0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нямаме брак
« -: Октомври 24, 2010, 11:04:44 am »
С моят мъж нямаме сключен брак.Кандидатсвахме за фонда и бяхме одобрени.Сега чакаме  за процедурата.Но и много сме разговаряли по темата за осиновяване.Не иска да сме двамата.Дали ще има проблем, че нямаме сключен брак ,защото в подаваните документи се изисква акт за сключен брак.За това имаме притеснения,дали ще се получи.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Нямаме брак
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2010, 14:34:07 pm »
...Не иска да сме двамата...

  Как не иска да сте двамата? Това не го разбрах?
Re: Нямаме брак
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2010, 15:16:20 pm »
Иска и желае много да си имаме детенце-няма значение по какъв начин.В такъв смисъл не иска да сме само двамата-да не сме сами а да щъка някой покрай нас на който да отдадем любовта си.
*
Re: Нямаме брак
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2010, 17:28:34 pm »
Не съм наясно с нормативните изисквания и не мога да помогна с информация.
Но ако и двамата силно желаете да станете родители, чрез инвитро или осиновяване, едва ли ще откажете да сключите брак, макар и формално.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Нямаме брак
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2010, 20:18:33 pm »
Здравей!

Ако нямате сключен граждански брак, няма как да кандидатсвтате заедно за осиновяване на детенце. Ще може да го стори само единия от вас, като мисля, че след като живеете на семейни начала, социална проверка трябва да се извърши и на двама ви...
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Нямаме брак
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2010, 21:41:38 pm »
Благодаря за всичко.Ще направим всичко възможно и всичко което е по силите ни..Желая на всички-бъдете благословени.
Re: Нямаме брак
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2010, 22:42:09 pm »
аз също нямам брак и никога не съм  искала да имам, за ин витро това не е проблем. Пък и донорите можеш да сменяш :D.....в кръга на майтапа това.
Re: Нямаме брак
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2010, 09:55:01 am »
Здравей , ние с мъжа ми също нямаме сключен брак , но си подадохме документите. Ти ще бъдеш Осиновителя , а на по-късен етап ако сключите брак и той може да го осинови. Но от Закрила на детето искат и цялата информация за Партнъора. При нас минаха вече 2 срещи и ни остана още една и ще чакаме одобрение и включване към списъка. Пожелавам на всички Успех  :band: :band: :band:
Re: Нямаме брак
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2010, 10:39:14 am »
Да-да донори много, но нашите са най-добри  :bighug: :biglove:Днес ще ходя да правя хормоналните изследвания, и дано да са добри, за да почнем процедурата. osi_16 В нашият случай евентуално моят мъж ще трябва да го осинови, но Божа работа.  :youwoman: :youwoman:
Re: Нямаме брак
« Отговор #9 -: Декември 15, 2010, 11:59:52 am »
Здравейте, ние сме в същото положение и засега нещата се развиват добре. Желая Успех на всички.
А в този случай нямаше ли нещо като припознаване. Имам предвид след като приключи процедурата, другия родител да припознае детето. Не съм сигурна дали точно така беше термина.
Re: Нямаме брак
« Отговор #10 -: Декември 15, 2010, 12:37:01 pm »
Този термин "припознаване" съм го чувала когато примерно двойката живее на семейни начала и им се роди дете. Понеже майката се води самотна майка то бащата трябва да го припознае,за да го впишат в акта за раждане като баща иначе се води баща неизвестен.Мисля,че по подобен начин стоят и нещата с осиновяването на дете когато двойката нямат брак.Аз пък преди две години когато ходих да питам как стоят нещата ми отговориха,че трябва задължително да имаме брак.В последствие пък на друго място ми казаха,че не е задължително.Мога да го осиновя и аз,но правят проучване и на партньора.Точно така го е обяснила и Чандра малко по-горе.Тъй като след Нова година смятам да ходя да задействам нещата сериозно искам да попитам нещо,което касае нашия случай.Ние нямаме брак и не е проблем да сключим,но да ви кажа честно все ми се иска ако може да мине без тази формалност.Има вариант аз да подам документи,но тук където ми е адресната регистрация аз нямам собственост.Живея в жилището на партньора ми.Това би ли било проблем според вас?
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Нямаме брак
« Отговор #11 -: Декември 15, 2010, 12:55:38 pm »
Има вариант аз да подам документи,но тук където ми е адресната регистрация аз нямам собственост.Живея в жилището на партньора ми.Това би ли било проблем според вас?

