0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #280 -: Септември 28, 2018, 11:13:09 am »
Kukapetal, успокой се. Напълно нормално е. НО ти може да се чувстваш, че си спряла да вярваш, но не си. Ако беше спряла да вярваш, нямаше да плануваш инсеминация. Самия план да направиш инсеминация, означава, че имаш надежда. Малка, но я има. Значи, вярваш, че все някога ще стане, щом продължаваш да опитваш. Според мен и при друг лекар може да минеш. Кажи си за какво си, пък самото следене след това може да си ти го прави докторката. Иди да де видят дали нямаш някой задържан фоликул и може да ти предпишат стимулация (май от 5ти ден започва или от 7ми, ама май няма стандартна процедура). На твое място аз бих отишла още днес, при който и да е лекар. Толкова рано от цикъла няма значение кой те гледа.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #281 -: Септември 28, 2018, 13:29:54 pm »
Здравейте момичета, благодаря Ви, че Ви има и за подкрепата. Когато Ви чета се успокоявам. Маги мей, съжалявам за опита, дано следващия да е последен. Пише, че от замразявамето са добри % и стискам палци. Кукапел и ти не губи надежда.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #282 -: Септември 28, 2018, 14:05:00 pm »
Здравейте и от мен!
Аз продължавам да съм в чуденка,защо БТ продължава да се качва,при положение,че има задържан фоликул,който е 22мм. Пия дуфастона и си мислех,че той покачва,но се оказва че този прогестеронов препарат е единствения който не влияе на БТ, дори не подтиска овулацията ( както мн твърдят) пиеш го,и след 2ч вече го няма в организма,за това и не трябва да пропускаш дозите си. Та защо аджеба 😁 температурата се качва . Деня преди прегледа и в деня на самия преглед тя беше 36,6 деня след прегледа 37,днес вече е 37,05.
Лесно ли може да се заблуди лекар,дали е доминантен фоликул или задържан.
Да порасъждавеме 😁
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #283 -: Септември 28, 2018, 14:30:38 pm »
Вени, аз не виждам вариант да не влияе. Това е прогестерон. Ако не водеше до натрупване на Прогестерон в тялото, нямаше да го предписват изобщо. Ако не пише на опаковката, че действието му е само за 2 часа, не приемай разни писание из форуми за истина. Действа достатъчно, че да накара цикъла ти да не идва, докато го пиеш. Значи повишава прогестерона. По същия начин, ако го пиеш преди овулация, ще я компроментира по някакъв начин.
Докторът може да не види, че е имало овулация по принцип. Не винаги е ясно видима, но задържания фоликул не регресира и ясно се вижда.
Аз съм имала месец с доминантен и задържан фоликул (2 фоликула). Имах овулация и задържан. Ти колко пъти ходи на фоликолуметрия, да не си била като мен?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #284 -: Септември 28, 2018, 16:12:02 pm »
Вени, не мисля, че съществува хормонално лекарство с 2 часа живот. Дуфастонът е дидрогестерон, което си е от групата на прогестагените. Не вярвай на всичко. Естествено, че влияе. Точно затова след като се спре приема менструацията настъпва до дни, а не до 2 часа.   
Потиска се О, покачва БТ и си прави всичко каквото си прави прогестерон.

Хелиантус, все пак първо хистероскопия ли реши?

Късмет на всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #285 -: Септември 28, 2018, 17:10:10 pm »
От тук си правя изводите,не че съм кой знае колко запозната.

” По своята молекулярна структура, фармакологични и химически свойства дидрогестерон е пълен аналог на природния прогестерон. Той не влияе на терморегулацията, затова по базалната температура може надеждно да се засече овулация. Не е производен на тестостерона и избягва всички негативи, които присъстват при синтетичните прогестагени – наречени още андрогенни.
Дидрогестеронът няма глюкокортикостероидна, анаболна, андрогенна, естрогенна или термогенна активност.
Дуфастон се свързва с протеините в кръвта и се усвоява в рамките на 2 часа.”

Ето от прочетеното тук се питам,дали все пак този уж задържан фоликул не се е спукал същия ден в който бях на лекар.


