0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тема на бременните №45
« -: Август 30, 2009, 11:48:50 am »
Нека се напълни с много нови бременни момичета!На вече бременните лека и безаварийна до края!

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #1 -: Август 30, 2009, 11:52:49 am »
Честита ни нова тема, момичета! Лека и безпроблемна!
Аз от няколко дни нещо не се чувствам съвсем комфортно - постоянно ме боли коремчето, но усещането като, че ли е в червата и все едно не съм ходила до тоалетна, а си ходя. Дано не е нищо притеснително. Като отида тази седмица на преглед ще питам док, ама до тогава ще си страдам. А и болката в пубисната кост не минава, даже става по-силна след малко стоене права. Дано е временно. И гърлото ме боли -абе изобщо пълна програма. :?
Ох, оплаках се, стига толкова.
Лек и спорен ден ви желая. Аз, въпреки дискомфорта, отивам малко на разходка!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #2 -: Август 30, 2009, 12:13:42 pm »
Да ни е честита новата тема,мноооооого нови бременелки и успешен финал на вече бременните!
Дживотинче,я се стягай-какво си издала багажа :wink:Тук боли,там боли-то е  ясно,но важното  е,че си на разходка :D

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #3 -: Август 30, 2009, 12:21:32 pm »
Нека в новата темичка има много нови бременелки!
Дживотинче дано не е нищо сериозно и скоро се оправиш!
Ние с милото днес имаме годишнина от сватбата и искам да ви почерпя!
« Последна редакция: Август 30, 2009, 12:24:08 pm от hriska »

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #4 -: Август 30, 2009, 12:25:28 pm »
Здравейте бъдещи мами :) Да ни е честита новата темичка :) и много нови попълнения  :wink:
Аз имам въпросче, някой може ли да ми каже кога почва да си личи коремчето. Предполагам около 4тия месец, ама друго си е да го знам вече от "препатили" бременелки!
Аз откакто съм на Утрогестан нямам никакво зацапване и се чувствам страхотно. Утре влизам в 9та седмица. Нито ми се е гадило, нито чувствам някакъв дискомфорт. Единствено УМОРА и болезнени гърди!!!!! Хиляди прегръдки!!!



*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #5 -: Август 30, 2009, 12:40:44 pm »
Здравейте момичета  :D
Честита нова темичка.
Хриска честита годишнина пожелавам ви много любов, разбирателство и само положителни емоций.Весел празник.
На мен ми е много лошо по-цял ден ми се гади и повръщам по-няколко пъти на ден притеснява ме това, че пия лекарства как да подтисна това неразположение?
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #6 -: Август 30, 2009, 13:59:16 pm »
Аз откакто съм на Утрогестан нямам никакво зацапване и се чувствам страхотно.
Радвам се,че нещата се оправиха!Давай го полека ;0
Хриси,честита годишнина!Още 100 години любов и разбирателство :)))
« Последна редакция: Август 30, 2009, 14:00:48 pm от TINI78 »

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #7 -: Август 30, 2009, 14:10:59 pm »
linapoli, различно е при всяка бременна. Една приятелка от стимулацията си имаше сладко бреуменелско коремче. А аз доста време изглеждах просто напълняла. Спокойно, ще ти проличи.
Лека бременност на всички и очаквам да продължим традицията от предната тема - на една родилка поне 2 нови бременни.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #8 -: Август 30, 2009, 14:37:18 pm »
Благодаря ви милички за пожеланията!Почерпката ми не се вижда,извинявам се!
Линаполи на мен още въобще не ми личи,а и съм качила само един кг.Но при мен може би е от това,че аз си имам коремче :)
Радвам се,че си добре и дано вече нямаш никакви проблеми!

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #9 -: Август 30, 2009, 15:23:58 pm »
Здравейте момичета! :D
Минавам да си ви видя, че някак ми липсвате всички вие и тази прекрасна темичка... направо ме обзема носталгия като ви чета... :bighug:.
Надявам се, че всички сте добре и се радвате на оставащите летни дни. Ние също се възползваме от хубавото време и от 7мия ден сме по разходки  :D. Чувстваме се много добре, само дето сънят все не ми достига, ама така ще е докато се храним и нощем, така че вие гледайте да си почивате пълноценно, докато можете  :wink:, че после...

Целувки от мен и Дивна  :grouphug2:

п.п. Хриска, мила, честита ви годишнина! Бъдете живи и здрави и много, много щастливи!  :balk_16:

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #10 -: Август 30, 2009, 15:37:48 pm »
Честита нова темичка! Нека се пълни с много нови бъдещи мами и само с положителни и приятни дискусии!
hriska, честито! Нека този повод го празнувате по 100 ;)
linapoli, да ти се отговори съвсем конкретно на този въпрос ще е като да се каже кога точно ще поникнат зъбчетата на бебето ;) Всичко е толкова индивидуално и зависи от толкова неща - първоначални килограми, физиология, облекло и т.н. На мен например започна да ми личи към 4 месец и то главно с прилепнали тениски. Предния път, въпреки стимулацията и големите кисти, пак по това време си пролича...  Сигурно нямаш търпение да се заобли коремчето, но и това ще стане ;)
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #11 -: Август 30, 2009, 18:27:41 pm »
Да се запиша и аз в новата темичка.  :lol:
Желая късмет и леко бременеене на всички нас!
И нека се изпълни с много нови бременелки темата ни!




hriska, честита ви годишнина! Много любов и взаимно разбирателство ви желая!  :balk_14:
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #12 -: Август 30, 2009, 20:59:41 pm »
Здравейте мили настоящи и бъдещи майчета!Да ни е честита новата темичка и да се пълни все повече и повече с нови бременелки!Леко бременеене и силни и здрави бебечета пожелавам на всички и много положителни емоции!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #13 -: Август 31, 2009, 07:35:20 am »
Добро утро мамчета
исмам един въпрос
усещам едно придръпване на кожата по целия корем, нормално ли е това.Все едно не ми е достатъчна кожата  :D...на корема и все едно всеки момент ще се скъса, сцепи
дали е от растенето на корема
благодаря ви предварително  :?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #14 -: Август 31, 2009, 08:19:19 am »
Добро утро и лека седмица на всички.
Дано има още нови бременни момичета в темата.

Хриска, честита ви годишнина и още дълги години да се обичате и да сте заедно:)

Заяна, вероятно е нормално да е така.
Аз също съм изпитвала подобно усещане, дори го и изпитвам все още отвреме навреме.
Отдавам го точно на растящия си корем и разпъването на кожата. Понякога след като се нахраня усещането се засилва:))))))))

Джи, дано неразположенията отминат. Мен гърлото ме боли от 3 месеца поне с леки прекъсвания. Дори останах изненадана, когато прочетох в една от бременните теми, че е често срещано при бременни жени.

Линаполи, на мен бременния ми корем започна да личи след 3 месец. Дотогава си беше подут от стимулацията. Мисля, че при всеки е различно.

Дениса, аз бях така с повръщането до средата на 4 месец. Няма спасение, поне при мен нямаше. И препечени филийки ядях и сухари, кисело мляко, което преди винаги ми е помагало в такива ситуации а сега от него най-много повръщах. Имаше дни в които и от вода или течности ми ставаше лошо. Слава богу не беше постоянно за да стигна до обезводняване. Това ти е период, който ще отмине:)

Сега много ме боли гърба и кръста, по цял ден и по цяла нощ:):):)без значение дали лежа или съм седнала. Но и това ми харесва и знам, че след няколко месеца вероятно ще съм забравила за тези неразположения:)

Лек ден момичета и много да се усмихвате.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #15 -: Август 31, 2009, 09:10:00 am »
Добро утро момичета  :D
Лисе благодаря ти за отговора  :D.Знам, че е период притеснява ме това дали лекарствата се усвояват добре, гледам да устискам поне 1,5-2ч след приема им.Иначе даже съм доволна повръщам с усмивка.С първата ми бременност нямах никакви симптоми чак когато започнах да го усещам наистина повярвах, че съм бременна.
Желая на всички спокойна и спорна седмица.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #16 -: Август 31, 2009, 09:41:18 am »
Честита нова темичка и да се напълни с много нови мамчета  :D

А коремчето на мен започна да ми личи от началото на 3 месец.Аз очаквах да почне да се забелязва към четвъртия,но в началото на третия вече ме питаха "Ти да не си бременна?" При всеки е различно- имам приятелка,която в края на 6 месец корема почти не й личеше.

Лека седмица на всички от мен!
07.10.2009
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #17 -: Август 31, 2009, 10:12:55 am »
Здравейти бъдещи и настоящи мамчета :D
Аз не съм от новите бременни, но да се запиша вече, че преди само ви четях!

Дениса, това с повръщането е супер неприятно. Аз лично повръщах зверски до средата на 5 месец и естесвено влязох в болница. След излизането пак продължих, просто нищо не ме спаси, единственото, което се промени беше, че в началото повръщах по 7-8 пъти на ден, а после ги редуцирах до 4 пъти. Доктора ми пропоръча една италианска хранителна добавка Емил, вземах ги по една таблетка, заедно с останалите неща. При много момичета имал ефект, но при мен не. Освен това пиех компот от кайсии,(съдържа калий, а той облекчава повръщанията), но без плода, защото ме дразнеше. Киселото мляко, колкото и да го обичам и на мен никак не ми понасяше и все още не го ям :( Най-добре е да се консултираш с лекаря си и да му обясниш каква е честотата на повръщанията, а той ще прецени дали да ти изпише лекарства. Стискам ти палци по-бързо да отминат неразположенията!

За коремчето какво да кажа :) С повръщанията свалих 4 килограма и по-скоро ме питаха дали не съм болна. Едва в края на 5 и началото на 6 месец се появи малко и то ако ходех с прилепнали блузки.

Лиско и мен гърба ме боли от няколко седмици, а не върша кой знае каква работа вкъщи, дори съм си в отпуска, така че имам време да полежавам, но явно си е изцяло от бременността. Освен това и някакви нерви на крака ми са притиснати и така картинката съвсем се допълва :D Не че се оплаквам :wink:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #18 -: Август 31, 2009, 10:33:00 am »
Благодаря ви за пожеланията!Страхотни сте!

Аз също продължавам да повръщам,но поне вече не е всеки ден.Пиех деган,но не мога да кажа че е имал кой знае какъв ефект.

Лиско представям си какво ти е-все пак при теб всичко е по три :D
Със сигурност скоро ще забравиш за неразположенията,като си ги гушнеш тримата непослушковци всичко ще е забравено.
Моментите които ни очакват вече са само хубави! :D

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #19 -: Август 31, 2009, 11:12:15 am »
Аз съм в началото на 5ти месец и корема ми почти не личи... при всеки е различно.
Днес разбрахме пола на бебчо - интуицията ми не ме е подвела и твърдата ми убеденост, че ще е момче се превърна в безспорен факт. :wink: Май ще почна да купувам вече дрешки в синьо:))))
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #20 -: Август 31, 2009, 11:28:36 am »
Здравейте момичета :D  и аз като всички се надявам новата темичка да се напълни с  нови бременелки preggo

По въпроса с коремчетата..аз още в средата на 3 ти месец си го имах.Явно при всеки е различно ,но се чудех дали не зависи и от количеството околоплодна течност?Чувала съм ,че при някои бременни е повече.Не съм чела нищо по въпроса обаче..
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #21 -: Август 31, 2009, 12:00:43 pm »
А, не бе, сладурки - не се оплаквам ...........много  :wink:
Хриси, честита годишнина!
На мен коремчето ми личи, даже от около началото на 4-я. И добре, че личи - просто ми омръзна да обяснявам, че не ям много и не съм просто напълняла. А се налагаше - вярвайте ми   :D
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #22 -: Август 31, 2009, 12:01:32 pm »
Здравейте бъдещи мами :) Благодаря за информацията относно коремчетета :) Явно при всеки е различно.

Хриска, честита годишнина, извинявай пропуснала съм вчера  :oops: Желая ти безоблачно щастие още много, много години! И пълна къща с детски усмивки!

Сurls, честити сини гащи!!!

nincho, от форума разбрах, че наскоро се е появила малката госпожица Дивна, да ти е жива и здрава и много да те радва! И по-спокойни нощи за теб  :wink:

denisa12251, не мога да ти дам съвет, защото засега все още нямам сутрешни неразположения. Дано скоро преминам! Мисли си само позитивни неща! Когато гушнеш малкото човече вече ще си ги забравила!

 TINI78, БЛАГОДАРЯ!!! С твойта помощ и съвети спрях това зацапване и ми се успокои душичката! Ти си ангел!

Страхотна седмица на всички бъдещи мами и много красиви емоции!



Re: Тема на бременните №45
« Отговор #23 -: Август 31, 2009, 12:40:28 pm »
http://www.mamaibebe.com/ticker_pregnancy.php

Лина, нали искаше линийка, виж този сайт има хубави и добре е обяснено как става  :wink:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #24 -: Август 31, 2009, 14:35:58 pm »
Привет и от нас :D!Моя тумбак си беше надут от стимулациите почти през цялото време,щото аз не се спрях-опит след опит.Иначе бременен корем се заформи в 4 месец и го пъчех гордо :D,голям кеф ми е да ходя с големия корем!За повръщане,повърнах около 5 пъти.Но пък позивите на гадене бяха по -мъчещи и от самото повръщане-тъй и не ми олекна до към края на 4-я.Сега започнаха болежки в гърба,но пак е готино :wink:

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #25 -: Август 31, 2009, 14:40:03 pm »
curls, честити ти сини гащи!  :)

Аз тази сутрин се събудих с остра болка от стягане на мускула на прасеца, така наречените крампи. Ужасно е! Аз и преди съм си имала, но сега за разлика от преди, болката в мускула продължава и през деня. Като ходя усещам напрежение в мускула. Уви, никакво разтриване не помага.
Както и да е - това да ми е проблема.  :)

Колкото до коремчето, моето се отпусна още от началото на бременността, но взе да прилича на бременно някъде към средата на четвъртия месец. :)

Хайде, лека и усмихната седмица на всички ни! :D
« Последна редакция: Август 31, 2009, 14:41:50 pm от twin »
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #26 -: Август 31, 2009, 14:53:59 pm »
Здравейте, момичета и честита нова темичка!
първо да си изплача болката....вчера посред бял ден бях нападната от куче и от разбеснелия се и пиян собственик- Слава Богу- не ме докопаха и двамата, но още треперя като листо...Мъжът ми се сби с него, викахме полиция и те го записаха в някяква тетрадка и, след като го изчакаха да си поговори по телефона, свиха рамене и си заминаха...Нямам думи! Всеки ден се сблъсквам с толкова агресия, че вече се чудя дали светът не е тотално изперкал. Сега със свито сърце си чакам прегледа в сряда, за да видя горкото ми бебче как е понесло целия кошмар...
Ето, изплаках си мъката, дано ми олекне. Те кучетата надушват явно хормоните и напоследък ми се случва да ме лаят,а преди никога не съм имала проблеми- харесвам ги....
За повръщането, ако мога да допълня, към сока от кайсиевия компот може да се добави лъжичка сода за хляб- става много приятна газирана напитка, която много ми е помагала...
А за коремчето- ами моето се пооформи едва в седмия месец и до днес има хора, които мислят, че съм напълняла, даже една позната се чудеше колко съм била отслабнала в лицето, пък...изобщо не загря, че да надебелееш на корем само просто не е възможно, още повече да ти е висок и закръглен....
Пожелавам ви приятна и спокойна седмица и се пазете!
А, и Curls, добре дошла в синия отбор!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #27 -: Август 31, 2009, 15:40:58 pm »
Inke Tinke милата какъв ужас си преживяла добре че всичко се е разминало без да те докопа нико кучето нито лудия му собственик. :hug2:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #28 -: Август 31, 2009, 15:49:37 pm »
Дениса
това е най ужасния начален период  :(
аз така бях до началото на 4-я месец
освен всичките нерапозложения пия хапове за задържане, т. е серизони хапове и най ме беше страх, че не влият като ги повръщах.пиех и едни за предотвартяване на повръщането..още по голяпм ужас
Моето мнение и наблюдение е,ч е някой работи си мислим ,ч е помагата
нямаше лек примен.Нито бисквитки, нито солетки, нито компоти помагаха  :D
нес е ли мине сериозните 3-4 месеца няма отърване просто
Лисе точно както описваш е корема ми, дано си права и дано на това се дължи  :P
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #29 -: Август 31, 2009, 16:04:14 pm »
Inke Tinke, добре е направил съпруга ти, че го е набил тоя, даже малко му е било. Аз не съм агресивен човек, ама извинявай как ще ти посяга, та ти си бременна  :x
При мен пък преди няколко седмици един идиот, не стига че на зелен пешеходен светофар щеше да ме бутне, ами излезна от колата да ме бие, защото съм му направила знак да гледа какво прави!!! (заслужаваше много по-нецензурни знаци)Добре, че имаше и други хора край мен, които ме защитиха, а ми личеше вече бременността! Нямам думи колко прости хора има по улиците...

