0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

фолиева киселина
« -: Юли 26, 2005, 09:37:03 am »
Кажете ми, моля, до кога точно се пие фолиевата киселина - до края на 12 седмица, считано от началото на последния цикъл, или от началото на зачеването, т.е. значи до около края на 14тата седмица. И всъщност гестационната седмица се брои от първия ден на последната менструация ли?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: фолиева киселина
« Отговор #1 -: Юли 26, 2005, 10:10:46 am »
Цитат на: Anonymous
И всъщност гестационната седмица се брои от първия ден на последната менструация ли?

Брои се от първият ден на последната менструация :balk_35:  На колежката ми са казали да я пие до 19-та седмица.

*
Re: фолиева киселина
« Отговор #2 -: Юли 26, 2005, 10:51:49 am »
Цитат на: Anonymous
Кажете ми, моля, до кога точно се пие фолиевата киселина - до края на 12 седмица, считано от началото на последния цикъл, или от началото на зачеването, т.е. значи до около края на 14тата седмица. И всъщност гестационната седмица се брои от първия ден на последната менструация ли?


Фолиевата киселина се пие три месеца още преди самото зачеване, до края на първия триместър. Необходимата дневна доза е 4 мг дневно.

Ако си бременна незабавно започвай да я пиеш, защото фолиевата киселина е от огромно значение още в най-ранните седмици от бременноста !!!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
фолиева киселина
« Отговор #3 -: Юли 26, 2005, 15:15:10 pm »
Пие се до края на 3-тия месец.След това се започва Матерна;)
*

    Anonymous

фолиева киселина
« Отговор #4 -: Юли 26, 2005, 17:48:43 pm »
въпросът ми е по-скоро дали вече не трябва да я спирам, влязох в 13-та седмица, броено от първия ден на последната менструация
*
фолиева киселина
« Отговор #5 -: Юли 26, 2005, 18:25:37 pm »
Според мен е добре да си я пиеш до края на 15-та г.с.
*

    taka

фолиева киселина
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2005, 18:12:22 pm »
три месеца преди бременност!,ами ако планирането не стане точно ?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
фолиева киселина
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2005, 18:26:57 pm »
Цитат на: taka
три месеца преди бременност!,ами ако планирането не стане точно ?


Е тогава продължаваш да си я пиеш, това е полезен за много неща витамин.  :)  Трите месеца са минимален, а не максимален срок.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: фолиева киселина
« Отговор #8 -: Март 28, 2007, 10:31:04 am »
Здравейте момичета. Вчера бях на лекар на 35 ден от цикъла за установяване на бременност. Гледаха ме на вагинален ехограф и видяха черна точица, за която предполагат, че е плодния сак. За по-сигурно трябва да отида пак другата седмица.
Изписаха ми Дуфастон 2х1 и Фолиева киселина 0.4 mg 3х2   8O А аз си я пия от както сме започнали опитите. Според вас има ли нужда от такава ударна доза?
« Последна редакция: Март 30, 2007, 13:28:31 pm от Stivarip »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: фолиева киселина
« Отговор #9 -: Март 28, 2007, 10:39:24 am »
ако нямаш генетична мутация, която пречи на усвояването на фолиевата киселина 0.4 милиграма(400 микрограма) са достатъчни. ако имаш такава мутация се приемат 4-5 милиграма .
най-новото (и според производителите най-доброто) е фолиева мета от 0.4 милиграма. от нея се пие по 1 хапче дневно. ако си вземеш друга фолиева чети какво пише на опаковката или си смятай дозата като гледаш да не приемаш по-малко от 0.4 мг дневно.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: фолиева киселина
« Отговор #10 -: Март 28, 2007, 11:27:28 am »
Благодаря за бързия отговор, лили  :) Не съм си правила генетични изследвания. Пия Folacid 400 mcg по 1 т. дневно. Значи ще си продължа така.
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #11 -: Март 28, 2007, 11:32:04 am »
най-новото (и според производителите най-доброто) е фолиева мета от 0.4 милиграма. от нея се пие по 1 хапче дневно.

Аз пия Неофолик МЕТА по 1т. дневно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: фолиева киселина
« Отговор #12 -: Март 28, 2007, 11:36:15 am »
така де, и аз за същото говорех...ма нали ме мързи да обяснявам изчерпателно... :oops:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: фолиева киселина
« Отговор #13 -: Март 28, 2007, 17:11:34 pm »
Малко off- една позната, като и казах, че маме проблеми със забременяването ми каза - ама пий фолиева киселина и правете секс в средата на цикъла и ще стане  :lol: Беше съвсем добронамерена и вярваше, че фолиевата помага за забременяването. И да си призная, като четох в началото за фолиевата, някъде бях прочела, че помага за обновяването и деленето на клетките. Направо си представях как ще имам близнаци, щото ще ми се образуват повече яйцеклетки и ще се делят повече. Ама това беше отдавна :( Колко опаковки фолиева съм изпила до сега ... Трябваше 2-3 деца да съм родила вече  :P


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: фолиева киселина
« Отговор #14 -: Март 28, 2007, 18:53:47 pm »
И аз преди три години си мислех, че така се забременява, но се оказа, че не.
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #15 -: Март 28, 2007, 19:11:13 pm »
аз спрях да пия филиева киселина.няма смисъл като разчитам на АРТ-а,а икси скоро не се очертава.
Re: фолиева киселина
« Отговор #16 -: Март 29, 2007, 09:15:46 am »
Фолиевата к-на е полезна не само за бременни или планиращи бременност, а и изобщо за организма. :) Така, че не пречи да се пие.
*
Re: фолиева киселина
« Отговор #17 -: Март 29, 2007, 22:04:12 pm »
писна ми да пия хапчета,спрях и аспирина и селена.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: фолиева киселина
« Отговор #18 -: Март 30, 2007, 14:52:30 pm »
Фолиевата киселина се пие три месеца още преди самото зачеване, до края на първия триместър. Необходимата дневна доза е 4 мг дневно.
АКо фолиевата е витамин, който не се натрупва в организма, а излишното се изхвърля, защо да се пие три месеца предварително?? Освен ако не знаеш кога ще забременееш и да си винаги готова? Или може би все пак се натрупва.


*
Re: фолиева киселина
« Отговор #19 -: Март 30, 2007, 16:25:18 pm »
Направо си представях как ще имам близнаци, щото ще ми се образуват повече яйцеклетки и ще се делят повече.
Хич не си далече от истината - преди време попаднах на статия че пиенето на фолиева киселина преди забременяване повишава шансовете за близнаци. Естествено не на 100% но статистическите данни показваха доста повече близнаци при мацките пили фолиева киселина отколкото при останалите.