0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #40 -: Март 17, 2009, 20:24:11 pm »
нека оздравяват всички болни!

новалекса, добре дошли у дома :D
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #41 -: Март 17, 2009, 20:26:49 pm »
Здрасти и от нас - ние всички уж вече сме здрави (да не чуе дявола). Наде, помниш и ние предният път имахме пъпки по тялото, 3 дни с А дерма - сутрин и вечер и се успокоиха.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #42 -: Март 17, 2009, 21:37:53 pm »
Лейди как се пие това чудо, аз бях тръгнала, даже купих за един курс Бронховасом, уж като не алергично имуностимулиращо средство, обаче за сега не съм дала още.
Изчаквах малко да мине време след 3-ят АБ, препоръчано ни е от много лекари включително гастрото. Бърди ги отрича незнам защо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #43 -: Март 17, 2009, 23:37:40 pm »
лейди, ползваме лабораторията на болница Вита, защото там ни е частният педиатър. той твърди, че са надеждни. тоя Рибомунил ли ви изтреби бактерията?

нашият педиатър също по принцип не вярва в имуностимулаторите, но последния път като го попитах пак за нещо такова, взе че предложи Рибомунил. все ми се струва, че го предложи само защото попитах, а и за да даде нещо все пак.

Рибомунил е френски продукт, но е изтеглен от продажба във Франция преди известно време. отчетете този факт. от развитите държави, Бронховаксом и Рибомунил не се продават нито в САЩ, нито в Канада, нито във Франция и Великобритания. аз лично се колебая още.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #44 -: Март 18, 2009, 00:15:25 am »
лейди, ползваме лабораторията на болница Вита, защото там ни е частният педиатър. той твърди, че са надеждни. тоя Рибомунил ли ви изтреби бактерията?

нашият педиатър също по принцип не вярва в имуностимулаторите, но последния път като го попитах пак за нещо такова, взе че предложи Рибомунил. все ми се струва, че го предложи само защото попитах, а и за да даде нещо все пак.

Рибомунил е френски продукт, но е изтеглен от продажба във Франция преди известно време. отчетете този факт. от развитите държави, Бронховаксом и Рибомунил не се продават нито в САЩ, нито в Канада, нито във Франция и Великобритания. аз лично се колебая още.



Едно време /бях 16 годишна/, когато масово бг-педиатрите ич и не бяха чували за Бронховаксом, лелята на майка ми, след като ми го изписаха в БГ,   ми го пращаше почти контрабанда от Герамния с цена на опаковката около 100 ДМ. Не казвам, че е панацея, но това ме спаси от постоянни и протичащи с усложнения пневмонии.

Преди да го дам  и аз четох за Рибомунила . Прецених плюсове и минуси и дадох.
За читава МБ, аз лично съм на мнение, че няма значение каква е лабораторията - частна или държавна. Това, че Масларски ти гарантира - да не би той да прави изследването? При стандартно изследване - не вярвам на какъвто и да било резултат, приемам за достоверно изследване с Миниапи, обаче в Сф  го правят на три места и малко трудно се дореждаш.

Я дай линк за забраната на Рибомунила в белите държави, моля.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #45 -: Март 18, 2009, 03:28:48 am »
нямам линк за забраната. на официалния сайт на Бронховаксом има списък на държавите, в които е разрешен за продажба - можеш да видиш там.
за Рибомунила сестра ми пита френски болничен педиатър. линкове има на френски :)

за микробиологичните изследвания - не знам какво е това миниапи, но посявки са се правели успешно и преди изобретяването на таз машина, вероятно. иначе просто не се сещам как Флеминг е успял да разработи пеницилина... ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #46 -: Март 18, 2009, 09:28:43 am »
нямам линк за забраната. на официалния сайт на Бронховаксом има списък на държавите, в които е разрешен за продажба - можеш да видиш там.
за Рибомунила сестра ми пита френски болничен педиатър. линкове има на френски :)

за микробиологичните изследвания - не знам какво е това миниапи, но посявки са се правели успешно и преди изобретяването на таз машина, вероятно. иначе просто не се сещам как Флеминг е успял да разработи пеницилина... ;)