Но, в крайна сметка важното е вие двамата с бебчето да сте добре :bighug: Стискам палци за прегледа в сряда, всичко ще е наред :goodluck:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #30 -: Август 31, 2009, 16:24:32 pm »
                :D :D :D Честита нова темичка!
          С най-хубави пожелания и от семейство Баракудкови!
       Да се пълни с много бременелки!
    Леки,безаварийни и много-щастливи бременности!
 Успешни раждания и незабравими срещи със малките бебоци!
  :D
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #31 -: Август 31, 2009, 16:54:24 pm »
Благодаря, момичета. :D :bori_002:
Боже, колко агресивни са станали хората... Дано на никого повече не му се случват такива гадости, а да ви се случват само хубави неща!

twin, тия крампи когато не си бременен са признак за недостиг на магнезий и калций и след няколко Калмацина се оправят. Ти сега пиеш ли някакви витамини? Аз свърших моите Матерна и все отлагам да си купя нови, а и с храненето не си наваксвам добре, та имам от 3 дни само нещо като мускулна треска на прасците засега. Ако не взема мерки, обаче сигурно скоро и мен ще ме нападнат крампи. :(
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #32 -: Август 31, 2009, 17:07:23 pm »
Дениса
това е най ужасния начален период  :(
аз така бях до началото на 4-я месец
освен всичките нерапозложения пия хапове за задържане, т. е серизони хапове и най ме беше страх, че не влият като ги повръщах.

Точно от това ме е страх ама гледам да остискам да минат два часа от хапчетата, а те са три-пъти на ден  :? абе това да ми е проблема ще мине на всичко съм готова само бебчето ми да е живо и здраво.
За коремчето още ми е рано, но със сина ми ми пролича около 4-я месец.
Приятен следобяд ви желая.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #33 -: Август 31, 2009, 19:55:18 pm »
Леле, момичетааа... като чета какви случки ви се случват не знам какво да исля! Те хората, че са се побъркали  ясно, ама чак с таква агресия съчетано...стават за лудница! Важното е бебчовци да са добре, уплахата ще мине!
Да вметна и аз за повръщането - да ми се е случило максимум 6-7 пъти за двете бременности (при първата - с моя помощ), но си е вярно, че е по-гадно да имаш само позиви за повръщане, понеже няма облегчение при тях.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #34 -: Август 31, 2009, 20:57:46 pm »
Ето ме и мене в новата темичка,хоп-троп и цоп  :lol: :lol: :lol:

Кърлс - чистити ти сини гащурки,живи и здрави - всичко да мине наред :D
Хрисе - честита ти годишнина,да се гушкате и милвате с мъжо,пожелавам ви истинско уважение и безкрайно разбирателство :D

Аз,да ви кажа не съм повръщала,само до преди седмица имах ужасни пориви за повръщане.Непоносимо гадене и нищо не помагаше - ни сухари ни солети - нищичко 8O
В чудо се виждах какво да ям като от всичко ми ставаше зле...и тогава сестра ми ме светна за чай от малини и то взе че ми помогна.Е не съм била свежа като зелена ябълка,ама вече се понасяше - можех да си хапвам :D. Скоро ми се случи обаче да повръщам зверски,10 пъти в рамките на няма и 2часа - оказа се хранително натравяне и доки предположи че е алергия към храна 8O А аз такива нямам :? Е,да ама явно сега оганизмът съвсем е чувствителен,за това - никакви стафиди повече :wink:

Коремче,още нямам - само някакви наченки,дето си ги виждам само аз  :lol: Но ми е подут още от стимулациите през март....така и не ми се прибра корема след инвитрото.... :? От две хапки хляб се подува...ееех живот и здраве да сме добре - ще ни проличи - няма на къде :lol: Пък после - коремни преси :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #35 -: Август 31, 2009, 23:13:37 pm »
туин, за крампите трябва да взимаш магнезий, но питай доктора точно в какви дози. Аз си ги търпях, но не бяха толкова чести. Просто изпъвах стъпалото и масажирах.

инке, успокоих се, че имало и други като мен - до края на 6 месец ме мислеха за надебеляла. Чак след това вече взех да приличам на бременна (въпреки че в гръб не ми личеше), а накрая ми стана много голям коремът.  :lol:  Предполагам, че чакаш момче.  :wink:

Лека бременност и леко раждане на тези, за които е наближило!

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #36 -: Септември 01, 2009, 08:19:43 am »
Здравейте момичета отбивам се да ви кажа добро утро и да ви пожелая хубав ден въпреки мрачното време навън.
Благодаря ви за съветите относно повръщането ще пробвам от всичко пък ще видим кое ще помогне  :D
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #37 -: Септември 01, 2009, 08:29:44 am »
Добро утро,момичета!

Днес с мъжа ми имаме годишнина от сватбата и искам да ви почерпя за наше здраве.  :D

07.10.2009
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #38 -: Септември 01, 2009, 08:41:51 am »
power честита годишнина мила да сти живи, здрави и много, много щастливи.При теб не останало до срещата със съкровището  :D.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #39 -: Септември 01, 2009, 09:51:58 am »
Power,
честита годишнина! Много любов и разбирателство ви пожелавам!
Добре ни нагости рано сутрин ;)
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #40 -: Септември 01, 2009, 10:50:11 am »
Power честита годишнина!Бъдете живи и здрави.Винаги се обичайте и нека живеете в дом изпълнен с детски смях! :ballons:

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #41 -: Септември 01, 2009, 11:20:59 am »
Лелеееее какви лакомства :)))) Потекоха ми лигите! При мен е вечер, тъкмо си лягам и май ще сънувам тортички цяла нощ :)

Честита годишнина Power :) Желая ви много щастливи мигове и хиляди детски усмивки!

Мила Inke Tinke, надявам се да се чувстваш много по-добре и да си се успокоила вече! Не мога да повярвам накъде е тръгнал светът. Малко му е бил боя на тоя! ТАкива хора трябва да ги затварят!

туин, аз като бивша спортистка съм получавала много такива мускулни крампи. Много е неприятно и болезнено, но blue_sky е права! Единственото, което помага в случая е допълнително количество магнезий приеман като хранителна добавка. Незнам какви са дозите по време на бременността, затова се консултирай с доктор и си позволявай по някой и друг масаж от време на време, може мъжа да те поглези малко :)

Хайде, аз отивам в леглото, че е късно, а бебо трябва да спинка вече :) На вас мили дами лек и слънчев ден ви желая!



*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #42 -: Септември 01, 2009, 11:50:31 am »
За мен 1 септември тази година има особено значение.До сега никога не съм била бременна през есента,4 пъти през пролетта и малко от лятото,но никога през есента.Не знам дали някоя от вас ще разбере какво чувство изпитвам,но покрай всичко преживяно ,всеки миг от тази бременност е безценен и емоциите ми са силни.Малко се разчувствах :oops
Power,Честита ви годишнина-да не се отървете от любов и късмет!

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #43 -: Септември 01, 2009, 12:06:59 pm »
Мила Тини,не се притеснявай,нормално е да обръщаме внимание на тези неща.Този път ще бъдеш бременна дори и зимата и ще си разхождаш бременното коремче в снега :wink:
Разбира се че всеки миг е безценен.Всяка вечер като си легна си казвам,че и този ден мина-един ден по-малко остават до най-прекрасния момент!

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #44 -: Септември 01, 2009, 14:29:48 pm »
Благодаря ви, момичета, за съветите!
Днес следобед ще се срещам с личната и ще се консултирам с нея. :)
Сутринта се събудих отново от силен спазъм в мускула, но този път в другия крак. Този път два часа го разтривах, но мускулът си стоеше все така напрегнат..  Забелязах, че като ходя и се движа мускулът се отпуска, в сравнение с когато се заседя - после раздвижването е доста трудно. Уви, разтривките и масажите отпускат и помагат само за момента.
И преди съм получавала такива крампи, но всичко е отминавало в рамките на половин час. А сега ме мъчат вече втори ден.
Днес вече почвам да се обзалагам утре сутринта от кой крак ще се събудя?  :lol: :lol: :lol:
Иначе съм се запасила с магнезий, калмацин и черен шоколад :D. Да видим личната какво ще каже за дозите.  :lol:

curls, дано ти се размине, че е доста неприятна работа.

Не знам дали някоя от вас ще разбере какво чувство изпитвам,но покрай всичко преживяно, всеки миг от тази бременност е безценен и емоциите ми са силни.

TINI78, разбирам те прекрасно! Каквито и болки и неразположения да има покрай тази бременност, веднага ги забравям само като погледна снимките от ехографа или погаля растящото вече коремче!  :D

Power, честита ви годишнина! Желая ви море от любов и океан от семейно щастие!

Леки и приятни дни желая на всички нас!


Re: Тема на бременните №45
« Отговор #45 -: Септември 01, 2009, 14:40:35 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата и топлите думи!
Днес съм много по-добре, утре- още по! Не съм от плашливите по принцип, но в момента подскачам от всичко- плаша си се за бебо. Слава Богу, той подритва бодро и се надявам да не е разбрал нищо от екшъна.
Blue_sky, да, момче е - явно с тях така растат коремчетата. На мен отвреме навреме дори разни деца по улицата ми се подиграват какъв слон съм била, а и разни познати, които не знаят за положението, ме гледат съчувствено- много ми е смешно!
Power, честито и да сте живи и здрави и...абе, тая чинийка по имейл може ли да се изпраща случайно?
Спокоен ден на всички и целувки!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #46 -: Септември 01, 2009, 15:01:56 pm »
Power честита годишнина и от мен.С пожелание огънят на любовта никога да не угасва във вашите сърца и те да бъдат изпълнени с детска глъч :dating: :bed: :balk_46:
Фибче мила не се притеснявай и аз бях така в началото.Корема ми се беше надул от стимулацията и като хапнех още повече.Но вече това отмина.Сега се чувствам добре с изключение на болките,които имам ниско долу. :(Казаха ми,че се дължат на това,че матката се разширява.....дано да е от това :?
*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #47 -: Септември 01, 2009, 21:38:10 pm »
Здравейте момичета !
Радвам се за всяка добра новина казана от вас и ме разсейвате от моето лежащо ежедневие, за което ви благодаря от сърце.
За схващанията в краката искам да ви кажа , че много помага като усетя схващане и правя контра шпиц и ми минава мигновенно- опитайте !
Аз днес бях на преглед , големи сме 1780гр.и ни исписаха инжекцийки за развитие на дробчетата , защото ..да си вържем гащите , ако не устискам още поне 6 седмици. Съжелявам , че моите новини не са добри , но може някой да ми помогне със съвет.
Пазете се мамчета и се наслаждавайте на бременността си  и дано да е лека до краят ! :bighug:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #48 -: Септември 01, 2009, 22:17:57 pm »
klem4e,стискам палци да устискаш колкото може повече :)
Така и така се намъкнах в темата :lol:,да пожелая на всички бременелки спокойни оставащи месеци ,а на тези които е дошъл момента леко раждане и незабравими срещи с бебочета :)

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #49 -: Септември 01, 2009, 22:23:32 pm »
Здравейте милички. Да докладвам и аз.Днес бях на преглед.Бебочето си расте успешно въртя се на всички страни та го огледахме даже ни се протегна, уви не можем да видим пола още с апарата с който го гледат.Станал около 100 грама каза док.Иначе за коремчето вече си личи. Ама аз съм си кльощава и просто няма как, то стърчи само едно коремче :D.А гаденето беше кошмарно в началото, само лукчета помагаха на моменти.Още си продължавам дуфастона, само че намалена доза и малко се плаша ще е достатъчно ли това на бебчо, но щом док. казва ще му вярвам.Честито на празнуващите годишнини, толкова е сладко с коремчетата такъв празник.След два месеца и ние ще празнуваме.На всички любов, радост и разбирателство.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #50 -: Септември 01, 2009, 22:44:48 pm »
Клемче,здраво ти стискам палци да устискаш още известно време :crossfingers:И те разбирам прекрасно как се чувстваш в постоянно лежащо положение,но си струва :balk_104: :bighug:

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #51 -: Септември 02, 2009, 11:12:14 am »
Wola радвам се,че бебо е добре!
Клемче имаш и моите стиснати палци бебо да си поседи вътре колкото се може повече!

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #52 -: Септември 02, 2009, 11:25:17 am »
Здравейте бъдещи мамита :D
Клемче и аз се присъединявам към компанията от  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Пимпеее,расте лли тумбака ааа :D

много целувки на всички
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #53 -: Септември 02, 2009, 18:16:34 pm »
Ето ме и мен в новата темичка  :D...
Дано много нови бременелки се присъеденят към нас.
Леко бременеене на всички нас и здрави бебчета на финала.

Сега нека се отчета и аз. Вчера ходихме на ФМ при Др. Васил Даскалов от Пловдив. Беше най-щастливият ден в живота ми досега. Невероятно!!! Просто загубихме способност да говорим съпругът ми и аз. :lol:
Бебето е много добре. Имаме си всичко и сме много подвижни. Тежим цели 470 грама! Докторът каза, че ще си имаме МОМИчЕНЦЕ  :D...  :D :D :D Много съм доволна и щастлива. Др. Даскалов и съпругата му са невероятни. Много внимателни, невероятни професионалисти. Обясняват много добре и с голямо търпение.

Преди 3-4 дни малко се поуплашихме. Вечерта на 28-ми август леко прокървих. Няколко капки, ама досега не ми се беше случвало. Изпаднах в паника. На всичкото отгоре бяме на планина, на палатки за 2-3 дена с приятели и роднини. На сутринта изхвърчахме с колата и потеглихме за Пловдив. Отидохме в Селена и там ме прегледаха. Докторът каза, че всичко е наред с бебето. Аз повече не прокървих. Нито пък съм имала някакви болки или други смущения. Докито каза, че може да се дължи на напъването при ходенето до тоалетна  :oops:, защото точно тогава се появи. Не знам...Само знам, че много се уплашихме и се надявам всичко да е наред от сега нататък...И много сме доволни от прегледа при Даскалов и от резултата.

