0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хормонални изследвания
« Отговор #780 -: Юни 16, 2011, 13:32:30 pm »
Привет на  всички оради  проблема  и  дилемата  която имам реших  да  пиша тук  с  надеждата  някои да  може да дае  своя  опит .
Преди седмица  на 4 ден от МЦ си направих хормонални изследвания това са  ми резултати те:
Пролактин 154    реф.ст за фол.фаза 0,7-2,61
ЛХ        4,9    реф.ст за фол.фаза 1,0-18
ФСХ       8,3    реф.ст за фол.фаза 0,09-7,9
Естрадиол  226   реф.ст за фол.фаза 
 Отидох на  лекар погледан  ми изследванията  и ми каза  така "Имаш класически случай на поликистозни яичници ,ще пиеш Diane 35 до като решиш да забременееш иначе няма да  можеш да имаш деца при  което аз му  обясних  че съм пила доастон и  оргаментрил и фемоден за регулация но само от тях ми става6е лошо и най ве4е ка4их 20 кг започнах ад  имам мн  тежки предменс. синдроми идва ми на 35-37  дни и мн ми е  тежко  , но той беше ясен и кратък диане 35 Ако може  някои да да  няакъв съвет как да  постъпя предстои ми заминаване  извън страната  за период  1 год и пове4е ако  ре6а да  ги пия тези хап4ета  6те  трябжа да  купувам  за  целя  период  за6тото там  няма  да  мога да си  ги  набавям от  аптеката
Благодаря  Ви предварително
« Последна редакция: Юни 16, 2011, 13:46:05 pm от janakojuharova »
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #781 -: Юни 16, 2011, 22:19:16 pm »
Това което, можеш да напривш е да си смениш лекаря. Ако имаш възможност преди заминаването си направи  още една консултация, аз бих ти перпоръчала изобщо не му се доверявай , най-добре се консултирай със специализиран клиника , в чужбина също има специалисит, прочети, проучи, попитай за  добър  специалист там където отиваш. Аз също съм пила Оргаметрил ,не веднъж и това с ужасните предменструални синдроми ми е познати-аз също съм така  :(
По търси друг специалист, аз това бих те посъветвала след като ще исакш и да забременееш все пак!  :)
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #782 -: Юни 20, 2011, 11:49:45 am »
Здравейте! Ще помоля за коментар относно моито изследвания, правени на втори ден от цикъла:

Prolactin 263.10
 mIU/l М(86.0 - 324.0); Ж(127 - 637)
 
 LH 7.56
 IU/l М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59
 
 FSH 7.19
 IU/l М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8
 
 Estradiol 190.10
 pmol/l М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)
 
 Testosteron 1.38
 nmol/l Ж(0.22 - 2.9); М>17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12
 
Предварително благодаря. Изследванията не са назначени от лекар, аз реших сама да си ги пусна, за да проверя дали ще изскочи нещо, тъй като не забременявам вече 7-ми месец.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #783 -: Юни 20, 2011, 13:08:34 pm »
Здравейте! Ще помоля за коментар относно моито изследвания, правени на втори ден от цикъла:

Prolactin 263.10
 mIU/l М(86.0 - 324.0); Ж(127 - 637)
 
 LH 7.56
 IU/l М(1.7-8.6) Ж(фол 2.4-12.6, овул 14-96, лут 1.0-11.4, мен 7.7-59
 
 FSH 7.19
 IU/l М(1.5-12.4) Ж(фол 3.5-12.5, овул 4.7-21.5, лут 1.7-7.7, мен 25.8-134.8
 
 Estradiol 190.10
 pmol/l М:28-156;Ж:от1-10г.22-99.1,фол 46-607 овул.315-1828,лут161-774,мен. до201)
 
 Testosteron 1.38
 nmol/l Ж(0.22 - 2.9); М>17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12
 
Предварително благодаря. Изследванията не са назначени от лекар, аз реших сама да си ги пусна, за да проверя дали ще изскочи нещо, тъй като не забременявам вече 7-ми месец.

В кои ден от цикала са ти  иследванията  по принцип  лх и фсх  са ти  добре 1:1 мислая   4е и  др са  ок но нека  някои  каже  ако е по заапознат
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #784 -: Юни 20, 2011, 13:20:05 pm »
пише си - на втори ден. мерси за коментара
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #785 -: Юни 20, 2011, 17:40:53 pm »
Бела, добре са ти хормоните  :D
ТСХ изследвала ли си?
Преди всичко спермограма?
Насочи се към специалист за консултация. Желая ти успех!
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #786 -: Юни 21, 2011, 10:42:30 am »
anmar, благодаря за коментара  :thankyousign:

