0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Тони в яслата интересно си отварял устата и се е хранел, обаче вкъщи нъцки.
Имам приятелка, която работеше като лелка в детската градина. Тя ми е казвала, че те винаги казват на родителите, че детето е изяло всичко. Така си спестяват коментари от рода на "Тя никога не е яла свинско със зеле" по 15 пъти на вечер. А и как могат да знаят за всяко дете какво е яло и какво не.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Към ползващите или ползвалите частна кухня Хер бебе - има ли някой мобилен телефонен номер (в сайта имат единствено един стационарен, на който рядко отговарят)?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Каси кураж.  :( Целувки на малките и се оправяйте бързо.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Оказа се, че наистина не ги хранят в яслата. Симеон се прибира освирепял от глад и не спира да яде до лягане. Дават им малки порции и крадат от порциона. В петък, например, имаше за следобедна закуска суха паста 7 days от 20 ст и чаша айрян. Лелите са рязали пастите и са давали по половинка на децата. Познайте излишъка къде е :? Напитката в чашките е била по един пръст, а не цяла чаша.
На обяд ситуацията е същата. По регламент в групите са предвидени по 45 минути за хранене на обяд. За яслата са още повече, но какво се оказва... Обяда се сервира в 11.30, а в 12 децата вече са минали през гърнето и са си в леглата. Е, кога са яли? Отделно, че количеството на супата примерно е символично.
Информацията ми е от персонала на гдрадината - детска учителка в друга група, старшата мед сестра и една леличка, която ходи по заместване няколко пъти месечно. Вчера и една от обгрижващите Симеон си призна, че на него слага цяла чаша сок, а на другите не. И че на обяд му дават по две филийки хляб, щото ядял само супа.
В малката яслена и в по-големите групи не е такава ситуацията. Директорката е временно назначена, не иска конфликти с персонала, щото се стреми да остане там за постоянно и твърди, че и да смени персонала на втора яслена група, няма кого да назначи поради ниските заплати.

Ман, надявам се да е временно. Не обръщай особено внимание, че се усещат вече и ни манипулират така. Да седи гладен - сам ще поиска. Наистина работи :wink:

Перде, чакам с нетърпение вече да кажеш, че сте здравички  :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Ами при нас мисля, че си ги хранят. Ели вечно е омазана с храна по устата и не само, а единия ден сестрата каза че е изяла 2 порции, а на друго дете на майка му се жалваха че то не ядяло. Друг е въпроса колко е голяма порцията, ама мойта гладна немогат я държа защото ще настане трета световна война.
Delica, Ели спа само 3 дена там и от четвъртък си е в къщи заради разстройството. Но иначе ми казаха, че си спи, само първия ден е спала 1 час, но после си е кротувала и не е тормозила децата. В къщи на обед като и се доспи идва при мен на компютъра и иска да я взема и след 5 минути е заспала. За яслата съм и занесла биберон защото още си го ползваме за приспиване и и нося играчката с която си спи в къщи. Истината е, че гледат децата едно от друго и доста бързо усвояват всичко. Тя още на втория ден взе да търси в къщи малко столче на което да сяда, а ние нямаме такава вещ. Взе да разнася и гърнето което си стои от повече от половин година в къщи и никога не е проявявала интерес към него, въпреки че мисля че нея специално не я слагат още на гърне защото е най-малката в групата, а и е още нова и да не я травмират от самото начало.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
за нашата градина имам лични наблюдения колко и как се хранят децата, когато стоях в началото по цял ден там. порциите са като за мен :) нямам никакви съмнения относно информацията, която ми дават. много персонал са и отлично знаят поименно кое дете дали и колко е яло. факт, че не всеки ден в дневника пише "всичко си изяде". и там има претенции, което всъщност е нормално, човече си е. мисля, че вкъщи прави магарии. вчера се разчетох в БГ-мама и кво, ми то масово явление е това. за сега се опитвам да не се фиксирам, но много ми е важна пусто храната.

