0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #540 -: Ноември 10, 2013, 22:16:49 pm »
Светла, нали коректно са направени изследванията на определения ден?

И да към репродуктивен специалист най-добре се обърни.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #541 -: Ноември 11, 2013, 08:49:09 am »
Добро утро! Да Маги винаги съм мн точна в изследванията. Само дето именно репродуктивни специалисти ме докараха до тук. Сега пак при нов и всичко отначало. Желая на всички усмихнат и успешен ден!   yahoo_17
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #542 -: Ноември 11, 2013, 14:48:12 pm »
Тони, здравей! Съотношението ЛХ/ФСХ не е добро, ФСХ отива към горна граница, в норми е още, но и предвид годините ти е добре да се направят изследвания в посока оценка на яйчниковия резерв. Знаеш, след определена възраст той започва да намаля. Съотношението на ФСХ и ЛХ говори за това, над 1-ца е, с превес на ФСХ. Обърни се към репродуктивен специалист, който се занимава с ИЯР. Такъв например е д-р Владимиров. Трябва да се направи ултразвуково изследване на 3-5 ден от цикъла, за да се преброят антралните фоликули, да се пуснат отново полови хормони, по-специално ЛХ, ФСХ, както и Инхибин Б и Антимюлеров хормон. Последните два са специфични и дават информация именно за състоянието на резерва. На база всички тези изследвания се прави оценка на резерва.

Светла, за теб важи същото. ФСХ ти е много висок и вероятно се касае за проблем с резерва. Необходимо е да се направи оценка по метода, който описах на Тони. Помня, че си писала и преди, но нямам спомен дали пуска тогава разширени изследвания. Ако не си, време е да го направиш.

Успех, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #543 -: Ноември 11, 2013, 16:28:15 pm »
Обърни се към репродуктивен специалист, който се занимава с ИЯР. Такъв например е д-р Владимиров.
Всичко, което е написала sixsens е абсолютно коректно, само искам да допълня че всички репродуктивни клиники се занимават с ИЯР. Колкото конкретно до д-р Владимиров - обратно на горното и други подобни твърдения нас Владимиров ни отпрати точно заради ИЯР.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #544 -: Ноември 11, 2013, 20:05:19 pm »
  Благодаря ти мила.Тези хормонални изследвания ми ги назначи д-р Даскалов/Пловдив/,но имам още няколко да направя и за това питах вас имали за какво да се притеснявам. Но сега виждам,че има.Още тази събота ще си пусна изследвания за Инхибин Б и Антимюлеров хормон.Само не знам имали значение в кои ден са направени.Още веднъж Благодаря SIXSENS.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #545 -: Ноември 11, 2013, 21:14:38 pm »
  Благодаря ти мила.Тези хормонални изследвания ми ги назначи д-р Даскалов/Пловдив/,но имам още няколко да направя и за това питах вас имали за какво да се притеснявам. Но сега виждам,че има.Още тази събота ще си пусна изследвания за Инхибин Б и Антимюлеров хормон.Само не знам имали значение в кои ден са направени.Още веднъж Благодаря SIXSENS.

На 3 ден се правят и те.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #546 -: Ноември 11, 2013, 22:27:42 pm »
Тони, д-р Даскалов е отличен избор! Нищо не пускай на своя глава, сигурна съм, че той ще ти каже как ще процедирате и какво още да изследваш на следващата ви среща. Той си разбира от работата, уверявам те!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #547 -: Ноември 12, 2013, 16:16:13 pm »
Здравейте момичета,
днес си направих изследване на прогестерона в Цибалаб, дали може някой да ми го разчете? Дали е добре? Днес е 22 ден от МЦ и д-р каза, че не съм имала овулация този месец но въпреки това да го направя изследването. Много благодаря  :D