Да вярно е, че МБ са се правили успешно и преди изобретяването на апарата, обаче при добросъвестност на изследващия с добра методология на изследването и при достастачно негови знания да разпознае това, което вижда на предметното стъкло.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #47 -: Март 18, 2009, 11:32:17 am »
Днес Преслава е на първа ваксинация с Пентаксим, вчера говорих с личната по повод закупуването му и ми каза, че от първи април ще има промяна в имунизационния каледар, да не купувам всички дози наведнъж за сега.
Ох, да ви се оплача и с нашите ясли, заради масовата истерия в София и тука нашите майки се юрнали още януари да подават молби по 5-6 ясли и където и да отидем директно директорките ни посрещат с думите, че и да подадем документи нямало да я приемат Стефания, щото имало много молби преди нея. И на градина не мога да я пусна наесен, щото е в никаква възраст, и частната я местят в другия край на града, а ми беше опция. Абее, изобщо въобще. Да вземем да си подаваме документите още с раждането ли се питам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #48 -: Март 18, 2009, 12:08:32 pm »
Здравейте. Много болни дечица тази седмица :( Бързо да оздравяват. На тръгващите на ясла пожелавам лесна и бърза адаптация. Аз реших лека полека да я подготвям Мия за градина и на първо време да я водим по-често в детски клуб и да остава за по 2 часа сама. Не знам какво усети това дете, обаче категорично отказва да влезе в клуба. На вратата започва да крещи: не, не и да бута баба си навън...
<br />[link=http:
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #49 -: Март 18, 2009, 16:58:58 pm »
Емо е карал два пъти тази розеола, известна още като петата шарка. тя е вирусна и не придобиваш имунитет. всъщност той досега само от това е боледувал, да чукам на дърво. не съм давала антибиотици, те не помагат срещу вируси.

бързо оздравяване на болните!

*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #50 -: Март 18, 2009, 19:48:33 pm »
Мини и с раждането да подавш молба пак не става, поне при нас. Габи беше на 20 дни като ходих да питам в яслите и директорката ме отряза категорично - до 2010 година всички места били запълнени, а за 2011 било още рано за подаване на молба, не намирам никаква логика в казанато, но е факт! Ходих да питам и в няколко градини от сега да подам молба, но се оказа че при тях не можело по-рано, а само година за година. Та и аз представа нямам как ще решим проблема като дойде време, засега се успокоявам че е още рано.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #51 -: Март 18, 2009, 20:37:45 pm »
По въпроса за яслите и градините за мен общините плачат за дела за обезщетения , както и за дела по Закона за дискриминацията.
Още малко да ми кипне и ще ги съдя. Па хелем, ако се падна на някой съдия, чието дете също е отрязано, ще стане интересно. Преди известно време видях как един татко-съдия  забавлява детето си в кабинета /на възрастта на моя Вики/, а то милото не ще в кабинета, а иска да фърчи из коридора и много му харесваше кафе-автомата. То хубу, ама в зала с деца не може, ако можеше ...

Такъв гневен коментар им сътворих на тая работна група към СО по повод анкетата и критериите за прием, дано да са си взели бележка.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #52 -: Март 18, 2009, 20:50:11 pm »
Мини, ние днес сложихме втори Пентаксим. Забравих да питам обаче дали касата ще ги поема занапред, но и педиатърът нищо неказа. Само видя цената на опаковката и ме пита от къде съм я взела.

Дребната се дра както никога досега и то щото педиатърът и гледа зъбките, но тя си беше кисела още от сутринта и с изваждането от коша на количката наддаде вой.
А аз от този рев се претесних и забравих какво искам да я питам.  :oops:
Естествено и мина много бързо и на път за вкъщи заспа.

Гледахте ли този репортаж:
http://btv.bg/news/news_comments.pcgi?cont_id=127959
тук пък пише в кои козметики ги има тези вещества:
http://safecosmetics.org/article.php?id=426
http://www.nbc26.com/Global/story.asp?S=10010700

Вчера случайно четейки из бг мама прочетох, че във вестник Телеграф имало статия.
Е в момента съм доста объркана дали това е истина, защото къпя бебето с козметика на Мустела, за мазане ползвам крем за тяло на Себамед.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #53 -: Март 18, 2009, 22:38:24 pm »
Малина, прочети за кои точно продукти на Мустела става дума, защото първо, не са всички, а само някои, и второ, за половината от тия продукти пише ND, което означава "not detectable" (не е откриваемо), така че половината таблица е пушилка само...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #54 -: Март 18, 2009, 22:47:46 pm »

Вчера случайно четейки из бг мама прочетох, че във вестник Телеграф имало статия.
Е в момента съм доста объркана дали това е истина, защото къпя бебето с козметика на Мустела, за мазане ползвам крем за тяло на Себамед.