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #286 -: Септември 28, 2018, 17:31:24 pm »
Ама вие не го ли проследихте още няколко пъти този фоликул. Мен ме викаха още няколко пъти, за да е сигурно, че е задържан.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #287 -: Септември 28, 2018, 17:35:51 pm »
Тери,тя ми каза да отида,след като ми дойде и свърши.
Беше убедена че е задържан фол.
Но нз защо ,нещо не ми дава мира.
Вярвам на лекарката,тя ми следи последната бременност,а и е в репродоктивна клиника,мн жени са заченали благодарение на нея.
Никой обаче не е безгрешен!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #288 -: Септември 28, 2018, 17:38:42 pm »
Това е графиката ми,мерена ректално.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #289 -: Септември 28, 2018, 17:40:38 pm »
А на кой ден от цикъл ходи да те види? Човешкият организъм не е точна наука, всичко се случва.
Когато аз имах задържан фоликул ходих на 10, 12 ден, 14 ден, 16, 18. 16-18 ден бяха, допълнителни заради този фоликул, за да се види дали няма да овулирам от него.  Така че явно има шанс за късна овулация, въпросът е, че ако стана много голям фоликула, презрява яйцеклетката. Знам, че при теб борбата е за каквато и да е яйцеклетка. Докторката какво казва, ще ти предпише ли някаква стимулация, за да подсигури нещата?
« Последна редакция: Септември 28, 2018, 17:42:32 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #290 -: Септември 28, 2018, 17:44:49 pm »
Бях на 27мия ден от цикъла,аз съм с цикъл от 35-40дни.
 Точно когато е трябвало да бъде овулацията,горе долу де,така или иначе тя не е точна.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #291 -: Септември 28, 2018, 18:29:24 pm »
Дуфастонът е синтетичен прогестерон. Двата часа са за да започне да действа, а не да се елиминира. Тъй като се използва, за да подпомогне ЛФ, не покачва допълнителни БТ, но това не означава, че въобще не влияе.
Дано да е имало О, Вени. Пожелавам ти късмет!
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #292 -: Септември 28, 2018, 18:32:02 pm »
Дуфастонът е синтетичен прогестерон. Двата часа са за да започне да действа, а не да се елиминира. Тъй като се използва, за да подпомогне ЛФ, не покачва допълнителни БТ, но това не означава, че въобще не влияе.
Дано да е имало О, Вени. Пожелавам ти късмет!
Дс Павла,не правилно се изразих,права си.
Благодаря ти,усмен и на теб!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #293 -: Септември 28, 2018, 19:52:10 pm »
Да и аз щях да пиша, че усвояването му започва в рамките на два часа, а не че действа два часа.

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #294 -: Септември 29, 2018, 09:58:18 am »
Добро утро!
Павла, мисля да ида на второ мнение първо ( още не съм записала час, а трябва) и после ще реша какво точно ще е, но със сигурност ще има хистероскопия, пък дали ще режем нещо ще видим.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #295 -: Септември 30, 2018, 11:16:04 am »
Добър ден на всички в този дъждовен ден!
 Искам да споделя,че се сдобих с гъбички, незнайно как.
Не се опитвам да търся под вола теле,но този тип гъбички ги получавам само при бременност. Сега не смея и да предприемам каквото и да е лечение!
Има ли други на които им се случвало?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #296 -: Септември 30, 2018, 16:01:06 pm »
Хелиантус, според мен е правилното решение. Дано да е по- малкото зло и скоро да пишеш в бременната тема!

Вени, не помня колко дена от 22мм фоликул са минали, но ако са поне 10 можеш да си пуснеш утре кръвен тест. Така ще си сигурна какво става.

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #297 -: Септември 30, 2018, 17:16:14 pm »
Слънцемое, аз за да си вървя ръка за ръка с теб, също получих сърбеж :D Да не остана по-назад. От 2 дена го имам, не е нещо непоносимо, но не е като да го няма. Купих си Клотримазол и отивам утре на микробиология, явно при мен методът 'Нека не лекуваме' не върши работа, а влошава нещата. Появи ми се заедно с приема на Дуфастон. Докторката ми е казвала, че от повишаване на хормони бактериите започват да пируват. Ако  продължи, може и сама да реша да отменя трансфера с 1 месец. Да ми се не види на търпението :D На теория докторката чака този месец да съм забременяла заради многото фоликули и добрата лигавица, но нещо не се усещам бременна. До събота съм на Дуфастон и после ще си покаже.
« Последна редакция: Септември 30, 2018, 17:18:10 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #298 -: Септември 30, 2018, 18:42:55 pm »
Павла ,сетих се за кръвен,но май е рано,минали са едва 6дни. Засега се самолекувам с кокосово масло и имам подобрение!
Ще чакам,може пък и да ми дойде цикълът след дуфастона.
Благодря ти за отговора.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #299 -: Септември 30, 2018, 18:58:15 pm »
Вени, какво правиш кокосовото масло?
Междудругото на мен то ми опъва едни бръчки на челото, които Виши и Юсерин не могат :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света