0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #520 -: Юли 29, 2008, 07:25:48 am »
Десита,тази Бт следобяд не е реална.Винаги през деня е доста висока.. Опитай да я измериш сутрин в 7 часа поне 4 дни подред за да се види имало ли е ову..
Тестове за овулация !
« Отговор #521 -: Август 05, 2008, 14:45:02 pm »
Здравейте и от мен. За първи път съм тук и реших и аз да се обадя. С мъжът ми мислем да правим бебе ноември, декември, макар че според мен е сложно да се прогнозира зодия той държи да е определена зодия. Готин пич е и ще му угодя хихихи. Купих си и овулационен тест и този месец ще правя опити. Не знам обаче дали може да се разчита на тези опити. Пила съм противозачатъчни преди това и не се знае дали ще забременея скоро. Надявам се.
Re: Тестове за овулация !
« Отговор #522 -: Август 05, 2008, 15:18:49 pm »
Това със зодията какво означава?Че ще правите опити веднъж годишно 8O
Ми извинявай,ма малко едно такова никакво ми звучи.Ако приемем,че до около година е нормално двойка без репродуктивни проблеми да си направи детенце,при вас колко ще е нормалното-12 години???
Аз искам дете!Зодията му е без значение и за мен и за половинката ми.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Тестове за овулация !
« Отговор #523 -: Август 05, 2008, 15:26:01 pm »
Здравейте и от мен. За първи път съм тук и реших и аз да се обадя. С мъжът ми мислем да правим бебе ноември, декември, макар че според мен е сложно да се прогнозира зодия той държи да е определена зодия. Готин пич е и ще му угодя хихихи. Купих си и овулационен тест и този месец ще правя опити. Не знам обаче дали може да се разчита на тези опити. Пила съм противозачатъчни преди това и не се знае дали ще забременея скоро. Надявам се.
:ask:  8O
*
Re: Тестове за овулация !
« Отговор #524 -: Август 05, 2008, 17:20:35 pm »
Това с тестовете добре, но дали само те ще ти свършат работа. Препоръчвам ти да си мериш и базалната си температура, за да се ориетираш по-добре, кога да правите бебче. Малко тъпо ми звучи това за зодията, то да стане пък няма да питате коя зодия е. Ние от известно време се опитваме да правиш - не все лелкато ми идва. Вече съм под наблюдение на гинеколога ми, който ще ми следи БТ,ако е необходимо и други изледвания ще правим. Така, вече го разбрах, едно да се иска, но съвсем друго е да се направи !
Добре е и да не мислите толкова, на всяка цена да стане, че дества на психиката (поне вече при мен е така), което не е желателно.
На вас еспех пожелавам, да го натъкмите и зодията да ме начеламите...
Успях... :)
Симптоми при Овулация
« Отговор #525 -: Август 05, 2008, 17:26:16 pm »
Момичета, моля споделете всички симптоми които усешате по време на Овулация.
Дайте да не разчитаме само на тестове.
При мен май най-ярко изразен признак е болката по време на секс.Боли ли ме по тоя начин съм почти убедена че съм в О. :wink:
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Симптоми при Овулация
« Отговор #526 -: Август 05, 2008, 17:50:50 pm »
Ами понякога усещам леко придърпване или отляво или отдясно в зависимост от коя страна е фоликула.Цервикалната слуз също е признак който често забелязвам.А когато е минала овуто започва леко напрежение в гърдите.
*
Re: Симптоми при Овулация
« Отговор #527 -: Август 05, 2008, 18:29:17 pm »
Цитат
Момичета, моля споделете всички симптоми които усешате по време на Овулация
-разгледай тази тема-има и за симптомите при овулация.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=21630.0
« Последна редакция: Август 05, 2008, 18:31:57 pm от mpia »
Re: Симптоми при Овулация
« Отговор #528 -: Август 05, 2008, 19:47:52 pm »
А колко време след О. има болки в гърдите. Мен от седмица ме болят гардите и по точно зърната, а преди не беше така  :oops:
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #529 -: Август 05, 2008, 19:52:54 pm »
Здравейте момичета,може ли да споделите при 28 дена МЦ кога е норпмално да настъпи овулация?
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #530 -: Август 05, 2008, 20:14:29 pm »
започнах от днес фуликометрия но за моя голяма изненада открихме един фуликол с р-ри 14 мм в левия яйчник, в десния бяха много малки,а днес ми е 14-ти ден при цикъл 28 дена. Това нормално ли е? По израза на док май не много...
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
Re: Симптоми при Овулация
« Отговор #531 -: Август 05, 2008, 22:34:29 pm »
Аз до преди 2м. пих противоза4атъ4ни,така 4е не съм много сигурна за симптомите.Но забелязах 4е веднага след овулация,запо4ват да ме болят.Първия път не я засяках с тестове,но втория цикъл я улових и за това съм сигурна.Беше на 24.07.От няколко ден ме срязва корема,и ме наболява и кръста.Сервилна слуз също е на лице.И аз не раз4итам много на тестовете,но           дано и те ни помагат.Успех! 8)
Re: Симптоми при Овулация
« Отговор #532 -: Август 05, 2008, 23:32:23 pm »
При мен гърдите се стягат съвсем леко , но без напрежение и болка. Усещам лека тъпа болка в областта ма матката и яйчниците . Но най сигурния симптом по който разбирам , че  съм в ову са чувствителните зърна на гърдите , обикновено така около два дни . А и в този период желанието за правене на любов доста се засилва .
Re: Тестове за овулация !
« Отговор #533 -: Август 06, 2008, 00:16:01 am »
maya6 миличка да си направиш бебе когато искаш не е толкова лесно. И аз правих сметки като теб, е не за зодията, а кога да забременея да родя, да имам време да вляза във форма за да си направя сватба, но уви плановете си останаха планове. С един определен месец няма да стане, за да гоните зодия. Ние нямаме проблеми и опитваме вече 7 месеца.
И все пак ти пожелавам успех и да стане както искате  :D
Re: Тестове за овулация !
« Отговор #534 -: Август 06, 2008, 09:22:01 am »
maya6 миличка да си направиш бебе когато искаш не е толкова лесно. И аз правих сметки като теб, е не за зодията, а кога да забременея да родя, да имам време да вляза във форма за да си направя сватба, но уви плановете си останаха планове. С един определен месец няма да стане, за да гоните зодия. Ние нямаме проблеми и опитваме вече 7 месеца.
И все пак ти пожелавам успех и да стане както искате  :D
Ами тя темичката е пусната от атина78 а не от мая6  :wink:
Re: Тестове за овулация !
« Отговор #535 -: Август 06, 2008, 11:36:09 am »
Здравейте и от мен. За първи път съм тук и реших и аз да се обадя. С мъжът ми мислем да правим бебе ноември, декември, макар че според мен е сложно да се прогнозира зодия той държи да е определена зодия. Готин пич е и ще му угодя хихихи. Купих си и овулационен тест и този месец ще правя опити. Не знам обаче дали може да се разчита на тези опити. Пила съм противозачатъчни преди това и не се знае дали ще забременея скоро. Надявам се.