Колкото до коремчето, моето се появи към края на 3-тия месец, но понеже съм поначало много плосък корем, само аз си го забелязвах и хората, които ме познават много добре. За останалата публика, стана видим чак към края на 4-тия месец..

А за повръшането, не мога да кажа нищо. Един-единствен ден повръщах 4-5 пъти всичко, което хапнех и то защото ядох доста лешници и мисля, че от тях ми стана гадно...

Със закъснение да честитя годишнените на Хриска и power.

И сините гащи на curls  :lol:

Клемче, с теб сме и се молим да устискате колкото се може повече...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #54 -: Септември 02, 2009, 19:50:45 pm »
И аз да се включа - бременна съм 8 г.с. след ИКСИ при д-р Владимиров. Тъй като в момента той все още е отпуска, моля ако някой е минал по моя път да ми каже какво се прави от тук нататък - той ли продължава да ме преглежда, трябва ли да се явя при личната лекарка, трябва ли да се запиша в някоя болница за раждане...

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #55 -: Септември 02, 2009, 20:24:13 pm »
Луцкиии,честити ти розови гащичкиииииии.... :bori_015: Не остана,айде само след 4месеца и ще гушнеш сладката принцеска :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #56 -: Септември 02, 2009, 22:17:53 pm »
Бора добре дошла!
Лукреция честито ти момиченце!Ще връзваш панделки,а... :D
Съжелявам,че така си се уплашила.Радвам се че не е било нещо сериозно и че всичко е наред!Дано нямаш повече такива моменти!

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #57 -: Септември 02, 2009, 23:58:32 pm »
Лукреция,добре дошла  в отбора на розовите гащи :wink:

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #58 -: Септември 03, 2009, 00:45:03 am »
Честити розови гащи Лукреция :) ДАно нямаш повече такива сплашвания!

Бора, добре дошла и здраво бебе на финала!

Клемче, стискам ти палци и дано бебо се задържи на топло в мама до края!

Аз съм утре на лекар, дано всичко мине нормално, че нещо ми е притеснено! Почнах да живея от преглед до преглед, ама това май не е много хубаво за бебо :( Вчера бях много изнервена, идеше ми да убия мъжо и сестра му. Горките и те какво преживяват с мен  :oops: Хваща ме срам понякога!

Много гуш на всички  :P



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #59 -: Септември 03, 2009, 09:43:09 am »



Ето така изглеждам в момента. Снощи мъжа ми ходи да кара братовчед ми и семействотвото му до летището. Та първо станах с него в 2. После в 7 като си дойде. Пък и неспокойно ми беше та не спах добре и .... ей ме на.
Добре дошли на Бора. И на Лукреция в розовия отбор - много е забавен прегледа нали :lol:. При нас миналия път девойката се "срамуваше", та доста дебнене и удари доктора да я снима. Но както каза той "нали сме папараци" успя накрая. А тя пусна една усмивчица. Странното при прегледите ни там, е че аз само слушам и се съгласявам. Почти нищо не питам, защото си знам, е ако нещо не му хареса ще ми каже. А моя мъж задава въпросите - къде адекватни, къде не толкова. Но си е веселба де.
Лек ден мамчета!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #60 -: Септември 03, 2009, 11:26:40 am »
Луци, честити розови гащи!! :P
linapoli, стягай се и се усмихни широко! :wink: То с тия бесни хормони в началото е много гадно - и аз бях много нервна и с мъжа ми така се карахме жестоко веднъж, а аз му обяснявам, че то не зависело от мен... Не е като да не зависи съвсем. Ама и ние понякога ставаме непоносими. Но пък като дойде 2рия триместър и като се успокоиш и като почнеш да се хилиш по улиците и ти и мъжа ти ще забравите нервите! :bighug:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #61 -: Септември 03, 2009, 11:57:08 am »
Луци, честити розови гащи!! :P
То с тия бесни хормони в началото е много гадно - и аз бях много нервна и с мъжа ми така се карахме жестоко веднъж, а аз му обяснявам, че то не зависело от мен... Не е като да не зависи съвсем. Ама и ние понякога ставаме непоносими. Но пък като дойде 2рия триместър и като се успокоиш и като почнеш да се хилиш по улиците и ти и мъжа ти ще забравите нервите! :bighug:

И аз бях така в началото. Ядосвах се и се нервирах за щяло и нещяло. Добре, че мъжо излезе с железни нерви и ме изтърпя.  :lol:
Сега вече всичко е по-различно, макар че притеснението ми определно ще си остане до края.  :)

bora, добре дошла!
Дали Владимиров ще продължи да те следи или не, мисля, че е въпрос на уговорка между двамата, както и на желание от твоя страна. Аз все още продължавам да си ходя на прегледи при моята си док, защото й имам доверие и така се чувствам по-спокойна. :) Макар че не съм записана за следене на бременността при нея.
При личната си лекарка може да отидеш и сега, и по-късно (10-11г.с.), за да ти даде направление за записване на женска консултация от здравната каса.
Лека и безпроблемна ти желая!

lucrecia, честити ти розови гащички!

Моите резултати от БХС са готови. Добри са - рискът е 1:20000, което според док означава, че е опасността е много малка.  :D

Хубав и усмихнат ден желая на всички! :flower:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #62 -: Септември 03, 2009, 12:59:37 pm »
Здравейте момичета  :D
Луци честити розови гащички мила пожелавам ти да нямаш повече такива лоши емоций и всичко да върви като по вода.
bora добре дошла и лека бременност ти желая.
linapoli и аз съм така в момента ужас много е гадно  :? лошото е, че аз по някой път без да искам се развиквам и на детето и после ми е много тъжно, ще трябва да се стегна.
Момичета имам един въпрос кога се ходи на ФМ казаха ми , че първата е между11-14г.с.вие кога ходихте и колко по-рано си записахте час, че както разбрах много се чакало.Аз мисля живот и здраве да ида при Марков мои приятелки много ми го хвалят ако някоя от вас е ходила моля да сподели впечатленията си.Много въпроси станаха  :oops:
Лек ден на всички.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #63 -: Септември 03, 2009, 14:03:26 pm »
denisa12251, при Марков можеш да си запишеш час за два месеца напред. По-ранни едва ли ще успееш. Аз в началото на август си записах първия свободен за 30 септ. Ранната фетална правих при Сигридов. Марков следи и предишната ми бременност. Много си го харесвам. :D
Честити розови гащи на Луци и да си отиват притесненията. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #64 -: Септември 03, 2009, 14:56:26 pm »
Здравейте мамчета :D
Луци честити розови гащички!
Къдричке,честити сини гащички!
Клемче,стискам палци бебчо да стои на топличко колкото е необходимо! :crossfingers:
Вчера бебчо никак не беше срамежлив и според доки,а и нас :lol: ше е момче :D
Пуснах си БХС,макар че се чудех дали да го правя,но доки ме убеди,а и беше на половин цена-22лв,да не повярваш  :D:ask:


*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #65 -: Септември 03, 2009, 15:07:30 pm »
Малвинка честити сини гащи желая ти лека бременност до края.
White благодаря ти за отговора аз затова от сега се мъча да си запиша час ама от една седмица никой не вдига и на двата телефона, сигурно са отпуска.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #66 -: Септември 03, 2009, 15:36:15 pm »
Лукреция и Бора добре дошли в най-готиния отбор.Желая ви прекрасна бременност на вас и всички останали :)
Фибче привет и на теб.Растем и започвам да придобивам една форма...... :lol: ама това да ни е кусура :P
Пожелавам на всички прекрасен ден  :balk_602:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #67 -: Септември 03, 2009, 16:00:08 pm »
Малвинчеее,честити ти синки гащурки :D :D :D
Пимпее,много те гушкам да знайш и много ти се радвам на тумбака,пък нека формата да е кръгла :lol: То аз още форма нямам,ама мъжо май по-нетърпелив от мене :lol:Всяка вечер като си дойде и все се вре върху пъпчето,целува го ,гали го и ...ееххаа ама ти вече имаш малко коремче,ааа :lol: :lol: :lol: Охх,как да му разваля хатъра и да му кажа че е от лакомия :oops: :lol:

Пък покрай ваште,розови и сини гащи взех да се побърквам и аз и ставам нетърпелива да науча - бебка ли ще е или бебко....пък има толкоз много ощеее :lol: :lol: :lol:

цунки на всички
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #68 -: Септември 03, 2009, 16:10:28 pm »
Малвинка, честити и сини гащи и на теб! :P Лека бременност и прекрасно бебче на финала!  :bori_002:
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #69 -: Септември 03, 2009, 16:34:30 pm »
Фибче ти нямаш търпение да научиш какво ще бъде бебчето,а аз какво да кажа незнам,като моя мъж забрани на док да каже какво ще бъде.Иска да бъде изненада.Каза каквото и да е само да е живо и здраво.И се вълнувам много.Толкова време го чакахме и той е щастлив само от факта,че въпреки всички трудности ще си имаме бебенце :babyflips:
Дай боже да нямат край чудесата и да се увели тройно нашия отбор :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #70 -: Септември 03, 2009, 16:52:38 pm »
Малвинка честита синя радост!
Пимпа как устискваш така да не знаеш :D,аз направо полудявам надявам се в понеделник да ми кажат,че поне да знам правилно ли говоря все в женски род :)

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #71 -: Септември 03, 2009, 17:22:55 pm »
Хайде и аз да се запиша в тази темичка, ее.. от колко време чакам и аз да се запиша. Аз утре ставам на 8 седмици, само че ме е много страх момичета. Имам 3 спонтанни аборта преди тази бременност, последния бях точно в 8 седмица, а предишните 2 по-рано. Всеки път като ходя до тоалетната и се притеснявам дали няма да видя нещо. Да ви кажа също появи ми се жълтеникаво течение с неприятна миризма. Не знам на някоя от вас дали се е случвало и дали трябва да взимам антибиотици.
Иначе засега съм добре да "чукна на дърво", леки болчици отляво или отдясно, но това е нормално. От време на време ми се гади, но не съм повръщала до сега. Взимам утрогестан 2 по 1 и също детски аспирин.
Ох, дано господ е с мен този път и да нямам проблеми.
На всички бременни момичета желая лека и безпроблемна бременност. Господ да ни закриля!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #72 -: Септември 03, 2009, 17:36:05 pm »
bsvane2 аз мисля, че не е хубаво да пиеш аспирин.Относно течението се посъветвай с гинеколога си може би ще ти вземе микробиология.Аз също имам три спонтанни аборта, но този път силно вярвам, че всичко ще е наред не мисли за лоши работи това не ти помага(знам че е трудно ама опитай)
Всичко ще е наред радвай се на бременността си.Успех
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #73 -: Септември 03, 2009, 18:05:33 pm »
denisa12251, благодаря ти за отговора. Взимам аспирин защото д-р Стойков от Плевен така ми препоръча. Правиха ми много изследвания, но не се намери някакъв конкретен проблем. Той даже иска да си бия и хепарин, но аз съм в чужбина и не мога да си го бия. Питах лекаря си тука и той каза, че няма нужда, но аспирина няма да ми навреди, той е детски от 81мг. Аз на тия лекари тука им нямам много вяра, тъй като те не обръщат внимание на бременността до 3ия месец. Така стигнах до 3 аборта. Този утрогестан ми го изписа лекар в Б-я и майка ми го изпраща по пощата. За течението имам час за първоначален преглед на 15.09. Не знам дали да чакам до тогава или да се обадя по-рано.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #74 -: Септември 03, 2009, 18:48:36 pm »
Добре дощла при нас, bsvane2! Успешна и лека бременност ти желая този път и на финала прекрасно бебче!

Аз имах разни гъбички в началото на бременността (даже още не знаех, че съм бременна), слагах глобули и минаха. До колкото знам не са нещо необичайно по време на бременност, защото средата във влагалището е благориятна за гъбичките. Някои даже чета, че не ги лекуват в определен период от бременността, защото риска да навредиш с лекарството на плода е в пъти по-голям, отколкото от самите гъбички и не е оправдано. Та мамите стискат зъби и се почесват, но разбира се това само след преглед и консултация от гинеколог, кое е най-доброто за майката и плода!

Успех и дано всичко е наред! :goodluck:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #75 -: Септември 03, 2009, 19:02:08 pm »
bsvane2 , честито и нека този път е успешна бременността ти! Стискам палци всичко да е наред и страховете да си останат само в съзнанието ти до края!
Относно течението което те притеснява - ако наистина е нещо необичайно за теб, ако съм на твое място не бих чакала до 15.09. Все пак имаш горчив опит зад гърба си, по-добре да се презастраховаш и да се окаже нещо незначително, отколкото да протакаш, а да се налага лечение. Знам, че с часовете за преглед в чужбина е малко сложно, но на частно все някъде могат да ти вземат секрет за изследване. Успех!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #76 -: Септември 03, 2009, 19:06:46 pm »
Здравейте, момичета!
Да се отчета и аз- вчера бяхме на преглед- отговаряме си на седмиците, доплерът ни е добър, но плацентата ми започва да зрее, което според док не е проблем.
Сега по ред:
Пешек, тепърва ще ставаш по хиляда пъти, аз вече се въртя като пумпал в леглото, а и скоро ще почнат да те будят,щото какво като на тебе ти се спи, на бебата нали й се играе! :D Тия кахъри са много мили- страшно ми е гот бебо като се ядоса и ме изрита, докато не се преместя както на него му е удобно. Е, мязам на вампир- със сенки под очите и блуждаещ поглед, но съм щастлив вампир!
Дениса, упорствай с час за Марков, защото той е страхотен,много е добър, а и изключително внимателен и симпатичен, а кабинетът му е като от американски филм, а и броенето на пръстчета е такъв купон!Пък и ще видите на 4Д  муцунката, а това е разтапящо!
bsvane2, аз също пия аспирин, и то от 100мг., а и фраксипарин си бия(хепарин), защото имам доказана склонност към тромбофилия. Вече го спирам, де, но при необходимост не само не вреди, но и е дори стандартна терапия.
Течението трябва задължително да се изследва - микробиология и т.н, но това трябва да го направи лекарят ти.Опитай се да се срещнеш с него по-скоро.Може да е нещо напълно безобидно, но е добре да се знае какво е.
Лека вечер на всички!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #77 -: Септември 03, 2009, 19:09:31 pm »
Здравейте и ние днес минахме на ежемесечния си преглед на ЖК.Отговаряме си точно на 26 седмица.Беше се обърнал  с главата надолу моят момък.И аз се чудя защо от няколко дни в ребрата леко ме подритва. :lol: Вече са станали три килограма отгоре, всички ми се чудят че качвам само на корем и на бебе.Ами не се оплаквам организма ми е такъв.Чувствам се чудесно и ми е леко да се разхождам по магазините за бебешки неща.
Добре дошли на новите ни мами!Леко и безпроблемно до финала!
Малвинка честито :bori_004:
Луци на теб честито  :bori_007:
Клемче ти удържай фронта!
Чао ще пиша като взема изследванията си, че да видим какво се случва с моя хемоглобин.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #78 -: Септември 03, 2009, 19:25:22 pm »
За Марков ще упорстам не искам да ходя при друг.
За аспирина явно аз съм в грешка аз пия аспирин протект и мислех, че обикновеният е вреден  :oops:, но явно не е така.
Желая ви приятна вечер.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #79 -: Септември 03, 2009, 19:38:27 pm »
по преписания на моя док още от началото пия аспирин NU-SEALS 75
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #80 -: Септември 03, 2009, 23:33:33 pm »
Здравейте бъдещи мами :) аз днес минах на преглед, за съжаление не ми казаха добри новини. Доктора не успя да види хубаво бебо и да го снима за да го измери, но каза че не му прилича да е пораснал  :( Преди две седмици бах в края на 5та или началото на 6та седмица и бебо беше 5,7мм. И тогава вървях с около седмица назад. Т.е. бебчето трябваше да вече в 7ма седмица! Това, че не го видя добре днес го отдавам на това че са ми пълни червата, имам запек от който не мога още да се отърва  :oops: Почнах да пия фибри, ама трябва да мине време за да се поизчистя. Та доктора ме прати утре на някакъв супер модерен ултразвук за да се види по-добре и да измерят точната седмица евентуално, ако не е много късно вече  :( Ох много съм притеснена, дано всичко да е наред с бебчето ми, защото няма да го преживея! Стискайте палци момичета!

bsvane2, добре дошла и този път ще устискаш до финала, сигурна съм! И моето мнение е че трябва да посетиш по-скоро лекар за да види течението от какво е! Къде се намираш? Аз живея в САЩ и тук не обръщат много внимание на бременните в първия триместър. Кървя и ми казват, че е нормално. На своя глава и с помощ на Тини от форума почнах Утрогестан и кървенето ми спря засега. Вече нямам търпение да се прибера в БГ за да отида на доктор там и да си се успокоя малко. Не мога да им имам доверие тук  :( Имам чувството, че знам повече от тях! Ако можеш да си позволиш да отидеш на частно отивай да ти направят микробиология, не чакай до 15ти.

