0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #480 -: Май 12, 2010, 16:08:49 pm »
Здравейте!
За пръв път си правя хормонални изследвания и ще ви бъда много благодарна ако коментирате резултатите ми.

FT4-14.89 (11.50-22.70)
TSH-1.32 (0.35-5.50)
Anti Tg-16.52 (<115)
Anti TPO-14.20 (<34)
Prolactin-719.8 (59.3-619)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Хормонални изследвания
« Отговор #481 -: Май 12, 2010, 17:03:45 pm »
daniela70, според мен са добре!

Благодаря ти Mary Angel:)Поне хормоните да са наред...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #482 -: Май 13, 2010, 08:58:57 am »
Здравейте!
За пръв път си правя хормонални изследвания и ще ви бъда много благодарна ако коментирате резултатите ми.

FT4-14.89 (11.50-22.70)
TSH-1.32 (0.35-5.50)
Anti Tg-16.52 (<115)
Anti TPO-14.20 (<34)
Prolactin-719.8 (59.3-619)
Пролактина е висок
Другите са ОК

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #483 -: Май 18, 2010, 12:35:32 pm »
 Бях преди години при д-р Начев и сега за пръв път чувам, че не е трябвало да се пие кафе при изследванията. Моето TSH е 0,05 какво означава това ,трябва ли да се качва или сваля но знам, че не е в нормите. Последната докторка при която ходих каза, че може въобще да не се повлияе. Аз съм с хипер функция. Освен Т3 и Т4 какви други хормони трябва да изследвам за да мога да си имам бебче .Простете ако сте го казали по горе, но аз от изчетеното не разбрах много.Ако някой реши да ми отговори нека ми го направи като списък и ще ги карам подред. Благодаря!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #484 -: Май 18, 2010, 12:56:14 pm »
sesi-stoilkov , не казваш от кога опитвате за бебе - ако е над 1 година  или над 6 месеца  и сте над 30години  ,най-добре се обърни към специалист.Ето линк с клиниките:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52

Накратко :първото  и най -лесно според мен е спермограма при партньора /задължително в Клиника по Стерилитет/,   проверка на проходимостта на тръбите ,проследяване на овулация и  репродуктивни хормони при теб.
В  "Опити за забременяване "има подходящата информация.
Успех!



 Освен Т3 и Т4 какви други хормони трябва да изследвам за да мога да си имам бебче .Простете ако сте го казали по горе, но аз от изчетеното не разбрах много.Ако някой реши да ми отговори нека ми го направи като списък и ще ги карам подред. Благодаря!
Аз  разбрах въпроса на  sesi в смисъл ,че пита като цяло какво трябва да се изследва при опити за забременяване ,а не само покрай Щит.жлеза и така съм отговорила.Ако не е имала това впредвид ,моля да ме извини ,но все пак оставям отговора .
« Последна редакция: Май 18, 2010, 13:24:53 pm от nimika »


*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #485 -: Май 18, 2010, 13:20:27 pm »
Сеси, за щитовидната жлеза - прави се ехография за структурата на жлезата, хормоните, които обикн. се изследват, освен тези които си направила са ТАТ и МАТ.Не са ли ти назначавани от лекарите, които посещаваш?Вероятно посещаваш  и ендокринолог , щом си наясно , че имаш хипер функция на жлезата.Не си дала референтни стойности, но най-вероятно тази стойност на ТСХ е много ниска, така е при хипер функция на жлезата.Неправилно функционираща ЩЖ може да пречи на забременяването.Кафе, шоколад - не трябва да се употребяват преди изследване на щитовидни хормони, но те не могат драстично да променят резултатите.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #486 -: Май 18, 2010, 16:31:38 pm »
Благодаря милички ,но аз вече съм забременявала, поради стечение на обстоятелствата направих аборт .Сега отново се оказва, че имам някаъв проблем и само това знам като причина, че имам проблем с щ. ж. Не съм никак млада, знам че ми е минало времето, просто се надявам на чудо. Исках да махна този проблем поне за който знам ,иначе всичко е в божиите ръце.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #487 -: Май 18, 2010, 16:53:18 pm »
Благодаря милички ,но аз вече съм забременявала, поради стечение на обстоятелствата направих аборт .Сега отново се оказва, че имам някаъв проблем и само това знам като причина, че имам проблем с щ. ж. Не съм никак млада, знам че ми е минало времето, просто се надявам на чудо. Исках да махна този проблем поне за който знам ,иначе всичко е в божиите ръце.
Sesi, не се надявай на чудо и не мисли, че всичко е в божиите ръце. Още повече, щом и възрастта е напреднала. Ако силно желаеш дете (а вярвам, че е така) направи си най-важния пакет изследвания, стават за около месец-два и действай. Това че е имало бременност преди време, не означава, че нещата не са променили ...
С най-добри чувства и пожелания!

П.П. Питай, чети и пиши - тук във форума ще намериш много инфо и подкрепа :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #488 -: Май 18, 2010, 17:19:33 pm »
... Не съм никак млада, знам че ми е минало времето, просто се надявам на чудо. Исках да махна този проблем поне за който знам ,иначе всичко е в божиите ръце.
Извинявай ,но на колко си години   ?
А да разчиташ   на чудо или на божиите ръце   е безмислено  ,ако има  проблеми при теб или партньора ти  или както  подразбирам -ако  си в по напреднала възраст .
Ако наистина искате дете   ,поразгледай и избери клиника ,в която да си  запишеш час.
Успех!


