0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Опитайте гъсто, като нормално пюре. Не рядко. Вместо вода, пригответе с АМ на детето.
Дайте две лъжички за начало! НЕ повече!
Д-р Бърди,направих пюре само с картоф, като добавих и АМ, вместо вода.Дадох една лъжичка и след 2 часа отново повърна.
Възможно ли е да е рефлукс? От известно време след храна се оригва по-странно,сякаш ще повърне.Също така не си изяжда цялото мляко,в началото започва добре и след като изпие половината, започва да задържа храната в уста и да я връща.Той е почти на 7 месеца,яде 5 пъти по 150-160мл.Мисля, че въобше не го прехранвам, даже напротив.
Ако е рефлукс, как да подходя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Възможно е. Трябва да подходите и лекувате както при рефлукс.
Макар че никога не съм виждал деца да повръщат от една лъжичка картоф.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Д-р Бърди ,моля за вашето мнение-Има ли значение как се редуват храните-в смисъл едно хранене Хип/розов/ -после Фризовом или?Тъй като аз не ги редувам по схема, а просто давам 1-2 хранения Фризовом.Фризовома давам заради запек и връщане на храна.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Март 24, 2011, 21:51:36 pm от moniks_s »

*
Д-р Бърди, благодаря ви много за помощта!
Детето се оправи за 4 дена, както казахте :balk_81:!

*
Велина, и моят син на 4 м. беше 8 кг, но го сложихме в това столче на 8 месеца (дават го за над 9 м.). Детето трябва да може да седи стабилно, а това става обикновено след 6-ия месец. Полулегналото положение не може да се сравнява с кошницата. А и както казваш, че ще пътувате 500 км, на твое място изобщо не бих се поколебала в избора си и бих го оставила с кошницата.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди ,моля за вашето мнение-Има ли значение как се редуват храните-в смисъл едно хранене Хип/розов/ -после Фризовом или?Тъй като аз не ги редувам по схема, а просто давам 1-2 хранения Фризовом.Фризовома давам заради запек и връщане на храна.
Благодаря предварително!

Може да смесвате Фризовом с нормално АМ, запазвайки съотношението на разреждането. Не го обичам това, но щом няма друг избор... .
Така може да балансирате по-добре- например 2 мезурки Фризовом и 2 мезурки Фризолак ( Хип) за 120 мл вода.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Здравейте, за коликите опитвах Инфакол, Еспумизан, но най-голям ефект имаше Лефакс, за съжаление го няма в България, на мен ми го донесоха от Германия и топло на коремчето. Но с Лефакса наистина се родихме. Въпреки, че всички съдържат едно и също активно вещество, факт е че имат различен ефект.
*
Д-р Бърди, след два месеца трябва да пътуваме с бебчо на 1500 км с кола, бихте ли ме посъветвали как най-нетравмиращо за бебето да стане това - той ще бъде на 4,5 месеца тогава. Благодаря предварително!
*
Много благодаря Д-р Бърди!

*
Здравейте, доктор Бърди!
Синът ми е на 2,5 месеца. Малко след раждането му се появиха пъпки по лицето с бял връх. Минаха от само себе си, без да мажа с нищо. След като преминаха се появи обрив във вид на зечервени, сухи плаки. Мазах с Нахтхерцен-балсам, но нямаше ефект. Плаките бяха само по лицето. Мисля не сърбящи. Лекарката ми изписа за обрива Адвантан-крем. Мазах 5 дни по 1 път на ден. Лицето се изчисти.
След като се изчисти обрива пак започнах да мажа с Нахтхерцен, уж да не е суха кожата на лицето 2 дни и ето сега пак обрив. Този път не е на плаки, по-различен е от предходния.
Не мия лицето със сапун, само с вода. Като се храни му се стича от време на време струйка мляко от устата до брадичката. Не знам дали това има значение.
Храня с НАН сензитив.

Моля, за съвет как да третирам обривът?


Успях да намеря снимки от обрива преди третирането с Адвантан. Снимките са последните две 3445 и 3448.
« Последна редакция: Март 26, 2011, 11:46:03 am от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди, след два месеца трябва да пътуваме с бебчо на 1500 км с кола, бихте ли ме посъветвали как най-нетравмиращо за бебето да стане това - той ще бъде на 4,5 месеца тогава. Благодаря предварително!
С по-чести спирания.
Дете поставено по посока на движението, на задната седалка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте, доктор Бърди!
Синът ми е на 2,5 месеца. Малко след раждането му се появиха пъпки по лицето с бял връх. Минаха от само себе си, без да мажа с нищо. След като преминаха се появи обрив във вид на зечервени, сухи плаки. Мазах с Нахтхерцен-балсам, но нямаше ефект. Плаките бяха само по лицето. Мисля не сърбящи. Лекарката ми изписа за обрива Адвантан-крем. Мазах 5 дни по 1 път на ден. Лицето се изчисти.
След като се изчисти обрива пак започнах да мажа с Нахтхерцен, уж да не е суха кожата на лицето 2 дни и ето сега пак обрив. Този път не е на плаки, по-различен е от предходния.
Не мия лицето със сапун, само с вода. Като се храни му се стича от време на време струйка мляко от устата до брадичката. Не знам дали това има значение.
Храня с НАН сензитив.