Този цикъл ще пусна прогестерон и андрогените при мен, и на мъжо спермограма. TSH изследвах миналия месец и беше 1,49. Пуснах и кръвен за хламидия - отрицателен. не се сещам какво още бих могла да пусна като изследвания. След това мисля да запиша час в някоя от клиниките, поне ще спестя време от всичките тези изследвания.
« Последна редакция: Юни 21, 2011, 10:44:12 am от --Bella-- »
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #787 -: Юни 21, 2011, 11:04:16 am »
Bella, може да си пуснете микробиологии на еякулат и влагалищен секрет.
За влагалищния секрет всеки АГ може да ти свърши работа, да ти вземе такъв, а еякулата в едно стерилно бурканче и в лабораторията.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #788 -: Юни 21, 2011, 12:00:17 pm »
radosttinka, аз съм правила микробиология и цитонамазка преди 3 месеца, резултатите бяха добри, мисля че няма смисъл да повтарям пак при положение че нямам и оплаквания. За спермограмата ще се радвам ако дадете съвет - каква трябва да е?
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #789 -: Юни 21, 2011, 12:08:57 pm »
Щом си правила е добре :wink:
А спермограмата задължително трябва да е в някоя клиника, защото повечето лаборатории не са лицензирани за това, въпреки че предлагат тази услуга. Съответно резултатите им не са достоверни.

За спермограма може да звъннеш и да запишеш час, мисля че не е нужно да сте пациенти на клиниката предварително.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #790 -: Юни 24, 2011, 18:19:58 pm »
е и аз да си кажа мнението.мила белла незнам колко си годишна и дали можеш да си позволиш да чакаш,но по мое мнение нищо ти няма а и то не става при всички веднага.но ако искаш да си спокойна просто се консултираи с добър специалист по стерилитет и тои да то назначи необходимите изследвания ако са нужни,защото ми се струва че пръскаш пари на празно.Ако решиш да отидеш на док. тои със сигурност ще иска нови изследвания в нова лаборатория,така че ..................
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #791 -: Юни 24, 2011, 18:33:52 pm »
Не е задължително. Аз направих всички изследвания и с тях отидох в клиника. Не са ме карали да пускам отново същите неща. Все пак си имат давност.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #792 -: Юни 25, 2011, 14:17:53 pm »
Привет на  всички  днес си направих  изследвания на прогестерона  на 21  ден от МЦ
резултата  ми е 3.47 и  пи6е 4ее  над нормата което малко ме озъда4и референтните стоиности  са 0.95-21.0 .Така или иначе реших и си записах час в клиника "София" при д-р Владимиров .По тел . едно мн мило момиче ми  обясни че няма  нужда да си нося  изследванията защото ако се наложи там  имат лаборатория и могат да ми се  направят  ако се  наложи...което  да си  призная малко ме обърка правих си  изседвания и на 4 ден от МЦ и исках да  ида с резултатите ,но при този одг.,който ми дадоха  малко се  шашмах, но  въпреки всичко в понеделник съм на  преглед.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #793 -: Юли 21, 2011, 11:35:32 am »
Здравейте, от дълго време ви чета но така и не се осмелявах да пиша. Но тъй като съм пред дилема реших да поискам съвет от вас като по-запознати. Имам назначени изследвания на естрадиол, пролактин и прогестерон между 21-23 ден от мс, но моя цикъл идва по различно време 31,32,34,35 ден и се чудех кога да ги направя. Навсякъде чета че прогестерона се прави на 7 ден след О., а при мен май няма да са минали. Та се чудя дали да послушам гинеколожката или да изчакам 7 дни. Извинявам се за дългия постинг но ще се радвам ако някой ми отговори.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #794 -: Юли 22, 2011, 21:42:47 pm »
Здравейте! Исках само да споделя и моите резултати. :( Приемам и съвети...Изследванията са от трети ден. Бяха ми пуснати само ЛХ и ФСХ, не знам защо:
ЛХ  5.55 - до 12,6 фоликуларна фаза, до 95 овариална
ФСХ 1,26 - до 12, 5 фоликуларна фаза, до 21 овариална

От предния път (двадесети и някой ден) имам и:
 прогест. 5.31 при 0.6 - 4.7 фоликуларна, 2.4 - 9.4 овариална , 5.3 - 86 лутеална
 тесто 2.77 при 0.200 - 1.65
Много са "разбутани" както се вижда... Изписаха ми Диане за 6 месеца  Много ми е криво от тези резултати, но явно още поне година трябва да си избия някои планове от главата... Дано вие сте в по-бодро настроение от мен!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #795 -: Юли 28, 2011, 22:52:57 pm »
Здравейте момичета. Бих искала да споделя с вас и моите резултати. Не са най-прекрасните, но май може и по-зле да е :)
На 9-ти ден:
Естрадиол: 82.2(до 587)
LH: 14.7(1.1 - 16)
Тестостерон: 3.3(0.006-2.8 )
Прогестерон: 0.46 (0.01-1.13)
FSH: 7.4 (2.8-11.3)
Докторът ме посъветва да направя тестостерона и естрадиола и на 14 ден
Естрадиол: 348.2 (до 587)
Тестостерон: 3.3
Понеже Диане 35 пих 4 месеца и качих 5 кг :( твърдо отказах пак да ги пия, докторът ми изписа Циклонорм и Хормил за 2 месеца. Лошото е, че графиката ми не показва никакви признаци на О, и започвам да се притеснявам :( Вие какво мислите?
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #796 -: Юли 29, 2011, 11:32:05 am »
Aselina, тъй като тестостерона при теб е над референтни стойности ти препоръчвам допълнителни изследвания на андрогените (мъжките хормони), за да се определи източника на повишена секреция на андрогените (може да идват или от яйчници или от надбъбречни жлези, а в редки случаи и от двете).
Пусни на 3-5 ден от МЦ още:
- 17-OH progesterone;
- androstendione;
- DHEA-S;
- тестостерон - контрола в контекста на горните.
Добре е да направиш и тест за инсулинова резистентност, или т.нар. тест за обременяване с глюкоза (на 0-лев, първи и втори част се взема кръв за инсулин и кръвна захар, а преди това изпиваш глюкоза).
В зависимост от резултатите от изследванията ти, е възможно да се наложи да се обърнеш към ендокринолог, защото ако източникът излязат надбъбречните жлези (при повишени нива на 17-OH progesterone, DHEA-S), АГ-тата не разбират от надбъбречни жлези, или от инсулинова резистентност.
Ако имаш въпроси - пиши.
Поздрави и не се шашкай излишно. Сега медицината има решение за всичко, стига да се разбере точно къде трябва да се "пипне".