 8O Какво е това? Тук е за хора с репродуктивни проблеми, а не с астрологични такива.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #536 -: Август 06, 2008, 11:57:38 am »
Анита 78 , успех. Но не се разочаровай ако не стане бързо. Все пак бебе по план е не много лесно. А какво ще стане ако е друга зодия?Мъжът ти как ще реагира?
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #537 -: Август 06, 2008, 12:17:14 pm »
Здравейте момичета,може ли да споделите при 28 дена МЦ кога е норпмално да настъпи овулация?


аз съм с 28 дена цикъл и при мен овулацията-ако въобще има такава настъпва около 13-14 ден
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #538 -: Август 06, 2008, 12:39:08 pm »
започнах от днес фуликометрия но за моя голяма изненада открихме един фуликол с р-ри 14 мм в левия яйчник, в десния бяха много малки,а днес ми е 14-ти ден при цикъл 28 дена. Това нормално ли е? По израза на док май не много...

Всеки цикъл се състои от 3 фази: фоликуларна, овулаторна и лутеална. Фоликуларната фаза продължава от първия ден на цикъла до овулацията – средно 10-14 дни.При нея определен брой фоликули се активират. Няколко дни след това настъпва Овулаторната фаза-при нея няколко фоликула узряват, но само един от тях отделя яйцеклетка – той се нарича доминантен фоликул.Но това за дните е индивидуално за всяка жена.При някои овулацията настъпва много по-късно, а при други много по-рано.Така че тези посочени дни горе са по-скоро ориентир, и за всяка жена овулацията може да настъпи различно.За това най-добре е док. да ти е засече, кога точно е при теб.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #539 -: Август 06, 2008, 13:17:39 pm »
А достатъчен ли е един тест за О на ден,нали О трае около 12-24 часа.Аз обикновенно си правя по 2-един сутрин и един вечер,за по сигурно.
при мен цикъла ми е 35 дни и докато ми настъпи О ми се изчаква чакането!
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!