0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #980 -: Август 28, 2009, 09:21:04 am »
Уффф и аз трябва да си питам за да не се уморя от мислене.

Бях на фоликулометрия на 25.08 вторник, която показа спукан фоликул от дясно и хууубава лигавица.
Предната вечер (24.08)кексихме, но на самия 25.08 не.
На 26 обаче пак си кексихме.
Сега аз не мога да разбера - щом на 25 се видя спукан фоликул, значи тогава е била ОВу, така ли? И щом не сме правили същия ден, на 26 вече е било късно, нали така?
Или нещо бъркам :?? Абе с две думи като се спука фоликула тогава ли е ОВУ или по-късно?

[/url][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #981 -: Август 28, 2009, 11:50:37 am »
Уффф и аз трябва да си питам .......
Когато се пука фоликула е О.
Овулация
Но, ако лекарката е казала, че фоликула вече е пукнат., т.е. О. е минала.
След пукване на фоликула - яйцеклетката живее до 10-12 часа / на теория и до 24 часа/
Нали сте кексили предния ден - шанса е много голям - дори така е по-добре: плувците да са там /в тръбата/ и да чакат яйцеклетката:



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #982 -: Август 28, 2009, 12:02:57 pm »
Супер си Денис :)
[/url][/url]
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #983 -: Август 29, 2009, 13:05:17 pm »
ами момичета ако подаржаш през целия месец еднаква температура какво значи това,тя е около 36,5 не се променя
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #984 -: Август 29, 2009, 17:13:56 pm »
ами момичета ако подаржаш през целия месец еднаква температура какво значи това,тя е около 36,5 не се променя
БТ или ТТ?
Ако е БТ - може да показва, че няма О. , но може и терм-ра да се е повредил  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #985 -: Август 30, 2009, 12:38:25 pm »
БТ вече два месеца е все така апак термометара мисля че е наред но за всеки случай ще го сменя да видим да нее от него
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #986 -: Август 30, 2009, 12:40:25 pm »
забравих да спомена че преди два месеца имах аборт вазможноли е да е от това
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #987 -: Август 31, 2009, 11:10:38 am »
не

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #988 -: Август 31, 2009, 15:43:06 pm »
здравейте момичета от това, което чета става ясно, че е добре да се прави секс непосредствено преди овулацията а не в деня в който са се показали 2-те чертички? На мен доста и се мести понякога е на 14-тия ден понякога на 18-тия имах и на 22-рия и ми е много трудно да предценя кой е денят преди овуто.. :(
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #989 -: Август 31, 2009, 16:00:40 pm »
Dara7, овулацията е 12 до 48 часа след положителен тест за овулация (това го знам от подписа на denis :D ). Така че имате достатъчно време да кексите след като видиш 2те чертички :)
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #990 -: Август 31, 2009, 16:05:17 pm »
Да, ще опитвам така дано не се намаляват шансовете по този начин- четох, че специалисти препоръчват 3 дена преди това, в деня на самата овулация и един ден след това- е това са си 5 дена, които отгоре на всичко и не знаеш кога да започнеш...изглежда не е лесна работа  :lol:
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #991 -: Август 31, 2009, 16:20:15 pm »
Никак не е лесна тази работа... И аз в началото правех тестове, гледах да не пропускаме нито един евентуално фертилен ден, но това напрежение ми дойде в повече... Ако всичко е наред и при двамата понякога и един път е достатъчен :)

Ето тази статия може да ти е полезна, на мен ми беше много интересна: http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #992 -: Август 31, 2009, 20:30:34 pm »
Линкът,който си сложила към тази тема е супер! :ask: :balk_103: Дава много информация и отговори към нашите съмнения! :thankyousign: :balk_47: Успех на всички!

*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #993 -: Септември 03, 2009, 23:18:55 pm »
Здравейте, надявам се тук е мястото да попитам - мога ли да си пусна хормонални изследвания в обикновена лаборатория, примерно Кандиларов, без да са ми назначени или трябва непременно в специализирана, за да са верни резултатите? Утре ще ми е четвърти ден от цикъла и искам да се възползвам бързичко от момента.
Правим опити за бебе от година и половина, на по 33 години сме и май е време да тръгнем по изследвания.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #994 -: Септември 04, 2009, 08:57:10 am »
Здравейте, .......
В Кандиларов става, но е по-добре да е на 3 ден от МЦ
ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ
Прогестерон на 7 ден след доказана О. /поне с тестове за О. + БТ/
за другите няма значение деня от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #995 -: Септември 05, 2009, 18:45:23 pm »
Здравейте на всички във форума, аз меря овулацията си от 2 месеца и последният я засекох с тестове клиър ову тест - 5 бр и един за бременност.При мен овулацията беше два дни, в които правихме секс със съпруга ми,,,,,,,,но уви не се получи и този месец. Чувствам се ужасно........макар че пробваме само от 4 месеца и знам че е рано за притеснения, но... всеки минал по този път знае! успех на всички!
*

    krisi87

  • *
  • 12
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #996 -: Септември 05, 2009, 23:21:05 pm »
здравейте и от мен миналия месец правихме опити без да си следя точно О, и нищо не се получи, този месец си пресметнах времето на О и на 1.09 направи първия тест пишеше че всек ден трябва да се прави по едно и също време и така направих първите 3 дена чертата беше бледа, на 4тия ден беше 1:1 със контролната взех това за + резултат и е така най-ероятно и сега на 5тия ден имам адски болки  в десния яйчник на какво може да се сължи това има ли нещо общо с О?
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #997 -: Септември 05, 2009, 23:27:41 pm »
здравейте и от мен миналия месец правихме опити без да си следя точно О, и нищо не се получи, този месец си пресметнах времето на О и на 1.09 направи първия тест пишеше че всек ден трябва да се прави по едно и също време и така направих първите 3 дена чертата беше бледа, на 4тия ден беше 1:1 със контролната взех това за + резултат и е така най-ероятно и сега на 5тия ден имам адски болки  в десния яйчник на какво може да се сължи това има ли нещо общо с О?

  Moже да е от пукането на фоликула,тоест от овулацията.Аз винаги имам такива адски болки когато настъпва овулация.Това е най-сигурният симптом,по който си определям Овуто.Тестовете при мен не отчитат точно.Доказано е и с ехогравски прегледи.
*

    krisi87

  • *
  • 12
  • [url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphic
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #998 -: Септември 06, 2009, 07:28:59 am »
а шансовете за забременяване в този момент какви са? толкова много го искаме но да си призная миналия месец се бяхпобаркала и само за това мислех а сега съм по спокойна но все пак ми е интересно защо не е станало при положение че и двамата сме здрави и не би трябвало да има проблем
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #999 -: Септември 06, 2009, 08:32:36 am »
 
а шансовете за забременяване в този момент какви са? толкова много го искаме но да си призная миналия месец се бяхпобаркала и само за това мислех а сега съм по спокойна но все пак ми е интересно защо не е станало при положение че и двамата сме здрави и не би трябвало да има проблем
  Еми то да направиш бебе,не е лесна работа.От първия път става обикновено, когато изобщо не искаш да забременяваш.  :P   Не се притеснявай,ако не стане до една година,тогава вече започни да се притесняваш.Не го мисли и не правете любов само около дните на овулацията.Правете по-честичко.В този форум има много информация ,която ще ти е полезна.Разрови се и прочети.
  Желая ти скорошен успех!  :P