Re: Хормонални изследвания
« Отговор #489 -: Юни 04, 2010, 14:40:07 pm »
 Здравейте!
 На нас ни изследваха хормони и спермограма.Оказа се проблем с ЛХ и ФСХ,т.е. кистички на я.
  Кога се изследва щитовидната ж.?
  Даже са ми разказвали случай от вид ГЪБИЧКИ В УШИТЕ/влият на дихателните пътища/след приема на антибиотик - вече си имали дете.По вестници също съм чела,че ангините също влият на яйчниците.Чудя се до колко е вярно.
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #490 -: Юни 04, 2010, 15:39:40 pm »
Хормоните на щитовидната се изследват през който и да е ден на месеца, не се влияят от месечния цикъл.Това другото дето си го написала отдолу, аз не го разбрах.

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #491 -: Юни 17, 2010, 10:40:18 am »
 Здравейте!
 Кога наблюдаващия гинеколог назначава изследвания на щитовидната ж.,при направени първоначални изследвания/хормони и спермограма/и добри резултати от тях+ 3 месечна неуспешна стимулация с клостилбегит и прегнил? Опитите ни за бебе са от 4г.,аз съм на 34г. партньора е на 36г.
 Благодаря!
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #492 -: Юни 17, 2010, 11:58:59 am »
Обикновен гинеколог не знам дали би се сетил да ги назначи, да си кажа честно.На мен Владимиров искаше да ми ги пусне когато изследвах и половите хормони, но аз вече ги бях пускала на моя глава и установих проблем.Отиди при личния и поискай направление за пускане на хормони на щитовидната, по каса се поемат ФСХ-то и Ф4, другите ще трябва да ги платиш.
Едно въпросче, като си пила клостилбегит и прегнил правена ли ти е цветна снимка на тръбите или хидротубация.
Ако ходиш при обикновен гинеколог по-добре се обърни към специализирана клиника по репродуктивно здраве.

*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #493 -: Юни 17, 2010, 15:27:47 pm »
Обикновено се изследват 4 хормона на щитовидната - FТ3 И FТ4, които се поемат от здравната каса и може да спестиш 30-40лв, ТАТ И МАТ - не се поемат от касата.Добре е да се направят, поискай ги .Причините за стерилитет може да са много.Имаш ли овулация, проследявана ли е на УЗИ, защото някои лекари прилагат клостилбегит и прегнил без проследяване.
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #494 -: Юни 17, 2010, 19:55:58 pm »
Момичета бихте ли ми дали съвет ,моята лична лекарка не желае да ми даде направление за хормонални изследвания тъй като гинеколога при който съм не работи със здравна каса

Вярвам!!!!
*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #495 -: Юни 18, 2010, 07:46:31 am »
От личната поискай направление за гинеколог и отиваш с него при такъв , който работи с касата.За такъв може да те посъветва и съдейства твоя гинеколог.Аз така си направих щитовидните преди време, гинеколожката ми намери ендокринолог, който да ми ги пусне.
« Последна редакция: Юни 18, 2010, 07:49:13 am от zanza »
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #496 -: Юни 18, 2010, 08:06:37 am »
bebeshori, личният лекар няма право да ти пуска тези хормон. Гинеколог назначава половите хормони - ЛХ, ФСХ, тесторен, естрадиол и пролактин, а ендокринолог - хормоните на щитовидната жлеза - ТСХ, ТАТ, МАТ, FT3 и FT4.
Обикновено личният лекар дава направление за гинеколог, който ти дава направление за онези хормони, които се поемат от ЗК, и той ако прецени ти дава направление за ендокринолог, който пък на свой ред ти дава направление за онези хормони, които се поемат от ЗК.

pateto_yake, надявам се при вас лекарят да е бил съвестен и да ти е назначил двете задължителни изследвания преди да се пие клостилбегит - цветна снимка на тръбите и разширена спермограма, направена в клиника по стерилитет.
Иначе сама трябва да настояваш да ти се пуснат хормоните на щитовидната жлеза. За съжаление, моят опит показва, че почти всички лекари гледат на репродуктивните проблеми само от своята камбанария, а не глобално.


*
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #497 -: Юни 18, 2010, 08:18:58 am »
Mary Angel на мен личния лекар ми даде първо направление за ТСХ и Ф4 и когато се установи, че не са в норма ми даде направление за ендокринолог, затова и писах, че от личния лекар се взимат тези направления.

Бебешоти, за половите хормони направление от гинеколога.

Абсолютно съм съгласна, че повечето лекари не разбират от репродуктивни проблеми и казват успокойте се и ще стане.

Re: Хормонални изследвания
« Отговор #498 -: Юни 18, 2010, 20:20:08 pm »
Благодаря ви много момичета,днес ходих и си пуснах на свободен прием
Някой би ли ми казал как са изследванията,чак на 25 юни съм при моя док.Ето ги и резултатите:

LH-3,4 mIU/mL
FSH-5,4 mIU/mL
Testosteron-20 ng/dL
Prolactin-8,4 ng/ml
Estradiol-233 pmol/L

Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете
Благодаря!
 :bighug:

Вярвам!!!!
Re: Хормонални изследвания
« Отговор #499 -: Юни 18, 2010, 22:01:13 pm »
Здравейте момичета! решила съм сериозно да се захвана с изследвания и всичко каквото е необходимо, защото от около две години правим опити за бебешок / от 1 г. следя ову/ и все не се получава все се надявах всичко да стане нормално и спонтанно, но .....  :?. Въпроса ми е ако започна да приемам вит. Е и ФК, и след това правя изследвания ще даде ли неточни резултати от тях? да ги почвам ли или да изчакам изследванията да минат?