Мерилин, никакъв проблем не би трябвало да има. :) Ние в момента живеем в жилище, което е на майка ми, а имаме собствено в друг град. Всъщност това, че притежаваме имоти, не беше от (особено) значение за социалната оценката.

Доходите на твоя партньор също са от значение. На практика след като живеете заедно, ще ви "проверяват" като двойка, но ще кандидатстваш сама.

Пожелавам ви много успех в която и да е сфера... :)
 :bighug:
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Нямаме брак
« Отговор #12 -: Декември 15, 2010, 13:01:55 pm »
Чандри, :bighug:
Както винаги си бърза,точна и отзивчива!От все сърце ти желая успех и на теб!!!
Като си мисля май най-добре е да сключим брак и да не се налага да се обясняваме много,много пред социалните.Така че сега ще му се обадя на моя да се стяга за сватба след Нова година. :lol: :lol: :lol:
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Нямаме брак
« Отговор #13 -: Декември 16, 2010, 16:53:46 pm »
Така че сега ще му се обадя на моя да се стяга за сватба след Нова година. :lol: :lol: :lol:

Хеееей, :) страхотно ще е...  :D
Да не забравиш да ни разкажеш... и да почерпиш виртуално за хубавата новина... ;)

"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

Re: Нямаме брак
« Отговор #14 -: Декември 16, 2010, 16:58:57 pm »
Да,тежка сватба ще бъде!!!
Разбира се, че ще има почерпка! :lol: :lol: :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нямаме брак
« Отговор #15 -: Декември 16, 2010, 17:17:47 pm »
Мерилинче , какъвто й път да ви чака , знаеш ,че си ви обичам и желая да ви отведе до най -желания и щастлив развои !
пп.ами да вземем да направим  двойна сватба   - и ние  не сме :wink:
« Последна редакция: Декември 16, 2010, 17:19:24 pm от nimika »


Re: Нямаме брак
« Отговор #16 -: Декември 16, 2010, 17:30:00 pm »
Ами,хайде давай!Какво чакате?Взимайте се и това е! :lol: :lol: :lol:
Нинче,тоя път по който бях тръгнала се оказа много дълъг и не му се вижда края.Аз май нямам вашата борбеност,а пък и годинките както знаеш са важен фактор. :bighug:
Re: Нямаме брак
« Отговор #17 -: Декември 16, 2010, 22:41:21 pm »
Мерилин успех,даваѝ смело напред.
Стискам палци.
 :bighug:
Re: Нямаме брак
« Отговор #18 -: Януари 21, 2011, 10:48:04 am »
Здравейте на всички!
Аз съм нова тук, но понеже със съпруга ми сме си подали документи за осиновяване чета тази част на форума.
Мерилин мила, така и така ще ви проучват двамата, а ако нямате сключен граждански брак ще може да осинови само този, който е подал документите, моят съвет е да  сключите брак и после да подавате общо заявление вече като семейство. Ние също бяхме като вас. 4,5 години живяхме на семейни начела и можеше и до дълбока старост да откараме така  :D, но когато социалните ни попариха с тази новина, че няма как да докажем връзката си, единствено и само чрез Акт за сключен граждански брак, за да осиновим заедно се ришихме на тази стъпка.
Пожелав Ви успех. И на всички кандидат осиновители също!  :D