0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Отново въпрос за Цветна снимка
« -: Февруари 26, 2005, 12:49:59 pm »
Някой правил ли е цветна снимка във Втора градска?
Предстои ми светна снимка през март.
След операцията ми от извънматочна останах с много добри впечатления от тази болница и целия екип, та затова се спрях на нея.
Интересувам се също каква е разликата от ренгеновата цветна снимка и  ултразвук.
Няма да питам дали боли, защото каквото прочетох до момемета показва, че боли :)
Re: Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2005, 15:35:27 pm »
С рентген е по-точно. С ултразвук - не чак толкова.
Коя е Втора градска, на "Ботев" ли?
Знаеш ли, че съвсем скоро моя позната ми препоръча гинеколог там. Ама не му знам името  :oops:
Успех! Дано е добър резултата!
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2005, 15:48:31 pm »
Там май почти всички са добри, моя гинеколог е Атанас Станев.
Много се притеснявам, зашото нали само 1 тръба ми е останала..
Благодаря ти за пожеланието :)
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #3 -: Март 22, 2005, 11:53:51 am »
Знаете ли дали д-р Табакова прави цветни снимки?
*
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #4 -: Март 22, 2005, 11:58:04 am »
Да, тя прави цветни  снимки. Не в кабинета си, предполагам в някоя от АГ болниците - или 1 АГ "Св. София" или Шейново - не съм сигурна.
*
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #5 -: Март 22, 2005, 17:44:29 pm »
Диде, споко, ако при операцията са ти казали, че тръбата е наред, значи е, не се притеснявай, и на снимката ще видиш, че всичко ще е наред :D  И аз се шашках от резултата, но няма смисъл, нали се сещаш, че средно положение няма или е читава или не, но съм сигурна, че при теб всичко ще е наред.
Стискам палци.
Успех
*
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #6 -: Март 23, 2005, 09:01:18 am »
Съжалявам, че толкова късно видях темата! :oops:
Аз съм правила цветна снимка във Втора Градска при д-р Маринова! Няма нищо страшно и самата процедура при мен не продължи повече от 15 мин. Преди самата маниполация лекарката ми сложи една болкоуспокояваща инжекция, но не си спомням каква беше! :oops:
А за болката при всеки е индивидуално.При мен нямаше болка, но ме беше страх от неизвестното- имам впредвид резултатите,но за щастие се оказа, че всико е наред с тръбите, макар да са нагънати повече от колкото трябва!
Успех! :)
*

    lilia_black

Цветна снимка
« Отговор #7 -: Март 23, 2005, 15:25:12 pm »
Съжалявам, че чак се га отговарям, но съм пропуснала тази тема. АЗ също като Мило съм правила цветна снимка във Втора градска при д-р Маринова. Няма страшно. Не е толкова болезнена. Разбира се зависи какво ще е състоянието на тръбите. При мен едната беше абсолютно запушена, а другата пропускаше леко, но въпреки това болката се търпи а и всичко свършва бързо. Намен д-р Маринова ми слага някаква мисля обезболяваща инжекция и някаква друга за за отпускане на мускулатурата за по-добро проникване на контрасното вещество. Дано информацията ми да ти е била полезна.
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #8 -: Март 25, 2005, 20:18:22 pm »
Много благодаря на всички за отговорите и подкрепата.
Реших да я отложа за средата на април, че от работа сега няма никакво време..
 :)
*
Миличка...
« Отговор #9 -: Март 26, 2005, 11:39:40 am »
... стискам ти палци! Може и да не ти се наложи да правиш цветна снимка.  :P При мен така стана, планирах лапаро и хоп положителен тест  :D , голяма радост беше, но уви точно за 3 дни! :balk_146:
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #10 -: Март 28, 2005, 12:09:17 pm »
Колко струва цветната снимка?
az prawih cwetna snimka na 9 mart
« Отговор #11 -: Април 01, 2005, 17:39:49 pm »
Не се страхувай . Аз правих , малко боли , но си струва. Така се вижда какъв точно е проблема. Ако искаш може да ти опиша точно какво усещаш и как се прави.Аз я направих след спонтанен аборт , оказа се че имам срастване получено след кюртажа.Сега ми предстой лапароскопия , някъде през май месец.От февруари лекуващ лекар ми е д-р Новачков от бившата градска болница а сега Св. Анна , той е завеждащ отделение стерилитет. Самото иследване в клиника " Малинов " струва 170 лв.
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #12 -: Април 02, 2005, 15:42:45 pm »
Анушка, искам! :)
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #13 -: Април 04, 2005, 14:31:45 pm »
Ами тогава направи я и няма да съжаляваш. Желая ти да не открият нищо нередно в теб :D
Може да загубиш битката , но важното е да спечелиш войната.
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #14 -: Април 04, 2005, 15:41:08 pm »
Аааааа Дидето! Искай нещо болкоуспокояващо и то силно, за всеки случай! Аз мислих, че малко ще боли и затова и не поисках! Обаче, щях да счупя масата на рентгена от стискане! Белеше ме и то много! Не искам да те плаша, както виждаш жива съм, щом пиша! Но за всеки случай, питай доктора за нещо за болки преди това!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Anonymous

Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #15 -: Април 23, 2005, 09:28:56 am »
Предстои ми цветна снимка идващата седмица при д-р Табакова в Света София. Можете ли да ми кажете как се стига до тази болница от автогарата, за колко време и долу горе къде се намира, понеже не съм от София. А също така за колко време става снимката и кога мога да си я взема. Благодаря Ви предварително.
*
Цветна снимка
« Отговор #16 -: Април 23, 2005, 09:47:48 am »
Цитат на: Anonymous
Предстои ми цветна снимка идващата седмица при д-р Табакова в Света София. Можете ли да ми кажете как се стига до тази болница от автогарата, за колко време и долу горе къде се намира, понеже не съм от София. А също така за колко време става снимката и кога мога да си я взема. Благодаря Ви предварително.

Д-р Павлета Табакова не е ли в Шейново?
*

    Anonymous

Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #17 -: Април 23, 2005, 17:12:05 pm »
Не, в Света София ще ми правят снимката!
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #18 -: Април 23, 2005, 22:44:26 pm »
Имаше някакви трамваи, които вървят от гарата по бул. "Стамболийски", ама не им помня номерата. Утре, обещавам да разгледам картата :)
Откакто съм се родила, честно, поне три пъти са сменяли номерата на трамваите, които вървят до там  :oops:

А някой да си спомня трамвай №13??? Едно време го имаше, ама вече няма такъв. Е, с него мен са ме взели от родилния дом :)
*
Отново въпрос за Цветна снимка
« Отговор #19 -: Април 24, 2005, 08:14:18 am »
Айде аз да отговоря, че явно няма софиянки тук или още ги болят главите от снощи  8)

От Ж.П. гара нагоре по "Мария Луиза" - после се свива по "Стамболийски" и оттам само по "Стамболийски". Малко преди спирката "Вагона" се завива наляво и там питате за АГ болницата.
Само, че не знам с какъв градски транспорт се ходи - все сме ходили с колата до там...  :oops:
Късмет!