0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #580 -: Август 26, 2008, 09:39:51 am »
Цитат
Та въпроса ми е може ли да си в овулация, а да липсват симптолите.
Разбира се,че може.
Еденични са случеите когато съм имала симптоми по време на овулация.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #581 -: Август 26, 2008, 13:58:42 pm »
Благодаря, понеже чета за всякаквси симтпоми, а аз нищо не ущещам та се притесних. Сега съм по-спокойна :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #582 -: Септември 09, 2008, 11:37:56 am »
дайте мнение
На 04.09-17 ден  бях на преглед при лекаря  ми и каза че не няма фоликул / или овуто е минало или по-вероятно няма такова ,но не може да определи т.к съответно по рано  в рамките на този цикъл не ме е наблюдавал.Правих тестове за ову -все отрицателни.
С нередовен цикъл -около 40 дни съм.

Снощи усетих няккаво придърпване  и реших да направя едно ову тестче/след прегледа отчаяна спрях да правя  тестове/  -положителен е според мен !Сексихме естествено.
Възможно ли е  такова нещо -на  04.09  да няма фоликул ,а  няколко дена по късно да имам положителен ову  тест ?



*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #583 -: Септември 09, 2008, 12:02:19 pm »
Искам им аз да ви попитам нещо-възможно ли е да има ову без цервикална слуз!Извинявам се,но имах някакво напрежение в яйчниците 17-18 ден,а  я няма!

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #584 -: Септември 09, 2008, 12:07:09 pm »
По принцип за да разбереш дали имаш или нямаш,трябва да вземеш секрет от влагалището.Иначе не очаквай че ще цапа бельото ти.Той си е вътре в теб
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #585 -: Септември 09, 2008, 12:40:58 pm »
На мен понякога, когато съм в О. ми се случва да има леко и по бельото ми. Не ви ли се е случвало?

Beware those who know the price of everything and the value of nothing!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #586 -: Септември 09, 2008, 13:36:09 pm »
церв слуз може и да няма много по време на овуто-например при прием на клостил -аз бях така - имаше тема за това
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28322.0


*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #587 -: Септември 09, 2008, 14:50:29 pm »
Ами не знам,но ми се е случвало да оставя следи по бельото,а сега няма и се притесних,че сигурно пак нямам ову :(.Аз сега нито пия някакви хапчета,а и този месец не меря темп.Само си пия билките,оф дано най-накрая стане!

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #588 -: Септември 09, 2008, 15:37:04 pm »
При някой ЦС е по обилна,при други липсва,при всеки е индивидуално.При мен сутрин на т.хартия се вижда много ясно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #589 -: Септември 09, 2008, 16:17:20 pm »
а на мен няма ли кои да отговори? :)


*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #590 -: Септември 09, 2008, 16:27:57 pm »
Нинче не мисля да е възможно. Щом док ти е казал че нямаш фол. няма как сега да си в О. Или е отминала или този месец ти е ановолоторен.А за тестовете просто нямам думи -много често грешат.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #591 -: Септември 09, 2008, 16:51:45 pm »
При мен по време на О. всеки път е различно - има месеци когато имам обилна ЦС (дори и по бельото) а има и месеци когато няма (а О.ми е установена при док), та че явно всеки месец си е строго индивидуален да не говорим и за симптомите.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #592 -: Септември 09, 2008, 16:59:12 pm »
Нинче не мисля да е възможно. Щом док ти е казал че нямаш фол. няма как сега да си в О. Или е отминала или този месец ти е ановолоторен.А за тестовете просто нямам думи -много често грешат.
абе знам за тестовете -ама пуста надежда  :lol:-пък секса едва ли ни е навредил  :lol:


Re: Всичко за овулацията
« Отговор #593 -: Септември 09, 2008, 19:34:03 pm »
Nimika, аз мисля че е възможна по-късна овулация. В продължение на година си правя тестове за овулация и проследяване при лекар през ден, но винаги между 14 и 18 ден. Никакви резултати. Обаче през март продължихме наблюдението и след 18 ден - оказа се че имах прекрасен фоликул на 21-я  ден. Стори ми се много странно, но факт. По принцип имам железен, макар и дългичък цикъл (32-35  дни). Така че наблюдавай се и следващия месец. :) :) :)
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #594 -: Септември 09, 2008, 20:56:18 pm »
Нимика,аз мисля че най вероятно док не е видял добре ,а фоликул все пак е трябвало да има.И щом цикъла е 40дни и овуто ще е по късно.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #595 -: Септември 09, 2008, 21:07:50 pm »
Аз съм с дълъг цикъл и късна ову,на 17 ден например нямам доминантен фоликул а на 23/24 вече има ову.. последния ми обаче не беше такъв ,не съм засичала ову този месец,но Бт ми се покачи чак на 31 ден а ми дойде на 43.. Така че не е задължително овуто да е на 14 ден.. При по- дълъг цикъл овуто е по- късно..
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #596 -: Септември 10, 2008, 08:59:49 am »
знам че при мен няма ка овуто да е на  14 ден с този нередовен цикъл  , а прегледа като е бил на  17 ден и д-ра каза че въобще няма фоликул  - нима  е възможно няколко дни по късно да имам ову?Доктора е достатъчно добър специалист ,за да се  съмнявам  в преценката му .
Просто този месец нямаше как да ме следи постоянно з а фоликуметрия и аз отидох просто така за преглед.А нямам възможност сега пак да пътувам за преглед  ,така че ние си сексим -милото се  ентусизира  :oops: ,пък каквото това .


Re: Всичко за овулацията
« Отговор #597 -: Септември 10, 2008, 11:39:49 am »
Започни с тестовете и сляд няколко дне върви пак на преглед.Ако има О,не я изпускай :lol: Моят доктор винаги вижда фоликули,мисля че дори и да няма доминантен останалите се виждат ясно на видеозон.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #598 -: Септември 10, 2008, 12:16:20 pm »
nimika, след като вярваш на лекаря си, остава само тестовете да не са отчели правилно по някаква причина и да не си имала овулация този месец защото няма как за няколко дни да ти "поникне"  :D фоликул с нужните размери, от който да може да се отдели годна за оплождане яйцеклетка.

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #599 -: Септември 14, 2008, 11:45:55 am »
Да споделя: Вчера сутринта когато станах усетих че не се чувствам добре,измерих си температурата-закова на 37, веднага нападнах мъжа ми :wink:.По късно си направих тест и имаше малко по бледа 2-ра черта.Вечерта пак се възползвах.Но тази сутрин температурата ми беше 36,9.Не мога да разбера дали О е била чвера или ще настъпи днес.След час,два ще си направя пак тест и ще пиша.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!