На всички бременни много сладки емоции желая! Хиляди целувки!
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 23:36:51 pm от linapoli »



*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #81 -: Септември 04, 2009, 07:33:49 am »
 linapoli
не се отчайвам стискам много ама много палци вскчи да е наред
Дано мила!
Казваш за кървенето, иамш ли такова?  :?
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #82 -: Септември 04, 2009, 09:41:50 am »
Здравей zayana, благодаря за подкрепата :) Днес след прегледа прокървих леко, еднократно, за първи път от 12 дена  :( Обадих се на доктора, каза че може да е от прегледа с ултразвука. Оф незнам вече, искам да мине утре с другият лекар с модерния ултравук, за да знам какво става. Иначе се чувствам добре, нямам болки. Благодаря за палците, като мина утре ще пиша  :?



Re: Тема на бременните №45
« Отговор #83 -: Септември 04, 2009, 09:44:02 am »
linapoli стискам палци всичко да е наред!Дано  утре да измерите точната седмица и да чуете пулс/ако не сте чули досега/ :D
Късмет yahoo_17
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #84 -: Септември 04, 2009, 10:00:31 am »
Благодаря звезда, видяхме сърдечни пулсации преди две седмици, но доктора каза, че е още рано да се чуят. Това беше най-щастливият ми момент последнте няколко седмици :) Аз съм оптимистка и знам, че всичко ще е наред утре!



Re: Тема на бременните №45
« Отговор #85 -: Септември 04, 2009, 10:01:18 am »
Линаполи,много силно се надявам утре да видят добре бебо и да кажат че всичко е наред!!! :goodluck: :goodluck: :goodluck: :bighug:
А това,че не обръщат внимание явно е практика в повечето страни,една приятелка в Англия също се оплака :ask:
Добре дошла bsvane2,леко бременеене!

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #86 -: Септември 04, 2009, 10:10:42 am »
linapoli, много късмет ти желая и всичко да бъде наред!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #87 -: Септември 04, 2009, 11:33:11 am »
Linapoli дано всичко е наред и бебо е пораснал!Ще стискам палци да се върнеш с хубави новини! :bighug: :crossfingers:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #88 -: Септември 04, 2009, 11:46:00 am »
Линче,имаш и мойте палчета и няма да ги пускам докато не се върнеш утре със добри новини :) Още повече е хубво че сте видели пулсации,значи бебко тогава е растял :)Дано и сега всичко е наред и е една отвратителна фалшива тревога :(

Колкото до докторите,тук в Белгия не мога да се оплача :) Още докато се обадих за + теста и след три дни бях при док,веднага - кръв,урина,УЗИ - както си му е ред.Е тва при личния,при гинеколога си неуспях да ида,беше ваканция,но след това ме прие при първия възможен час :)Дори тук преглеждат на две седмици до 12та,във вторник ми е последния такъв преглед и после,на месеца веднъж - но при личния мога да ходя когато си реша :D А,в спешното съм ходила два пъти и всеки път са светкавични,никакво чакане :)Винаги са ме взимали насериозно и са ми обръщали нужното внимание,дори когато отидох първия път в 6та2дни с болки в корема....
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #89 -: Септември 04, 2009, 12:28:37 pm »
[b]Bsvane2[/b] добре дошла при нас.Всички ще се молим да е наред всичко при вас с бебо :grouphug: За течението направи скоро изследване.И при мен псе появи и ще правя изследване.Док каза,че по принцип при бременност секретите се увеличават и е нещо нормално,но когато е придружено със сърбеж и лоша миризма тогава трябва да се обърне внимание непременно. :crossfingers:
Линаполи моля се и при теб всичко да е наред и да се наслаждаваш на бременността си :crossfingers: yahoo_17 preggo
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #90 -: Септември 04, 2009, 14:22:40 pm »
Linapoli,успокой се и не се вкарвай излишно в паника.Полеж малко повече,за да спре пак кървенето и си продължавай хапчетата.Може този доктор просто да е не  е измерил ембриона ,както трябва-стават грешки. :crossfingers:

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #91 -: Септември 04, 2009, 15:44:48 pm »
Здравейте, може би заради часовата разлика се включвам по-късно.
Благодаря на всички момичета за съветите. Течението понамаля и нямам сърбеж. Само миризмата е малко кофти, което ми говори че има някакви гъби, но знам че не трябва да се ползва нещо без лекаря да е предписал, така че ще направя консултация. Това не ме плаши толкова, стига да няма кървене и болки.
Линаполи и аз съм в САЩ, Кентъки. Ти къде си? Така е пусто в тази Америка, устискаш ли първите 3 месеца после ти обръщат внимание. Те първите прегледи ги назначават 10-12 седмица и малко по-рано ако ходиш при специалист по фертилност. Аз ходя при такъв, малко соленичко ми излиза, но ме прие в 7ма седмица и видяхме бебо, сърцето му тупкаше и след това ме препраща на обикновен гинеколог, където ходят всички бременни без проблеми, а там ми казаха да отида чак след две седмици. До тогава каквото стане. При предишните ми аборти им се обаждах, че кървя те ми казваха, че е нормално да не се притеснявам 8O.  Ти утрогестана как го взимаш, на мен ми е изписан 2по1, чудя се дали не е ниска дозата. Аз също след прегледа прокървих леко, но за няколко часа спря.
Дано днес да видиш бебчо и да е пораснал. Моят на 7сед.3дни беше 12,5мм. Наистина е много важно ехографа да е добър. Кога смяташ да пътуваш за Б-я, само заради бременността ли отиваш да ти обърнат по-сериозно внимание.
Извинявам се за дългия пост. Чакам добри новини от Линаполи. На всички момичета леко бременеене и никакви проблеми.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #92 -: Септември 04, 2009, 17:15:23 pm »
Linapoli стискам ти палци мила всичко да е наред  :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
На мен днес ми е много лошо едвам ставам  :? едно ужасно главоболие ме мъчи, а несмея да пия хапове, дано спре вече че......
Приятна вечер на всички  :D
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #93 -: Септември 04, 2009, 17:35:26 pm »
Здравейте, момичета. Хайде да се запиша и аз в темичката. Днес на поредния преглед видяхме двете плодчета - живи и здрави, почти еднакви - 19 мм и 18,3мм. Сърчицата им се виждаха как тупкат. Чухме ги и на доплера. Сега чакаме да се образуват плаценти.
Linapoli  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #94 -: Септември 04, 2009, 17:44:50 pm »
bsvane2 , мисля че 2х1 утрогестан е ОК, няма от какво да се притесняваш. Почивай си повече, не се напрягай, не вдигай тежко, полежавай повече. Прави каквото зависи от теб, за другото - природата си знае работата.
eterna, честито! Д-р Стаменов пакще се сдобие с близнаци ;)  :lol:

Linapoli, и от мен стиснати палци!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #95 -: Септември 04, 2009, 18:15:16 pm »
:)Здравейте:)
Добре дошли на новите попълнения и лека бременност пожелавам:)

Мен от няколко дни ме мъчат и киселини и днес пих на два пъти по малко сода защото не се издържа:)
Признавам си, че вече започва доста да ми тежи корема и ми е трудно дълго да вървя или стоя права:):):) За безсънните си нощи няма да говоря, но поне ритниците им ги усещам и това ме кара да се усмихвам на тъмно:):):):))))
Пожелавам ви приятни почивни дни и се пазете:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #96 -: Септември 04, 2009, 18:47:32 pm »
И аз се усмихвам в тъмното :)на ритничетата!
Притеснява ме обаче ,че досега не съм имала и грам киселина.Как мислите нормално ли е това?Сега съм в 26 г.с.
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #97 -: Септември 04, 2009, 19:01:36 pm »
Съвсем нормално си е, zvezda :D И аз не разбрах какво е това киселини.

Леко и усшпешно бременеене, момичета!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #98 -: Септември 04, 2009, 19:33:14 pm »
Звездичке,просто не знаеш каква кисметлийка си :D,киселините са супер гадно нещо :(
Етерна добре дошла,леко бременеене :D

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #99 -: Септември 04, 2009, 20:38:22 pm »
Благодаря Ви момичета :D Понеже досега съм изпитала доста от негативите на бременността като гадене, повръщане и задължително лежане няколко месеца та си мислех ,че няма да е нормално ако не се появят и киселини :wink: е явно този път ще пропусна :D
Леко бременеене на всички с пожелание за устискване поне до 38 ма г.с. :grouphug2:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #100 -: Септември 04, 2009, 22:05:45 pm »
zvezda03,
не може всички екстри наведнъж ;) Аз предната бременност доста рано се запознах с това неприятно парещо усещане, този път, да чукна на дърво, по-скоро инцидентно има леки намеци, но с чаша газирана вода на малки глътки ми минава :)
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #101 -: Септември 05, 2009, 09:40:24 am »
Момичета минавам да ви видя и да ви кажа ,че ми липсате много.  :bighug:
Лека бременност на всички :D
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #102 -: Септември 05, 2009, 11:11:11 am »
Здравейте момичета, пак нямам добри новини  :( Както преди 2 седмици ми казаха, че бебо е голям края на 5та седмица или началото на 6та, така днес ми казват че е 6та седмица. На снимката от преди две седмици пише 4та седмица и 5 дена, т.е. да се надявам ли днес да е било 6та и 5 дни??? Преди две седмици доктора видя сърдечен пулс, днес са казали на доктора, че не са видяли??? Знам, че е възможно да е спряло развитието на плода, но не искам и да си го помислям!!! Все още живея с някакви надежди! Не трябва ли да изпитам нещо, да ми спрат симптомите на бременност поне? Или всичко протича толкова естествено, че нищо не усещаш и не разбираш въобще какво се случва с бебенцето ти? Никой не ми каза колко е голямо, в клиниката с ултразвука нямали право, а доктора още не е получил снимките за да ми каже. Единствено по телефона са му казали, че е 6та седмица и че няма пулс. Преди две седмици беше 5,7мм, а днес видях на ехографа че най-малката стойност беше 1,6см, но знам ли какво значи това. Имаше 7-8 стойности на екрана. Ох май стана много дълго и объркано, ама на мен в главата ми е такава каша  :( Толкова съм отчаяна от отношението на лекарите тук, че май ще хвана самолета за България другата седмица, какъвто и да е изхода! Доктора ми каза да отида при него във вторник да види дали има развитие (как ще издържа дотогава незнам) и тогава ще взема окончателно решение! Много дълго стана вече, извинявайте ако съм ви досадила, ама освен с майка ми, няма с кой да споделя мислите си изобщо. Съпругът ми само ми вика спокойно, спокойно, всичко ще е наред и това е. Имам чувството, че изобщо не разбира какво се случва! Добре, че имам златна майка, но за съжаление тя е в България и ми помага много, но само от разстояние  :( Друго е да си поплачеш на майчиното рамо. Ох пак се разчувствах. Ще ви оставям, извинявайте пак за изповедта ми, много ми е болно в тая пуста Америка - страна на всички възможности - дрън, дрън!!!

Много благодаря на всички ВАС момичета за стисканите палци и дано да не е било напразно ( все още се надявам тайничко )!

bsvane2, здравей мила  :P Аз съм в Калифорния, в Лос Анджелис. От колко време си в Америка? Ще се радвам много ако имаш път насам да се видим :) И тук положението с докторите е същото. Нищо, че всеки щат си има отделни закони! Имам чувството, че знам повече от тях! Аз Утрогестана го пия 3х1, Тини ме посъветва да го пия по 3х2, но аз имах количество за около 2 седмици и след консултация на майка ми с лекар в Бг, той каза да ги пия 3х1, ако не спре зацапването да го увелича 3х2. Тя ми изпрати още, но зацапването спря. Ти кога ще отидеш на лекар за течението? Продължавам да стискам палци за теб и бебчето ти!

Фибо, ти си късметлийка с такива доктори и толкова загриженост около теб! Аз след прокървяване отидох в спешното, сложиха ми система, взеха ми кръв и урина, видяха ме на ултразвук и доктора каза, че бебето вече не е живо, защото не чували пулсации ( това на 3тия ден от закъснението на цикъла ), каза че трябва да ме изчисти от бебчо, защото щял да почне да гние в мен и да получа инфекция ( естествено аз му казах НЕ ). И след седмица ми пратиха сметка от 1100 долара вкъщи  8O А след 2 седмици видяхме пулсациите с моят доктор!



Re: Тема на бременните №45
« Отговор #103 -: Септември 05, 2009, 11:30:27 am »
linapoli, искренно ти съчувствам  :(,знам какво ти е,аз също съм минала през това и то два пъти,но както виждаш третия е успешен колкото и да ме беше страх да забременея отново.Много е гадно да те разиграват така и да си в чужда държава,ако можеш потърси друго мнение или изчакай,ние чухме пулса 7-8 г.с.С първата ми неуспешна бременност нямах никакво усещане какво става вътре,а с втората имах зацапване,което ту спираше, ту почваше и при първия преглед док. ми каза че е кухо яйце.Успокой се,и силно се надявам и стискам палци всичко да се оправи и нареди при теб  :wink:

Аз в понеделник ще вляза в болница за 3 дни сигурно,защото имам доста левкоцити в урината,цели 25 бр,което не е добре,може да е някаква инфекция и предполагам ще ми дадат болничен да си седя вкъщи,в офиса стоя седнала цял ден и ми се подуват краката.

Притен уикенд на всички :)

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #104 -: Септември 05, 2009, 11:36:30 am »
Линаполи,миличка ,разбирам те как се чувстваш,но освен да изчакаш да вторник,няма какво друго да се направи за момента:(.Не мога да разбера що за етика,политика и отношение имат тези лекари в Щатите :xЗа мен това е необяснимо и нечовешко,да не ти дават информация или да не ти обръщат внимание!

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #105 -: Септември 05, 2009, 11:39:41 am »
Линаполи искрено се надявам като идеш във вторник да чуеш добри новини!Аз също видях пулсации 7-8 г.с. а доктора тогава ми каза че понякога чак и в 9г.с можело.Прегръщам те силно!

