0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #220 -: Февруари 22, 2010, 08:11:26 am »
Благодаря ви! Ще взема бурканчета някакви плодови.

StefiZ, знаех си аз. Мерси!

blue_sky, и аз месото два месеца след началото на захранването. Пилешко и пуешко съм въвела. Тези дни започвам телешкото.

mini, не се бях сетила за дюля. Благодаря!
« Последна редакция: Февруари 22, 2010, 10:10:03 am от midge »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #221 -: Февруари 22, 2010, 12:53:04 pm »
mini, Nadyn, parsi, midge, благодаря ви за изчерпателните отговори!
Днес става младежът на 7 месеца, а след 10 дена ще са минали и два месеца от началото на захранването. Въвела съм вече 4 зеленчука. Ще му дам още 1-2 и после можем да започнем с месото.
И нашата педиатърка каза от 7 месец, но аз все пак да се допитам до вас.  :wink:

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #222 -: Февруари 23, 2010, 00:18:04 am »
Ударих на камък с АМ, не се приема въобще :-(
Есента пробвах НАН2 в момента Хип3-розова опаковка.Снощи я накърмих и дадох  шишето само като го надуши и рев. Незнам вече какво да я правя, кърмата ми намаля и определено вечер не и стига млякото. Приятелка ме посъветва да сложа плодово пюре пак неще. Убедена съм че и някаква друга марка да взема няма да и хареса. В момента се чудя дали да дам прясно или кисело мляко. Какво ще ме посъветвате?
Не е съвет, ще споделя какво се получи при нас.Кърмим се вечер, но и аз смятам, че кърмата не достига и понеже отказваше АМ се хранехме по 1-2 пъти  през  нощта.Преди някоко дни обаче имах малко работа и забавих вечерната баня.Тошето огладня повечко и изпи цялото АМ, което предложих.Оттогава си пийва по 90 мл. всяка вечер и после се дохранваме с кърмене.Това е засега, после ще видим.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #223 -: Февруари 23, 2010, 00:57:24 am »
Не е съвет, ще споделя какво се получи при нас.Кърмим се вечер, но и аз смятам, че кърмата не достига и понеже отказваше АМ се хранехме по 1-2 пъти  през  нощта.Преди някоко дни обаче имах малко работа и забавих вечерната баня.Тошето огладня повечко и изпи цялото АМ, което предложих.Оттогава си пийва по 90 мл. всяка вечер и после се дохранваме с кърмене.Това е засега, после ще видим.
Пробвах няколко пъти като и давах почивка през няколко дни, преди или след кърмене. Само като надуши и опита какво и предлагам и се сърди. Опитах и в полу заспало състояние да и набутам шишето, събудих я. Вече е твърде голяма и разбира бута шишето с ръце и върти глава.
Както и да е....все още не съм убедена на 100%, че нощните кърмения са от глад, никнат и няколко зъба на куп. Например снощи я приспах трудно в 22, събуди се в 6 сутринта.
Просто не и харесва.... Преди точно година по това време ми се наложи да я дохранвам с АМ и изцедена кърма... Пиеше та пушек се вдигаше. :-)))))))
Ще пробвам тези дни с прясно мляко, вече е достатъчно голяма.


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #224 -: Февруари 24, 2010, 22:45:46 pm »
Ехе, то и ние си се будим за едно кърмене и 1-2 гушкания, аз тях вече не ги броя  :D, днес даже 120 изпи.Просто усещам, че вече няма достатъчно мляко и трябва да минем на АМ.
Успех при вас.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #225 -: Март 01, 2010, 22:47:33 pm »
Момичета, може ли да въведа лапад на бебета почти на 8 месеца или им е рано?
Благодаря!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #226 -: Март 02, 2010, 10:04:39 am »
Ами аз смятам че може-все пак е сходен със спанака.А спанак могат да ядат.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #227 -: Март 02, 2010, 10:56:46 am »
Момичета, може ли да въведа лапад на бебета почти на 8 месеца или им е рано?
Благодаря!

Може, може. :) няма проблем. Въвеждай го. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #228 -: Март 02, 2010, 12:21:02 pm »
Ами аз смятам че може-все пак е сходен със спанака.А спанак могат да ядат.
Мдам аз когато мислех, че съм дала спанак всъщност е било лапад :oops: Такова съм имала замразено в хладилника :lol:
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #229 -: Март 02, 2010, 22:50:18 pm »
 :balk_81:
те спанак и без това ядат вече два месеца... :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #230 -: Март 05, 2010, 16:57:50 pm »
Днес бяхме на консултация и педиатърката ни каза да му заменям едното мляко (10 часа) с попара. Аз глутена го въведох тази седмица с плазмонски бисквити, та теоритично е възможно, но гледам, че от 10-11м започвате с попарите и кус-кусите. Има ли друг вариант за закуска с който да заменя млякото, но да не стартирам попарата в началото? За каша се сетих, но той си наддава добре (на ръба на твърде добре даже :lol: ) и не съм за втора каша за деня. В момента има 3 млека, 1 зеленчуково или месно и една каша с пресен плод за деня.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #231 -: Март 06, 2010, 11:35:37 am »
 Момичета, мога ли да дам ананас вече на моето мишле? В пюре е ял, а суров и под каква форма, може би пасиран?


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #232 -: Март 06, 2010, 12:27:52 pm »
На Плазмон има кус-кус за 4 м. Дребен е и мисля че е без глутен.

[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #233 -: Март 06, 2010, 14:00:27 pm »
Мидж, аз попарата я въведох края на осмия месец някъде, може да ви се вижда рано, но детето я прие добре и досега си хапва попара с кеф. Кус-куса нещо не го одобрихме, другият вариант, който аз давам понякога за закуска са плодови десерти примерно с извара, йогурт или нещо от сорта, може също така да даваш и мляко с бисквити..има варианти, щом си въвела и глутена може и с глутенови, а има и такива без глутен на плазмон.
киара, аз дадох ананас на 10 навършени месеца. много доре се прие, не съм пасирала, а давах малки парченца и тя си ги смучеше или гризкаше помалко..Важното е да е добре узрял ананаса.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #234 -: Март 07, 2010, 08:58:51 am »
Благодаря, nunu, ЕVIQ!

nunu, ще му въведа сухар и сирене постепенно и ще пробвам към средата на месеца. Ако се приеме добре ще давам. Йогуртите май ни е рано. Кисело мляко ще въвеждам по-късно.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #235 -: Март 07, 2010, 16:27:48 pm »
Ми той йогурта обикновено е 8-10 % доста незначително, според мен няма проблем, но както си решиш. Сиренето може да го въведеш също и със зеленчуковото пюре като прибавяш малко. :wink:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #236 -: Март 07, 2010, 20:34:09 pm »
 :D Привет, момичета !С какво месо първо да започна ?Със заешко или пуешко ?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #237 -: Март 07, 2010, 21:10:27 pm »
:D Привет, момичета !С какво месо първо да започна ?Със заешко или пуешко ?
пуешко
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #238 -: Март 07, 2010, 21:17:45 pm »
Поред първо дадох пилешко, телешко, свинско. Пуешкото и заешкото ги давах за разнообразие.

[/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #239 -: Март 07, 2010, 21:56:00 pm »
:D Привет, момичета !С какво месо първо да започна ?Със заешко или пуешко ?
При мен поредността беше:
пуешко - заешко - пилешко - телешко - агнешко - риба - свинско