0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #20 -: Април 04, 2007, 19:28:20 pm »
Гласувах.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #21 -: Април 04, 2007, 19:31:11 pm »
Попълних анкетата!
Да, интересен е момента с обследването на дохода. Ще има ли такова и на база какво ще се доказва доход? Само официален или реален доход?
Защото това, което е добро за нас /забременяване и отглеждане на дете/ не е много добро за банката - единият доход на член от семейството, драстично намалява. С това нараства риска за кредитора. Което ме навежда на следващия въпрос:Как ще бъдат обезпечени кредитите?

Може да се приеме и реален доход. Изискването за доход е минимален остатъчен доход след изплащане на месечната вноска по кредита не по-малко от 75 лв на член от семейството.

Обезпечаване на кредита - залог за бъдещи вземания, получавани по сметка в Банката или един поръчител.

Помолих някой от банката да се регистрира при нас, защото не съм сигурна, че мога адекватно да отговарям на въпросите ви. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #22 -: Април 04, 2007, 22:50:18 pm »

Може да се приеме и реален доход. Изискването за доход е минимален остатъчен доход след изплащане на месечната вноска по кредита не по-малко от 75 лв на член от семейството.

Мели, може ли да обсъдите и следната ситуация:
Как ще бъде определен минималния остатъчен доход, при положение, че нямам постоянен месечен доход? Резултатът от годишната данъчна декларация по ЗКПО достатъчно основание ли е  за да ми бъде отпуснат кредит.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #23 -: Април 04, 2007, 22:57:44 pm »

Може да се приеме и реален доход. Изискването за доход е минимален остатъчен доход след изплащане на месечната вноска по кредита не по-малко от 75 лв на член от семейството.

Мели, може ли да обсъдите и следната ситуация:
Как ще бъде определен минималния остатъчен доход, при положение, че нямам постоянен месечен доход? Резултатът от годишната данъчна декларация по ЗКПО достатъчно основание ли е  за да ми бъде отпуснат кредит.

Подобен казус беше разискван - примерно с хората, които работят в чужбина, не могат да декларират доходи, за нас изглеждаше наистина проблем, но екипът отреагира спонтанно и без притеснения "Не се безпокойте, банката си има механизми".


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #24 -: Април 04, 2007, 23:13:13 pm »
Мисля си не е ли по-добре този гратисен период да си го избира самия клиент според ситуацията. Например - жената забременява, но ако реши продължава да ходи на работа (или ползва болнични) - в този случай дохода й не намалява и тя може да си плаща вноските по кредита, тоест дохода на семейството не намалява. По новите промени се изплаща 90% от заплатата й до навършване на 9 месечна възраст на детето (приблизително). Не съм икономист и не съм много наясно, но някак си така е по-гъвкаво. Затова ми се струва, че вариантът с овърдрафт е най-добър.
« Последна редакция: Април 04, 2007, 23:21:21 pm от cygnus »
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #25 -: Април 05, 2007, 00:03:56 am »
Мели,
коментирани ли са лихвени проценти?

lb2f
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #26 -: Април 05, 2007, 08:52:30 am »
И аз гласувах. Теглила съм заем за скромните 3000 лв и имаше изискване да представя 5 поръчителя. Не че не ги намерих, но ми се струва прекалено. Добре ще е и да няма наказателна лихва при предсрочни погасявания, както и някакъв гратисен период, да речем 3 месеца.
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #27 -: Април 05, 2007, 09:03:12 am »
На трети въпрос - освен посочения от мен отговор /облекчени условия по кредита, което все пак е най-важно/, съществено значение за мен има и облекчената документация /да не ми искат 100 бележки за доход  :lol: или пък 5 поръчителя, както е писала Боровинка  8O/ и дискретност /много държа на това/.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #28 -: Април 05, 2007, 13:13:49 pm »
Гласувах.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #29 -: Април 05, 2007, 13:17:45 pm »
Мели,
коментирани ли са лихвени проценти?

Да, 8,45% при залог за бъдещи вземания, 9,45% с 1 поръчител, 10,45% в режим овърдрафт.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #30 -: Април 05, 2007, 13:20:47 pm »
И аз гласувах. Теглила съм заем за скромните 3000 лв и имаше изискване да представя 5 поръчителя. Не че не ги намерих, но ми се струва прекалено. Добре ще е и да няма наказателна лихва при предсрочни погасявания, както и някакъв гратисен период, да речем 3 месеца.

Ще е нужен 1 поръчител, съдлъжник по кредита (съпруг или трето лица), такса предсрочно погасяване ще има, гратисен период - до 12 месеца.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #31 -: Април 05, 2007, 13:23:15 pm »
Ще е нужен 1 поръчител, съдлъжник по кредита (съпруг или трето лица), такса предсрочно погасяване ще има, гратисен период - до 12 месеца.
на мен ми звучи добре.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #32 -: Април 05, 2007, 13:25:05 pm »
и на мен ми звучи добре, както за гратисния период, така и с един поръчител-съпруга например  :lol:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #33 -: Април 05, 2007, 16:13:45 pm »
Гратисен период е много добра опция  :D
Един поръчител винаги се намира  :D
Добре звучи  :D

lb2f
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #34 -: Април 05, 2007, 16:15:22 pm »
Е и аз гласувах. За сега съм на инсе ,но ако се стигне до ин витро с половинката обсъждахме за кредит. Това е добра идея стига само да се осъществи да не остане само анкета. УСПЕХ  :D
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #35 -: Април 05, 2007, 16:58:11 pm »
Гласувах.
И аз съм "за" облекчаване на документацията (по трети въпрос).
Да, 8,45% при залог за бъдещи вземания
Tова не го разбрах какво означава  :oops: Много съм зле с банковите работи.


*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #36 -: Април 05, 2007, 17:00:16 pm »
bebe_вече 2007  мисля че е залог на недвижимо имущество (като ипотеката), ако греша нека модераторите ми изтрият постинга
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #37 -: Април 05, 2007, 17:08:47 pm »
Дадох и своят глас, въпреки че едва ли ще мога да се възползвам от предложението, тъй като вече имам отпуснат голям кредит за закупуване на жилище. Дано този кредит стане реалност и помогне на много бъдещи родители, тъй като финансовата страна на проблема е понякога решаваща. На трети въпрос, освен "облекчени условия", смятам за важна и "дискретност" - да не вземат от банката да звъннат на работодателя и да кажат "така и така, обаждаме се във връзка с искане за кредит за ин-витро на служителката Х".
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #38 -: Април 05, 2007, 19:14:34 pm »
Гласувах :D

*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #39 -: Април 05, 2007, 20:38:37 pm »
Мели, дали има някакъв шанс кредитите за ин витро да започнат да се отпускат още тази година?