0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #400 -: Септември 05, 2007, 17:15:13 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10336.180

http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=FLOWERS_INFO&FLOWER_ID=268

Оси това са двете места където открих информация за Стапелията. Ей сега и ддве снимки от мен, съвсем нови.





Максимално се постарах за по ясна снимка. Харесват ли ви.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #401 -: Септември 05, 2007, 17:33:56 pm »
Браво Фанта, страхотни цветя. Мерси за инфото.
Честит ти Рожден Ден. Да си жива и здрава. ::cake::
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #402 -: Септември 05, 2007, 20:15:07 pm »
Моите бяха удавени :( от прекаленото поливане на съседката, на чиито грижи ги оставих повече от месец. Сега правя и невъзможното да спася поне някои от тях.

  Bori,дано спасиш положението иначе на осми март ще си наваксаш със нови попълнения! :wink:

...там замислям градинка. На първия етаж сме и като погледна през прозореца ще си виждам градината...Така, че ще разчитам да ми давате от вашите цветя :wink:

  Ники,много се радвам,че се включваш в агитката!Ще помагаме с каквото можем и цветя ще ти даваме!Да поддържаш градинка и да се наслаждаваш на прелестната гледка от нея е страхотно!


  fanta_23,последната ти снимка със петуниите заслужава аплодисменти!Прекрасна е!Браво на фотографа! :wink:

  Osiana,много ти благодаря за инфото относно тези еустоми!Много ми харесаха,смятам "да ги пробвам" :wink: другата година!Направо се влюбих...прелестни са!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #403 -: Септември 05, 2007, 21:48:53 pm »
Прекрасни цветя. :) Аз напоследък нямам никакво време, но скоро ще се засрамя и ще снимам напъпилата китайска роза, още малко само да разцъфти. Има и други попълнения, само да спре да вали и да намеря малко време. Оставих си любимата тема :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #404 -: Септември 05, 2007, 22:45:40 pm »
Осианка, Баракудка, благодаря ви за съчувствието! :D
Преди няколко дни боцнах мушкато (само това намерих) в останалите ми празни саксии и сега чакам да се захване. Баракудич, не ми се чакаше до 8-ми март  :wink: :lol:. Ще си имам доста мушкато :lol:, но по-добре така, отколкото без хич. Стискайте палци!
 
Фанта, на втората снимка наистина си докарала екстра качество :D. Много е хубава, браво и чрд отново :lol:!

Лиде, чакаме китайската роза да цъфне и после снимки да се похвалиш! :D
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #405 -: Септември 06, 2007, 10:03:06 am »
Най-накрая и моите първи пет снимки.Дано да съм се справила.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170212
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #406 -: Септември 06, 2007, 10:35:03 am »
   ketti,направо ме удиви със цветята си!Позволявам си да ги покажа отново!Първата и втората снимки са на лалета,но кога си ги снимала?И моля те кажи тези розовите лалета,приличащи на рози какви са и от къде да си купя такива,че направо вече припадам...доскоро сънувах еустомите на Osiana,сега и тези лалета ще ги "мисля"... :wink: Големи красоти... Изобщо прекрасни са ти цветята!Градина ли имаш?   


 :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47: :balk_47:


 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #407 -: Септември 06, 2007, 10:44:36 am »
Много хубави лалета, Кети. :D

Бари, виж тук едни лалета, мнoго ще ти харесат.
Аз поръчах и чакам да дойдат и на пролет да видим какво ще излезе. :lol:

https://www.baldur-garten.de/index_shop2.cfm?hglgroupid=7&param=wg;Blumenzwiebeln,zhdfg&pSessionSessionID=796865269560949206092007;072;300&pSessionKundenID=0&pSessionSprachID=1
« Последна редакция: Септември 06, 2007, 18:51:34 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #408 -: Септември 06, 2007, 11:40:11 am »
Да Бари, имам градинка.Утре ще кача още пет/нали само по толкова може на ден/.Розовите лалета си ги купих преди две години от Била и излезнаха много сполучливи.Снимките съм ги правила през април-май, но всички са от тази година.
Оси тая страница дето си я пратила, още като се отвори, накрая има един интересен оксалис.Много ми хареса.Чудя се дали ще го има в България.Аз също много обичам и нарцисите, обаче тази година ми бяха слабо представени :D А пък лалета имам доста.Ще ви ги покажа всичките. 
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #409 -: Септември 06, 2007, 11:58:21 am »
Да оксалиса е страхотен, за съжаление не знам дали го има в Бг. В този сайт има много, ама много хубави цветя. Поръчвала съм доста от тях. Тук и някои други: www.baldur-garten.de www.bakker.de www.garten-dominik.de
Не разбрах само това:
Утре ще кача още пет/нали само по толкова може на ден/ 
Къде не може да качваш повече от пет?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #410 -: Септември 06, 2007, 14:16:30 pm »
В условията за ползване в снимка бг., но пак ще прочета.Може и аз да не съм разбрала правилно.
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #411 -: Септември 06, 2007, 15:05:27 pm »
Мммм да няма такова нещо.Ето още малко лаленца.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170212&view=1&photo=1
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #412 -: Септември 06, 2007, 15:14:39 pm »
Мммм да няма такова нещо.Ето още малко лаленца.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=170212&view=1&photo=1
:bighug:

Страхотни лалета, Кети!!!
Чудесни са. Виждам, че имаш шарени и рошави иииии черни. Много ми харесаха. :wink: :D

Кралицата на лалетата си ти. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #413 -: Септември 06, 2007, 21:31:01 pm »
Ей, Кети, браво за лалетата. Аз пък съм  пропуснала предното им публикуване.
Момичета, тези от вас които имат коледна звезда е време вече да се затъмват, за да цъфнат за коледа.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #414 -: Септември 06, 2007, 23:06:11 pm »
Кралицата на лалетата си ти. :D

  ketti,е честно,напълни ми душата!Да,Кралицата на лалетата си!Толкова красота на едно място отдавна не бях виждала!Браво,мила!Страхотно се справяш!Кога ще сееш луковиците и кажи няколко трика за съхранението им?Как ги сееш,че да правят нещо като туфи,как постигаш този ефект?Аз например ги сея в ред и не се получава това изобилие от вид,както при теб.

