0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #200 -: Юли 15, 2015, 09:37:19 am »
Ох да ви кажа, по ред причини и аз започнах по рано да се подготвям, че може да се наложи да вадят малкия скоро. На последните 2 прегледа се оказа, че коремчето расте по-бавно от предвиденото и вариантите са два - просто да си му е физиологическа особеност( аз съм с много малка талия по принцип) или да не се храни достатъчно малчо. Във втория случай ще го извадим по-рано ( той си е напълно развит вече) , за да не се мъчи вътре, а да си го храним добре. Сега, другата седмица съм на още една фетална, за да изключим храносмилателен проблем. Аз съм 99% сигурна, че просто е с по-малка талийка, но да видим. Все пак изпрах всичко и подготвих. За кърменето - идея нямам, даже не съм чела. Не става ли естествено? Май ще се учим в движение. Аз вече имам коластра :) Аааа и нещо забавно - нали след 30та седмица малките вече различавали светлина. И пробвах - светнах си на тъмно с фенерче на корема и малчо веднага започна да бута там ( май се опитват да докоснат светлината - така пише) хахахха Та така, забавляваме си се двамата, на него му е една идея по-забавно и партито в корема ми е денонощно :)
Иви, как си мила? Теб те мисля :)  :bighug:
Здравей Лили, дано всичко е наред с бебчо!
А за кърменето, аз гледах разни клипчета в нета и на училището каквото бяха обяснили, а сега си се кърмим както ми идва отвътре. Но и никой не ми дава акъли, де. Аз и не ги искам.  :wink:
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #201 -: Юли 15, 2015, 10:46:10 am »
Аз съм добре.Определихме дата за секцио,но аз мразя планирани неща,защого винаги ми се развалят плановете,така че ще уведомя след свършен факт.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #202 -: Юли 15, 2015, 11:26:47 am »
Момичета, някоя от вас имала ли е проблем с ниско кръвно? Открих, че гаденето ми е от него  :x
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #203 -: Юли 15, 2015, 13:07:16 pm »
м-и, аз имах преди месец проблем с ниското кръвно. Пих кафе и айран със сол. Всъщност се оказа, че рязко почна да ми пада кръвното от понижен хемоглобин. Твоят как е?
Иви, стискам палци да е на датата на секциото.
Лили, надявам се и при вас всичко да е наред и да си изкарате до термин.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #204 -: Юли 15, 2015, 13:15:43 pm »
Знаех си аз, че кърменето си е цяла наука. Колкото майки-толкова и мнения. Надявам се, когато му дойде времето да успея да намеря моя начин и да мога да кърмя възможно по-дълго.

Кога дойде време ще имаш такъв инстинкт какво да правиш, че със сигурност ще намериш правилният начин за теб и бебето. Това да си мама е най-голямото училище, а учителят ти е сърцето.

Яничка, много се радвам, че се появи  :bighug: :bighug: :bighug: Чакам да разкажеш за появата на слънчевата Дими, когато имаш време. Много гушки от мен!

