0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #600 -: Ноември 29, 2007, 21:05:00 pm »
Не, Самко е на Нестле Сенсетив.
Има Сензитив в Бг??
Може да добавяте Саб-Симплекс, можете да го оставите на 5 часа, може да опитате с НУК биберон, може да слагате по 1 мезурка оризово брашно като мярка срещу рефлукс, но НЕ да даваме фенобарбитал на детето.

Тоест-има по-резултатен подход.
Въпроса тук повече опира до начина на хранене, избора на биберон,"режима" (програмата на детето през деня)и нещата около това.
Д-ре в Кипър сме. Тук обаче няма Саб-Симплекс. Интерстното е, че Самко си търси яденето на 3-3,30часа. Шишета ползваме на Авент.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #601 -: Ноември 29, 2007, 21:06:33 pm »
Здравейте докторе. От известно време ме притеснява следното състояние на бебка - през деня й се събира максимум 1 час сън, като около 30 мин. спи след сутрешното хранене /в 9,30-10 ч/ и след това 15 мин. следобед и 15 мин. привечер. Заспиването е много трудно, върти се, гледа, плаче и т.н Нощно време също не спи много спокойно - промрънква, върти се, пробужда се, като нощният й сън е не-повече от общо 6,30-7 часа. И така на 24 часа й се падат максимум 8 часа сън. Всичко, което съм прочела по-въпроса сочи, че това е много под нормалното количество сън за едно 4 месечно бебе. Да отбележа, че в петък, а и вчера бяхме на педиатър /двама различни/ и според прегледите бебчо е добре, не е болен, единственото, което и двамата лекари видяха е, че фонтанелката в ляво поддава /както се изказаха/ и според тях това било сигнал за вероятен рахит, като съвета им беше да давам Вигантол /едната каза по 2 капки на ден, а другата по 4/. Моля Ви кажете ми притеснително ли е неспането на бебка и дали не е симптом за рахит или някакво друго заболяване, а също така и относно фонтанелата?

Благодаря Ви.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #602 -: Ноември 29, 2007, 21:53:20 pm »
Не, Самко е на Нестле Сенсетив.
Има Сензитив в Бг??
Може да добавяте Саб-Симплекс, можете да го оставите на 5 часа, може да опитате с НУК биберон, може да слагате по 1 мезурка оризово брашно като мярка срещу рефлукс, но НЕ да даваме фенобарбитал на детето.

Тоест-има по-резултатен подход.
Въпроса тук повече опира до начина на хранене, избора на биберон,"режима" (програмата на детето през деня)и нещата около това.
Д-ре в Кипър сме. Тук обаче няма Саб-Симплекс. Интерстното е, че Самко си търси яденето на 3-3,30часа. Шишета ползваме на Авент.
Може да опитате с биберон на НУК.
Проверете дали не тече много биберона, не пробивайте допълнително отвори.
Може да вземете Άνθος Ορύζης Γιώτης
http://www.jotis.gr/products.asp?pgid=1&mcid=3&m=60&prid=8

И да го ползвате.
Не случайно Ви споменах "Арабии". Този препарат се използва широко от Кипър "надолу" вкл и Арабския свят. Има Саб-Симплекс в Бг ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #603 -: Ноември 29, 2007, 21:57:08 pm »
Здравейте докторе. От известно време ме притеснява следното състояние на бебка - през деня й се събира максимум 1 час сън, като около 30 мин. спи след сутрешното хранене /в 9,30-10 ч/ и след това 15 мин. следобед и 15 мин. привечер. Заспиването е много трудно, върти се, гледа, плаче и т.н Нощно време също не спи много спокойно - промрънква, върти се, пробужда се, като нощният й сън е не-повече от общо 6,30-7 часа. И така на 24 часа й се падат максимум 8 часа сън. Всичко, което съм прочела по-въпроса сочи, че това е много под нормалното количество сън за едно 4 месечно бебе. Да отбележа, че в петък, а и вчера бяхме на педиатър /двама различни/ и според прегледите бебчо е добре, не е болен, единственото, което и двамата лекари видяха е, че фонтанелката в ляво поддава /както се изказаха/ и според тях това било сигнал за вероятен рахит, като съвета им беше да давам Вигантол /едната каза по 2 капки на ден, а другата по 4/. Моля Ви кажете ми притеснително ли е неспането на бебка и дали не е симптом за рахит или някакво друго заболяване, а също така и относно фонтанелата?

