0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Миналия ден бяхме на среща в централата на СИ Банк - един голям екип от банката и представители на почти всички репродуктивни центрове у нас, както и на фондация "Искам бебе". Обсъждахме идеята за нова кредитна линия за ин витро. Екипът на банката ми направи впечатление на изключително добронамерен и решен максимално да адаптира техния продукт към спецификата на проблема. Говорихме много дълго как точно да стане, какви са тънките моменти, с какво може да се помогне групата на потенциалните кредитоискатели, как да се съкрати и облекчи пътя им и т.н. Въпреки това останаха много въпроси и затова предложих на банката да проведе анкета в нашия форум. Така ще помогнем на хората, които ще се възползват от този кредит, а той изглежда на първо четене много добър. Моля ви да гласувате, дори да нямате намерение да се възползвате от подобен кредит. Също така всякакви коментари, предложения и въпроси към банката ще бъдат посрещнати с разбиране.

Анкетата се намира на адрес http://survey.zachatie.org/public/survey.php?name=eibank_1


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #1 -: Април 03, 2007, 11:36:46 am »
Относно Анкетата, имам малка препоръка - за въпрос №3 (Кое би било по-важно за Вас в случай, че решите да се възползвате от опция за кредит? )- ще бъде по-добре да се ползват "чекбоксове" вместо "радиобутони", т.е. да се даде възможност за повече от един избор, тъй като предполагам доста хора биха се колебали какво точно да изберат като отговор (то и аз в кюпа да си призная честно)  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #2 -: Април 03, 2007, 11:43:52 am »
а защо няма възможност да се отговори с повече от 1 опция.
напр. за мен би било еднакво важно и да получа бързо парите и условията да са ми максимално облекчени

пп. патката си е патка :lol:. след като си поставих питането видях че питам абсолютно същото което и рали пита...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #3 -: Април 03, 2007, 11:46:57 am »
Разбирам ви. Има такъв момент. Да помислим малко?

Втори вариант е да се избира най-подходящата опция, а евентуално тук да се коментира и другата възможна, така става ли?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #4 -: Април 03, 2007, 13:36:50 pm »
И аз го мислих това също. Относно 2 от въпросите за мен и 4-те опции са важни и задължителни. Може би искат да разберат кое е водещото и доминиращо условие. Там, където става дума за цифри е ясно.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #5 -: Април 03, 2007, 14:34:48 pm »
До кога е валидна анкетата?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #6 -: Април 03, 2007, 17:06:44 pm »
отговорих :D
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #7 -: Април 03, 2007, 17:13:26 pm »
Много хубава инициатива,браво.Вече попълних анкетата.Действително и аз като всички останали само на трети въпрос имах колебания - избрах облекчени условия на кредита,но второто което бих избрала щеше да е бързина.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #8 -: Април 03, 2007, 22:54:15 pm »
И аз да кажа, че се опитах да гласувам с повече от един отговор на въпрос 3.
Гласувах за обликчени условия, но много важни, според мен, са и облекчените изисквания за документация. Само хора, които не са се сблъсквали с бюрокрация, чиновници и куп изисквани документи, обезсмислящи се един-друг, няма да обърнат внимание на тази опция.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #9 -: Април 03, 2007, 22:58:59 pm »
До кога е валидна анкетата?

Не сме говорили, но поне седмица или 10 дни викам да остане активна. Да видим как ще се развива.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #10 -: Април 03, 2007, 23:00:18 pm »
И аз гласувах. По трети въпрос освен облекчените условия, за които дадох моя глас, важна за мен е и дискретността. Дано да се реализират тези кредити по-скоро!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #11 -: Април 04, 2007, 14:15:16 pm »
Дано се разбира, че режимът овърдрафт е приятен, но лихвата при него е по-висока.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #12 -: Април 04, 2007, 14:23:16 pm »
Дано се разбира, че режимът овърдрафт е приятен, но лихвата при него е по-висока.
Ами, ако проявят по-голяма гъвкавост, могат да предложат и двата варианта, с право на избор.
Наистина, човек не може да предвиди с точност каква сума му е необходима, и в кой точно момент, когато прави ин-витро.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #13 -: Април 04, 2007, 14:27:46 pm »
Дано се разбира, че режимът овърдрафт е приятен, но лихвата при него е по-висока.
Ами, ако проявят по-голяма гъвкавост, могат да предложат и двата варианта, с право на избор.
Наистина, човек не може да предвиди с точност каква сума му е необходима, и в кой точно момент, когато прави ин-витро.

Доколкото схванах, точно така ще се предлага, в двата режима и с право на избор.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #14 -: Април 04, 2007, 14:33:27 pm »
и аз гласувах
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #15 -: Април 04, 2007, 15:25:02 pm »
И аз гласувах, макар да ми се искаше да маркирам повече от 1 отговора на някои въпроси...
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #16 -: Април 04, 2007, 16:57:25 pm »
За мен един кредит би бил много по-атрактивен, ако няма наказателна лихва за предсрочно погасяване. Все пак има голямо значение дали изплащаш кредит като бременна и с бебе, или когато работиш. А това не можеш да го знаеш преди процедурата.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #17 -: Април 04, 2007, 17:40:23 pm »
Попълних анкетата!
Да, интересен е момента с обследването на дохода. Ще има ли такова и на база какво ще се доказва доход? Само официален или реален доход?
Защото това, което е добро за нас /забременяване и отглеждане на дете/ не е много добро за банката - единият доход на член от семейството, драстично намалява. С това нараства риска за кредитора. Което ме навежда на следващия въпрос:Как ще бъдат обезпечени кредитите?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #18 -: Април 04, 2007, 19:21:02 pm »
И аз гласувах, макар да ми се искаше да маркирам повече от 1 отговора на някои въпроси...

Напиши тук на кои въпроси имаш повече отговори и как ги подреждаш по важност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КРЕДИТИРАНЕ НА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
« Отговор #19 -: Април 04, 2007, 19:26:01 pm »
За мен един кредит би бил много по-атрактивен, ако няма наказателна лихва за предсрочно погасяване. Все пак има голямо значение дали изплащаш кредит като бременна и с бебе, или когато работиш. А това не можеш да го знаеш преди процедурата.

Таксата за предсрочно погасяване ще е в размер на тримесечния еквивалент на ГПР (годишен процент на разходите) върху остатъка от кредита. Дано не бъркам, че познанията ми по банково дело са унизително малки. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу