0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
осиновяване във Варна
« -: Март 23, 2009, 12:25:16 pm »
здравейте момичета, не видях подобна тема.
тъй като сме се насочили към осиновяване, моля Ви, ако има момичета от Варна, които са минали по този път нека се включат и да споделя.
Интересува ме, къда да подам и какви съответно документи, искаме със съпругъ ми да си осиновим но държим да е бебче от 0-до 6м възраст и от български произход.
Отворена съм за всякакви съвети напътствия в тази насока.
Ще помоля всеки който знае нещо или е вече минал по този път да се включи ида сподели опита си.
Безкрайно съм ви благодарна


*
Re: осиновяване във Варна
« Отговор #1 -: Март 23, 2009, 12:42:09 pm »
Здравей, първо трябва да отидеш до Дирекция за социално подпомагане-отдел "Закрила на детето " и там ще ти кажат какви документи трябва да изкараш, но за Варна са два отдела в зависимост в кой район на Варна си-единият доколкото знам е в Чайка, а другият където подавахме ние е в района на Нептун. Може да се обадиш на тел. 607 650 за да разбереш в кой район си.Като цяло ти трябват тези документи, средства и време, но все пак за да не изкарвате излишни неща първо се обади да ти кажат района и като отидеш на място ще ти кажат и какво изискват, пускам ти тези само ориентировъчно, на мен това ми искаха в отдела който е в района на Нептун:
 Значи ето какви документи ти трябват:
1. Медицински свидетелства за двамата: минава се първо през Психодиспансера в Терапията(за двамата по 20 лева), след това през Кожния диспансер (взима се кръв и на двамата за спин и васерман - 52 лева общо, по 18лв спин, по 4лв сифилис, по 4 лв за взимане на кръв и обработка) и накрая минавате през ТУБ диспансера (там Ви гледат на един апарат - общо 22 лева за двамата). Ако тръгнете от кръвните изследвания можете да направите медицинското за 1 ден, з-о стават до 13.00 на обяд. Накрая се прави заключение от личния лекар. Като купувате бланки искайте бланки за свидетелство за брак по 3 броя на човек.
2. Свидетелства за съдимост (в съда на Тракия отстрани, носете акт за раждане) - по 5,60 лева на човек.
3. Удостоверение от съда, че срещу Вас не са заведени наказателни дела. Подава се в съда на Тракия на втория етаж по една молба за двамата. Срокът за изработване е 3 дена. Получават се от съда до шадраваните на центъра на 3 етаж в деловодството, но работят само от 9 до 10.30 с граждани. Плаща се при получаване. Не си спомням, но май беше 4 лева за двамата.
4. Удостоверение за семейно положение (че не сте лишени от родителски права). Подава се заявление в Общината на 1 етаж в Информациооното обслужване. Ако и двамата сте родени във Варна може да стане с експресна поръчка за 1 ден. Ние го пуснахме за 1 седмица (стандартна поръчка) и ни струваше по 2лв. на човек.
5. Препоръки - поне 2 броя от приятелски семейства (може и да не са семейства). Желателно е да не са Ви роднини.
6. Служебни бележки за доходите и на двамата за 6 месеца назад (от предприятието).
7. Заявление, което се попълва в отдел "Закрила на детето" в Чайка, бл. 67,  или до нептун, зависи в кои район живеят. Телефоните на отдел "Закрила на детето" са: 306464, 300480. Можеш да питаш къде точно да отидеш. В това заявление пишете изискванията си.
8. Декларация, че сте съгласни да Ви наблюдават от Социалните след осиновяването. На нас ни казаха, че ще попълним такива декларации чак като ни назначат социална работничка.
9. Документ за имотно състояние-вади се от агенциата по вписванията -14 лв за двамата.
 Успех и дано съм ти била от полза с тази информация.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: осиновяване във Варна
« Отговор #2 -: Март 23, 2009, 20:43:10 pm »
Пете, благодаря за подробната информация!!!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: осиновяване във Варна
« Отговор #3 -: Март 24, 2009, 21:22:34 pm »
Телефоните на отдел "Закрила на детето" са: 306464,

Да уточня, че този телефон вече е променен.
Новите са: 711-303 и 711-356.
*
Re: осиновяване във Варна
« Отговор #4 -: Март 24, 2009, 23:28:16 pm »
Телефоните на отдел "Закрила на детето" са: 306464,
Да уточня, че този телефон вече е променен.
Новите са: 711-303 и 711-356.
Възможно е да има и други несъответствия, защото информацията ми е от миналата година, затова най-добре първо питайте в съответните отдели.  :D
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: осиновяване във Варна
« Отговор #5 -: Март 24, 2009, 23:34:43 pm »

 Възможно е да има и други несъответствия, защото информацията ми е от миналата година, затова най-добре първо питайте в съответните отдели.  :D


Това да е проблема-един телефонен номер.
 :D
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: осиновяване във Варна
« Отговор #6 -: Юни 08, 2011, 16:39:06 pm »
Не знам дали ще е от полза, но ще актуализирам инфото на Петя.
Днес си подновявахме документите. Има малка промяна.
Агенцията по вписване е на нов адрес - срещу общината, сградата на Булбанк,
до офиса на СИбанк. Работи до 12 ч.
ТУБ диспансера също работи до 12 ч.
Откъм цени - незначителна промяна.
Кожен диспансер - x16 лв.- СПИН, x6 лв.- Васерман, x2 лв.- вземане на кръв - 48 лв.
Психо диспансер - x20 лв.- 40 лв.
ТУБ диспансер - не е платено.
Свидетелство за съдимост - x5 лв., и x2 лв. такса превод - 14 лв.
Удостоверение от съда, че срещу нас няма заведени наказателни дела - не е платено.
Удостоверение за имотно състояние - от агенцията по вписване - x10 лв., и x2 лв.
такса превод - 24 лв.
Удостоверение за семейно положение (че не сме лишени от родителски права) - 6 лв.
До тук - 132 лв.
« Последна редакция: Юни 08, 2011, 18:09:23 pm от eganeva »
*
Re: осиновяване във Варна
« Отговор #7 -: Юни 08, 2011, 19:08:41 pm »
Извинявайте, че се намесвам, понеже съм от друг град а не от Варна.eganeva удостоверението за имотното състояние задължителна ли е?  При нас не го искат.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: осиновяване във Варна
« Отговор #8 -: Юни 08, 2011, 19:55:43 pm »
Не знам дали е задължително. При нас го искат.