0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Малко подкрепа
« -: Август 25, 2014, 14:57:04 pm »
Здравейте момичета много изчетох , но искам и вашето мнение и подкрепа .
С половинката се решихме на второ бебе , но почнаха многото въпроси в главата ми!!!
Първото ми детенце е на 5г. нормална бременност ,нормално раждане .
 И вече моето притеснение е ,че имам Хашимото. с резус фактор отрицателен съм и това било много страшно за втора бременност.Искам много дете и не знам от къде да почна с изследванията и всичко . Дали въобще да се реша на тази стъпка :(


Оххххх момичета какво да правя  :balk_145: :balk_145:
*
Re: Малко подкрепа
« Отговор #1 -: Август 25, 2014, 23:00:27 pm »
Дейзи, Хашимотото ако е овладяно не е проблем за забременяванет.Аз съм с такова и имам прекрасна дъщеря.Просто трябва давкараш ТСХ между 1 и 2 като стойност и да го поддържаш така.Както и да се следиш сериозно при еднабременност.Колото до резус фактора той няма отношение към зачеването, а към износването доколкото ми е познато.
Не мисля че има защо да се отчайваш.

*
Re: Малко подкрепа
« Отговор #2 -: Август 26, 2014, 01:24:20 am »
За резус фактора се слагат някакви инжекции мисля, че преди раждането. Не е толкова страшно колкото изглежда. Маги ти е казала за другото.

Успех!

*
Re: Малко подкрепа
« Отговор #3 -: Август 26, 2014, 08:50:18 am »
dayzi, сигурна ли си, че не ти е слагана инжекция Анти Д Гамаглобулин след раждането? Обикновено се слага до 72 часа след раждане при доказана Rh-несъвместимост между детето и майката, лекарите са стриктни в това отношение. Имам приятелка с Rh(-) и веднага след раждането бяха направили нужните изследвания и терапия. В противен случай, може да се направи и сега, изследват се антитела и се слага инжекцията. Какъв резус фактор е детето ти? Ако и детето е с Rh(-) , тогава не е в конфликт с твоя резус фактор  и не се налага терапия.
Не се притеснявай, консултирай се с лекар! Успех! 
« Последна редакция: Август 26, 2014, 08:55:47 am от marsi »

*
Re: Малко подкрепа
« Отговор #4 -: Август 26, 2014, 10:33:48 am »
dayzi, сигурна ли си, че не ти е слагана инжекция Анти Д Гамаглобулин след раждането? Обикновено се слага до 72 часа след раждане при доказана Rh-несъвместимост между детето и майката, лекарите са стриктни в това отношение. Имам приятелка с Rh(-) и веднага след раждането бяха направили нужните изследвания и терапия. В противен случай, може да се направи и сега, изследват се антитела и се слага инжекцията. Какъв резус фактор е детето ти? Ако и детето е с Rh(-) , тогава не е в конфликт с твоя резус фактор  и не се налага терапия.
Не се притеснявай, консултирай се с лекар! Успех!

И при мен след раждането изследваха дъщеря ми и след като установиха, че има резус конфликт, тъй като тя е с  Rh+, ми поставиха Анти Д гамаглобулин безплатно.
Лекарите следят за това. Ако не помниш, погледни си епикризата, там пише какво са слагали на теб и детето.
По мое време се правеха на луди и редовно ме пращаха да си я купувам, та трябваше да им разяснявам правата си. А на мен са ми слагали 4 или 5 пъти, та им бях научила номерата. Дано сега поне този проблем да е отпаднал, 180 лв. на фона на всичко друго не са за пренебрегване.