  Osiana,направо ме "довърши" със този сайт,за който съм ти много благодарна!Боже,какви красоти!И не само лалетата!Невероятни цветя,очите ми останаха и цените на повечето са по-евтини,от колкото тук.С нетърпение очаквам снимки от  "придобивките" закупени от въпросния сайт!

   
Момичета, тези от вас които имат коледна звезда е време вече да се затъмват, за да цъфнат за коледа.

  Mary,като по-малка помня ,че майка ми купуваше 1-2 пъти коледна звезда,но не оцеляваше повече от една година.Все се тюхкаше,що ли е тъй капризна...защо се издължаваше,позеленяваше...защо залиняваше въпреки грижите и от тогава имам впечатлението,че такова коледно чудо трудно се гледа.Я,кажи ти сега как се справяш,че тази година може да се престраша и да си купя.Ами после?!?

       Изобщо поздравления за всички градинарки!Момичета,невероятни сте!


 :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #415 -: Септември 06, 2007, 23:12:13 pm »
Ей, Кети, браво за лалетата. Аз пък съм  пропуснала предното им публикуване.
Момичета, тези от вас които имат коледна звезда е време вече да се затъмват, за да цъфнат за коледа.

Мари, я кажи това как точно го правиш, аз никога не съм го правила. Интересно ми е да знам, пък и на момичетата сигурно също.  :D



  Osiana,направо ме "довърши" със този сайт,за който съм ти много благодарна!Боже,какви красоти!И не само лалетата!Невероятни цветя,очите ми останаха и цените на повечето са по-евтини,от колкото тук.С нетърпение очаквам снимки от  "придобивките" закупени от въпросния сайт! 

Верно ли бе Баракудке, по-скъпи?? За кои сайт по-точно става дума? И да, няма начин да не ви ги покажа, като цъфнат на пролет. Днес дойдоха и веднага ги посях, едни големи хубави луковици. :wink: :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #416 -: Септември 07, 2007, 00:05:48 am »
Верно ли бе Баракудке, по-скъпи?? За кои сайт по-точно става дума?

 :D За този става въпрос!www.baldur-garten.de Днес на "МЕТРО" разглеждах луковиците на лалетата,айде,че първо нямаше толкова атрактивни видове,които си ни показала в посочения сайт,ами например 2 бр.луковици=5лв. В интерес на истината съм виждала по цветарските магазини и пазарите да продават луковици на "рошави" лалета на цени от 0,70лв.до 1,00 лев,но пак идват по-скъпи от горепосочените! :wink: Осиана, :hug2: !
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #417 -: Септември 07, 2007, 09:34:32 am »
Лалетата са прелестни Кети :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #418 -: Септември 07, 2007, 22:58:35 pm »
Очаквам другата седмица ей тази красавица /Амарилис/
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #419 -: Септември 08, 2007, 14:17:00 pm »
Ей, Ози, този хипеаструм е много хубав. Аз имам чисто червен.
А за коледната звезда съм съгласна, че се гледа много трудно. За първи път ми отцелява  това растение след коледа. Моята я купих два дни преди коледа, беше много красива, моя мъж си я избра. Като й мина времето и прецъфтя, май месец я орязах - 10-15 сантиметра над пръстта. Гледах да има на всяко стъбло поне по 1-2 възелчета /не знам как им се казва/. Тях ги натопих да се вкореняват, а се надявах да подкарам и старото растение. Въпреки че знаех, че не трябва да се полива много защото няма листа и няма от къде да изпарява, явно съм му сипала доста води и изгни. Посадих няколко резници от вкоренените през лятото, вече предполагам, че им се е заздравила кореновата система.
Относно цъфтежа на коледната звезда, в различните източници които съм чела, пише че се затъмва или септември или след края на септември. Също така периода на затъмване е различен  - от 5 седмици до 8 седмици. Общо взето нищо конкретно. Аз за себе си реших от 15 септември, за да е по запомняща се дата и за 8 седмици.  Чела съм и мнения, че трябва да се затъмва постепенно, например започва се първата седмица с 10 часа и се стига до последната  с 14 часа абсолютна тъмнина. Аз се колебая кой начин да избера, но може би ще избера от началото до края да е с 14 часа на тъмно, защото не съм сигурна, че мога да бъда толкова стриктна, а когато времето  е еднакво, ще ползвам телефонното напомняне сутрин и вечер. Някои затъмват с черен чувал, но на мен ми е по удобно с кашон. Даже мисля, че е по добре, защото с чувал вероятноста да се нарани растението е много по голяма .
И с две думи от моя неуспешен опит до сега, стигнах до извода, че коледната звезда не обича светло и мокро, а по-хладно и оскъдно поливане. За сега тази формула действа. Ако се се справя успешно, на коледа си купувам и жълта.