0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Проблемите:
- 4.5 години опити
- висок пролактин
- ПКЯ
- НК клетки - завишени
Спермограма и цветна снимка също имаме - няма проблеми.

1. Инсе - м. Май -
Преди това два месеца на Диане 35
Стимулацията - от трети ден Клостилбегит, от пети Меногон 75.
Резултата - 12 фоликула, на 14 ден от МЦ, инсеминация на спукани фоликули ( не всички, без Прегнил).
Инсеминацията - неуспешна.

Следват 3 месеца отново Диане 35

2. Стимулация - м. Септември
Лекарствата - само Клостилбегит от 3ден за 5 дни ( искаме по-малко фоликули)
Резултата - на 8ми ден от МЦ - 10тина фоликула по 10-12мм, на 11 ден от МЦ, нито един не е пораснал...
Прекъсваме - следват 10 дена на Оргаметрил.

3. Стимулация - м. Октомври
Лекарствата - само Меногон 75 от 2 ден на МЦ
Резултата - 7ми ден - 10х8мм, 9ти ден 5х12мм, 11ден 5х13мм. Тук спряхме Меногона.
Отново не растат както трябва, продължаваме без лекарства да видим дали все пак някой ще порасне.
Днес 16 ден от МЦ, има един фоликул 14мм, другите не са мръднали. А аз имам кървене, като първи ден от цикъл :?. Прекъсваме.

Не мога да си обясня защо се получава така...
Къде бъркаме в стимулацията, втори месец нищо не се получава.
Лекарствата ли не са подходящи, дозата ли трябва да е по-висока...
Защо спират да растат фоликулите?
И какво може да се обърка толкова, че да имам и кървене?

Моля ви за някакви съвети и препоръки, какво пропускаме ( отчитам като пропуск, това, че не сме изследвали хормони, преди и по време на последните две стимулации). Сега започвам прием на Дуфастон 10 дни, след това отново чакам цикъл и трябва да изследвам - ЛХ, ФСХ, Пролактин, Естрадиол, Тестостерон, и DHA-S.

Извинявам се, че стана малко дълго :?. Много ще бъда благодарна на коментар :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

radosttinka , аз имам няколко стимулации като само при една стигнахме до инсеминация.След това правихме ИКСИ.
 След неуспешното ИКСИ ендокриноложката ми откри инсулинова резистентност, отклонения в ехографията на щитовидната жлеза , въпреки , че хормоните са ми в норма , вероятна ВНХ.
 Ти правила ли си тези изследвания?  Как са ти половите хормони?
« Последна редакция: Октомври 18, 2009, 14:27:29 pm от fatalwoman »
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
при кой лекар селекуваш? специалист ли е по стерилитет-ако не бих ти препоръчала да се насочиш към специалист, друго за сега не се сещам. все пак при проблемно забременяване има нужда от специалист. успех в сокоро време
никога не отстъпвай на принципите си!
Фаталче, след инсето док ме прати на консултация при ендокринолог, там пуснахе ТСХ,Anti TPO,DHEA-S (те са в норма), Андростендион, който е леко на горна граница, също съм изледвала и ТАТ, който също е в норма.

Специално попитах еднокриноложката за инсулинова резестентност - каза, че няма смисъл, тъй като съм била слаба и това не предполагало да имам проблем. Също като питах и за този Андростендион, как ще го вкраме в норма, отговора беше - има лекарстава, но тъй като съм слаба???!!! не може да ми предпише, и лечението остава Диане 35.
Ехография на щитовидната жлеза не ми направи.

Иначе, имам високо ЛХ (на горна граница), и два пъти по-голямо от ФСХ-то. Пролактина последния път се беше вдигнал малко, но беше в граници ( пия бромокриптин).

Не мога да си обясня как първата стимулация имаше такъв ефект, даже май е силна, имах толкова фоликули, а последните две, нищо не се получава :?. Ето последната вървеше добре, фоликулите нарстваха с нормални темпове, и изведнъж спират...

woman при специалист по стерилитет съм - д-р Симеонова в Олимед Варна.



Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Радост,защо спряхте стимулацията на 11 ден?Нали при ПКЯ фоликулите растат по-бавно,трябваше да продължите,според мен.Поне моите стимулации всичките бяха по 14-17 дни.Знам,че имаш доверие на Симеонова,но можеш да се консултираш и с Александров-човека 3 години се занимава с мен,докато постигнахме резултат.
 При ПКЯ е нормално ЛХ-то да е доста над ФСХ-то и обикновено съотношението е 2:1 ЛХ:ФСХ.Обикновено и тестостерона е малко завишен.

Радостинка, извинявай, че се намесвам, но аз също съм слаба и съм с инсулинова резистентност. Никой лекар не ми вярваше, защото се изследвах на своя глава, но е факт. Доста време пих Метфо препарати.
*
Според мен се консултирай с лекар в клиника по стерилитет, но в такава където обръщат внимание на ендокринната система и имат или работят с него.
Така както описваш нещата мисля, че е редно да изследваш инсулиновата резестентност. Високото LH, ПКЯ и инсулиновата резестентност са навързани.
Тини, за хормоните знам, не там ми е въпроса...защо прекъснахме стимулацията не съм сигурна - може би, защото отговора не беше добър и не нарастваха достатъчно добре фоликулите. Именно затова се питам, там ли е грешката, дозата ли трябваше да увеличим, или изобщо не се избрали правилните лекарства.

