0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #80 -: Май 19, 2010, 11:42:09 am »
мече  ,благодаря - нали съм новобранец в новата клиника , а и  нямам опит с дълъг протокол ,та за това   така се мая и чудя :lol:.


Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #81 -: Юли 21, 2010, 14:48:22 pm »
Аз  пък сега като чета се чудя защо на мен не ми казаха ,че ще имам блокаж.
Викат ме на втори ден от цикъла и доколкото разбрах ще съм по -дълъг протокол.
Значи тогава нямаш блокаж ,така ли е??
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #82 -: Юли 21, 2010, 14:52:59 pm »
Аз  пък сега като чета се чудя защо на мен не ми казаха ,че ще имам блокаж.
Викат ме на втори ден от цикъла и доколкото разбрах ще съм по -дълъг протокол.
Значи тогава нямаш блокаж ,така ли е??

Не тогава няма блокаж , а започва стимулацията след изследване на хормоните и явно ще си по къс протокол !Успех !!!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #83 -: Юли 21, 2010, 15:17:05 pm »
Благодаря ти и на теб  :bighug:
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #84 -: Август 02, 2010, 10:46:40 am »
Привет ,момичета. Три месеца не успяхме да се справим с висок естрадиол, поради което не стигнахме до стимулация- не реагирах нито на Синарела, нито на Декапетила ,независимо от дозите.Сега ще опитаме по къс протокол- викат ме на втори ден от МЦ. Вече се плаша ,че и на него може да не реагирам добре, а май се оказва единствения ми шанс.  На какво може да се дължат високите нива на Естрадиола  и изобщо случвало ли се е на някоя от вас, защото колкото и да търсих информация , не открих нещо по въпроса.
И още нещо. Какво следва  от втори ден по къс протокол- изследвания някакви има ли предварително или направо инжекции??? Защото и това не ми казахха в клиниката :(
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #85 -: Август 02, 2010, 18:05:13 pm »
raya07, ето тук има малко информация:

http://www.advancedfertility.com/day3fsh.htm

Day 3 estradiol testing
A blood estradiol level on day 3 (we do it on any day between days 2 and 4) of the menstrual cycle is a way to potentially discover some of those women with a normal day 3 FSH that may in fact have decreased egg quantity and quality.

What we want on day three is a low FSH level in conjunction with a low estradiol level. If the FSH is normal but the estradiol level is elevated, the elevated estradiol will often be artificially "suppressing" the FSH level down to the normal range.

The idea of using day 3 estradiol levels as an adjunct in evaluating egg quantity and quality is relatively recent. Clearly defined cutoff values for normal are not well established. We like to see the day 3 estradiol less than about 80. We repeat borderline or abnormal results in another menstrual cycle to try to get a "true" FSH.

There is some evidence that an elevated day 3 estradiol indicates a problem with ovarian reserve. This is sometimes the case, but often the issue is just that the elevated estrogen level is "masking" the potential for detecting low reserve by suppressing FSH into the normal range.
*
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #86 -: Август 02, 2010, 18:10:32 pm »
raya07, забравих да ти отговоря и за втори ден от цикъла. При мен беше следното: пускам си хормони фсх, лх и е2 - последните два по мое желание, за да съм няасно :), ехограф на яйчници, матка и пр. и , ако всичко е наред с хормоните и с ехото - начало на стимулацията. Дано успееш да проведеш процедура скоро!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #87 -: Август 03, 2010, 15:02:41 pm »
Aleph,благодаря за изчерпателния отговор. Дано успеем този път да стартираме.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #88 -: Януари 26, 2011, 11:33:59 am »
Момичета, тази тема е доста полезна, затова ще си позволя да питам и тук.

Та значи, на 15.12. кръвния тест след ИКСИ ми беше отрицателен, по дълъг протокол, на следващия ден ми дойде цикъла и продължи 19 дни  8O, като първите 7-8 силни и след това само зацапване.

