0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« -: Февруари 01, 2010, 10:43:12 am »
Чаках,чаках някой да пусне темичката и реших да се престраша! :oops:

ВСИЧКИ ДА СА МНОГО ЗДРАВИ! Ние от днес пак сме на ясла, да видим колко ще изкараме този път! Тук е адска поледица, дори успях да падна на гръб и то в детската ясла, добре, че бях оставила вече Вики!
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2010, 11:15:11 am »
Весела и здрава седмица и от нас!  :D
Яна надявам се че си добре ,аз пък щях да падна по стълбите но не можах слава богу ! :wink:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2010, 11:19:52 am »
Привет и от мен. Здрави да сте всички!

Ваня, парка ви е прекрасен, снега - чист, хванахме и слънцето да пече:) Дано се видим следващия път.

Да чукна на дърво!!! радвам се засега на здраво дете ходещо на градина. Само съжалявам, че прочетох менюто за седмицата 8O, ужасяващо е за моите разбирания за хранене.

Още веднъж много здраве за големи и мънички!
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2010, 11:32:00 am »
Здрава седмица на всички! Само такива неща да чета!
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2010, 11:52:03 am »
Хайде и от нас - здрави дечица и спокойни мами! :D
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2010, 12:03:18 pm »
Здрава седмица и от нашия отбор!

*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2010, 12:07:33 pm »
Здрави дечица тази седмица :-)


Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2010, 13:40:26 pm »
Здрава и изпълнена с приятни емоций седмица и от нас!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2010, 16:29:38 pm »
Да чукна на дърво!!! радвам се засега на здраво дете ходещо на градина. Само съжалявам, че прочетох менюто за седмицата 8O, ужасяващо е за моите разбирания за хранене.
боровинчо, да ти ракажа- купувам си онзи ден Слънчо, че стомаха ми от притеснения на топка, викам поне зрънчо да вкарам малко и се прибирам и Стефания от вратата- мамоооо, ко ми купиииии и виждайки слънчото- дааааа, и ние го ядем на яслата, налииии  8O 8O 8O още съм в потрес
здраве на цялата агитка, аз днес сефтосах работата
дето се вика- почна се
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2010, 16:52:48 pm »
Здравейте и от нас.
За нас тази седмица започна с две болни деца. :(
Миналия понеделник мен ме заболя гърлото и хремясах. 4 дни стоях с маска, но явно вече е било късно. Лепнахме го в чакалнята на докторката при ваксиниране. :x Как са измислили да чакат в една чакалня бебета и болни? :x :x :x
Сега обаче основен проблем ми е беба. Боли я гърлото, а на 45 дни нищо не може да се дава. Вдига ми и 37-37.5 и това я довършва. Колко му е душичката на детето. :( Да можеше мен да ме боли, а не тях. :(
Здрави дечица и спокойни майки. Пазете се.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2010, 18:13:01 pm »
Опитай да и даваш да пийва чайче ОТ ЛАЙКА - леко топличко по възможност! На моята племеница педиатърката каза с малка лъжичка на 15-тина минути да даваме!
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2010, 18:41:49 pm »
White , как разбра, че я боли гърлото :ask: Интересно ми е, просто - на толкова малко бебе.
 Ние днес сме по-добре, незнам вече къде да чукам, но пък за сметка на това така вършее навсякъде това диване... :oops: И само да не й изнася нещо - "мама, мама"...Така ни манипулира - вчера я бях оставила за малко на баща й и само разправя как ревяла и гледала дали ще й обърне внимание, и като я взел веднага се ухилила маймуната.. Ама така ще е, нека прави бели, само да ми е здравичка!
Мини, честит ти първи работен ден!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2010, 20:19:17 pm »
Хубава и здрава седмица и от нас :)

Мира, да се оправят бързо дечицата...целувки от нас!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #13 -: Февруари 01, 2010, 21:18:13 pm »
Хубава седмица и от нас,да са здрави децата!

White,да се оправят бързо децата,ужасно е.

