0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #60 -: Февруари 04, 2009, 20:39:44 pm »
Гери,
много се радвам за Стефко  :D Имам две приятелки, чиито деца дълго време бяха в първа градска. И от двете съм чула хубави неща за там. Единственото, от което се оплакваха, е че е строг режима и почти не пускат майките при децата. Важното е, че ще се грижат добре за Стефко там. Пожелавам му да е кратък престоят му и скоро да си е вкъщи при мама  :D

lb2f
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #61 -: Февруари 04, 2009, 21:19:44 pm »
Гери,това са чудесни новини.Много се радвам за Стефко.
Дано по-скоро да се стабилизира и да се гушкате в къщи!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2009, 05:45:54 am »
Браво на Стефко! Стискам палци да се оправи възможно най-бързо.


Девойки, аз имам един хммм... странен проблем. Спряла съм да кърмя преди година, но и сега от гърдите ми тече нещо като коластра /не бих го нарекла нормално/. Споделих със следящия ме след раждането гинеколог за проблема, но той се въздържа от даването на бромокриптин. Пуснах профилактично един пролактин и очеквах да е в космическа стойност, обаче се оказа в норма и то по средата на референтните стойности. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2009, 08:02:32 am »
Лейди не ми се е случвало, дано плучиш отговор на въпроса си!

Гери  :bighug: браво на юнак Стефко,
да събира сили и скоро у дома!
А кака Ели да слуша чеее...като я видя ще я схрускам от целувки!

А този "бебешки пубертет" кога се прояви при децата ви?
Ние за сега, се тръшкаме само като си дойде Тате за да му пусне да погледа 5 мин
филмчето за "Жребеца от Симорон".
От вратата го хваща имитирайки кон и право там го води, още с палтото...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2009, 09:20:55 am »
Лейди при мен го имаше този проблем, но си спря от самосебе си.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2009, 10:10:01 am »
Лейди, и аз не кърмя вече от 8 месеца, не ми тече коластрата, но намирам по някоя капчица чат-пат. Ходих на мамолог, защото Диманчето системно пренебрегваше едната гърда, ама нищо не откриха, само препоръчаха да проверявам честичко пролактина. Което аз най-безотговорно не съм направила вече 2 месеца. Ша взема да се занимая, благодарение на подсещането ти...

Мише, "пубертета" на младия мармот започна по същество около 1.5г и може да се каже, че приключи на 2.5г. Сега пак има тръшкане понякога, но нищо общо с "онзи" период.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #66 -: Февруари 05, 2009, 11:20:28 am »
Гери, пожелавам на Стефи по-бързо да се оправи и скоро да сте вкъщи всички. Той е геройче!
Не знам дали това е бебешки пубертет, това по-скоро е част от новата модерна вълна, която ни залива от инфо.
И ние се тръшкаме, е и какво, тръшкане, реване, биене с юмруци по пода, и после се кротват, като не стане тяхната. Не обръщам кой знае какво внимание дори навън.
Явно съм много търпелива.
Чета "Изкуството да бъдеш родител" и после почвам "Как да приучим децата си към дисциплина", мнооого добре ми действа книгата. Който не е чел, препоръчвам му я. Разтоварваща е, и също така ти казва някои неща, които сякаш не виждаш, но констатираш, че се случват с теб и с децата ти. Мерси на Джази за отзивите!  :D

Да си похваля единият момък. Хриси снощи свърши работата в памперса и каза Ака, почна да се опитва да се събуе и дърпаше отпред панталоните.  :lol: Остава да го прави и преди да го свърши.  :)

Хубав ден на всички!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #67 -: Февруари 05, 2009, 11:28:03 am »
Лейди, чела съм за такива оплаквания и от други майки и съм чувала. Пак без проблеми след мамологичен преглед и т.н. Просто понякога се появявали такива капчици. Междудругото и а съм имала по една две капки. Ходих също на мамолог и няма проблем.