Трябваше да ми е дошло към 14.01., вече 12 дни закъснение, а няма и симптоми да ми идва.Опитах да си запиша час, но има чак след две седмици, говорих с д-р Стаменов, каза ми да не се притеснявам.Но мен доста ме притеснява това закъснение.

При вас как е било, по дълъг протокол?

« Последна редакция: Януари 26, 2011, 11:39:40 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #89 -: Януари 26, 2011, 11:46:24 am »
Момичета, тази тема е доста полезна, затова ще си позволя да питам и тук.

Та значи, на 15.12. кръвния тест след ИКСИ ми беше отрицателен, по дълъг протокол, на следващия ден ми дойде цикъла и продължи 19 дни  8O, като първите 7-8 силни и след това само зацапване.

Трябваше да ми е дошло към 14.01., вече 12 дни закъснение, а няма и симптоми да ми идва.Опитах да си запиша час, но има чак след две седмици, говорих с д-р Стаменов, каза ми да не се притеснявам.Но мен доста ме притеснява това закъснение.

При вас как е било, по дълъг протокол?




Аз също съм след дълъг протокол, 60 дена без МЦ. Ходих на два прегледа, вчера и хормони пуснах. Имам фоликулярна киста, което се среща често при ДП от днес имам леко зацапване и часам всеки момент да ми дойде .... крайно време е. Естрадиола ми е висок. Не се притеснявай обикновено така се получава.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #90 -: Януари 26, 2011, 11:52:21 am »
Аз съм с два опита на дълъг протокол. Първия път ми дойде на 10 ден след трансфера (трансфер на 5 ден), а втория път на 12 ден след трансфер на 3-ти ден.
Но знам момичета също с големи закъснения на цикъла.  
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 11:55:05 am от bgpetya »
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #91 -: Януари 26, 2011, 12:00:33 pm »
Говорим не за цикъла непосредствено след неуспеха, а следващият.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #92 -: Януари 26, 2011, 12:10:34 pm »

[/quote]


Аз също съм след дълъг протокол, 60 дена без МЦ. Ходих на два прегледа, вчера и хормони пуснах. Имам фоликулярна киста, което се среща често при ДП от днес имам леко зацапване и часам всеки момент да ми дойде .... крайно време е. Естрадиола ми е висок. Не се притеснявай обикновено така се получава.
[/quote]

А колко време след закъснението ти отиде на преглед?С някакви лекарства ли премахнахте кистата, имаше ли оплаквания някакви преди това?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #93 -: Януари 26, 2011, 12:17:30 pm »
След дългия ми протокол:цикъл след 45дни.Отидох на преглед след като мидойде,така се разбрахме с док.Това от блокажа.Успех момичета!
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #94 -: Януари 26, 2011, 12:28:29 pm »
Първо пих дуфастон 10 дена 2*1, не ми дойде. Отидох и видяхме кистата, пуснах хормони, назначиха ми естроферм /малко ме учуди това/, но на следващия ден почва да ми зацапва и казаха да го спра. До момента само ми зацапва, 62 дена до момента.
Имаш време, ако не ти дойде на прегледа ще се види.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #95 -: Януари 26, 2011, 13:46:37 pm »
Благодаря за пояснението КЪДИ : следващите ми дойдоха със следното заъснение : 30 и 28 дена, при нормални 26 дена
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #96 -: Февруари 07, 2011, 12:26:08 pm »

Та значи, на 15.12. кръвния тест след ИКСИ ми беше отрицателен, по дълъг протокол, на следващия ден ми дойде цикъла и продължи 19 дни  8O, като първите 7-8 силни и след това само зацапване.

Трябваше да ми е дошло към 14.01., вече 12 дни закъснение, а няма и симптоми да ми идва.


На мен най-накрая ми дойде цикъла, след 22 дни закъснение.

