0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #640 -: Ноември 30, 2010, 16:24:09 pm »
Здравейте! :bighug:
И аз тази седмица пера дрешки и ги гладя,но багажа за болницата още не съм го стегнала!В близките дни трябва да го направя!

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #641 -: Ноември 30, 2010, 18:45:38 pm »
Едно малко уточнение за мнението на д-р Сигридов - тази му препоръка е за след 4-ти месец от бременността. След това, ако бременната прецени, че не може да има балансирано хранене, той препоръчва пиене на фолиева киселина поне през ден до края на бременността.
Д-р Даскалова пък смята дори, че и след раждане не трябва да спира проема на фолиева киселина, тъй като тя е от важно значение за кърмещата жена.
На мен Сигридов ми каза, че дори преди бременността фолиева киселина не е нужно да се пие от жени с нашия стандарт на живот. Моето лично мнение е, че не пречи да я примемаме, но това е друга тема.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #642 -: Ноември 30, 2010, 19:10:35 pm »
Здравейте :).
 Ние днеска бяхме на лекар,шишко мамин сладък е станал вече 2287 кг. хихиххихи мн сладък с едни големи бузки и само отваряше и затваряше устичка  :lol: :lol: :lol:.Доктора каза че всичко му е в норма и се развива доста добре,а за мене това е най важното :).
 А другата новина е че днеска поръчахме количката ето тази http://www.babywelt-international.com/index.php?id=43 цвета е черен и легълцето ето това http://www.mebel-gen.bg/index.php/bg/2009-03-04-21-16-35/2009-03-05-10-27-16/94-detsko-leglo-giraf ама то найстина кефа е мнооогооо голям ,от както съм се прибрала летяяяяяяяяяяяяяяяяяя  :lol: :lol: :lol:.Тези дни продължаваме с пазара чеее,времето лети  :))).Лека вечер от мен :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #643 -: Ноември 30, 2010, 19:25:08 pm »
Ехаа Иси,покупките са супер,особено легълцето много ми хареса,то и нашето е подобно,като го вземем1 седмица ще кача снимки...Браво и на бебчо,неко си расте на топло в мама :D
Аз пък много се дразня,че в ж.к не казва нищо за бебо,нито размери,кг нищо :xама....какво да се прави
Ние продължаваме да доремонтираме стаята,остана ни само да разкараме старите мебели /един ъгъл/ и да боядисаме стените ....,и накрая най-хубавото -легълцето да донесем :DНямам търпение вече и аз Иси,ма и то времето си тече, не искам в последния момент да се шашкам ,че не сме готови,а и няма на кой да разчитам да ми оправя тези неща.

За фолиевата киселина -аз още си пия.Даже спрях витамините и съм на нея и Магнерич
« Последна редакция: Ноември 30, 2010, 19:27:14 pm от moniks_s »

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #644 -: Ноември 30, 2010, 19:25:37 pm »
Здравейте!

Виждам, че доста дами влизат в деветия месец-явно около Коледа ще има много нови бебета. Леко раждане ви желая и незабравима среща с малчовците.

Аз не пиша, защото нямам настроение. Имам си проблеми с гъби и бактерии и ме гонят черни мисли.
Първо ми откриха Кандида, слагах глобули. Днес на контролата-няма Кандида, обаче имам Ешерихия коли. Как се е озовала там, незнам. Урината е чиста.
До тази бременност никога не съм имала проблеми с микробиологията. Обаче сега здраво съм се паникьосала.
Изписа(доктора от ЖК) ми Флуомизин за 6 дни, после Макмирор комплекс пак за 6 дни. И после пак контрола.
Чудя се не трябваше ли антибиотик да ми изпишат. При Сигридов съм края на седмицата, ще го питам и него. Но междувременно ще започна глобулите, защото ме е страх.

Оплаках се, сега пак отивам да чета страхотии из нета.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #645 -: Ноември 30, 2010, 19:50:34 pm »
Ей Зейтуни,я стига чела че ще психясаш така.Ще стискам палци всичко да е наред и да се оправиш бързо :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #646 -: Ноември 30, 2010, 19:57:24 pm »
Ама наистина е права Мънки Зейтуни  -аз се ограничавам вече да чета!Отначало се начетох с какво ли не,не си поставих какви ли не диагнози и т.н....Тези бактерии да неприятни ама мсичко ще бъде наред :crossfingers:
Николина -Пиколина нещо ми се губи доста време???? :ask:

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #647 -: Ноември 30, 2010, 20:12:35 pm »