Жорето до една година не е имал нито температура,нито сополи.После веднъж имаше висока Т без нищо друго на 1,2г. и на морето хвана от гадният вирус с повръщане и разстройство.От как ходи на ясла обаче ,е болен на всеки 2 седмици - като закономерност е вече. :xДве седмици ходи,1 седмица в къщи.Само последният месец се задържа 1 месец здрав,но пък като се разболя миналата седмица,беше доста зле милото - не спи ,не яде,Т 39.9 ,сополи,кашлица та се дави..... добре че мина.
А така му харесва вече в яслата,ходи с огромно желание и пита за нея,когато не ходи.
<br />
*

    krasiko

  • ***
  • 412
  • Щастлива мама на двама
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #14 -: Февруари 01, 2010, 22:52:26 pm »
parsi , много е сладко малкото Митаче !

Хубава и усмихната седмица !

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2010, 23:31:02 pm »
Здравейте и от нас!
По-малко болни дечица и по-малко сняг и студ.Аз го обичам, но няма кой да почиства и ще сме затворници в къщи, така че...
Може ли да ми препоръчате някакво кремче, с което да мажа лицето на малкия.Като излизаме слагам Мустела за студено време, но бузките ни се зачервяват много от студа и кожата стана суха.
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 00:47:03 am от _Elfita_ »
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2010, 09:24:47 am »
Eлфита,аз ползвам Клоран също за студено време и съм доволна.
На нас пък педиатърът след пуснатите кръвни изследвания каза,че хемоглобина е нисък-118 и да наблягам повече на месото.Той си го обича и повече де така че предполагам няма да е проблем ако не спазвам съотношението 1:1 месо и зеленчуци.Вие как бихте коментирали?
parsi , много е сладко малкото Митаче !

Хубава и усмихната седмица !

Краси,много се радвам да те видя :).Мяркай се по често.

« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 09:29:41 am от parsi »

*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #17 -: Февруари 02, 2010, 11:02:11 am »
Привет и от нас! Всички болни дечица да оздравяват бързо!
И ние продължаваме с болестите... Елена още кашля, а Стефан е със задна хрема и е на антибиотични капки... - вече един месец, едновременно не са били здрави...

White, казали са ти чай от лайка за малката, а ако сте на АМ директно и прави млякото с него. А педиатърката ви какво казва за гърлото и температурата? То, че на такова малко бебе почти нищо не може да се дава, но ако положението е сериозно... Стефан на 2 месеца пи антибиотик (то и в болницата е пил де, доста преди да навърши 1 месец) и Проспан пи, дето е за деца над година...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #18 -: Февруари 02, 2010, 11:13:38 am »
Парси, отдавна не спазвам това съотношение. След постна манджа много бързо огладняваме ;-) Нашия хемоглобин на 7м беше 115 и педиатърката каза че е добре.
На годинка беше 122.

Уф аз да ви се оплача. Изглежда ще се кърмим до предучилищна.  :lol:  Взех АМ ХИП 3-ка. И снощи докато я кърмех няколко пъти се пробвах да и дам шишето и не ще такъв кански рев за цица. Отпива глътка следва рев и си търси гърдата. В крайна сметка изпи 20мл. Довечера ще пробвам пак, възможно ли е да не се приеме АМ изобщо. Това е третата марка която пробвам и не ще. Дохранвана е с АМ една седмица, когато беше на 2м и от тогава до сега сме си били на кърма. Кисело мляко яде с голяма охота. Преди малко говорих с една приятелка и тя ми сподели, че нейната дъщеря била същата и ме посъветва да и давам айран вечер.  8O Правилно ли е това ?
Дайте съвет как да я отбия.  :(


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първата седмица на Малкия Сечко /01.02-07.02/
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2010, 11:33:36 am »
Да чукна на дърво!!! радвам се засега на здраво дете ходещо на градина.


ооо, честито, боровинчо! дочакахме, значи... добре ли се адаптира Еличка?

п.п. не съм сигурна, че на 45 дневно бебе трябва да се дава чай от лайка... лайката алергизира. на мен така ми е казвала педиатърката. и как разбрахте наистина, че го боли гърлото?

ако е вирус, ще му мине. със и без чай от лайка. ако е бактериална инфекция и лекарката прецени - антибиотици пият и новородените бебета.
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 11:50:48 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!