А има ли при теб ехографски находки на поликистозни яйчници (множество малки фоликулчета около яйчника)?

ПП Ако евентуално ти се наложи да пиеш преднизолон (т.е. лекарства подтискащи до известна степен имунната система), трябва да си на 100% сигурна, че микробиологията ти е ОК, нямаш хламидия, микоплазми, уреаплазми и всякакви гадинки. Това по принцип се отнася и при опитите за забременяване.
« Последна редакция: Юли 29, 2011, 12:15:48 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #797 -: Юли 29, 2011, 19:02:05 pm »
Здрасти Маги! Много ти благодаря за изчерпателните обяснения и съветите.
Не разбрах какво точно трябва да направя, за да изследвам инсулиновата резистентност, и при какъв доктор трябва да отида, за да ми ги назначи? Първо хормоните ли да пусна?
Преди година и половина някъде, когато ходих на лекар, докторът каза, че имам ПКЯ и ми даде Логест. Пих го 6 месеца и пуснах хормони 3 месеца след това. Тестостеронът беше висок, а фоликулите си стояха. Даде ми Диане 35, от което напълнях много и от Нова година го спрях. Смених и доктора. Пуснах пак хормони и тестостеронът вече беше в норма, но LH беше много високо :( След 2 месеца пак направих изследвания (резултатите в предишния пост са от тях), докторът ме гледа на УЗ и каза, че не вижда фоликули, и ми даде Циклонорм и Хормил.
Поздрави и още веднъж благодаря! :) Желая ти прекрасни събота и неделя!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #798 -: Юли 29, 2011, 19:28:19 pm »
Aselina, ПКЯ е комбинация от много фактори, рядко се намира дълготрайно решение.
Както Маги е писала е хубаво да са направят следните изследвания
на 3-5 ден от МЦ още:
- 17-OH progesterone;
- androstendione;
- DHEA-S;
- тестостерон
Както и тест за инсулинова резистентност. За добро или лошо в БГ може да си самоназначаваме изследвания и според резултатите да търсим съответния специалист.
Теста за инсул. резистентност отнема време, но не е сложно нещо. В лабораторията ти вземат кръв на гладно и жадно, след това изпиваш известно количество глюкоза (те ще ти кажат колко), на първия час след приема ти отново ти вземат кръв, а след това и на втория. Като през цялото време не трябва да ядеш и да пишеш нищо друго и тялото ти да е в покой. Изследват се два показателя кръвната захар и нивото на инсулина.

За разчитането на всичките тези изследвания ти е нужен добър ендокринолог, който има поглед върху репродуктивните проблеми.
Често повлиявайки върху резултатите върху всички тези неща, има подобрения - цикъла се нормализира и се появява спонтанна овулация. Ако не помогне, проблема се прескача със стимулации с цел възстановяването на овулацията и съответно постигането на бременност, но там също има доста неща, които трябва да се направят преди да се започне с тези схеми.

И още един съвет, трябва ти добър лекар, който е специализирал точно тази насока - репродуктивно здраве иначе може да загубиш ценно време в лутане между изследвания, грешни лечения и диагнози.


« Последна редакция: Юли 29, 2011, 19:29:51 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #799 -: Август 02, 2011, 16:13:22 pm »
Благодаря ти, Радост. Изясниха ми се някои неща. Правила съм си изследвания на кръвната захар и беше много близо до долната граница, холестерола ми също е нисък, което според тогавашния ми лекар, беше добре. Това дали замества инсулиновата резистентност? През септември се разбрахме с доктора ми да направим нови изследвания и тогава ще настоявам да ми пусне и хормоните, които ми препоръчахте. А до тогава ще си стискаме палци и дано да се окажат напразни притесненията ми.
Между другото, дали това, че тестостерона е над референтните стойности може да окаже неблагоприятно влияние върху опитите ни за бебе?