0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #400 -: Март 26, 2018, 16:29:04 pm »
Теди,активното вещество е едно,търговското име е различно.Относно другото,през какво ли не минаваме,а мъжете -една спермограма.Кефа си правят даже :lol: :lol: :lol:.Нашата е доста по-трудна.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #401 -: Март 26, 2018, 16:50:53 pm »
quote author=Слънчицето link=topic=52467.msg1161474#msg1161474 date=1522069838]
Момичета,споменавате метформин,да подобрява качеството на яйцеклетките.Пия Метфогамма с Иногинол по 1 на ден,изписано от ендокринолог.След 2 месеца доктора като ме гледа с вагинален ехограф,каза че имам страхотни яйцеклетки,няколко и изглеждат перфектно.
[/quote]
Не съм много сигурна, че доктора е казал "яйцеклетки".  Фоликули е по-вероятно. За перфектното с ехограф не може да се направи оценка.
На мнението на Маги съм. От опит. Може, да има някакво подобрение, но това да е следствие лечение на нещо друго.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #402 -: Март 26, 2018, 17:27:52 pm »
Слънчицето благодаря за пояснението.
Нали моя мъж изпадна в паника как стана ще му правят спермограма. Обясних му какво точно представлява и една седмица го чаках да му мине притеснението. Накрая го притиснах една вечер 😁 и ще не ще се съгласи. Обаче накрая като отидохме да дава материал и като видяхме резултатите и ми вика: То май е хубаво да си правиш профилактично спермограма😁  ... мъжка му работа .Беше обезпокоен как така ще си дава човечетата в една чашка 😂😂
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #403 -: Март 26, 2018, 17:44:29 pm »
Точица, обадиха ли ти де от фонда? В бг мама последния номер е 39125... елеее може и на мен да ми звъннат тези дни.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #404 -: Март 26, 2018, 18:16:38 pm »
Кукапетал има ПКЯ, а Метформинът доказано помага при такова състояние за подобряване качеството на Я.
Иначе съм съгласна с авалон, качество на Я от ехограф няма как да се види.
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #405 -: Март 26, 2018, 18:39:28 pm »
Avalon,може ,аз бях много развълнувана,от добрите новини,първите добри от месеци насам.
Pav-la аз го пия,след глюкозо-толерантен тест с инсулин и съответно инсулинова резистентност.Имах ПКЯ като ученичка,ендокринолога каза ,че има връзка между двете .
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #406 -: Март 26, 2018, 18:40:27 pm »
Така момичета, сега имам време малко по-дълго да опиша. Ето снимка на резултата. Лекарката ми гледа, каза само добре и че може да се пробваме със инсеминация. Попитах дали по нормален начин има шанс, каза да се пробваме един-два месеца и да направим инсеминация. Разбрахме се като ми дойде цикъла, още на втори-трети ден да отида, явно иска по-сериозно да ме проследи.
Не ми каза нито дали са силно нагънати, както и какво означава нарушен контур, ама и аз не си питах се, бях още подмаена. Имам и диск, на който нищо не разбирам от снимката.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #407 -: Март 26, 2018, 18:48:30 pm »
Ето две от снимките
*
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #409 -: Март 26, 2018, 20:26:06 pm »
Хриси не са се обадили още. Но тази седмица ги чакам.  :swing:
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #410 -: Март 26, 2018, 21:09:41 pm »
Гледай ти какви неща има из групата на Зачатие във фейсбук: https://ivf.bg/novini/299-blaga-vest-kampania-2018

Дано Петя кандидатства  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #411 -: Март 27, 2018, 00:15:50 am »
Благодаря, Павла! 😉 Изписа ми сиофор  2 пъти по половин таблетка за 4-5 дена, докато свикна с него, можело да ми става лошо. След това 2 пъти по 1.
По-спокойно ми е вече, като имам инфо, че помага при ПКЯ.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #412 -: Март 27, 2018, 07:48:36 am »
Добро утро милички, с риск да ви досадя с моите въпроси искам да ви питам още нещо,защото знам че можете да ми дадете компетентно мнение.От тази сутрин пак имам кървене, нормално ли е при положение че беше спряло
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #413 -: Март 27, 2018, 08:53:38 am »
Момичета ето още една инициатива да знаете https://ivf.bg/novini/299-blaga-vest-kampania-2018

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #414 -: Март 27, 2018, 10:21:41 am »
Добро утро, момичета има едно питане, днес сутринта си направих кръвен тест и според мен съм бременна, но искам и вашето мнение. Стойностите ми са 28,45 mIU/ml /0.10-1/.


Благодаря Ви предварително.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #415 -: Март 27, 2018, 10:38:44 am »
Здрасти Шава :) на кой ден от цикъла си? Май май на там са тръгнали нещата. Тихичко честито от мен. Не съм сиг, но предполагам че е хубав резултата.
Момичета аз да ви кажа с мен какво се случва :) Спирам да мисля за бебе, а за едно друго малко същество, което се надявам съвсем скоро да открием и да приберем вкъщи. Да правилно ме разбрахме - говоря за кучееее хахха налага ни се да си купиме малко кученце и аз съм много хеппи от тази новина и се надявам така да се успокоя и да мисля повече за мъничето, което се оказва адски трудно да намеин... но ще се появи и бебето и кучето хах :)
*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #416 -: Март 27, 2018, 10:49:36 am »
Слънцемое, не купувайте осиновете.Аз така се сдобих с 2 броя котки :) Сега МОника заявява, че са и приятелки  :lol:

Шава
, на кой ден от закъснението го направи или няма закъснение?Хубаво е да го повториш след 48 часа.

*
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #417 -: Март 27, 2018, 10:53:08 am »
Слънцемоe, днес ми е 24 ден от Ц, принципно ми е 26 дни +- 1,2 дни.Но нали вчера ви казах, че нещо не се чуствам добре, гърдите направо ще ми се пръснат имам дърпания и болки в яйчниците, а на всичко отгоре и тези настроения и реших днес да пусна един кръвеч тест, защото за пикливите мисля, че още ми е рано.
Радвам се , че сте решили да си отвлечете вниманието с нещо и сте намерили решение.
 
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #418 -: Март 27, 2018, 10:54:44 am »
Шава, бременна си душата... пожелавам ти да расте това ЧХГ! Успех!

Слънце, много хубаво сте решили за кученцето. И аз исках да си вземем,обаче ме въздържа факта, че сме в малко жилище към момента и не знам дали няма да се измъчи душицата.
Re: Правим опити за бебе-Тема 13
« Отговор #419 -: Март 27, 2018, 11:13:23 am »
shava тихичко честито! Момичета аз вече съм си вкъщи, доктора ми даде 1 месец болничен да си почина малко. Добре се чувствам и физически и психически, не ми е гадно, явно така е трябвало да се случи. Сега няколко месеца ще си починем после цветна снимка да видим единствената ми тръба дали е проходима и после пак на хорото. До тогава искам момичетата от тук да са се преместили в другата тема. Да не се караме  :D