Знам, че при ПКЯ се улучва по-трудно стимулацията и именно затова търся мнения :)

Океан, имаш предвид ендокринолг, който е специалист по репродуктивните проблеми ли?

Основното ми притеснение е защо в рамките на няколко месеца така се промениха нещата и на какво може да се дължи :?
И тотално се обърках днес, като получих това кървене, което си е направо цикъл :?, за него вече идея нямам на какво се дължи...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

Океан, имаш предвид ендокринолг, който е специалист по репродуктивните проблеми ли?


да, и също да е признат или работещ в/от клиника по стерилитет.
*
Радост, съжалявам за неуспешната стимулация. Не ми хрумва съвет, по-скоро още един въпрос, но от скорошния ми опит с клостил ми хрумна да го повдигна.

Защо клостил от 3ти ден? Мисля, че обикновено се дава от 5ти до 9ти ден. Чела съм, че започване на стимулация с клостил в по-ранни дни от цикъла (2ри, 3ти...) е по-голяма вероятността от завишен брой фоликули.
 не мога да съм сигурна, но изглежда трябва да се използват някои по пречистени препарати като Пурегон или Гонал, изглежда че не реагираш добре на уринарени препарати. а и освен това може би трябва да смениш и лекаря, водещ стимулациите - във Варна са едни от най-добрите специалисти в БГ, просто не си улучила. Съжалявам, труден и тежък е пътя и ние бая се помотахме докато попаднем на лекар. Успех.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
Радосттинче, и аз мисля, че трябва нещо да смениш. Или док или препаратите за стимулация...или дозите, но това разбира се само специалист може да прецени.

Аз имах също 2 неуспешни стимулации с Пурегон, при положение, че със същата доза 75 Уи от 5 ти до 9ти ден бях изкарала едно инсе.

Сега съм при друг док, който ми даде Гонал, още по- слаба доза и успяхме да докараме един фоликул. До колкото знам ПКЯ отговарят много различно, дори на еднаква стимулация... Не се предавай  :bighug:

*
не мога да съм сигурна, но изглежда трябва да се използват някои по пречистени препарати като Пурегон или Гонал, изглежда че не реагираш добре на уринарени препарати. а и освен това може би трябва да смениш и лекаря, водещ стимулациите -

по-скоро трябва да се погледне комплексно на проблема, не само стимулациите....ендокринолията е много важна, да не забравяме!
не мога да съм сигурна, но изглежда трябва да се използват някои по пречистени препарати като Пурегон или Гонал, изглежда че не реагираш добре на уринарени препарати. а и освен това може би трябва да смениш и лекаря, водещ стимулациите -

по-скоро трябва да се погледне комплексно на проблема, не само стимулациите....ендокринолията е много важна, да не забравяме!
иа аз съм с ПКЯ и то в доста тежка форма и ендокринологията е изследвана няколко пъти, години на ред съм пила метформин и др., но резултат даде подходящата стимулация с подходящите препарати.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*
искаш да кажеш, че отричаш ендокринологията ли.....!?  :?
искаш да кажеш, че отричаш ендокринологията ли.....!?  :?
не, само споделям опит и лоши преживявания и разочарования. подхода е ндивидуален, както и решенията на пациента.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*
Това за препаратите е вярно.На клостил изобщо не отговориха яйчниците ми,след това винаги стимулациите ми бяха с Пурегон или Гонал и винаги имаше добър резултат,просто стимулацията продължаваше по-дълго.Един единствен път изфорсирахме нещата и фоликулите не се пукнаха.От 3 инсета и 1 ин-витро,имам постигнати 3 бременности(двете несполучливи поради причина,а третата е в подписа ми).А за доктора,аз също съм съгласна-много ми се иска да те види Александров.

Това за препаратите е вярно.На клостил изобщо не отговориха яйчниците ми,след това винаги стимулациите ми бяха с Пурегон или Гонал и винаги имаше добър резултат,просто стимулацията продължаваше по-дълго.Един единствен път изфорсирахме нещата и фоликулите не се пукнаха.От 3 инсета и 1 ин-витро,имам постигнати 3 бременности(двете несполучливи поради причина,а третата е в подписа ми).А за доктора,аз също съм съгласна-много ми се иска да те види Александров.
е и аз след много мъки и перипетии стигнах до д-р Александров и успях от раз.


Дълбок поклон д-р Александров,
 за професионализма,
 за всеотдайността,
 за човечността,
 за честността,
 за това, че ни върнахтее вярата
 в хората и в живота.
Благодаря.
*
 Разбирам, че го правите от желание да помогнете, но леко се отклонявате от темата.
Темите с препоръки за конкретни лекари са в друг форум.
 Визирам последните два поста.
Благодаря за разбирането!