Ех, тази бг-мама, колкото информира , толкова вкарва народа и в истерия. Козметика на Мюстела -кво точно използваш от нея?
Апропо защо ползваш крем за тяло? Заменяш бабешката рецепта с мас ли? Моят син след първите месеци от живота му не съм го мазала с разни простотии - пудри, кремове и гелове на която и да е фирма и кожата му пак си е хубава.  И колд крем не ползвам. Достатъчен ни е продукта на А-дерма за коса и тяло, а преди седмица включих балончетата за вана на Мюстела само защото се кефи на пяната.
Дай боже да имам второ дете, ще избегна и тези ранни процедури.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #55 -: Март 19, 2009, 00:29:44 am »
Така да се каже периода е преминал почти.Струва ми се доста късно ни уведомиха,моето дете е било в контакт с др деца извън яслата,дали е възможен проблем,как мислите.
Delica,мисля че детето ти е било контактно с болното и се води,че е опасно за другите.Можеш да предупредиш майките на дечицата,с които общувате да знаят какъв е случая.Все пак яслената група е в карантина.
Аз не се страхувам особено от шарките.Мисля,че е по-добре детето да ги изкара като е малко,по-леко било.Но при бременност и наличието на малко бебе вкъщи това не е желателно.
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #56 -: Март 19, 2009, 01:08:52 am »
gabi32, и двата сиропа които и изписа личната са гадни, уж миришат на хубаво, но и Проспан-а който изписаха на бебето и него не го иска...

Гери, Проспана е за деца над 1 год. Когато преди няколко седмици Александра беше болна личната лекарка на децата изрично ми каза да не го давам, иначе той е сиропа който тя дежурно изписва. Тогава предписа Синакод капки, но аз ги дадох само 3 пъти, че въобще не ми хареса ефекта им върху бебето. Добре, че се оправихме без лекарства. Сега пак е хремава и покашля от време на време, ама чистя нослето само с физиологичен р-р.


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #57 -: Март 19, 2009, 12:34:11 pm »
офмного болни дечица  :(,бързо да оздравяват всички :bighug:

ние от вчера много кихаме,дано ни се размине :(
за яслата,и аз вече мисля да проверявам.....на есен ще се наложи да се върщам на работа ,и няма кой да гледа малката,но като ви чета и ми настърхва косата  :( 8O
*
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #58 -: Март 19, 2009, 18:03:04 pm »
gabi32,и аз видях че е за деца над 1 година, докторката също го знае, но явно така е преценила. Както и да е, днес биха на Стефко урбазон защото дробовете му свирят като хармоника, ще видим утре как ще е. И Ели още ми кашля и се сополиви, но поне не ми вдига висока температура.

За яслата, и аз едно време им се чудех на акъла на американците като гледах по филмите как още преди да са се родили бебетата им търсят училище, ама миналата година Ели беше на 4 месеца като кандидатствахме за ОДЗ през "великата" система на общината. Ще видим за Стефан как ще е, че като гледам, точно предимството за по-голям брат или сестра е отпаднало.  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Седмица в началото на пролетта 16.03- 22.03!
« Отговор #59 -: Март 19, 2009, 20:10:03 pm »
Е добре де то детето на годинка и месец, два като не може още да говори знам ли. Там на яслите значи изцяло разчита на грижите на лелките, а като си представя какви са  :?. Оф не знам. Аз живот и здраве мисля на есен да я пускам наша Дара. Абе тая розеола направо ме втрещи. Дарина имаше подобен обрив като бебе даже коментирах с кожен лекар и тука с Бърди ама никои не каза да е такова, пък на мен много ми прилича  8O. Възможно ли е да го е изкарала и да не каже никои, ужас.
Тук поне нямаме такива грижи с яслите като при вас, направо ви съчувствам  :(.