Аз в понеделник също ще влизам в болница за 3-4 дни,за да може да си оправя болничните.Ще стискам палци за всички вас и бебчетата ни да са добре!

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #106 -: Септември 05, 2009, 12:19:50 pm »
Благодаря Ви за милите думи  :) Аз просто най-вече се надявам докторите да правят една голяма грешка, защото аз съм с късна овулация, цикълът ми е по-дълъг от нормалното. И все пак най-късно мога да съм забременяла на 23ти юли, а от тогава си е както и да го гледаш 6 седмици, като сложим и 14 дена преди това -  стават 8 седмици минимум, а те все измерват 6  :? Засега ще се успокоя и ще мисля трезво и ще видя какво ще ми кажат във вторник.

maya_20 поздравявам те за куража, с който си продължила с опитите! Ти си невероятно силен човек! Шапка ти свалям! Хайде оправяй ги тия левкоцити, знам че няма смисъл да ти желая по-лек престой в болницата, но поне да е по-бърз! Успех!

Тини, тук в тая Америка има повече мексицанци отколкото американци ( или поне в Калифорния ), а те раждат точно като циганите. Има-няма на година ги пръкат по едно. Имам колеги мексинаци, няма някой от тях който да е с по-малко от 5-6 деца, това им е минимума  8O Имам чувството, че са толкова "плодотворни", че на лекарите им е писнало да се занимават и са го ударили през просото! Повечето раждат най-късно на 19 и ако не си родил дотогава ти задават въпроси какво чакаш??? Ти им казваш, че правите опити повече от година или две, а те ти казват - не правите нещо както трябва??? И почват да те поучават колко лесно било забременяването! ЗАпочват да ти развиват лекции, а дори незнаят какво е овулация  8O Та те на 19 вече са достатъчно големи за да поемат отговорност за едно дете, а до 21 години не ги пускат в дискотеките и баровете или изобщо на места, в които се продава алкохол и не им продават алкохол и цигари в магазините. Такаче не се чуди изобщо на лекарите тук! Нямам думи!

Хриска, имам нужда от прегръдките ти, затова ги поемам целите :) Благодаря! И на теб много, много бърз престой в болницата и стискам палци всичко да е наред!!!



*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #107 -: Септември 05, 2009, 16:41:06 pm »
linapoli късмет мила дано всичко това наистина е една голяма грешка.Силно те  :bighug: :bighug: :bighug:
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #108 -: Септември 05, 2009, 18:15:20 pm »
Мила Линаполи много се натъжих.Не мога да повярвам,че така се отнасят там 8O.Мислех,че тук в България е лошо ама явно там е по-лошо като отношение към бременните.Идеята ти да си дойдеш тук и да видиш какво става ми се вижда добра.Моля се всичко в крайна сметка да е наред.Стискам палчета :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :goodluck:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #109 -: Септември 06, 2009, 00:03:52 am »
Линче,дръж се душицо! :hug2:Няма думи за да те успокоя сега :( знам какво е,един реален кошмар и все пак е някак нереален :(.....Кураж,сила и бъди реалист....

Да,наистина съм доволна от вниманието което получавам тук и от доктори и от персонал...Пимпе,мило,за жалост не само в БГто е така,и в много други страни е така,аз какви истории съм чувала - Америка,Англия,Холандия,Испания....в тези страни ако си без здравна застраховка - да те пази Боже :? :(

На всички целувки
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #110 -: Септември 06, 2009, 09:05:57 am »
Линаполи,  :crossfingers: всичко това да се окаже грешка.Много късмет!

 :bighug: :bighug: :bighug:
07.10.2009
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #111 -: Септември 06, 2009, 10:56:16 am »
Благодаря момичета за куража, който ми вдъхвате! Чувствам се по-добре и наистина съм по-спокойна! Мисля, че всичко е Божа работа. Мислех да спра да ходя на работа, че съм малко неадекватна там, но реших че е по-добре да се разсейвам там отколкото да мисля само за това вкъщи и да плача. Много ви прегръщам и ще ви държа в течение какво се случва! Целувам ви всичките!



*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #112 -: Септември 06, 2009, 11:06:07 am »
linapoli, късмет, мила!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Много  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:  за добри новини!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #113 -: Септември 07, 2009, 10:16:03 am »
linapoli, и от мен много стиснати палци и позитивни мисли за теб! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Голямо гуш! :bighug:
*

    Zorichka

  • **
  • 52
  • има надежда, повярвайте
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #114 -: Септември 07, 2009, 10:39:58 am »
Лукреция, скоро чух за едни свещички срещу запек и трудно изхождане, само дето името не им запомних.Та една приятелка наскоро роди и каза, че си е поставила една такава свещичка 1 час преди да отиде в родилното и после не се е налагало да и правят К.....а.Знам, че звучи гадно, но защо да се мъчиш и да рискуваш, след като има толкова безопасни методи, а ние просто не ги използваме.Ако се интересуваш, ще поразпитам за името, въпреки че се продават свободно в аптеките ...
Иначе отново хубава тема си имаме, мами и нека се множим и радваме на нашите собствени и чуждите бебета !!! Миналата седмица ни казаха, че ще имаме момиченце и аз бързам да се похваля на всички-целият свят да сподели радостта ни ...
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #115 -: Септември 07, 2009, 11:44:23 am »
хехе,Зори,още една девойка в отбора-имаме напредък :kickgirl: :balk_102: :bori_009:

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #116 -: Септември 07, 2009, 12:57:59 pm »
Лека седмица момичета.
Пожелавам ви да сте спокойни и да се наслаждавате на бременноста си:)
На мен времето много ми харесва:) Мен ако питат така да си стои вече, че дишам леко и спокойно:) :P
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #117 -: Септември 07, 2009, 13:19:58 pm »
И на мен ми харесва времето - уютно ми е едно такова. :) Пък и съм с новите си дънки за бременни и ми е страшно удобно! Уж нямах коремче, ама за една седмица така порасна, че вече не ми стават старите дънки или ми убиват на корема като поседя повече. Много съм доволна! :balk_81:
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #118 -: Септември 07, 2009, 13:22:30 pm »
Лисе и аз се чувствам по-добре като се захлади.Тая жега беше нечовешка.Нека има пак слънчеви дни,но не като досегашните.
За запека да споделя.......Аз го лекувам моя с много плодове и честно да ви кажа това ми помага поне до сега.Да се надяваме,че няма да имам проблеми до края.Ако се появят ще помагате :bighug:
Зори честита  :bori_015:
Линаполи стискам здраво палчета тревогите ти да са напразни :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 13:26:56 pm от pimpa77 »
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #119 -: Септември 07, 2009, 13:25:09 pm »
Zorichka , честита ви розова панделка! :)
Lisko , то и аз съм така, ама малко меланхолично ми става, като си представя цяла половингодина така, чак до март 2010... мрачно и без качествени разходки  :?
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #120 -: Септември 07, 2009, 13:36:51 pm »
Здравейте, момичета и успешна, спокойна и прохладна седмица!

Свещичките против запек се казват Ева Кю (Eva Q), ама не са особено ефективни при по-тежки случаи.
linapoli, дръж се, мила, когато нищо друго не е останало, остава надеждата!Има много случаи на късно чути тонове и родени здрави дечица след това. Понеже едната ми приятелка живее в Щатите, макар и на Източното крайбрежие, знам,че при ранна бременност са много лежерни- тя загуби 2 в рамките на 4 месеца и  й казаха, че нищо няма и е нормално, но установихме, че им действа добре ако небрежно се спомене адвокат, иск и им се намекне, че ако нещо ти се случи, ще им струваш много повече пари, отколкото ако сега ти обърнат внимание.
Късмет и стиснати палци!
На новодошлите, добре дошли и скоро още да идват!
Лек ден!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #121 -: Септември 07, 2009, 14:59:00 pm »
Здравейте мами желая ви приятна, прохладна седмичка  :D
Аз сега се върнах от док. вече сме големи цели 2 см. :D Всичко изглежда добре и си отговаря на седмиците.Еми това е похвалих ви се.
Zorichka честити розови гащи мила  :bori_015:
Приятен ден на всички.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #122 -: Септември 07, 2009, 15:08:07 pm »
Ха,вие да знаете от кога мрънкам,че искам лятото да свършва-жегите ми разказаха играта,защото едвам дишах и вода ми течеше от всякъде.Сега наистина е странно приятно и уютно,както казва Кърлс :DНека времето не ни влияе на нстроението-моето даже е по-добро :D

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #123 -: Септември 07, 2009, 15:34:06 pm »
Здравейте,душици :D
Да си кажа и аз,и мене жегата ми разказа игричката...то не ми стигаше гаденето ами и не се дишаше :lol: А тук и влажността на въдуха достига 70%,та се сещайте какъв парник става....както и да е,есен е :D Аз също се чуствам доста по-добре и хладния въздух ми навява толкова романтични спомени...ееххх...бременността определено ми действа чуствително :D Ние сме на доки утре вечер и нямаме търпение да се срещенм с бебко :D Коремчето започва леееко да ми личи и нещо апетита се усили... :D
Пожелавам на всички приятни есенни мигове :D

пп Запек нямам ама и сливи и ябълки хапвам обилно,добро лекарство е вечер преди лягане - два портокала или няколко сини сливи :D При мен действа,а съм със лениви черва по принцип.... :?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #124 -: Септември 07, 2009, 17:23:33 pm »
Здравейте сладуранки,
Честити розови гащички Зоричка :bori_015:
Дени  браво за хубавите резултати :D
Аз много се замислям дали да не пия калций,макар че ям доста млечни продукти :ask:Вие взимате ли някакви калциеви добавки?
 :bighug:

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #125 -: Септември 07, 2009, 17:37:08 pm »
Аз не вземам нищо.Моя док ми каза,че всичко което се изписва като калции и вит Мтерна са с комерсиална цел.Каза,че за Матерна специално е доказан отрицателен ефект за майката.Беше ми изписан и Зимофлор/калции/-за него каза ,че е с недоказан ефект.Препоръча ми да ям много млечни продукти за да си набавя калция и много плодове за необходимите витамини.Лятно-есенния сезон можем да си набавим всичко необходимо  :P
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #126 -: Септември 07, 2009, 17:49:15 pm »
Съгласна съм за Матерна аз я пих със сина ми 6 месеца по предписание от лекар и качих 25кг. през бременността  :? от които 10 още си ги нося затова сега няма да пия витамини ако не се наложи.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #127 -: Септември 07, 2009, 19:10:51 pm »
Искам да ви питам ,някоя от вас има ли проблеми с ниско кръвно?От няколко дни кръвното ми 100/65 и главата ме боли отзад.За да е пълно оплакването ми :oops:,кръста също ме скъсва,но за него ми е ясно,че ще е така.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 19:36:38 pm от TINI78 »

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #128 -: Септември 07, 2009, 19:19:48 pm »
Тини пробвай да пиеш айрян със сол на мен много ми помага аз по принцип съм с ниско кръвно.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #129 -: Септември 07, 2009, 19:58:45 pm »
Тини пробвай да пиеш айрян със сол на мен много ми помага аз по принцип съм с ниско кръвно.

 И на мен това ми помага Тини.
Доста често ми пада кръвното и айряна със сол ме спасява.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #130 -: Септември 07, 2009, 20:15:58 pm »
Благодаря за съвета,аз по принцип съм с ниско кръвно,но така лошо не ми е било.

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #131 -: Септември 07, 2009, 21:06:18 pm »
Туй за айряна не го знаех, ще пробвам и аз. Моето кръвно винаги си е било ниско - 100/60, но сега като забременях още падна, дори апарата за кръвно/дигиталния/ не го хваща и постоянно дава Error  8O.
Иначе съм супер, нямам никакви други болежки и проблеми, дори се върнах на работа, колкото и да ми се чудят всички на акъла  :D
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #132 -: Септември 08, 2009, 09:58:40 am »
Да,това за айряна много помага.По принцип съм с кръвно 70/50 и впоследно време дори ме е страх да го меря ,но често ми причернява.
И още един "бабин"лек свързан с кръвното :wink:в случай ,че ви се изравнят границите- пийте чаша вода със захар.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #133 -: Септември 08, 2009, 11:14:24 am »
И аз съм с ниско кръвно около 90/50.Док ме успокои и каза,че по-добре да е ниско отколкото високо.Това за айряна ми беше полезна информация.Пия всякя вечер и почти всяка сутрин ям кисело мляко и се чувствам много добре :P
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #134 -: Септември 08, 2009, 11:23:38 am »
Здравейте момичета!И на мен това време ми се отразъва добре,че в тия жеги направо не се дишаше.Сега краката ми не са подути и ми е по-леко,а бебчо е станал много активен,ритка ли ритка! :)За кръвното и моето е ниско 100/60,но доки ми каза че по-добре ниско отколкото високо.linapoli стискам палци всичко да е наред не губи вяра и надежда мила!Пожелавам ви на всички леко бременеене и много положителни емоции!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #135 -: Септември 08, 2009, 14:36:07 pm »
Вие взимате ли някакви калциеви добавки?
 :bighug:

Аз откакто получих спазмите в мускула на прасеца, започнах да пия Калмацин. А иначе плодове и зеленчуци си хапвам доста, както и млечни продукти. Но според личната ми, малко повече калций и магнезий няма да са ми излишни, тъй като точно в този момент на бебо са му особено нужни.  :)

Моето кръвно по принцип си е ниско - 90/60. В дните, в които пропусна да пия мляко с кафе и ми се отразява веднага. Така че, аз си го поддържам с малки дози кафе и по парче черен шоколад на ден.

Мен от няколко дни ме тормози въпроса колко често трябва да усещам бебо на този етап? Притеснявам се, че не е всеки ден и че движенията му са още съвсем слаби. Така ли трябва да е?

Хубави и прохладни дни желая на всички! :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #136 -: Септември 08, 2009, 15:08:18 pm »
twin не се тревожи нормално е  :D аз Денис го усетих в 20-та седмица за пръв път и до края не беше много активен (за разлика от сега няма укротяване :lol:)
linapoli успех мила чакаме новини.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #137 -: Септември 08, 2009, 18:03:02 pm »
Линаполи, днес съм с теб! Дано да чуеш добри новини. Стискам палци! Знам, че тука е така, ако този който ти прави ултразвука не е лекар той няма право да казва какво вижда на ехографа. Неговата роля е да направи добри снимки без да се занимава да обяснява на пациента. Затова трябва да чакаш доктора да каже неговото мнение. Ти кървене имаш ли? Защото аз при предишните си аборти започвах с кървене, първо леко, кафяво и после постепенно се увеличаваше. Ако нямаш кървене е добър знак. Миналия път видяхме бебо  6сед.4дни имаше пулс, след това отидох в 8 сед. и бебо беше пораснал, но нямаше пулс, междувременно кървях, но леко, а след като видяхме че няма пулс изкървих силно и това беше. Възможно е нещо да не виждат както трябва, дано да видят днес.
При нас няма чак толкова мексиканци, но явно такава им е практиката навсякъде. Тук не вкарват в болница за прокървяване, нито ти изписват задържаща терапия. Единствено можеш да изкопчиш прогестерон, но тук го изписват вагинално, не на таблетки, а аз нямах успех с вагиналния.
Моето течение понамаля и му изчезна миризмата от самосебе си. Сега чакам да дойде прегледа другата седмица.
Успех на всички!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #138 -: Септември 08, 2009, 18:24:05 pm »
Малвина82 нормално е не се притеснявай.При мен има дни когато рита много и дни в които си почива.Особенно сега като се позахлади бебо е по спокоен :P
Линаполи чакаме да ни зарадваш мила,че всичко е наред  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Днес бях на ЖК и ми взеха вагинален секрет за изследване,че ми излезе някаква раничка,течението ми се усили и сърбеж на всичкото отгоре........ :?Дано всичко е наред,че се притеснявам за бебо...... :( :( :(
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #139 -: Септември 08, 2009, 18:32:01 pm »
При мен пък е обратно,сега на по-хладно,мойта бебка не можеш я спря :DИ сега се загледах в огледалото....един тумбак се  е отпрал :lol:Другата седмица отивам на среща с бебка,че вече стана повече от месец как не сме били при Александров(да отбележа ,че и другаде не съм ходила :wink:)

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #140 -: Септември 08, 2009, 18:40:36 pm »
pimpa, дано не е нещо сериозно и да го оправите бързо тоя проблем.
Нашия бебо почна миналата седмица да рита. Все се чудех дали не са газове :oops: ама си е баш Бебун. :lol:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #141 -: Септември 08, 2009, 18:43:31 pm »
Как сте,момичета :D
При нас пък днес е адска жега,и ми иде да си изплюя чревцата.Сори за описанието ама си е тъй :lol:Цял ден нямам угодия и квото и да хапна не ми понася....пууу тъкмо беше почнало да се разхлажда...ама как гори тва слънце,да му се невиди :x
Тъй,оплаках се набързо :D Ние сме довечера на ЖК и да видим до къде сме стигнали...на мене още не са ми правили микробиология и мисля да разпитам днеска.

