0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #40 -: Юни 01, 2010, 10:55:59 am »
Цитат
мине се не мине месец и пак някой пусне заветната тема, която се превръща в ЗА и против секциото, появяват се защитниците на естественото раждане, завързва се едно кой по-по най и така всеки месец
само и единствено лекаря може да прецени по какъв начин да се роди бебето, било то след стерилитет или ин витро. не е тайна разбира се, че в частните болници и бременната може да избира начина на родоразрешение. така че нека не навираме собствения си избор на другите, всеки има глава на раменете си и може да прецени сам
Стефи, аз съм на абсолютно същото мнение, даже вчера започнах да пиша нещо подобно, но се отказах - стори ми се заядливо. Същото се повтаря и с казуса кърмене или АМ, ранно захранване или в юношеска възраст, секса по време на бремнност и т.н. Явно не сме се научили все още да уважаваме правото на индивидуалност на човека срещу нас. Простете за отклонението.
« Последна редакция: Юни 01, 2010, 11:19:14 am от jam »
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #41 -: Юни 01, 2010, 12:41:49 pm »
мисля, че можем да добавим, че секциото е също така и по-щадящият татковците метод  :balk_63:
[/quoten

папилио, това пък как го измисли? 

Това вероятно е мисъл с уклон към "save your love channal". Ех, тънки сметки...

Разбира се че момичето има предвид че едно секцио трае 20-40 минути, а едно физиологично може да продължи с дни, всичко друго приемам за остоумия.
:balk_21:


Ей човек да не се пошегува малко, все някой ще го вземе присърце!!!
Имах предвид, че е по-щадящо за таткото точно защото много бързо приключва и той ни вижда : и майката и детето. Защото повярвайте ми и на тях не им е лесно да висят отпред като прани гащи и да не знаят как сме и какво става.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #42 -: Юни 01, 2010, 12:51:59 pm »
аз не знаех, че при секцио се слага окситоцин.

на мен ми сложиха, защото първо се опитваха да ми предизвикат спонтанно раждане при изтекли предсрочно води.

По протокол в държавните болници се слага в банките задължително след раждането.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #43 -: Юни 01, 2010, 17:52:51 pm »
papilio, виждала съм как чака татко докато на жена му и правят секцио. Чакахме двамата. Е никак не ни беше лесно, особено на него. Тъй че няма лесно при раждането - то си е до човек. Някой ще заседне с приятели и ще пие 8 часа докато жена му ражда естествено. На друг ще му побелеят косите за 40 минутната операция. Важното е да мине благополучно пък .... от там насетне става интересното :wink:. А думата лесно изобщо я забравяте какво значи :lol:.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #44 -: Юни 01, 2010, 18:03:03 pm »
то за това има и виц
стои мъж пред родилното и си мърмори
- Много й лесно на моята жена, лежи си горе и си ражда пък аз горкия да я мисля тука
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #45 -: Юни 01, 2010, 18:15:48 pm »
 :jump12: :jump12: :jump12:

*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #46 -: Юни 01, 2010, 20:11:30 pm »
Аз съм против,но никой не ме попита въпреки,че девойката ми се беше обърнала и имах 6 см. разкритие направо си прибягнаха до спешно секцио.Ако имах избор не бих избрала секциото.
*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #47 -: Юни 02, 2010, 10:23:49 am »
то за това има и виц
стои мъж пред родилното и си мърмори
- Много й лесно на моята жена, лежи си горе и си ражда пък аз горкия да я мисля тука


 :lol: :lol:
абе виц, виц, ама си има и една доза истина :wink: :lol:

като раждах Антон, всичко стана много неочаквано - седмици преди термин отивам да се запозная с лекарката, при която евентуално да реша да раждам, и при прегледа тя ми вика "о, ама ти раждаш", поглежда си часовника и с усмивка казва "до 14ч ще си родила".
обаждам се на мъжа ми, обяснявам ситуацията, предавам думите на лекарката.
идва да ми донесе багажа, прегръщаме се, казвам му да не се тревожи, да стиска палци и че ще му се обадя. точно в 14:00, в кулминацията на раждането, на вратата на родилното се звъни (в ОБ родилното е много малко, всичко е на една ръка разстояние, та чуваш дори и звънеца на вратата :lol:)
санитарката, която отвори, съобщава, че е мъжът ми.
после го питам - защо се разкарва, аз щях да ти се обадя, когато всичко приключи.
а той, притеснен - ами ти ми каза, че в 14ч ще си родила...
от къде да разбера, че ще го приеме толкова буквално :lol: :lol:
представям си го как е гледал часовника кога ще стане 14ч и не го е свъртало...
« Последна редакция: Юни 02, 2010, 10:28:34 am от tzvetenze »
*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #48 -: Юни 02, 2010, 10:31:31 am »
Хаха, Цветенце, що не взе часовника на мъжа ти, лекарката да го даде на малкия, да се ориентира човека. То отвътре и слънцето не вижда, откъде да знае че е 14 часа  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #49 -: Юни 02, 2010, 10:35:39 am »
Хи, хи, Цветенце, много ме развесели :) Добра идея ни дава Мими :) Успешен ден!


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #50 -: Юни 02, 2010, 10:38:14 am »
:D аз за това втория път вкарах Ник в родилна- да не се притеснява отвън човека  :D :lol: :lol: :lol:
сега като гледаме раждане по телевизята се обръща с пренебрежение- Не на мен тия, аз съм виждал какво е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #51 -: Юни 02, 2010, 11:34:06 am »
Абе смях, смях, ама ако щете вярвайте другата седмица искам аз да легна на операционната, а не мъжът ми, такива нерви са ме хванали, че не е истина :?. При моите три операции не ме е било толкова страх. Сори за спама.  :oops:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #52 -: Юни 02, 2010, 13:26:57 pm »
Гери, напълно разбираемо е да те е страх. Аз също за себе си съм много, дори безразсъдно смела, но като става дума за някой от семейството направо изпадам в паника. Вече 1.3г. си представям как протича на Ели операцията, е няма такова болно същество като мен :( така че те разбирам на пълно :?
*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #53 -: Юни 02, 2010, 13:39:55 pm »
ако щете вярвайте другата седмица искам аз да легна на операционната, а не мъжът ми

вярвам ти, гери, и още как. то кой не е така, когато става въпрос за най-близките му.
аз това и имах предвид, че къде виц, къде истина.
« Последна редакция: Юни 02, 2010, 13:57:05 pm от tzvetenze »
*
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #54 -: Юни 02, 2010, 14:30:25 pm »
Стефи, хич не си болно същество - аз бях същата, като се роди моята Ели и видях, че има цепнатина на устната, и ужасът, че ще трябва да ми оперират детето ме завладя и една година докато не мина всичко също си представях операцията... Дано при вас се оправят скоро нещата и да не стигате повече до болници! :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #55 -: Юни 02, 2010, 14:49:15 pm »
Гери  :bighug:, Ели има най-чаровната усмивка на света!
И моето голямо момче го оперираха преди месец
и хем беше не така сложна операция, и пак ми беше всичко на топка!

Стефи  :bighug: аз вярвам в добрия изход, с вас съм!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #56 -: Юни 02, 2010, 15:11:40 pm »
моля, не спамете темата!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #57 -: Юни 02, 2010, 15:18:26 pm »
не ни osi_6, изрии ни...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #58 -: Юни 08, 2010, 16:57:36 pm »
След ин витро докторите дълго ме убеждаваха, че е редно да родя със секцио, но аз не отстъпих и родих нормално.Бебето от напъването да излезе беше с огромен хематом на главата и очичките му бяха целите кървясали.
 Втория път забременях по естествен начин, но бебето беше голямо и затова родих със секцо. Когато се събудих от пълната упойка започнах да питам как е бебето и всички мълчаха, все едно не ме чуват - оказа се, че в този момент са го реанимирали.
Не знам кое раждане е по-щадящо и за кого...само да са ни живи и здрави!
Мартин - 28.02.08г
Емили - 30.11.09г
Re: Тип раждане след стерилитет/ин витро
« Отговор #59 -: Юни 09, 2010, 16:27:33 pm »
Забременях след инвитро и родих секцио. Можех и нормално, но ме достраша да не се случи нещо с бебето. Беше голямо. Секциото не е страшно, мислех, че е по-зле, но бързо се възстанових. Сега, когато знам какво е мисля, че пак бих избрала секцио. Защото инвито бебетата са ценен плод и двата наблюдаващи лекари ми го препоръчаха. Все пак изборът е твой и каквото решиш е най-правилно. Успех.