Радвам се за Стефчо. :)
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #68 -: Февруари 05, 2009, 11:43:56 am »
Браво на малкото юначе! Дано скоро укрепне и се прибере при мама, тати и кака.
Нашите среднощни одисеи продължават, явно ни е хванал много ранен бебешки пубертет. От 12 до 4 решиха, че трябва да играят, а не да спят. С 300 зора ги приспах в 4, но това не им попречи да се будят точно на 40мин и в 7 вече да са наспани. Незнам какво да ги правя вече, давайте съвети, че съм на ръба....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #69 -: Февруари 05, 2009, 11:49:02 am »
о, mimi26, това не е "бебешки пубертет"...  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #70 -: Февруари 05, 2009, 12:02:51 pm »
Мими, сподели какъв ви е режима. Може там да е проблема?
Теди играе до късно, Жорката си ляга в шест вечерта  :lol:
Просто са с различен режим. Не мисля да взимам някакви мерки, съобразявам се с децата. Изтощително е, особено като съм легнала в един, а Жорко става в четири на игра. Но... това е пошението.
Като си спомня, че първите два месеца се радвах на три часа сън. Сега ми се вижда добре  :lol:

lb2f
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #71 -: Февруари 05, 2009, 12:21:09 pm »
Джази през деня спят 2, рядко 3 пъти по половин час, изключително рядко по 1. Около 11-12, после към 16. Ако са заспали в 10.30, тогава заспиват към 14 и после в 17, но това е много рядко. Вечер ги къпем към 20.30 и заспиват между 21 и 21.30. И тогава се почва голямото будене на всеки час, в повечето лучаи на половин час... До края на октомври се будиха само по 2-3 пъти на вечер, но оттогава...
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #72 -: Февруари 05, 2009, 15:32:22 pm »
Благодаря на всички! Джази благодаря за инфото! Надявам се че за малко ще е е в първа градска, аз до колкото разбрах го местят защото вече е достатъчно добре, но в същото време все още е на антибиотик и трябва да стои в болница докато му спрат антибиотика. И по мои сметки ако няма усложнения едва ли не в сряда или четвъртък би трябвало да си го вземем, но това са си мои предположения, ще видим утре какво ще ми кажат.
А днес съм много доволна защото успях да убедя нервната и супер нелюбезна служителка в общината, да набере един телефон и да ми каже ЕГН-то на Стефко, защото ми го искат от болницата, а в същото време акта му за раждане не е готов.

Ели не я знам дали е в "бебешкия пубертет" или не, ама като гледам май тия номера ги прави само в къщи защото от яслата не са се оплаквали, а и снощи като дойдоха съседчетата на гости и нямаше тръшкане и реване. Аз лично съм избрала да я игнорирам като ми се тръшне на земята, ама свекърва ми веднага тича да я вдига че да не изстинело детето на плочките, баща и пък се изнервя като и слуша писъците и вообще настава една семейна идилия в къщи, че не е за разказване. Сега нямам търпение да изпишат малкия че да сменим бабите, не че и майка ми няма да ми прави наопаки, ама на нея по мога да и се навикам.

mimi26, незнам какво да ти кажа и Ели не беше и все още не е от спящите ама чак през половин час да се буди и то нощем...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #73 -: Февруари 05, 2009, 16:04:16 pm »
МИМИ 26 ТОВА Е ПОШЕНИЕТО!
Какво и аз не опитах от нищо не видях полза! възможно е да никнат зъби, а те болят вечер - прш съседчето нещата се оправиха от само себе си, при нас тц.
Намери време и дремвай с тях през деня иначе ти се съсипват нервите! Ако има възможност събота и неделя наваксвай със съня, да заредиш батериите за през седмицата! Не искам да те отчайвам ама свиква се! Снощи Вики се събуди май само 5 пъти и в 5.3 майка и вече се беше наспала!?! :oops: 
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #74 -: Февруари 05, 2009, 16:23:18 pm »
Гане, Гери, следим как се развиват нещата при дечицата ви и се молим всичко скоро да приключи благополучно!!!