Момичета,да ви попитам,във връзка със секса,казали ли са ви нещо?Днес чух,че било препоръчително да се ползва кондом...ама на мене доки нищо не ми каза :?Изрично питах,каза да сме спокойни и да си го правим "кротко" :lol: ама нищо повече....

Линче,чакаме добри новини :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #142 -: Септември 08, 2009, 19:49:57 pm »
Фибче мила не мога да ти отговоря,защото аз забравих вече какво беше това секс........... :( :( :(Откакто съм забременяла не сме го правили,защото съм с ниска плацента и ни е страх :?После ще наваксваме :lol: Първо ще се учим и припомняме :lol: :lol: :lol:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #143 -: Септември 08, 2009, 19:56:37 pm »
И аз съм така от теста насам секс не сме правили скоро няма и да правим.С денис за цялата бременност правихме 2-пъти като след втория прокървих  :? и този път няма да рискувам.
Е все пак има и други начини освен проникването нали  :oops: :oops: :oops: :wink:
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #144 -: Септември 08, 2009, 22:20:29 pm »
ЕЙ и аз да си кажа за секса! :lol: Правим един път седмично, много внимателно, без презервативи,но и без да свършва в мен!Доки каза да си правим ама и аз не знам до кой месец може.То и без това напоследък ми е тежко и бебето само рита по време... може да го спираме скоро.

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #145 -: Септември 08, 2009, 22:29:17 pm »
Аз се "молих" на моя мъж дълго време ,до като преди 3 дни той се престраши :oops:-сети се милия,то дойде време да се спира :oops:Иначе от теста ,та до сега,не бяхме го правили.Миленка,аз имах същото преживяване по време на секса-беба взе да рита,чак ми стана смешно :oops:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #146 -: Септември 09, 2009, 00:06:43 am »
Тъй ся,да си кажа :D питахме докито и той ни увери,че секса без презерватив е абсолютно безопасен за бебко и за инфекцийки.Само да не свършва в мене,понеже в еякулата се съдържало някакво в-во което отпускало отвора на матката,и каза че ще ни разреши отново като дойде време да раждам(да стигна до там,дай Боже)понеже спомагало за разкритието.За микробиологията каза,че ще ми я пусне около 30тата седмица,но сега ако нямам оплаквания - сърбеж и миризма,няма да правим...обикновените гъбички не били опасни,а и редовно са се намирали там...
Та,така - на ехото ни направи изненада - 4Д :D

Лека нощ,милички
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #147 -: Септември 09, 2009, 01:47:50 am »
Здравейте, мацки!
За секса - ние от теста до сега само три пъти сме правили и предполагам и ние ще попаднем в горната ситуация с риткащо бебче, ама аз сигурно и с глас ще се изсмея.  :oops:

Мен от няколко дни ме тормози въпроса колко често трябва да усещам бебо на този етап? Притеснявам се, че не е всеки ден и че движенията му са още съвсем слаби. Така ли трябва да е?
И аз така се бях притеснила, но днес питах док и той каза, че не е задължително да го усещам всеки ден. То при нас е така - 2 спокойни дни, на третия война в коремчето ми  :lol:
Да дам отчет от днешния преглед - всичко се развива ок, растем - около 22 см и 356 гр. сме вече, отговаряме си на седмиците. Този път почти нищо не видях от прегледа, явно представлението беше за мъжо (натам беше монитора и аз не си го поисках). Знам само, че доста са се мяткали ръчички и краченца и е отправил много прозявки към татко си(пък може и нещо да му е говорил мъника, знае ли човек  :D)Ами това е. А между другото се отказах от 4Д-то. Нещо образите не ми допадат там.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #148 -: Септември 09, 2009, 09:35:12 am »
Добро утро мамчетар
вчера ми излязоха резултатите от БХС -всичко е ок :D
Събудих се в 6 и 30 от пърхане в корема,после заспах и сега се чудя дали съм сънувала или е било първото побутване :ask:
Пимпа всичко ще е ок :goodluck:
Линаполи :goodluck: yahoo_17
А за секса,доста сме го разредили,но не и спряли :D
 :bighug:

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #149 -: Септември 09, 2009, 17:15:06 pm »
Аз също имам дни, в които усещам бебето по-често и такива, в които май повече му се спинка и понякога се шашкам :oops: Всеки път питам док. но ми казва, че е нормално.
Момичета, как облекчавате болките в гърба? И възглавници слагам и как ли не се въртя, но май не се получава :?
По въпроса за секса, какво беше това :oops: Още след трансфера го забравих, но честно казано не съм питала никой лекар, просто и двамата с мъжа ми много ни е страх :oops:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #150 -: Септември 09, 2009, 17:18:42 pm »
Момичета, как облекчавате болките в гърба? И възглавници слагам и как ли не се въртя, но май не се получава :?
Както знаеш, при мен нещата бяха доста нетърпими. Масажите не помагаха особено. От около 2 седмици нещата се наместиха от само себе си. Може би има връзка с натиск на бебето върху някакви точки. Поне аз така си го обяснявам. Сега доста по-рядко се случва да ме боли. Дано и при теб отмине.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #151 -: Септември 09, 2009, 17:55:29 pm »
Фибче мила не мога да ти отговоря,защото аз забравих вече какво беше това секс........... :( :( :(Откакто съм забременяла не сме го правили,защото съм с ниска плацента и ни е страх :?После ще наваксваме :lol: Първо ще се учим и припомняме :lol: :lol: :lol:
Аз ъсщо забравих  :D
пък и не съм мислила за секс
толкова ззле ми беше, гадене повръщане
чак се чудя на Фиб  :lol:
 :D
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #152 -: Септември 09, 2009, 18:04:38 pm »
На мен пък ми се е появило едно желание...:pipy_longstocking: ама бях наплашила мъжа ми в началото и сега той казва "притеснявам се да не стане беля"... :BangHead: Но ще го убеждавам сега, че всичко е наред. :lol: Пък и някъде четох скоро, че секса бил много полезен защото се отделяли хормони, които са много важни за еластичността на матката...  8) Шантава ми работа :wink:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #153 -: Септември 09, 2009, 18:17:59 pm »
Здравейте и от мен, прекрасни бременни жени  :D
Ето че ваканцията приключи и отново съм на работа и при моето еднообразно ежедневие. Но не се оплаквам. След малко почивка, започва да ми доскучава и ми се иска отново да се върна към нормалния живот  :D. Макар че ми се струва, че започнах лесно да се изморявам. Направо съм скапана още по обяд, а вечер след работа нямам желание за нищо. Само да се излежавам. :lol: Добре че милото се грижи за обяда и вечерята. 
Поради тази причина и сексуалният ни живот е почти минало. Когато видях положителния тест, съпругът ми дълго не посмя да се доближи до мен от страх да не развали магията. Постепенно се пристраши, ама само от време на време. А сега, от повече от месец, аз съм тази където е все уморена. Хем имам мерак, ама не дочаквам. А откакто се случи прокървяването на 28.08 не сме се любили и най-вероятно ще ми коства дълги убеждения докато половинката отново се престраши...
Сега споделяме други моменти, като например дълго галене на корема ми. Изглежда на съпруга ми му доставя огромно удоволствие това занимание в чакане на поредния ритник или лакът, а като че ли коремът ми иска да му се подмаже, защото последните две седмици се удвои. За което съм много доволна и горда  :lol:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #154 -: Септември 09, 2009, 18:29:59 pm »
Вероятно въпроса ми е за темата при вече родилите момичета, но тъй като и тук има повторно бремени ще питам:)
Кога е времето да си изберете педиатър за бебето? Доколкото съм чела и чувала, той идва първия ден(или седмица) след като се приберете от болницата!
И по-специално ме интересува как се процедира със същото когато жената няма да ражда в града в който живее?
Няма как да зная кога ще се прибера от София с бебетата и не е проблем да си избера предварително и да се обадя когато се приберем, но така ли се прави?
Че нямам кой знае колко време още във Варна и трябва да проуча при кой ще се запиша?

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #155 -: Септември 09, 2009, 18:30:55 pm »
Не се отчайвайте сладурки.После какво наваксване,какъв секс ще бъде  :oops: :oops: :oops:Не смея да се замисля сега :lol:
После ще обменяме опит :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #156 -: Септември 09, 2009, 18:36:47 pm »
Не се отчайвайте сладурки.После какво наваксване,какъв секс ще бъде  :oops: :oops: :oops:Не смея да се замисля сега :lol:
После ще обменяме опит :lol: :lol: :lol:
Дано да си права, Пимпа.
Ама твърде е възможно първите месеци след равдането да продължим в същия дух. Покрай памперси, кърмене, биберони и къпания не съм много сигурна дали наваксването няма да трябва да почака още мъничко  :lol: :wink:....


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #157 -: Септември 09, 2009, 18:38:22 pm »
 :pipy_longstocking: И аз като Къдричко :D направо съм вълк :lol: То не само че не сме го намалили ами е по-хубаво и от преди :D Само дето сега тумбака вече си личи и последния път мъжо реши да поспре за да му се поомилва 8O :lol: Е в тоз момент,не бях си гурна как да реагирам.... :lol: :lol: :lol: Нал се сещате аз разчекната,пък той "ой,на тати бебкото" :lol: :lol: :lol:

Лелеее,Лисе,стана ли време за София бе..... :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #158 -: Септември 09, 2009, 18:42:45 pm »
Лисе много хубаво обмисли за педиатъра разпитвай много, защото това ще е най-важният лекар за вас с години напред.Аз си бях избрала педиатър и когато родих майка ми отиде и записа детето той беше казал като ни изпишат да му се обадим и така два дни след като се прибрахме от болницата дойде вкъщи после след две седмици пак вкъщи и май след това вече ние ходихме.Забравих да кажа, че от родилния дом ти дават документите, които даваш на педиатъра.
Приятна вечер на всички.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #159 -: Септември 09, 2009, 19:13:34 pm »
Лелеее,Лисе,стана ли време за София бе..... :D

Ами още само месец и половина и потеглям към София за последния си бременен месец там:)Дано да е месец де:))))Лети си времето:)

Лисе много хубаво обмисли за педиатъра разпитвай много, защото това ще е най-важният лекар за вас с години напред.Аз си бях избрала педиатър и когато родих майка ми отиде и записа детето той беше казал като ни изпишат да му се обадим и така два дни след като се прибрахме от болницата дойде вкъщи после след две седмици пак вкъщи и май след това вече ние ходихме.Забравих да кажа, че от родилния дом ти дават документите, които даваш на педиатъра.
Приятна вечер на всички.
Да, разбирам, значи аз така или инъче трябва да се спра на някой, да говоря с него за да знам, ще има ли възможност да ни поеме и като се приберем да действам:)
Много ти благодаря Дениса.
Тези дни с това ще се занимавам, ще разпитвам за добър педиатър тук във Варна.:)
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 19:22:27 pm от Lisko »
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #160 -: Септември 09, 2009, 19:21:43 pm »
Лисе пожелавам ти успех с педиатъра  :P
Ами толкова време без секс аз свикнах,така,че и след раждането ще устискам :P
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #161 -: Септември 09, 2009, 19:24:22 pm »
Лисе пожелавам ти успех с педиатъра  :P

:)Благодаря Пимпа:)
Аз знам кой искам, стига и тя да ме поиска:))))
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #162 -: Септември 09, 2009, 19:50:18 pm »
Ама твърде е възможно първите месеци след равдането да продължим в същия дух. Покрай памперси, кърмене, биберони и къпания не съм много сигурна дали наваксването няма да трябва да почака още мъничко  :lol: :wink:....[/color]
Най-вече покрай недоспиване, кърмене и напрежение няма да се сещаш даже, ама знае ли човек - разни хора, хормони и т.н  :lol:
Лисе, аз ако съм на твое място, ще разпитам за добър педиатър във Варна, с който бих се срещнала пред заминаването, да добия вечатление и да обясня ситуацията. Да има готовност човекът след твоето завръщане о родните места. За София същото - макар да има педиатри, които преди да излезе актът за раждане на бебето, преглеждат само платено. Нашата докторка дойде в деня след изписването, на следващата седмица пак, а след това ние започнахме да ходим при нея веднъж седмично до края на месеца, след това веднъж месечно. Ако не намериш вариант, ще ти дам тел. - 30 лв беше платеният преглед, но пък си струва.
Аз да питам как стояха нещата с даването на урина, когато се носи от къщи. До колко време трябваше да се занесе бурканчето до лечебното заведение / лаборатория? Нямам предвид стерилна урина. И докато съм на такава вълна, да споделя наблюдение във връзка с възмущението на много хора, че всяка лаборатория дава различни, неточни и т.н резултати: последно като ходих за стандартните ПКК и урина, като погледнах какви посуди се намират на гишето за урина... кой ползвал бурканче от лютеница, кой от горчица, от бебешко пюре, пластмасова чаша за кафе, пластмасово бурканче от някакви изразходвани лекарства... Направо косата ми настръхна от изумление.. та такива ми ти работи, драги ми Смехурко  :lol:
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 19:54:56 pm от ani4ka »
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #163 -: Септември 09, 2009, 20:31:43 pm »
Лис,аз също съм решила да си избера предварително педиатър,за сега събирам мнения,но вече имам едно на ум.Само чакам още  малко да наближи раждането и ще се срещна с избраните педиатри,ей така за разговор и впечатление.
Аничка,урината може до час да я занесеш в лабораторията.Така ми каза акушерката,че юли месец като давах си я приготвих от ранни зори от вкъщи и ми каза,че не ставала.
 Сексът,мили момичета,е мнооого хубаво нещо,но заради бебетата може и известно време БЕЗ.
 Линаполи,какво става с теб?

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #164 -: Септември 09, 2009, 21:57:59 pm »
...Кога е времето да си изберете педиатър за бебето? Доколкото съм чела и чувала, той идва първия ден(или седмица) след като се приберете от болницата!
И по-специално ме интересува как се процедира със същото когато жената няма да ражда в града в който живее?...