Progesterone ( Прогестерон ) резултат:  19.29 nmol/l  реф.стойности: М: 0.7-4.3; Ж: фол. 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут. 5.3-86, мен. до 2.5
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #548 -: Ноември 12, 2013, 20:06:24 pm »
Здравейте, аз също съм с въпрос за прогестерона. На 7- ми ден след овулация при мен в 99.06. Като референтни стойности са дадени 0.6-4.7, но аз имам подозрения, че са сгрешени реф.ст., защото когато го изследвах на 3 ден от МЦ пак ми дадоха тези реф. Става въпрос за Кандиларов. Обадих им се да ми кажат реф.ст. за лутеална фаза, но момичето на телефона каза, че не е компетентна и ме посъветва да се обърна към личния лекар за коментар. Смях.
Аз реших да се обърна към вас, сигурна съм, че ще получа по -компетентен коментар от този на личната. Поздрави :-)
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #549 -: Ноември 12, 2013, 21:26:31 pm »
  Благодаря момичета за добрите пожелания.Надявам се,че тази седмица ще направя последните изследвания,който ми назначи Даскалов и живи,здрави другата седмица ще си запиша час и няма да отлагам.Имаме и друг проблем - мажо ми има левкоцити в спермата.Уж се лекуваше с антибиотици и пак спермограма,но няма промяна.Иначе всичко друго му е супер.
   Благодаря ви пак и късмет на всички.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #550 -: Ноември 12, 2013, 21:37:47 pm »
Здравейте, аз също съм с въпрос за прогестерона. На 7- ми ден след овулация при мен в 99.06. Като референтни стойности са дадени 0.6-4.7, но аз имам подозрения, че са сгрешени реф.ст., защото когато го изследвах на 3 ден от МЦ пак ми дадоха тези реф. Става въпрос за Кандиларов. Обадих им се да ми кажат реф.ст. за лутеална фаза, но момичето на телефона каза, че не е компетентна и ме посъветва да се обърна към личния лекар за коментар. Смях.
Аз реших да се обърна към вас, сигурна съм, че ще получа по -компетентен коментар от този на личната. Поздрави :-)

Слънце, да те обнадежда от личен опит. В Кандиларов на майка ми жена на 58 год. и бяха дали референтни стойности за 5 год. дете. Явно изобщо не ги гледат тези неща.

Аз пуснах днес прогестерон, туко-що ми излезе резултата и хич не ми харесва:
Progesterone ( Прогестерон )   2.48   nmol/l   
реф.:М: 0.7-4.3; Ж: фол. 0.6-4.7, овул. 2.4-9.4, лут. 5.3-86, мен. до 2.5
На 23ти ден ми правен теста, при нормално леко по-късна овулация при мен, т.е. на 7ми ден след предполагаема :(


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #551 -: Ноември 13, 2013, 12:02:31 pm »
Ефра, щом си нямала овулация /как е доказано това?/, защо е изследван прогестерона? Смисълът е след доказана ову да се пусне, за да се види дали е достатъчен, за да задържи евентуална бременност. Това е идеята на изследване на прогестерон, когато се търси причина за безплодие, затова и се пуска след доказана овулация. Ако такава няма - изяснява се защо няма, решава се проблема и тогава се гледа прогестерона.
В тази връзка, дори да е в норми при теб, а той е нисък, резултатът не може да бъде интерпретиран коректно и не дава никаква информация. Какво имам предвид? В момента тази стойност е ниска, т.е. не е добре, но ако наистина доказано с УЗИ е нямало овулация - нормално е да е такава стойността. Ако обаче, не се знае със сигурност дали е имало ову, то тогава не знаем дали е ниска, щото е нямало или просто е ниска и има прогестеронов дефицит. Дано ме разбра какво казвам. Това се отнася и за другите, прочетете го, моля, че вече за не знам кой път го обяснявам това.

Слънцето, твоя изглежда добре, щом е била доказана овулация, ако реф. стойности са като тези, които Hecate е дала.