При нас такава снежна зима се заформи, че ми задоволи напълно носталгията по снега. Много сняг в цялата страна. Училищата почти навсякъде са затворени, родителите не ходят на работа, за да си гледат дечицата;даже се призовава работодателите да проявяват разбиране към ситуацията, защото иначе родителите щели да се подтиснат и това щяло да повлияе на морала в колектива... :D Вече изчислиха, че огромният сняг досега е ощетил страната с около 3 билиона паунди.  :D

Капиталистите за всичко си имат икономически измерения. А на статистиците главите им ще се пръснат от напрежение да събират и изчисляват загубите от кризата и загубите от снега...много драма, много емоции.
Почти във всеки двор има снежен човек и снежни топки прелитат без посоки. Масово много се радват на снега, а най-търсената стока са пластмасовите шейнички, които по-предвидливите вериги пуснаха веднага в разпродажба.  :D

Мисля си как така ние едно време (любимото време на всички ни... :D) ходехме на училище в големия сняг...и животът си продължаваше...В някои краища на света обаче  хората са доста разглезени от прекалени грижи - да не се подхлъзнат децата, да не паднат, да не си счупят нещо...,щото после родителите ще им стъжнят живота. От толкова грижи отвън хората губят инстинктите си за оцеляване... Слава Богу (или пък не?!), ние сме далеч от това положение!  :D

Здраве на всички!!!
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 16:26:15 pm от DivaRoza »
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #75 -: Февруари 05, 2009, 16:26:50 pm »
Аз пък не мога да свикна, 2-3 вечери стискам зъби, на четвъртата сдавам багажа с нервите. Вече не мога и да наваксвам, защото дори и в краткото време, което спи, аз не мога да се отпусна. Или играе до 4-5 сутринта и после започва да се буди на всеки 20 минути или първо се буди на 20 минути и в 4-5 става. Абсолютно не вярвам вече, че това ще се промени, а как ще се връщам на работа, направо не ми се мисли.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #76 -: Февруари 05, 2009, 16:29:32 pm »
Гери, ние като бяхме в МД и от време на време караха по няколко деца в първа градска. Това са както ти казваш деца вече стабилизирани и извън от опасност, които не се нуждаят от интензивни грижи. Спомням си, че се коментираше, че там имало добри условия и  специалисти. Единствения недостатък е с посещенията, не знам как е точно, но знам че са ограничени, докато в МД  можеш да ходиш на 4-те дневни хранения при детето.
Скорошно прибиране на юнак Стефи.
Искам да попитам нещо, колко време след раждането е нормално да дойде първия цикъл. Вече 4.5 месеца стана, а помен от цикъл няма.
« Последна редакция: Февруари 05, 2009, 16:31:23 pm от Mary »
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #77 -: Февруари 05, 2009, 16:31:34 pm »
Еми съжалявам, ама не се връщаш на работа Марипоса  :?
И аз бях така, грохнах и взех детето да спи при нас и настъпи рахат.После пък, преместихме кошарата до спалнятау махнамхме решетките и още по голям рахат.А като наизлязат зъбте, ще е супеееер.Майтапа на страна, но аз много се изтормозих с това неспане, но мина. Е има още такива периоди, ама ще ги има поне до 18 год., така че се калявайте. Мисля, че всичко е до праг на възбудимост на нервната система, от там са и проблемите със болката при никнене на зъбки и т.н.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #78 -: Февруари 05, 2009, 18:39:10 pm »
Явно неспането е всеобщо явление...
Мари, на мен ми дойде точно на седмия месец на малките, още кърмя и имам доста кърма. За къде си се разбързала с твойте 4 месеца  :lol:
*
Re: Първа февруарска седмица 02.02.2009 - 08.02.2009
« Отговор #79 -: Февруари 05, 2009, 19:22:45 pm »
Мари,на мен ми дойде на 3 месец,но аз не съм кърмила повече от 10 дена и до колкото знам и това си е от значение.