  Пети,моят съвет е още тези дни да се обадиш на избрания от теб педиатър,да й кажеш кога горе-долу се пада секциото ти и всъщност да потвърди ,че ще те има предвид.После преди да ви изпишат от болницата пак ще се чуете по телефона за да уточните кога ще дойде у вас на посещение.От там насетне тя ти организира посещенията ви във кабинета си.Успех с избора!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #165 -: Септември 09, 2009, 22:36:22 pm »
Аничка, Тини, Фани, благодаря ви много.
Така и ще направя. До края на другата седмица ще съм свършила и това:)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #166 -: Септември 10, 2009, 00:05:39 am »
Сексът,мили момичета,е мнооого хубаво нещо,но заради бебетата може и известно време БЕЗ.
Еее Тини,направо се почувствах анатемосана :lol: :wink: Ако няма медицинска предпоставка и изричното предупреждение от доки,че не трябва да се прави секс - няма абсолютно нищо нередно в това,напротив - здравословно е и за майката и за детето,пък и за таткото :lol: :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #167 -: Септември 10, 2009, 00:22:10 am »
Да бе,знам,че е полезен секса,ама аз с тези контракции....казах го малко завистливо :oops:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #168 -: Септември 10, 2009, 00:26:27 am »
Да бе,знам,че е полезен секса,ама аз с тези контракции....казах го малко завистливо :oops:
Хе-хе,сладурка :cuddle:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #169 -: Септември 10, 2009, 03:11:40 am »
Лисе  :P, време е слънце. Разпитай, огледай се, говори с двама, трима.
И нека този на когото се спреш да е наясно с това което ти предстои.
А и имай предвид, че педиатрите са много натоварени и връщат пациенти.
Аз лично, ако съм такъв във Варна за мен ще бъде чест да имам в практиката си
три палави лисета с толкова прекрасна Майка!
Ще стискам палци за добър избор!


И понеже времето в което пиша е подходящо за СЕКС
да ви кажа какво мисля-УЛЯХТЕ СЕ!
Допреди десетина минути писах в друга тема в която
се опитах да дам кураж на момичета започващи процедура,
които се страхуват до болка от това което им предстои!
Бъдете толеранти моля ви, както казваше Мари навремето-
Тук седим на една маса, маса на която едни плачат, а други се радват!

Нека го правим заедно и с едните и с другите,
за да може повече момичета да пишат и в тази тема!

Извинявам се, ако с написаното по-горе съм засегнала някого!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #170 -: Септември 10, 2009, 07:40:14 am »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O

[/url]
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #171 -: Септември 10, 2009, 09:05:38 am »
Здравейте,момичета!

Аз вчера бях на ЖК и се оказа ,че имам умерен хидрамнион  :? .Знам че това не е нолмално,но моля ви кажете ми до колко е опасно това за бебето.? Док ми каза също кога ще е секциото- 09.10.2009 ,но ако се наложи ще се направи и по-рано.

За педиатъри и аз вече много се услушвам и оглеждам,че и при мен вече почти не остана време, но още не мога да се спра на някой конкретен.И тук искам да попитам нещо- кое е по-добре педиатъра да е в района в който живееш или е по-добре някой специалист,но да е по-далеко? А и все пак да не забравяме,че специалистите са доста заети и не поемат всички желаещи.
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #172 -: Септември 10, 2009, 09:12:51 am »
Лисе  :P, време е слънце. Разпитай, огледай се, говори с двама, трима.
И нека този на когото се спреш да е наясно с това което ти предстои.
А и имай предвид, че педиатрите са много натоварени и връщат пациенти.
Аз лично, ако съм такъв във Варна за мен ще бъде чест да имам в практиката си
три палави лисета с толкова прекрасна Майка!
Ще стискам палци за добър избор!


И понеже времето в което пиша е подходящо за СЕКС
да ви кажа какво мисля-УЛЯХТЕ СЕ!
Допреди десетина минути писах в друга тема в която
се опитах да дам кураж на момичета започващи процедура,
които се страхуват до болка от това което им предстои!
Бъдете толеранти моля ви, както казваше Мари навремето-
Тук седим на една маса, маса на която едни плачат, а други се радват!

Нека го правим заедно и с едните и с другите,
за да може повече момичета да пишат и в тази тема!

Извинявам се, ако с написаното по-горе съм засегнала някого!

Много точно казано!
Нямам думи.......................
затова и нищо не казвам
нима всчико е секс  8O
...........
понякога нарочно съм го "пробвала" моя мъж за да видя как ще реагира
За щастие не се нахвърли като невидял, а най отговорно ми заяви, че секс винаги може дас е прави дори и със закъснение.Сега по важно е бебето!!!
Ако беше отвърнала с обратното,  мнението ми ще ше да е , че е безотговорен и няма по важно от това да свърши и да си достави сексуалната необходимост  8O
Слава Богу не е такъв!!!
За това си го обичам  :P......
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 09:18:05 am от zayana »
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #173 -: Септември 10, 2009, 10:17:26 am »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O
Аз не мисля,че е осъдителен този "проблем",сексът е неизменна част от живота и не виждам какво чак толкова възмутително има.

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #174 -: Септември 10, 2009, 10:29:23 am »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O
Аз не мисля,че е осъдителен този "проблем",сексът е неизменна част от живота и не виждам какво чак толкова възмутително има.
той не е осъдителен, разбира се!
всеки сам отговаря за себе си и действията нали!
Освен удоволствие секса има и свойте рискове!
Има потенциална опастност да се вкара инфекция, може да се предизвика маточна контракция, може 1001 други неща да се случат....
но може и да не се....
Все пак си мисля, че няма да умрем без секс 9 месеца, но има всякакви хора, може някои да не преживее...  :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #175 -: Септември 10, 2009, 10:54:36 am »
Аз не осъждам, не мога, не ми е в природата.
Говоря за друго, който разбрал, разбрал.



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #176 -: Септември 10, 2009, 10:57:35 am »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O
Аз не мисля,че е осъдителен този "проблем",сексът е неизменна част от живота и не виждам какво чак толкова възмутително има.
той не е осъдителен, разбира се!
всеки сам отговаря за себе си и действията нали!
Освен удоволствие секса има и свойте рискове!
Има потенциална опастност да се вкара инфекция, може да се предизвика маточна контракция, може 1001 други неща да се случат....
но може и да не се....
Все пак си мисля, че няма да умрем без секс 9 месеца, но има всякакви хора, може някои да не преживее...  :?
Момичета, тази дискусия няма да ни доведе доникъде. Безмислено е да продължаваме да разискваме върху нея. Изложиха се различни мнения по въпроса и никой не натрапва мнението си на другите. Това е само една от темите, които се разискват тук. Не е ли форумът за това. Да споделим и помолим за мнението на другите. Нека се уважаваме взаимно и зачитаме правото на другите на собствено мнение, още повече, че при всяка една от нас бременността протича по различен начин....


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    нерито

  • ***
  • 217
  • Виждаме така, както гледаме ...
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #177 -: Септември 10, 2009, 11:03:48 am »
Здравейте момичета, аз като една много несериозна бременелка, чак сега се включвам сред вас  :D Дано да ме приемете късно късно. Ами защото първите три месеца ми беше непрекъснато лошо и не исках и да чувам за бременилски неща   :oops: , а после се отплеснах нещо от форумите и ето ме сега пак на линия. Радвам се ужасно много, че тук виждам немалко познати дами.
На всички желая леко бременеене  :D

А по последната тема, ако позволите да изразя мнение:
сексът по време на бременността носи същите удоволствия и рискове, както и преди нея (с изключение на случаите, когато е забранен по медицински причини), ако всеки партньор спазва необходимата хигиена и проявява внимание, то той е незаменимо удоволствие. Между другото всяко удоволствие за мама е удоволствие и за бебчо  :wink: Така, че не се впрягайте толкова, всеки си решава сам  :)
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #178 -: Септември 10, 2009, 11:07:36 am »
Здравей, Нерито!!!
Радвам се да те видя в тази тема. Наистина ми се губеше нещо  :D


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #179 -: Септември 10, 2009, 11:48:01 am »
Ехеее,колко се развихрили духовете :D Защо се впрягате толкова,зададох един нормален (мисля си) въпрос,имаше доста реакции - различни :D И всеки сам да си решава дали иска или не иска. :D Никой никого не съди или дава оценки,нито аз ви се чудя,че не го практикувате(напротив,и ви разбирам),нито пък ми се иска да излизам безотговорна с това че ние пък го правим.Това дали правим секс по време на бременност или не ,не е критерий по който да оценяваме кой до колко е отговорен,състрадателен и сериозен.Едното няма нищо общо с другото.
Моля ви не го взимайте толкова насериозно,все пак и сексът е час от живота ни и може да бъде обсъждан(предполагам)....

целувки на всички и мир :D


пп НЕРИИИИИИИИИИИИИИИИИ  :D :D :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #180 -: Септември 10, 2009, 13:17:56 pm »
Ще се намеся малко относно темата за секса по време на бременност. Когато бях бременна изрично питахме д-р Сигридов по този въпрос. Отговорът му беше, че оргазмът при жената дори може да намали контракциите, така че в определени случаи дори е полезен. И ако трябва да съм честна даже мога да го твърдя от личен опит, че е точно така  :oops: Ако няма разкритие, кървене или друг подобен медицински проблем, сексът не е забранен по време на бременност.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #181 -: Септември 10, 2009, 13:19:20 pm »
И аз не мисля че секса е най-важен!До третия месец даже нищо не правихме, ама като засънувах едни еротични сънища  :oops: и се събуждам със стегнат корем. Сега вече нещата са добре, пък е естествено ако не се чувствам добре той никога не би настоявал. :)

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #182 -: Септември 10, 2009, 14:07:10 pm »
Тя тази тема стана повече за секса отколкото по темата тъй че и аз да споделя...мили момичета макар и само с двугодишно чакане за моето второ слънчице и ходене по лекари и процедури,като стана и моето чудо ако щете ми вярвайте не сме правили секс със съпруга ми близо 8 месеца.Изобщо не ми беше до това след кървенето и лежането а само исках да минат тези 9 месеца и да си гушна бебчето живо и здраво.Та...наистина това не е най важното и наистина има и други алтернативи.
Успех на всички ви и леки бременности :)

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #183 -: Септември 10, 2009, 14:41:45 pm »
Ехее,Парси как си :D Кога мина времето не знам :D А бебко е вече на 3 месеца...лелее...Още си спмням как всички чакахме в "опитите" да пуснеш темата...хи-хик... :D
Пък за темата пак ви казвам,айде мир и усмивки... :D Който не се чувства добре,ще се пази разбира се :D ,който пък се чувства добре,другите да не му се карат,че не се пази... :D :D :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #184 -: Септември 10, 2009, 15:34:44 pm »
Здравейте момичета!Да се похваля че бебчо е добре,но твърдо отказа да си покаже пола! :D Но показа на баба си такива номера,че още е в еуфория!
Гледам за секса сте коментирали- ние още като разбрахме че съм бременна и го спряхме.Преди 2-3 седмици се престраших да пробваме но ме позаболя и спряхме и мисля да си дадем няколко месечна почивка.Радвам се че и мъжа ми мисли така.
Лиско аз също няма да раждам в града в който живея и мисля предварително да се разбера с педиатъра който си избера и като се приберем тогава да запиша бебчо!Само живот и здраве да е де...!

*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #185 -: Септември 10, 2009, 17:06:39 pm »
Хей тук е направо горещо osi_7
Заровете томахавките и стига нападки,моля ви.Никой няма нужда от това :grouphug2:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #186 -: Септември 10, 2009, 17:56:28 pm »
Браво Мишанта! Много точно казано! Съжалявам, че не ми достигаха думите да опиша възмущението си от ''проблемът'', които имат някои от момичетата тук. Да им се чудиш на акъла значи!  8O
Аз не мисля,че е осъдителен този "проблем",сексът е неизменна част от живота и не виждам какво чак толкова възмутително има.

Извинявам се, че ви се намесвам в темата. От вчера искам да го направя, но реших, че може да ме сметнете за завистлива кучка и се отказах да пиша.
Бих дала сърцето си, бих дала всичко, което имам само за да мога да пиша при вас, да си сложа бременна лентичка в подписа и да пъча големият си корем. Но уви за 8 години го докарах 3 пъти едва до 8г.с.
Пиша това не за да осъдя секса, а за да подкрепя Мишанта за солидарността!
Ако можех да имам това, което съм написала по-горе вярвайте ми, доста по 9месеца бих изтърпяла без секс само, за да гушна МЕЧТАТА си.
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #187 -: Септември 10, 2009, 18:29:17 pm »
Power,
само не разбрах полихидраминион или олигохидраминион, т.е. повече или по-малко ти е околоплодната течност? И двете не са чак толкова плашещи, особено след като лекарят ти те следи внимателно и има готовност да извади бебока при първи признаци на проблем. Не се плаши- особено повечето води накрая се срещат често...
Стискам палци и успех!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #188 -: Септември 10, 2009, 19:11:10 pm »
Сексът,мили момичета,е мнооого хубаво нещо,но заради бебетата може и известно време БЕЗ.
Съгласна съм с Мишанта,за това и се опитах да подсетя,че е време да спре дискусията,която се превърна в чесане на езиците.Въпросът не е дали да правим секс или не,има много изписано по въпроса,а в това дали е редно чак толкова да го дискутираме.Като се има предвид колко време ги чакаме тия бебета,през колко мъки сме минали до тук,някак си не е редно да отделяме чак толкова голямо внимание на темата СЕКС.Надявам се няма пак някой да се почувства анатемосан и хайде с това да прекратим,надявам се не обиждам никой! :bighug:Лека вечер !

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #189 -: Септември 10, 2009, 19:28:43 pm »


Извинявам се, че ви се намесвам в темата. От вчера искам да го направя, но реших, че може да ме сметнете за завистлива кучка и се отказах да пиша.
Бих дала сърцето си, бих дала всичко, което имам само за да мога да пиша при вас, да си сложа бременна лентичка в подписа и да пъча големият си корем. Но уви за 8 години го докарах 3 пъти едва до 8г.с.
Пиша това не за да осъдя секса, а за да подкрепя Мишанта за солидарността!
Ако можех да имам това, което съм написала по-горе вярвайте ми, доста по 9месеца бих изтърпяла без секс само, за да гушна МЕЧТАТА си.

:bighug: :bighug: :bighug:
Натали искрено ти желая много скоро да пишеш редовно в тази тема.Успех мила ще успееш  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
И аз мисля, че прекалено го дискотирахме секса Тини е права, че трябва да спрем дотук.
Приятна вечер на всички.
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #190 -: Септември 10, 2009, 19:40:39 pm »
Никой не е искал да се дракаме в тази толкова бленувана тема!
Просто понякога така се получава,всеки споделя мнението си и изведнъж обсъжданото измества същественото,а именно малките същества които носим и тяхното добро!
 :bighug: :bighug: :bighug:

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #191 -: Септември 10, 2009, 20:00:43 pm »
Power,
само не разбрах полихидраминион или олигохидраминион, т.е. повече или по-малко ти е околоплодната течност? И двете не са чак толкова плашещи, особено след като лекарят ти те следи внимателно и има готовност да извади бебока при първи признаци на проблем. Не се плаши- особено повечето води накрая се срещат често...
Стискам палци и успех!