Hecate,  за теб се отнася това, което писах и на Ефра. Като не е доказано наличие или липса на овулация, коментарът на стойността на прогестерона е некоректен, но да, нисък е.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #552 -: Ноември 13, 2013, 12:18:57 pm »
Благодаря sixsens за информацията, като цяло я знам но като ми е казала д-р Белчева да си го направя изследването при положение, че видя че нямам овулация аз изпълнявам. Все пак те са докторите не аз, да го мислят после те. Ако трябва и др месец ще си направя изследването, вярно е че са пари но...какво да направя  osi_8
 
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #553 -: Ноември 13, 2013, 12:49:08 pm »
Sixsense, благодаря за коментара, за съжаление аз си усещам ясно и болезнено овулацията след скорошната лапароскопия и тестът наистина ми е пуснат на 7ми ден след много голяма вероятност за овулация точно тогава, макар да нямах възможност да отида на преглед точно в тези дни - фоликул имаше преди това обаче, а вчера на УЗИ не се видя. Ако трябва ще повторя изследването, както се досещаш вече на всичко съм готова за отговори.
Много съм благодарна, че открих този форум и хора като вас.


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #554 -: Ноември 13, 2013, 13:54:17 pm »
Ефра, трябва да се насочиш към репродуктивна клиника, надявам се не ходиш при обикновен гинеколог? Ако е така, ориентирай се към клиника, няма смисъл да обикаляш гинеколозите.

Hecate, явно все пак овулация вероятно е имало, съгласно информацията, която даваш в последния си пост. В такъв случай, Прогестеронът е твърде нисък. Трябва да се вземат мерки в тази посока. Какъв лекар посещаваш в момента? Съветът ми е както при Ефра, насочи се към клиника по стерилитет.

Успех, момичета!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #555 -: Ноември 13, 2013, 14:00:07 pm »
Ефра, трябва да се насочиш към репродуктивна клиника, надявам се не ходиш при обикновен гинеколог? Ако е така, ориентирай се към клиника, няма смисъл да обикаляш гинеколозите.

Hecate, явно все пак овулация вероятно е имало, съгласно информацията, която даваш в последния си пост. В такъв случай, Прогестеронът е твърде нисък. Трябва да се вземат мерки в тази посока. Какъв лекар посещаваш в момента? Съветът ми е както при Ефра, насочи се към клиника по стерилитет.

Успех, момичета!
Да в такава клиника хода, в Клиника София при д-р Владимиров. Бях при д-р Белчева, тя ми каза че мога да си пусна изследването. Нямало проблем!!!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #556 -: Ноември 13, 2013, 14:06:37 pm »
На мен пак не ми е ясно изследването на прогестерона. Когато стойностите на прог. не са ниски, не е ли все пак някаква информация? При положение, че не съм проследила овулацията с тестове и ББТ, а резултатът ми на 21 ден е 23.63   ng/ml при РФ 1.7-27 за ЛФ - не значи ли, че съм имала овулация?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #557 -: Ноември 13, 2013, 14:07:15 pm »
Чудесно, в такъв случай трябва да разговаряш с нея и да уточните как стоят нещата, какво да предприемете, каква й е била идеята да пусне Прогестерон въпреки, че не е имало овулация. Сигурно има нещо предвид.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #558 -: Ноември 13, 2013, 14:12:13 pm »
На мен пак не ми е ясно изследването на прогестерона. Когато стойностите на прог. не са ниски, не е ли все пак някаква информация? При положение, че не съм проследила овулацията с тестове и ББТ, а резултатът ми на 21 ден е 23.63   ng/ml при РФ 1.7-27 за ЛФ - не значи ли, че съм имала овулация?
Обяснявам. След овулация нивата на Прогестерон започват да се покачват, за да може да се износи евентуална бременност и да се поддържа лутеалната фаза. Т.е. настъпването на Овулация дава индикация на организма да произведе съответните количества Прогестерон. Ако овулация не е настъпила, съответно и Прогестеронът остава в ниски концентрации. Ако стойността е висока, да, това дава информация, че вероятно е имало овулация. Само че логическите връзки не се правят в този ред. Проследява се овулация и тогава се пуска Прогестерон, а не да се изследва хормонът, за да проверим дали е имало овулация. И пояснявам пак защо - защото прогестеронът може да е нисък дори ако е имало овулация и това е проблем. Но ако овулацията не е засечена, няма как да се разбере защо е нисък - защото не е имало овулация или защото е имало, а той е нисък и се касае за дефицит. По-добре не мога да го обясня.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #559 -: Ноември 13, 2013, 14:19:58 pm »
Ок, мерси. Добре обясняваш, даже много добре. Сега разбрах osi_9