Благодаря Ви.
Нито едното, нито другото е белег на рахит.
Ако детето е спокойно през деня, не можем да искаме да спи "по норма".
Всъщност, макар и да има "норми за спане" те изобщо не са абсолютни, нито задължителни.
За вечерта:
*или е гладна ( не и стига последното хранене)
*или има рефлукс вечер
*или от памперса е неспокойна вечер.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #604 -: Ноември 29, 2007, 22:37:01 pm »
Като си говорим за сън и аз да попитам. Ние сме точно обратно, по цял ден будуваме 15-30мин след ядене, след което спим. През нощта от два дни си играем...по-скоро Малчо си играе, мама се нерви...Това нормално ли е? Спи страшно много през деня.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #605 -: Ноември 29, 2007, 22:48:07 pm »
Да,нормално е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #606 -: Ноември 29, 2007, 23:06:58 pm »
Здравейте докторе. От известно време ме притеснява следното състояние на бебка - през деня й се събира максимум 1 час сън, като около 30 мин. спи след сутрешното хранене /в 9,30-10 ч/ и след това 15 мин. следобед и 15 мин. привечер. Заспиването е много трудно, върти се, гледа, плаче и т.н Нощно време също не спи много спокойно - промрънква, върти се, пробужда се, като нощният й сън е не-повече от общо 6,30-7 часа. И така на 24 часа й се падат максимум 8 часа сън. Всичко, което съм прочела по-въпроса сочи, че това е много под нормалното количество сън за едно 4 месечно бебе. Да отбележа, че в петък, а и вчера бяхме на педиатър /двама различни/ и според прегледите бебчо е добре, не е болен, единственото, което и двамата лекари видяха е, че фонтанелката в ляво поддава /както се изказаха/ и според тях това било сигнал за вероятен рахит, като съвета им беше да давам Вигантол /едната каза по 2 капки на ден, а другата по 4/. Моля Ви кажете ми притеснително ли е неспането на бебка и дали не е симптом за рахит или някакво друго заболяване, а също така и относно фонтанелата?

Благодаря Ви.
Нито едното, нито другото е белег на рахит.
Ако детето е спокойно през деня, не можем да искаме да спи "по норма".
Всъщност, макар и да има "норми за спане" те изобщо не са абсолютни, нито задължителни.
За вечерта:
*или е гладна ( не и стига последното хранене)
*или има рефлукс вечер
*или от памперса е неспокойна вечер.

За рахита и ние мислиме така, но ... като казаха и двамата педиатри, че има проблем се притесних, пък аз Ви слушам и не съм й давала Вигантол.

Относно нощното спане - храниме я по различно време, защото общо взето тя си определя графика и колкото и да ми се иска не мога да направя някакъв точен час за последно хранене /във връзка с това много трудно стават нещата и с къпането, защото понякога се оказва, че трябва да я къпем буквално в 23-24 часа/,
* за храненето - винаги и давам толкова, колкото поиска /не ограничавам количеството/
* на последното хранене обикновенно към края заспива и колкото и да я държим изправена, не иска да изкара въздух
* памперса й го сменям непосредствено преди последното хранене и след това чак на сутринта, когато се събуди за следващото хранене.

Иначе през деня е спокойна, играе си, много се смее, говори ... , но има периоди, в които й се доспива, а тя не иска да заспи, видимо се бори със затварящите се очички. После става раздразнителна и започва да плаче, трудно я успокоявам /особено привечер/ и приспивам.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #607 -: Ноември 29, 2007, 23:39:03 pm »
Добре... бебешки проблемчета ;) Е, не всичко е за "лечение".
Може да дадете дневната доза Вит Д-200-400Е, профилактично. Тя покрива дневните нужди и не е опасна. Но имайте пред вид че АМ е обогатено с Вит Д! и е изчислено да покрива дневните нужди.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #608 -: Ноември 29, 2007, 23:47:02 pm »
Добре... бебешки проблемчета ;) Е, не всичко е за "лечение".
:lol:

Може да дадете дневната доза Вит Д-200-400Е, профилактично. Тя покрива дневните нужди и не е опасна. Но имайте пред вид че АМ е обогатено с Вит Д! и е изчислено да покрива дневните нужди.


Както винаги много ми помагате и успокоявате. Благодаря Ви. Лека вечер  :)


Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #609 -: Ноември 30, 2007, 00:22:04 am »
Привет Д-р Бърди,
лека и спокойна вечер Ви желая.
Понеже следя и чета темата Ви, относно полемиката около вит Д.
Е, добре де - В Германия, изписват, здължително, на всички бебета, независимо дали са на кърма или АМ, от 10я ден до 1 год, 500 Ед. дневно витамин Д/Зимафлуор,/на който сме ние в момента, защото вече имаме един зъб/, И пием Аптамил от раждането, в което наистина има и Вит. Д. На въпроса ми към педиатъра, няма ли да предозираме това вит. Д, т. к.  бебето е на АМ, тои каза, че нямало значение???
Та въпроса ми е. Мога ли да давам по половин хапче на ден, или пък през ден????
И може ли да има някаква връзка безапетитието на дъщеря ми /4мес и 20 дена, бях Ви писала вече за този проблем/ с вит Д?????
Бебето е наддало 0т 05.11 - 6530 гр, на 26.11 - 7000 гр. т. е. за 20 дена ок 500гр, въпреки намаленото количество АМ, което изпива /това го дискутирахме вече и Вие както и немските педиатри ми обяснихте, че ако бебето нанддава няма значение колко грама изпива, въпреки това обаче на мен ми се свива сърцето като изпие на някое ядене по 80-100 гр само :( :(/ Добре ли е наддаването според Вас за бебе на 4мес.