За полихидраминион става въпрос,но аз съм с диабет и за това се притесних.Док каза,че това става от високата захар и е нормално за диабетичките, но аз се притеснявам все пак....и не можах да разбера това вреди ли по някакъв начин на бебето.... :?
07.10.2009
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #192 -: Септември 10, 2009, 20:18:35 pm »
За секса няма да пиша, че стана много пиперлива тази тема, има какво да разисквам, но като се появи подходяща темичка, тогава може да се включа. Да охладя страстите с повторно питане за урината  :lol: ...до колко време се носи за изследване, понеже прочетох отговор - 1ч., но си спомням, че в лабораторията последния път жената ми каза, че това важи само за стерилна, та оттам ми тръгна лутането....
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #193 -: Септември 10, 2009, 22:29:10 pm »
Аничка,за урината не знам,аз я давам на място и доки ми я иследва веднага с някакви лентички :?

Натали пожелавам ти от сърце скоро да си тук и вярвам,че ще успееш :D


пп Той въпроса не беше за секса,а за презерватива по време на секс,ама как се измести тематааа.....наистина нека спираме :D
« Последна редакция: Септември 10, 2009, 22:32:55 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #194 -: Септември 10, 2009, 23:42:45 pm »
само последно- с какво секса е здравословен за плода по време на бременност, че явно от кърменето малко съм позатъпяла
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #195 -: Септември 11, 2009, 00:40:49 am »
Момичета, радвам се за всички вас, но моля тези забременели след три дъъъълги месеца прекарани в денонощни опити, първо да помислят за тези които продължават да опитват от години, преди да напишат нещо само, за да убият време.
И сега няма смисъл да ми обяснявате кой какво искал да каже, не влизам в полемики, ако не ми хареса развоя на темата ще я заключа.
Дано сте ме разбрали правилно :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #196 -: Септември 11, 2009, 00:45:44 am »
Между другото всяко удоволствие за мама е удоволствие и за бебчо

ти у ред ли си?

превърнали сте темата в лигава помия, ще ме прощавате. бременелки, бремелинки и бремешонки - в отчетните теми на бг-мамма.

ТОВА ТУК Е ФОРУМ ЗА ВЗАИМОПОМОЩ НА ЖЕНИ С РЕПРОДУКТИВНИ ПРОБЛЕМИ И ПРОБЛЕМНА БРЕМЕННОСТ! НЕ Е СПАМО-ЧАТ ФОРУМЧЕ ЗА СЛАДКИ РАЗДУМКИ ЩОТО НЯМАМЕ КВО ДА ПРАВИМ ПО ЦЕЛ ДЕН!

предупреждавам ви, че ще трия наред и без обяснения, ако не се въздържате и съобразявате с характера на форумите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #197 -: Септември 11, 2009, 00:48:58 am »
Здравейте момичета, извинявам се че толкова дълго отсъствах, но ми се струпа много информация на главата и се мъчих дълго време да я подредя. Все пак май не успях :( Та да почна с прегледа във вторник. Тази седмица имах два прегледа при двама доктори. Доктора, на който аз нямам много доверие защото обикновено ме преглежда много набързо, ме видя във вторник на ултразвук. Според него бебето е 6та седмица и 3 дена. Преди три седмици бебчо беше 4 седмици и 5 дена и имаше сърдечен пулс, а сега трябваше да бъде около края на 7ма седмица. Каза ми, че според него няма сърдечен пулс и че бременността е приключила и  имам два избора - да ме изчисти от плода или да изчакам още една седмица да видим дали ще се развие ако ще съм по-спокойна ( но според него нямало да се развие ). Днес бях на преглед при доктора, на който ИМАХ по-голямо доверие! Той каза, че ЧХГ ми е 9500 и според това се развивала добре бременността. ЧХГ отговаряло на 9-та седмица и аз толкова трабва да бъда. Прегледа ме ръчно  8O , т.е. само ме опипа вътрешно и външно и каза, че според него бебето растяло. На въпроса ми няма ли да ме види на ултразвук ми каза, че не било необходимо, шял да ме гледа чак след 3 седмици  8O Само да припомня на всички тук, че той е докторът, който ме прати миналата седмица на специалния ултразвук, защото той не можеше да види хубаво бебчо и да го  снима за да го измери и защото от това, което видя тогава не му изглеждало пораснало. Та на следващия ми въпрос какво е станало с изследванията от специалния ултразвук, той се ококори, пита ме кога са били и отиде да ги потърси! Намери ги, естествено, и каза че там пишело че бебето е 6та седмица, не се развива според седмиците си и няма пулс  8O И естествено каза, че трябва да ме изчисти от него. Пак настоях за ултразвук и той пак отказа като ми размаха листчето за да ми покаже какво пишело в изследванията! Искаше веднага да ме изчисти от плода, но аз отказах! Вече съм толкова объркана, незнам какво да правя! Ако само ме беше видял на ултразвук и беше потвърдил всичко нямаше да се дърпам да ме чисти, ама той 2 минути преди това ми говореше, че всичко е наред според кръвните ми изследвания  8O Възможно ли е хормона да си нараства, а бременността вече да е приключила? Честно да ви кажа вече се бях настроила, че бебчето е спряло да се развива и че и днес ще ми кажат същото! Много плаках тия дни докато чаках да мина през всички доктори и бях почнала да свиквам с мисълта, че така е решил Господ и че така е трябвало да стане за да се избегне нещо по-лошо, че щом веднъж е станало чудото - ще стане пак и ние ще се радваме на детенце някой ден!  А те продължават да ме разиграват! Случвало ли му се е на някой подобно нещо? Незнам как да процедирам оттук нататък! Да им дам ли да ме изчистят или да чакам още! Ако чакам и бебчето ми е спряло да се развива има ли опастност за моето здраве? Някъде ме плашеха с инфекция на матката или нещо друго?
Пак ви отнех много от времето! Съжалявам много затова, но няма с кой да споделя мислите си. Всичко е една голяма каша в главата ми! Благодаря Ви, че пак ме изслушахте и желая на всички по-леки оставащи месеци  :) Целувки!
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 02:06:06 am от linapoli »



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #198 -: Септември 11, 2009, 03:46:00 am »
linapoli, ти не си в България, нали?

Потърси трето мнение веднага, преглед на узи за сърдечна дейност,
не може така , дано всичко има добър край!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #199 -: Септември 11, 2009, 08:25:56 am »
linapoli, нивото на ЧХГ не е показател за развитието на бременността. напълно е възможно ембрионът да е загинал, а ЧХГ да се покачва още известно време. много е непрофесионално това поведение на лекаря.
потърси друг лекар, който да те прегледа с вагинален ултразвук и да определи ситуацията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #200 -: Септември 11, 2009, 08:45:20 am »
linapoli, присъединявам се към мненията по-горе, че трябва задължително да потърсиш трето мнение. Колкото и да е трудно, все някой лекар ще има свободен час, проучи из вашите форуми за препоръки и т.н...Не знам какво друго може да те посъветваме. Стискам палци!
Аз да се оплача - тази нощ в продължение на 2 часа имах контракции на 20-ина минути, вярно, безболезнени, но доста се наплаших. Така се разтреперих, че 15 мин. не можех да спра. Добре, че отидох до тоалетната и видях 3-4 безгрижни хлебарки, та се разсеях малко  :) Добре, че се изнасяме обратно към София, та поне от тази напаст да се отърва  :). Явно ми е писано да се "радвам" все на нощни приключения. Веднъж да вляза в 9 месец, та да не ми е толкова свито сърцето.
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #201 -: Септември 11, 2009, 09:23:26 am »
Linapoli, заплаши лекарите със съд! Тук те от това най - много се плашат. Дано всичко завърши по най - добрия начин за вас! Стискам палци за това!
Ани4ка, дано само с уплахата да си останала и след има няма 2 месеца да зарадваш Рони с братче!

[/url]
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #202 -: Септември 11, 2009, 09:42:47 am »
linapoli моята първа бременност приключи долу горе в 8-ма седмица
Аз получих обаче зацапване, което ме накара спешно да потърся помощ мед.
като отидох да ме види док йаза, че ембруона е спрял да се развива и че организма сам го изхвърля!
Прегледа ме и вагинало, че по тчоно за пулс, но няамше  :(
Каза ми ако искам да изчакам още една семица и да видим. :?
Аз не знамех какво да му отговоря, само плачех
Излязох от кабинета му отидох при друг той го потвърди.Отатм на трети и той потвърди.ЕЕе вече нямаше акво да очаквам.Казвах си ок единия примерно греши но не може и тримата, нали?! :(Трябваше да приема истината, колкото и да боли
Точицата беше много малка и не отговаряшче на семдиците
Аз още на същия ден реших,ч е трябва да направя кюертаж.колкото и ад да отлагам, нямаше да се съживи.А просто си удтлжавам мъката, и си тайх надежйи, и така все повече разочарования
Зацапването се засили до вечерта, както беше ме предупредил док.И наистина трябваше вече да мсиля о за себе си и последствията от неразвиващ се ембрион в мен  :(
Не искам да те плаша, но е това което съм преживяла а не чула
И моя съвет е да потърсиш второ мнение
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #203 -: Септември 11, 2009, 10:29:35 am »
Благодаря момичета за бързите отговори! Истината е че това е почти трето мнение. Жената, която ми прави специалния ултразвук ( така и не разбрах какво му е специалното ) се намира в специална клиника, която няма нищо общо с другите двама доктори. Тя няма право да ми каже нищо. Тя споделя какво е видяла на докторите и те го обсъждат с мен! И тъй като този специален ултразвук беше миналата седмица аз исках един последен днес, за да се уверя в действителност че  бебчето ми не се развива, защото аз резултати не съм видяла! Само ми ги съобщиха. Исках да го видя с очите си!!!!

mishanta, живея в САЩ. Което смятам да поправя възможно най-скоро :) Нямам думи от тази "Америка"!!!

zayana, благодаря за откровеността! Аз нямам зацапване сега, но пия утрогестан по моя преценка. Мисля, че може и затова да нямам. Но както казах това е  почти трето мнение и май няма смисъл да отлагам повече! Плаках много цяла седмица, но знам че това е единственото нещо, което трябва да направя! Колко време след това се възстанови нормалият ти цикъл и колко време трябваше да се пазите от ново забременяване?

Знам, че тези въпроси не са за тази тема и затова ше се пренасоча към друга! Просто знам, че много момичета тук са минали по този път и затова си позволих да попитам!

П.с. Междувременно майка ми се консултира с доктора ми в Бг и той е на същото мнение, трябва да се чисти!



*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #204 -: Септември 11, 2009, 10:52:41 am »
Линаполи цикъла ми дойде точно месец след кюртажа!
но при всеки е различно, аз отговарям за себе си!
След това 4 месеца се пазихме и на петия забременях  :P
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #205 -: Септември 11, 2009, 11:14:24 am »
Какви са тия безотговорни псевдодоктори :xКакво има да му се мисли-нужен е спешен ехограф за потвърждаване на сърдечна дейност на ембриона!Линапoли,миличка,не може все да няма кой да се съгласи на един ултразвук,макар и платен,иначе си е чисто гадаене.Кървенето не е задължително,аз не взимах утрогестан и миналата година,когато направих миссед аборт,нямаше кървене,нямаше нищо,което да ми подскаже.
Следващ цикъл-до 35,40 ден.Пазене около 3-4 месеца,но то при нас не се налага,че и без това само не става.
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 11:26:26 am от TINI78 »

Re: Тема на бременните №45
« Отговор #206 -: Септември 11, 2009, 11:43:12 am »
Момичета, с мъжа ми решихте утре сутринта да отидем при доктора, който отказа да ми направи ултразвук днес и да му кажем че няма да излезем от клиниката докато не ме прегледа с ултразвук! Ако трябва ще го заплашим с адвокат! След това ако резултатът е същия ще си запиша час да ме изчисти  :(



*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #207 -: Септември 11, 2009, 13:25:38 pm »
linapoli   :( съжалявам, но наистина добре си постъпила като си решила да отидеш утре чакането може само да ти навреди.
Приятен ден на всички.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #208 -: Септември 11, 2009, 15:09:18 pm »
Аз да се оплача - тази нощ в продължение на 2 часа имах контракции на 20-ина минути, вярно, безболезнени, но доста се наплаших.
Аз в събота и в понеделник имах подобни преживявания, но на 5 минути. Първия път се преборих с 4 магнерота, но втория направо пих на 15-тата минута гинипрал и изоптин, че косата ми настръхва като знам, в коя седмица съм.
За урината - знам, че се носи до 30 мин. в лабораторията. Иначе има опасност да се завъдят гадини, без реално да съществуват. Това за стерилната. Обикновената нося най-много до час.
Линаполи, попаднала си на наистина кофти място. И все пак нещата изглеждат ясни, за съжаление. Отидете наистина утре и настоявайте за преглед. ЧХГ, изследвано еднократно, не може да даде отговор, дали се развива нормална бременност. Поне трябва да се повтори след 48 часа.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #209 -: Септември 11, 2009, 16:13:10 pm »
Линаполи миличка  :bighug:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #210 -: Септември 11, 2009, 16:25:41 pm »
но моля тези забременели след три дъъъълги месеца прекарани в денонощни опити...
Стеф,разбираме те правилно,но това горното е обидно.Явно тези с по-леки бременности нямат маясто в тази тема... :( Жалко,а е мечтана с години....

целувки и довиждане :(
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #211 -: Септември 11, 2009, 16:52:12 pm »
но моля тези забременели след три дъъъълги месеца прекарани в денонощни опити...
Стеф,разбираме те правилно,но това горното е обидно.Явно тези с по-леки бременности нямат маясто в тази тема... :( Жалко,а е мечтана с години....

целувки и довиждане :(

чакай сега, никъде не съм написала нищо за леки и тежки бременности, а именно за такива, които са чакани години.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #212 -: Септември 11, 2009, 18:29:57 pm »
Фибче недей така мила Стефиз е имала друго впредвид, просто след години чакане и поредица неуспешни опити липсата на секс е най-малкият проблем.., друго е когато една жена забременее почти веднага тя много по-малко се замисля за рисковете и въобще по-малко се тревожи.Поне това е моето лично мнение аз за себе си знам, че секс няма да правя през бременността.
Лека вечер момичета.
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #213 -: Септември 11, 2009, 18:49:33 pm »
Боже, какъв проблем настана само защото споделихме, че имаме желание за секс. И уж всички казваха "не исках да коментирам, но да се изкажа и аз..." се оказа, че явно всички ги вълнува тази тема.
Не съм искала да обидя никого или още по-малко да се хваля пред някого, че карам (да чукна на дърво) нормална бременност и нямам медицински забрани да правя секс!
Разбира се, че секса не е най-важното и разбира се не 9 месеца, а 9 години не бих правила ако знам, че това ще е цената да имам бебче! Но какво толкова казахме все пак, че така се нахвърлихте?!
Нима утре аз не мога да съм на мястото тези от вас с безкрайни опити, мъки и броейки всеки ден, който е минал без да загубя бебето си... Нима мислите, че ако си забременял по-лесно не се тревожиш за бебто си до смърт? Че не умираш от ужас, защото някой де е бутнал в корема в автобуса или просто защото днес не си устеил бебо да мърда...? Какво е това разделение - лесно-трудно забременял и това ли определя дали си отговорен и дали се тревожиш?...


И все пак темата беше да си споделяме - радости, мъки, кой къде го е засърбяло ако щете, но точно въпроса за секса стана световен проблем... Наистина съжалявам, че се получи така!

Бъдете здрави, бъдете обичани и успешна бременност на всички!
« Последна редакция: Септември 11, 2009, 18:52:28 pm от curls »
*
Re: Тема на бременните №45
« Отговор #214 -: Септември 11, 2009, 19:17:23 pm »
темата приключи, моля заповядайте в новата :)