Николина -Пиколина нещо ми се губи доста време???? :ask:
И Натали я няма отдавна :ask:
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #648 -: Ноември 30, 2010, 20:17:28 pm »
Натали е добре, чухме се с нея преди 2 дни. От известно време няма нет и затова не пише  :wink:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #649 -: Ноември 30, 2010, 20:22:05 pm »
Натали е добре, чухме се с нея преди 2 дни. От известно време няма нет и затова не пише  :wink:
Благодаря ти ,Мече, от доста време забелязях, че не пише и се притесних  :oops:
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #650 -: Ноември 30, 2010, 20:48:33 pm »
Николина -Пиколина нещо ми се губи доста време???? :ask:
Мисля, че отдавна е родила.Тя по-често пише в бг мама.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #651 -: Ноември 30, 2010, 20:58:49 pm »
Мonkey  чудесни покупки си направила,особено леглото много ми хареса! :D
Момичета и ние ще правим отделна стая за нашите двама юнаци,но много се замислям дали трябва да сложим и легло за мен или само нещо удобно за сядане!?Ще се радвам да споделите вашето мнение.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #652 -: Ноември 30, 2010, 21:09:03 pm »
Ася,лично аз смятам че едва ли ще издържиш особенно в началото децата да не са при вас,или най малкото ти да си при тях...та ако питаш мен или в спалнята ви те или едно легло за тебе  при тях хихихихиххиих :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #653 -: Ноември 30, 2010, 21:34:03 pm »
Ех Мънки - легълцето е страхотно! И аз съм му хвърлила око, но пък вече имам преносима кошара и сега търся само скрин...даже май до Софето ще се наложи да откоча че в Пловдив няма свясни магазини... :? или поне нищо не ми харесва... Днес доктора измери моята шишка 2550 гр  :lol: за един месец е качила 900гр! Направо ме хваща страх кво ще е до края...малко ми се е скъсила шийката на матката - от тежестта вероятно... иначе всичко друго е наред.Размера на корема ми е 102 от стартовите 70 - доста хвърча...но пък само на корем :lol: Ася относно това дали да има легло при децата - моето мнение е да. Аз също ще правя детска стая и ще си купя легло или разтегателен диван за мене, че в нашата спалня няма да имам място за кошарката.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #654 -: Ноември 30, 2010, 21:35:23 pm »
Здравейте, момичета!
zeituni,на мен по време на бременността ми излизаше ешерихия коли в стерилна урина и моят док силно се усъмни,че или аз, или лабораторията сме замърсили пробата- най-накрая след поредния път, внимавах на 10 като събирах пробата и гадината я нямаше- Да не би и при теб това да е проблемът?
Някой беше питал за дрешките от Карфур- купувала съм доста от там и са с много прилично качество, а и на страшно добри цени- особено ако се уцели и намаление- зимното яке на сина ми е от там за 17лв. и му топли и пази много добре. Имаме и лятно яке, бодита, пижами, суичър и гащеризон- от всички съм много доволна.
Лека и спокойна бременност!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #655 -: Ноември 30, 2010, 21:38:07 pm »
Ихааааа Йоанка ама голяма дундичка си имаш ти лелелееле,браво пу пу пу нека расте детето да е здраво пък другото ..ами другото сие  твой проблем хиихиххихихи  :P.Да ти кажа няма да сбъркаш да отидеш до СФ там определено има избор,аз също ще ходя края на другата седмица ;).

Благодаря ви за хуавите думи,аз също мн си харесвам покупките :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #656 -: Ноември 30, 2010, 21:55:10 pm »
Здравейте,гледам тук тумбачетата,яко напредват,а при мен като че ли времето е спряло,този 9-ти месец,тооооолкова дълъг ми се вижда,че не може така вече.
А като гледам Маймунката например,при нея времето лети направо.
Днес бях на преглед да се чуят тоновете,нищо не каза д-ра за раждане да се очертава.
Хм.


Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #657 -: Ноември 30, 2010, 21:59:00 pm »
zeituni, звънни му на Сигридов утре. Обясняваш накратко случая и той ще ти каже какво да правиш. Мен ме е викал така за рецепта без час - помолвах бременните да ме пуснат и така.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #658 -: Ноември 30, 2010, 22:28:59 pm »
zeituni, поред мен също е по-добре да пишеш или да се обадиш  на д-р Сигридов.И недей да четеш нищо, защото нищо хубаво няма да прочетеш.Аз вече предпочитам да не се ровя.  
 Утре ще си разбера резултата от микробиологията. Вчера и днес много често ми се втвърдява корема, сега пия само Магнерот и Утрогестан, но или трябва да увелича дозата или да ми изпишат нещо друго.Утре ще питам.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #659 -: Ноември 30, 2010, 23:11:25 pm »
И на мен този 9-ти месец ми се вижда много дълъг. Имаме определена дата вее за секциото и като че ли няма да дойде скоро. Въпреки другите ми две деца в къщи да ми запълват деня, изпадам в депресия. Нямам настроение :( Приготвила съм всичко и чакам да си дойде деня... А толкова обичам Коледните празници и се радвам че ще сме с един повече, а не мога истински да се зарадвам :(
Но хайде стига ще взема да повлияя и на вас.
Радвайте се на коремчетата :)