0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мнения за графиката ми!
« -: Януари 04, 2015, 13:36:23 pm »
Здравейте на всичкиАз съм на 21,момчето ми на 26.Правя опити за бебе от скоро.Правихме спермограма,беше отлична,но ми намериха ПКЯ..а хормоните ми са в норма...Пролактина беше 337 перфектен според ендокриноложката...И този месец за 1 път почнах всяка сутрин преди ставане да меря БТ..Странно ми беше,но много ми помага сега..Знам че когато рязко се покачи температурата настъпва овулация,както при мене днес..Вчера беше 36.7 днес скочи на 37.2 и имам бяла слуз,правим го всеки ден,но днес ще е в класическата с дигнати крака,без да ставам,но въпроса ми е дали според вас графиката ми е добре,и дали е взъможно това наистина да е овулация,и ако температурата се запази 37 инещо до датата на мензиса да взема ли тест....  Ето я глафиката... http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bebka93

*
Re: Мнения за графиката ми!
« Отговор #1 -: Януари 04, 2015, 22:52:49 pm »
detence1993, графиката е показателна при един доминантен фоликул.
Принципно след настъпване на овулацията БТ започва да се повишава (рязко или постъпателно за няколко дни) и трябва да се задържи относително висока през лутеалната фаза.
 
При стимулация, включително с Клостилбегит, тръгват повече от един фоликул, тогава на графиката не може много да се разчита, както и на тестовете за овулация.
Аналогично е с графиките при ПКЯ.

При стимулация, за да се определи О., редно е да се направи проследяване на фоликулите с вагинален ехограф през няколко дни, заедно с изследване на хормони.
Гледаха ли те на УЗ тези дни или само по графика се опитваш да определиш овулацията?
« Последна редакция: Януари 04, 2015, 23:18:26 pm от marsi »