За появата на малкото ми слънце няма да разказвам, че никога не съм обичала да ми разказват за раждания, особено такива като моето. Важното е, че на финала си тръгнахме от болницата здрави и щастливи. Останалото се забравя. Едно научих обаче от раждането - да не си правя планове, защото винаги могат да се объркат. Всичко, което планирах за раждането стана на пух и прах.
Синеочка, да си жива и здрава! Откакто се е родила малката се опитваме да й измислим умалено име за обръщение, но така и не успяхме. А ти ни даде супер идея! Благодаря ти!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #205 -: Юли 15, 2015, 13:18:29 pm »
Сега не съм го мерила, до преди няколко месеца беше перфектен. Кафето само моментно повишава кръвното, после обезводнява и става и по-зле. Наливам се с неземни количества вода, започнах и хидратин алфа да пия(Док каза, че няма смисъл и за бърза реакция дори по-добре нещо газирано). Увеличавам солта сега, във вид на сирене де  :lol: и май ще трябва да ям по-често, че съм свикнала на трикратно хранене, едно от които плодове и  може би това не е ок. Айряна ще го метна сега след обяд, да видим.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #206 -: Юли 15, 2015, 15:05:39 pm »
Яничка, това е най-важното, че вече сте добре и сге си у дома. Останалото са дребни подробности :P Радвам се, че без да искам съм ударила едно рамо за галеното име на малката. :wink:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #207 -: Юли 15, 2015, 17:19:59 pm »
Мина и моята ФМ :-) всичко беше чудесно,мн подробен преглед,и с мн добри впечатления за д-р Чавеева! Бебетата ми са добре няма забележки към тях,чакам две госпожички,които не спряха да се да ритат една друга:-);-) едната е 570гр а другата 450гр някъде,освен разликата в теглото което каза че е нормално за сега всичко им е наред,мн се радвам и се надявам всичко да е наред до края:-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #208 -: Юли 15, 2015, 17:40:02 pm »
Мина и моята ФМ :-) всичко беше чудесно,мн подробен преглед,и с мн добри впечатления за д-р Чавеева! Бебетата ми са добре няма забележки към тях,чакам две госпожички,които не спряха да се да ритат една друга:-);-) едната е 570гр а другата 450гр някъде,освен разликата в теглото което каза че е нормално за сега всичко им е наред,мн се радвам и се надявам всичко да е наред до края:-)
Браво, много хубави новини!  :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #209 -: Юли 16, 2015, 15:41:02 pm »
М-и, мен ми беше препоръчал докторът една чаша студена бира - ама само чаша ;) Срещу гадене, ниско кръвно и има разни там минерали под доста вкусна форма. Мен не ми помагаше особено, но щом го препоръчва, значи на други действа. Ще си отмине гаденето като изкараш третия месец. На мен, колкото и да ми беше гадно, все се успокоявах, че това е по-добре от други проблеми, дето съм имала. Карах много на препечени филийки, масло, сирене, домат. И гледай по-често да гризваш по нещичко - да не ти прегладнява.
Яничка, важен е крайният резултат - права си. А плановете за раждането - то тука май дето сме не успяваме да планираме особено нито забременяването, нито раждането. Само, дай Боже, всички да излизаме живи и здрави с бебетата си от АГ-то.
Весита, честити ти госпожици. Таткото да изкарва разрешително за пушка ;)
Синеочка, кърменето хич не е наука, а природа. Не четох нищо - от суеверие, че няма да стигнем до там. В родилно ми го донесоха и казаха - "слагай на гърда". И това ми беше помощта там. Просто се получи, може и късмет да е и беше удоволствие и за двамата. Толкова ми беше хубаво, че мога да направя това за него, просто неописуемо. Ама аз така го чувствах - в никакъв случай не съдя и не казвам, че майките, които дават АМ са по-лоши от мен. Всяка майка прави най-доброто, което мисли за бебчето си. Мен достатъчно ме съдят, че лежа по цял ден у дома, а съм си дала детето на градина. Толкова ми става мъчно от такива коментари, че днес цял ден ми е свито сърцето.


*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #210 -: Юли 16, 2015, 15:45:31 pm »
Бебе, не се впечатлявай от човешката глупост! Тя е безгранична. Децата са твои. Най-важното е ти да имаш чувството, че правиш най-доброто за тях. На околните никога не може да им се угоди, а и защо да го правим?! Имаме си наше виждане по въпроса, ако щеш и наши проблеми, за които другите няма как да знаят. Затова ми се вижда невъзпитано да се правят коментари, но няма как да превъзпитаме простака.
А за АМ и кърмата - е, аз бях изчела толкова по въпроса и какво?! Пак не успях да кърмя колкото исках. Всеки ден идваше акушерката до нас да ми помага. Ами, като не става, има и други начини. Все пак не исках да полудея от нерви заради това.
« Последна редакция: Юли 16, 2015, 16:11:28 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #211 -: Юли 16, 2015, 16:10:17 pm »
М-и, мен ми беше препоръчал докторът една чаша студена бира - ама само чаша ;) Срещу гадене, ниско кръвно и има разни там минерали под доста вкусна форма. Мен не ми помагаше особено, но щом го препоръчва, значи на други действа. Ще си отмине гаденето като изкараш третия месец. На мен, колкото и да ми беше гадно, все се успокоявах, че това е по-добре от други проблеми, дето съм имала. Карах много на препечени филийки, масло, сирене, домат. И гледай по-често да гризваш по нещичко - да не ти прегладнява.

От бира ме боли корем и с години не пия, ама вечер да обръщам по чаша вино щом може алкохол  :lol:
Днес съм на себе си поне  :D
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #212 -: Юли 16, 2015, 16:56:37 pm »
ама вечер да обръщам по чаша вино щом може алкохол  :lol:

Всъщност не може алкохол, вреди много на развитието на бебето и има дълготрайни последици. Освен ако не се шегуваш.
Алкохолът и цигарите по време на бременност са неоправдан риск. Девет месеца са, изтрайва се.
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #213 -: Юли 16, 2015, 19:31:42 pm »
Веси, добре дошла я клуба на розовите гащи. Аз на ММ съм му обещала ей, такава тениска
.Само лопата няма, ама ще му подаря една живот и здраве за деня на бащата. Само всичко да е наред. Дай,Боже, всички да сме добре.
Бебе, устите на хората никога не можеш да ги запушиш. Да говорят, к'во ти пука?! Градината е добро решение, а и като в момента не си способна да търчиш след него, какво да правиш. Я, плюш и кадифе ( демек да ти е през ....) и да не ти пука. Важното е с малката всичко да е наред ,а баткото трябва да свиква да е по-самостоятелен.



Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #214 -: Юли 16, 2015, 20:46:03 pm »
Аз също съм на мнение, че колкото по-самостоятелно е детето, толкова по-добре за него - на първо място, но и за мамата- на второ. Силно се надявам моите деца да не са "залепени" нон-стоп за мен. Това не означава липса на грижа и любов, а просто естествено развитие на нещата. Понякога мамите ( надявам се да не обидя някоя мама) дори от егоистично бодбуди - просто всяка майка си иска най-близо детето- не ги оставят да се отделят и растат малките.  За мен - колкото повече хора са около децата , колкото по-навреме си тръгнат на ясли и градинки, толкова по-самостоятелни ще са малкте и ще се развиват по-бързо, заради комуникацията с други хора :) Така че хич да нямате угризения - когато мамате е добре и си е починала - всички около нея са добре :) Давайте си почивка , когато можете и си щастливейте :) ЦЕлувки от мен :)
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #215 -: Юли 17, 2015, 12:31:57 pm »
Синеочка хубава идея за тениската :-):-):-) но наистина най-важното е всички да сме добре,и бебетата ни да се появят по термин,живи и здрави! Вчера за пръв път излязох да разглеждам неща за момиченца,и преди гледах но неориентирано понеже незнаех какви ще са,мн ми е развълнувано,има толкоеа мн неща и толкова красиви че банка да бях незнам дали Щяха да ми стигнат парите:-):-):-)
Относно самостоятелноста на децата и аз съм За! Докато са малки Ок всеки има нужда от мама,но колкото повече растат,толкова повече трябва с хора да комуникират,на градина и т.н! Аз чакам да стана майка от тилкова време,чакам с нетърпение момента когато ще си ги гушна живот и здраве,иска ми са да са вечно до мен,за тях ще е по добре да свикнат с самостоятелността,с това да се справят с трудностите и предизвикателствата на живота,било като малки или големи! Но за нищо на света не смятам да ги вържа за мен и да ги огранича от връзката и взаимоотношения с хората и с света около тях :-)
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #216 -: Юли 18, 2015, 12:00:36 pm »
Момичета, да ви попитам нещо - ще раждам в частна клиника, всичко си плащам и т.н. Въпросът ми е на изписването на кой какво се дава? На доктара и екипа, на неонатолозите...?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #217 -: Юли 18, 2015, 12:16:28 pm »
Лили, всяка  клиника си има тяхна политика. И аз ще раждам в частна клиника. Там подаръци не приемат, има си кутия за бакшиши, в която да се отблагодариш на всички. Ако решиш да пускаш пускаш, ако не -не. Ама и аз си мисля поне една кутия бонбони, уиски и букет за екипа...Чудя се още де..


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #218 -: Юли 18, 2015, 12:44:35 pm »
И аз раждах в частна и изрично ми се каза, че цветя, бАНбони, уискита - не се носят при изписването, такава им била политиката, аз съм си плащала достатъчно за грижите, които ще получим. Естествено бившият ми свекър - намира такива неща за нелепи и как нямало да почерпи екипа за здравето на внука си... Та като дойдоха да ме взимат - съответно домъкнаха торбите с уискитата и сладкишите за екипа. Отидох с едната в стаята на акушерките, подадох я на една от тях и казах "Много ви благодаря за грижите", набързичко, без някакви излияния и я взеха момичетата, нямаше проблем. Моят лекар и анестезиолога ми обаче се покриха, единият го издирихме все пак и пробутахме почерпката, за другия обаче - я оставихме на рецепция, с указания за кого е. Нямам идея, дали я е приел накрая, ама и да не е - всички заслужаваха почерпка така, или иначе, все някой го е изпил и това уиски.

Наистина - не е необходимо това в частните болници, нито се очаква от вас. Поне за тези, за които аз знам е така. От друга страна - у нас просто си е такъв обичая и като идея - не е да подкупваш някого, или да си "доплащаш" с пиене, ами наистина да се почерпят тези хора за здраве на майката и бебето. Въпрос на разбиране на самите родители, или на потребност е да го направят и това евентуално. Персоналът все пак - е наясно с "местните ни особености" по въпроса и не те кара да се чувстваш нелепо и неудобно, ако все пак им занесеш една торба с нещо. Не те броят и за "неблагодарен", ако не го направиш обаче. Та кой както си реши да постъпи - все е ОК :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #219 -: Юли 18, 2015, 12:55:18 pm »
Жбрул, аз именно за здраве мисля дали да не се занесе. Като знам и майка ми и свекитата няма да мирясат, ако няма бАмбони и Виски. Нали такъв е обичаят. Аз много, много не искам целият катун да идва на изписването. Надявам се да сме само аз и ММ, евентуално племенникът да вземем за фотограф. То уж в болницата има някакъв. Ама той май е на повикване. Трябва да го видя къв е , що е. Ама като си знам родата ще ми пропаднат плановете за скромно изписване.
Важното е да мине всичко гладко и бебето да е добре, пък изписвания и подаръци са подробности.. :P


Всеки миг е още един шанс...