Перденце, отдавна са капризите половин година и повече. мерси за съвета. поздрави на Тони бой и да оздравява бързо!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
преди малко се чух с Каси, спокойни са, Мишо отива към възстановяване и се надява утре да ги изпишат
браво на малкия герой, че е изтърпял стоически всички интервенции /вчера е бил 7 часа на системи/ и дано повече да не им се налага да преживяват болничен престой
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Браво на малкия юнак Мишко!
Ние сме здравички, ходихме на лекар, излезна че пресипналия глас е от викане, а не от болно гърло  :D педиатърът каза, че мога да им давам осцилококцинум по 1 доза на седмица - привантивно. Какво мислите по въпроса?
tzvetenze, виж ЛС

Да оздравяват всички болни човеченца и повече да ги нямаме такива!

Аз малко се загубих, ама мармотите се надпреварваха да боледуват 6 седмици, поединично или в комплект, та сега имам да наваксвам с четенето.

За които дават осцилококцинум - как го давате това нещо, за нас е под езика, а за децата?

Въпрос 2 - какви термометри ползвате за децата над 2г? Трябва ми нещо, което отчита бързо, надеждно е и не се слага в дупето вече. Дани търпи да почака и отдавна мерим с електронен в слабинната гънка, но Димана се оказва склонна към едни страшни температури от порядъка на 39 и нагоре, вдига ги за отрицателно време и ми е важно да имам възможност да меря надежно, без да разтварям пампа. Много ще съм благодарна за съвет по въпроса.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Мармотче, осцилококцинум разтварям в съвсем малко водичка и така давам.
Термометър още от бебе слагам под мишничката, отчита за минута, но аз държа поне още 2 и наблюдава дисплея - ако за половин минута не се е покачила температурата, го махам. Бавно е така, но поне съм сигурна. За електронен говоря, разбира се.
Има за в ухото, уж отчита за секунди, но нямам лични впечатления.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
и на мен педиатърът ми каза с водичка да го разтворя, но мисълта ми беше да давам ли?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Стефи, Цвети днес минаха през Сз, отиват към Бъргас, послед Варна, евентуално утре вечер- това да не се надяваш  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
И аз винаги съм мерила под мишницата, нямам спомен в дупето да съм мерила Т, с електронен става бързо :)
*
И аз винаги под мишница съм мерила, да уж бързо става с дигиталните, ама аз и с живачния проверявам. 8) :wink:
Иначе кажете за чело или ушенце, марка, споделете опит моля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
мармоте, ползвам електронен термометър на Браун за ухо. доставен ми е от чужбина, но провери, вече може да ги има и тук. другия вариат съм го казвала - на Чико инфрачервения за чело, но него Мартин ми го счупи.

mimi26, аз мисля, че осцилококцинума е голяма глупост.

манхатън, изобщо недей да сравняваш вашата детска градина с тия, които обсъждаме тук (държавните). аз като прочетох за дневника, щях да падна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Това с меренето на температура е болна тема при нас. В болницата все едно я колех, а не и мерех температурата (това под мишницата). Сега тия дни като имаше, купих такъв термометър който се слага на челото за 15 - 20 секунди (65 стотинки струва), е не е много точен, но като видя че евентуално има тогава се мъчех с нормалния. Защото едно е да мрънка и пищи 15 секунди, друго е 3 или 5 минути. Иначе ни е живачен термометъра имаме и електронен като биберон, ама него го плюе.

Браво на Мишко! Дано ги изпишат утре.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Стефи, аз съм с дигитален за челце. Страшно е удобен, отчита за 2 секунди. Децата дори го приемат като забавление, защото издава звук и казва колко е темперетурата  :D. Ето го:

lb2f
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:hug2:Касита, как се радвам!
Дано утре да сте си у дома и Мишата да се възстанови бързо!

За термометри мога да напиша Сага...А за счупването на живачния ни, не искам и да си спомням!
Сега сме с дигитален за уше- Weewell още не е отчитал високи стойности, дано не се налага да го прави!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Джази, от тук ли е купуван и колко струва този термометър?
*
Момичета имам една питанка,от няколко дни на малката под очите и особено под дясното и се оформят лилаво сини сенки.Сигурна съм,че не е от удар.Виждам,че Бърди нещо не пише за това се обръщам към вас.Иначе тези сенки ту се скриват ту се появяват имам съмнение за алергия от типа на сенна хрема но незнам.Ще се радав на мнения