От блокажа сигурно е било  :? .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #97 -: Октомври 25, 2011, 21:20:25 pm »
Момичета,не къде да задам въпроса си ,дано тук някой може да ми отговори.Чували ли сте за дълъг протокол,който започва от втори ден на месечния цикъл?Такъв е моя случай.Тревожа се,защото навсякъде пише,че такъв протокол се стартира на 21 ден от цикъла..Днес ми беше 9-та,от общо 10 инджекции Декаперил 0.1 мл,и прокървих сякаш ми дойде цикъла..Дали всичко това е нормално?Имам един неуспешен опит по къс протоклол,много ме е страх нещо да не се обърка пак..
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #98 -: Ноември 08, 2011, 16:51:42 pm »
Момичета,здравейте
Понеже и аз търся инфо за протоколите,което ми предстои, ето какво намерих :

http://www.ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=140
При естествен месечен цикъл обикновено около 14-я ден от развиващия се фоликул се освобождава една яйцеклетка – процес известен като “овулация”. Фоликулът представлява мехурче в яйчника, съдържащо бистра жълтеникава течност с една яйцеклетка в него. Фоликулът нараства прогресивно от началото на цикъла под въздействието на непрекъснато повишаващия се фоликулостимулиращ хормон (FSH) и се пуква под въздействието на рязкото покачване на лутеинизиращия хормон (LH) около 14 ден, когато фоликула е с размери от 17 до 23 мм.

Целта при IVF процедура е извличане на достатъчен брой яйцеклетки за оплождане чрез стимулиране на фоликулите в яйчниците. Този процес в практиката е известен като “стимулация”. При лечение чрез IVF е известно, че не всяка яйцеклетка ще се оплоди и не от всеки ембрион ще се роди дете. Чрез процеса “стимулация” и последващото извличане на оптимален брой яйцеклетки (10÷15) се подобрява избора на най-добрите яйцеклетки, съответно ембриони, които биха довели до развитие на бременност.

Изборът на ембриони за поставяне в матката (ембриотрансфер) става от 3 до 5 ден след вземането на яйцеклетките. Ембрионите за трансфер се избират по морфологични белези. Обичайно се поставят по 2 ембриона на 5-ти ден и при оставане на добре развиващи се ембриони е възможно да бъдат замрaзени за бъдеща употреба след информирано съгласие на пациентите.

При въздействие върху яйчниците с определени лекарства се предизвиква растеж и развитие на по няколко фоликула в яйчник - стимулация. При IVF стимулацията се извършва с хормон, произвеждан от хипофизната жлеза, наречен фоликулостимулиращ хормон (FSH).

За да бъдат извлечени максимален брой зрели яйцеклетки при стимулацията се използва комбинация от лекарства за по-добър контрол.
FSH стимулира растежа на фоликулите в яйчниците, а те от своя страна произвеждат естрадиол (Е2), който пък подготвя лигавицата на матката за имплантация на ембрионите.
Допълнителна информация 
Re: да поговорим за къс и дълъг протокол.
« Отговор #99 -: Декември 01, 2011, 08:41:23 am »
Здравйте момичета.При мен парвото ИВФ беше по далгият протокол,повлиях се барзо и много добре от лекарствата.Имах 10 я,7 се оплодиха ,на 3 тият ден  трансферираха 2,резултатът е отрицателен.Докторът каза че при липса на други проблеми явно е намален яайчников резерв.Така се и оказа.Сега по новият протокол сам 2 месеца на Марвелон и после стимулация.Аз лич но реших да направя ресърч и намерих доста неща които се препоръчват за увеличаване на качеството на яайцеклетките,както и за стабилизиране на хормоните. Хубаво е да се прочисти организма с билкови чаьове,започнах допалнително да вземам пчелно млечице по 1000-1500 мс на ден,плодови шейкове (боровинки,банани,портокалов сок,ябълков и добавям Мака пудра от Перу.Има изключително добри отзиви за тези добавки,та се надявам всичко да е ок.
Пожелавам успех на всички и много хубави новини!