Имаме много неприятна силно зачервена, суха, грапава, релефна екзема на едната бузка, за която педиатърът изписа кремче с бадемово масло, :( :( от което положението стана още по-зле, а дерматолога, след 10 сек преглед някакво немско мазило с нистатин и цинков окис?????, днес бяхме при него, намазах тази вечер за първи път, утре ще снимам и ще Ви изпратя въпросната заесгната бузка.
Благодаря Ви д-р Бърди
Хубаво е да има повече хора като Вас, безкористни и услужливи, дано Ви се връща добрината, която Вие излъчвате.
Лека нощ

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #610 -: Ноември 30, 2007, 09:29:21 am »
Добро утро д-р Бърди,
ето ги снимките на нашата много неприятно изглеждашта екзема. Това беличкото, което се вижда е лющене на кожичката и май е от крема с който снощи намазах. Мултилинд се казва, съдържа нистатин и цинков окис. Не виждам засега някакво подобрение, снимките са от тази сутрин. Това е само на едната бузка, на другата го няма.
Бихте ли ми обяснили от какво може да се получи??? Алергия??? Зщото немския дерматолог, буквално покледна за 3 сек, измърмори нбещо от рода, ще получите нещо добро, обърна ми гръб и си тръгна :( :(,
За сега сме само на АМ, Аптамил 1, който тя пие от раждането си.
Благодаря Ви.




*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #611 -: Ноември 30, 2007, 11:12:33 am »
Немците имат традиция с Вит Д, но 500 Е,както виждате, а не 1000Е. Зимафлуор е флуор. Не знам да съдържа и Вит Д. Може би даваме само флуор?

Няма безапетитие-просто едно хранене е повече,друго е по-малко. Това е нормално.
Това на снимките е инфектирана екзема. Вероятно от тези плетени дрешки.
Фусикорт би било най-доброто като първа стъпка. И само!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #612 -: Ноември 30, 2007, 11:30:03 am »
Благодаря Ви д-р Бърди,
Зимафлоур Д 500 е комбинация от вит Д с Флуор. Отначало бяхме само с Вит Д, но откакто изникна първото зъбче ни дадоха в комбинация с флуора.
Фусикорт ще проверя дали има в аптеката и далио ще ми го дадат без рецепта. Ако го няма /защото не всички лекарсва на Бг пазара ги има тук/, нещо друго като еквивалент, т .е да ми кажите какво да търся като състав. По колко пъти да мажа?
И да не мажа ли с тоя Мултилинд, който както Ви казах съдържа нистатин и цинков окис?
Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #613 -: Ноември 30, 2007, 11:49:18 am »
Фусикорт се продава в Цяла Европа.
Щом има Нистатин кремчето може да го ползвате посменно с Фусикорт.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #614 -: Ноември 30, 2007, 12:19:33 pm »
Докторе, трябваше ли вече да има промяна с тези пенести изпражнения?
От 4 дни цедя по 10мл преди храна.
Прощавайте, ако съм нетърпелива :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #615 -: Ноември 30, 2007, 12:40:31 pm »
Как е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #616 -: Ноември 30, 2007, 12:47:35 pm »
Не знам дали има връзка между двете неща, но първите две вечери искаше да е постоянно на гърда. Възможно ли е да бърка коликите с глад?
Иначе изпражненията са както преди - някои са пенести, а за други не мога да преценя, воднисти са, но имат семчици :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #617 -: Ноември 30, 2007, 13:42:01 pm »
Предлагам да го претеглите пак.
Ако наддава добре-оставете нещата както са си.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #618 -: Ноември 30, 2007, 14:01:19 pm »
Д-р Бърди,
В миналия петък беше последния прием на Азатрила на малката. Днес искам да я заведа за МБ секрет. Само да ми кажете и от нослето и от гърлото ли да и вземат?
Пихме Аериуса 7 дни и нослето беше ок, а сега отново се чува хърпане от време на време, но няма теч навън.
Мерси
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #619 -: Ноември 30, 2007, 14:53:26 pm »
Да- и от двете места.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.