежи 2700, а тя се роди 3300, все пак за 2 седмици да качи 600 гр. си е почти невъзможно :wink:
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #111 -: Април 23, 2009, 23:40:57 pm »
Честито на новите бременелки, не бях влизала отдавна и сега виждам че има доста нови попълнения.Успех на всички за щастлив финал.


*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #112 -: Април 24, 2009, 14:44:23 pm »
Силванченце, страшно много съжалявам за това, което си преживяла и се моля да имаш сили да преодолееш болката и да можеш да продължиш напред  :bighug:
Честито на всички новодошли в темичката и от мен  :welcome_1:
Аз пък вчера бях на преглед и ми казаха, че имам 1 пръст разкритие. Интересно, само преди седмица бях при д-р Сигридов и той ми каза, че шийката ми е дори малко по-дълга и трябва след 36-та г.с. да се разхождам повече, за да не предържа, а сега се оказа, че трябва да лежа, за да не родя преждевременно. Иначе всичко останало е ок, пуснах си и кръв и урина, както и контролна стерилна, че да видим дали съм се отървала от гадинките. Днес ме ядосаха в лабораторията като пак ми искат пари "за вземане на биологичен материал". Казах им, че ще проверя в ЗК дали трябва да плащам при положение, че съм в 8 месец и досега нито веднъж никой не ми е искал стотинка за изследвания колкото пъти съм давала кръв, а шефката най-демонстративно се обади на юристката им, за да ми кажела по кой член трябвало да плащам. Не знам какво й отговориха, но тя изведнъж омекна и ми обясни, че видиш ли като редовна тяхна пациентка тя можела да ми отмени плащането и скъса фиша. Явно трябва да се правиш на клоун, за да ти спазват правата. Не е въпросът в 2.50 ама ми писна от рекет!
Исках да ви питам и за идея откъде мога да получа информация за следното: при положение, че имам едно раждане на живо дете, с акт за раждане, макар и починало след това (имам си и смъртен акт  :( ) , за получаването на еднократната помощ това първо или второ дете ми се води? Разликата в сумите си е съществена все пак... :ask:
« Последна редакция: Април 24, 2009, 14:50:09 pm от smile76 »
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*

    superstil

  • *
  • 15
  • Обичайте се !Забравете злобата!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #113 -: Април 24, 2009, 16:13:18 pm »
Благодаря на всички за топлото посрещане в този форум.Дано при всики всичко е ОК и да  се видят скоро нови снимки на сладки и здрави  бебчета ....А на тези дето са в началото като мен желая безпроблемно изкарване на цялата бременност без усложнения и тежки неразположения :PИ най -вече татковците да ги слушкат много!!!!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #114 -: Април 24, 2009, 16:39:14 pm »
Благодаря на всички за топлото посрещане в този форум.Дано при всики всичко е ОК и да  се видят скоро нови снимки на сладки и здрави  бебчета ....А на тези дето са в началото като мен желая безпроблемно изкарване на цялата бременност без усложнения и тежки неразположения :PИ най -вече татковците да ги слушкат много!!!!
Мерси мила ... и на теб както на всички бъдещи мами пожелавам спокойни  :cloud9:


*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #115 -: Април 24, 2009, 17:20:30 pm »
smile76,според мен е логично да ти е второ детенце.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #116 -: Април 24, 2009, 18:00:10 pm »
  nelly26,добре дошла и на теб!Лека и успешна! :goodluck:


  smile76,ами за първото детенце(мир на праха му. :(  )щом не си получила 250лева,сигурно сега пак ще ти се води първо.Питай някой по-компетентен,разбира се,ама не вярвам да ти платят сега като за второ.
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #117 -: Април 24, 2009, 18:01:55 pm »
За първото си получих 200 лв (колкото беше тогава сумата). Но не знам трябва ли да е живо първото, за да се води това второ дете.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #118 -: Април 24, 2009, 20:09:08 pm »
Момичета,пмагайте! Кажете къде мога да пусна стерилна урина и да стане бързо.Вече втори път пускам във Лора и излиза ,че урината е замърсена. :x Аз не пускам за първи път за да не знам как става. :(
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #119 -: Април 24, 2009, 20:41:49 pm »
В "Статус" -Варна вчера дадох към 9.30ч. ,12 часа беше готово всичко и по интернет си ги видях :)


Д-р Стаменов,обичаме ви!