Моля, за съвет как да третирам обривът?


Успях да намеря снимки от обрива преди третирането с Адвантан. Снимките са последните две 3445 и 3448.

Това е лека форма на АД.
По брадичката- стичащото се мляко играе роля.
Може да ползвате А-Дерма екзомега за единствен хидратантен крем.
Не ползвайте "Нахтк..." нямам добри впечатления ( поне от написаното от майките).
НЕ претопляйте!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Доктор Бърди, какво е вашето мнение за слънцезащитните продукти за бебета - трябва ли да се ползват или са токсични? Че в съседната тема, прочетох, че не трябва да се ползват за бебета под 6м. възраст, което за мен е учудващо.
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не са "токсични", стига да са от добра фирма.
Има много качествени продукти на пазара... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

Здравейте, доктор Бърди!
Синът ми е на 2,5 месеца. Малко след раждането му се появиха пъпки по лицето с бял връх. Минаха от само себе си, без да мажа с нищо. След като преминаха се появи обрив във вид на зечервени, сухи плаки. Мазах с Нахтхерцен-балсам, но нямаше ефект. Плаките бяха само по лицето. Мисля не сърбящи. Лекарката ми изписа за обрива Адвантан-крем. Мазах 5 дни по 1 път на ден. Лицето се изчисти.
След като се изчисти обрива пак започнах да мажа с Нахтхерцен, уж да не е суха кожата на лицето 2 дни и ето сега пак обрив. Този път не е на плаки, по-различен е от предходния.
Не мия лицето със сапун, само с вода. Като се храни му се стича от време на време струйка мляко от устата до брадичката. Не знам дали това има значение.
Храня с НАН сензитив.

Моля, за съвет как да третирам обривът?


Успях да намеря снимки от обрива преди третирането с Адвантан. Снимките са последните две 3445 и 3448.

Това е лека форма на АД.
По брадичката- стичащото се мляко играе роля.
Може да ползвате А-Дерма екзомега за единствен хидратантен крем.
Не ползвайте "Нахтк..." нямам добри впечатления ( поне от написаното от майките).
НЕ претопляйте!
Благодаря, доктор Бърди!
С А-дерма екзомега да мажа ли и кожата на тялото, която не е суха и не мажа с нищо? Къпя със сапун 1 път седмично на течаща вода. Ще потърся и сапуна на Eucerin pH 5.
« Последна редакция: Март 26, 2011, 17:39:22 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може и тялото... но след проба за чувствителност.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Аз пак да попитам,понеже никой не се включи,нормално ли е кърмено бебе,да ака веднъж в седмицата?Зашото ние сме постоянно така,вече почти два месеца,сигурна съм че бебето не е гладно,наддава добре,а мисля че не е и запечен,на какво ли се дължи?  osi_10Доктор Бърди какво мислите?
*
Смараиди,и Тео има същото зачервяване по бузките ,аз също не мажа с нищо само последните пъти след къпане го намазах с олиото на Бюбхен и по-лицето и май сбърках :oops:
Аз мисля ,че не е нормално да  ака 1 път седмично,нека и Д.р Бърди си даде мнението

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Аз пак да попитам,понеже никой не се включи,нормално ли е кърмено бебе,да ака веднъж в седмицата?Зашото ние сме постоянно така,вече почти два месеца,сигурна съм че бебето не е гладно,наддава добре,а мисля че не е и запечен,на какво ли се дължи?  osi_10Доктор Бърди какво мислите?
Може, стига да няма други проблеми ( повръщане, балониране на коремчето, други болестни прояви).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Аз пак да попитам,понеже никой не се включи,нормално ли е кърмено бебе,да ака веднъж в седмицата?Зашото ние сме постоянно така,вече почти два месеца,сигурна съм че бебето не е гладно,наддава добре,а мисля че не е и запечен,на какво ли се дължи?  osi_10Доктор Бърди какво мислите?
На моето, докато беше изцяло на кърма, му се е случвало и на 14 дни веднъж да ака. Четох, че изцяло кърмено бебе може да ака и 10 пъти на ден, и на 10 дни веднъж. До преди да захраня си правеше интервали 5-7-10 дни. Приех го за нормално щом тя се чувстваше и изглеждаше добре. Обаче нашата педиатърка ме обяви за луда след един спор по повод неакането.